Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
TV 55` LG vs Sony
STRANA 1 OD 1
milos24 TV 55` LG vs Sony 07.12.2016. 22:08 T64295

status: user
broj poruka: 282
Koji od ova dva?

https://www.tehnomanija.rs/televizori/sony-3d-televizor-led-lcd-kd-55x9005cbaep.html

ili

http://www.kupujemprodajem.com/LG-55UH7707-UHD-akcija-39113624-oglas.htm

Na stranu Sony-a je android ali mi se cini (barem po specifikacijama) da LG ima bolju sliku. Da li je Sony dovoljno bolji da opravda skoro 400E razlike u ceni.

Hvala

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 07.12.2016. 22:17 #627604

status: user
broj poruka: 3529
Oba tv-a koriste prakticno isti panel, odnosno na oba tv-a je LG-ev panel od 8bit + frc sto mu imitira kao da je 10bit panel, pa kao ti paneli imaju i podrsku za HDR, ali ne nativnu svakako. Oba panela su na 120Hz.

Sta znam, ja bih licno LG, valjda zato sto vec koristim treci po redu i zadovoljan sam. WebOS na njemu nije preterano brz ali zato ima odlicnu podrsku za motion daljinski i to radi odlicno, vrlo prakticna stvar kada se naviknes. Sony jedino ako bas zelis android i na tv-u, i eto 3D ako ti je bitan.

Sony ima nesto slabiji CPU, 2core naspram 4core kod LG-a, mada to ne mora mnogo da znaci jer sve zavisi od optimizacije samog OS-a.

Moraces sam da preseces i odlucis.

i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 Re: Re 07.12.2016. 22:20 #627605

status: user
broj poruka: 282
Hvala na odgovoru. 3D mi nije uopste bitan, licno mislimd aje to glupost, a ne verujem ni da Android vredi skoro 400E, za te pare mogu da nakacim bilo kakav PC sa bilo kojim OS-om na TV, pa da me boli uvo koji os ima. Kako ide pustanje filmova u WebOS-u? Da li prepoznaje sve titlove?


Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: Oba tv-a koriste prakticno isti panel, odnosno na oba tv-a je LG-ev panel od 8bit + frc sto mu imitira kao da je 10bit panel, pa kao ti paneli imaju i podrsku za HDR, ali ne nativnu svakako. Oba panela su na 120Hz
::
:: Sta znam, ja bih licno LG, valjda zato sto vec koristim treci po redu i zadovoljan sam. WebOS na njemu nije preterano brz ali zato ima odlicnu podrsku za motion daljinski i to radi odlicno, vrlo prakticna stvar kada se naviknes. Sony jedino ako bas zelis android i na tv-u, i eto 3D ako ti je bitan
::
:: Sony ima nesto slabiji CPU, 2core naspram 4core kod LG-a, mada to ne mora mnogo da znaci jer sve zavisi od optimizacije samog OS-a.
::
:: Moraces sam da preseces i odlucis
::
:: i7 6700K + Noctua NH-D1
:: GTX980ti Gigabyte G
:: MSI Z170A Krait Gamin
:: Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savag
:: Dell U2515H + LG D2343 3
:: SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB
:: Thermaltake Urban S71 + CM V85
:: Creative X-Fi Titanium+Z-550
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: Re: Re 07.12.2016. 22:32 #627608

status: user
broj poruka: 3529
Redovno gledam filmove i serije direktno sa tv-a i externog HDD-a koji je nakacen na njega, ili jednostavno strimovanje kroz mrezu sa kompa sto isto dobro radi(ali za ovo valja da imas nesto brzi router ako si preko wi fi), i mogu ti reci da sam prezadovoljan, ima podrsku za DTS ako ti je to bitno, a od titlova mi pusta bez ikakvih problema srt i sub, sve sljaka kao podmazano.
Za pohvalu je sto ima podesavanje titlova, kako boje i pozicije na ekranu, tako i par predefinisanih velicina, i mozes po ukusu da ga podesis, pamti se poslednje setovanje i vise ne moras da se zezas sa time.
Sve u svemu ja sam prezadovoljan.

Sto se tice 3D-a ja odgledam tu i tamo po neki film, nije losa zezancija, pogotovo ako je film pun efekata, mada je to sve subjektivno, ipak je pravi dozivljaj u bioskopu.

Takodje imam 55` i to je super dijagonala, pogotovo ako se posmatra sa nekih 2.5m, onda je bas bas full ugodjaj. .)


i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

:: Hvala na odgovoru. 3D mi nije uopste bitan, licno mislimd aje to glupost, a ne verujem ni da Android vredi skoro 400E, za te pare mogu da nakacim bilo kakav PC sa bilo kojim OS-om na TV, pa da me boli uvo koji os ima. Kako ide pustanje filmova u WebOS-u? Da li prepoznaje sve titlove
::
::
:: Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga
:: Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga
:: Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se
:: Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga
::
:: :: Oba tv-a koriste prakticno isti panel, odnosno na oba tv-a je LG-ev panel od 8bit + frc sto mu imitira kao da je 10bit panel, pa kao ti paneli imaju i podrsku za HDR, ali ne nativnu svakako. Oba panela su na 120Hz
:: ::
:: :: Sta znam, ja bih licno LG, valjda zato sto vec koristim treci po redu i zadovoljan sam. WebOS na njemu nije preterano brz ali zato ima odlicnu podrsku za motion daljinski i to radi odlicno, vrlo prakticna stvar kada se naviknes. Sony jedino ako bas zelis android i na tv-u, i eto 3D ako ti je bitan
:: ::
:: :: Sony ima nesto slabiji CPU, 2core naspram 4core kod LG-a, mada to ne mora mnogo da znaci jer sve zavisi od optimizacije samog OS-a.
:: ::
:: :: Moraces sam da preseces i odlucis
:: ::
:: :: i7 6700K + Noctua NH-D1
:: :: GTX980ti Gigabyte G
:: :: MSI Z170A Krait Gamin
:: :: Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savag
:: :: Dell U2515H + LG D2343 3
:: :: SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB
:: :: Thermaltake Urban S71 + CM V85
:: :: Creative X-Fi Titanium+Z-550
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stevee re 09.12.2016. 07:03 #627665

status: user
broj poruka: 51
WebOS a mislim ni Samsungov smart ne podrzavaju flash u njihovom web browseru ako ti to treba (gledanje tv programa streamovanog preko neta - tj sportski prenosi), ovo naravno mozes preko kompa, cisto da znas. Ne znam za android ali mislim da on to moze.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs