Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Plafonski zvucnici + odvojen hifi sistem
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Plafonski zvucnici + odvojen hifi sistem 10.12.2016. 01:31 T64300

status: user
broj poruka: 4506
Ljudi treba mi neko ko se bavi ovim,opremanje prostora od 400m2 u ns. Jedan deo ce biti pod plafonskim zvucnicima povezan na neku liniju ili komp a drugi deo ce biti poseban, neko pojacalo sa usbom i 2 ili max 4 zvucnika.

iMarkovicu koliko se secam mislim da si se ti ovim bavio,ako ima jos ljudi kojima je ovo profesija bacite koment pa da iskombinujemo nesto.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Plafonski zvucnici + odvojen hifi sistem 10.12.2016. 02:19 #627681

status: user
broj poruka: 18940
Jesam, bavio sam se dugo godina, i vrlo je jednostavno za ovaj prvi deo pitanja, plafonski sistem je po svim objektima mono sistem i tako je najbolje i najprakticnije, usput i najjeftinije. Ako hoces egzotiku sa surround efektom, tu su vec velike pare u pitanju, nema ni potrebe za tim. Mono sistem je za toliko veliku povrsinu jednostavno resenje, dakle odaberes koje hoces plafonske zvucnike, ne bih ti savetovao samo kineske, vec recimo TOA, Bosch, mislim da se prodaje i JBL, u Plejeru neka belgijska marka, to sve zavisi od cene i budzeta, u zavisnosti od broja zvucnika, takvo ces pojacalo uzeti, u skladu sa mono sistemom-mono pojacalo.

Nisam samo skontao ovaj drugi deo sa USB interfejsom za hi-fi, to sa 2 ili 4 zvucnika moze sta god hoces, ako zavrsava posao, moze i Genius. Ako treba hi fi i da lici na nesto, najpristupacnije nesto je Mission, Wharfedale, nije ni to jeftino, imaju srednje i nize klase, a ima i budzetskih varijanti (Player npr.).

Kabl mora da bude AUDIO kvalitetan sa shirmom, ne onaj sa buvljaka, obicno su takvi sistemi po zonama radi lakse kontrole preko atenuatora koji stoje pored pojacala, svaki kabl ide od pojacala do svakog mesta gde stoji zvucnik, zvucnici se vezuju ne paralelno, nego redno (iz pojacala, od zvucnika do zvucnika). Dobavljaca bas za taj kabl ima u NS-u, gde smo i uzimali jer je bila dobra cena za dobar kvalitet. Kabl 2x 1.5mm licnasti sa shirmom.

Postoji jedna tema sa istim potrebama, pa ako uspes da je nadjes, neko je pitao za jedan restoran cini mi se.


:: Ljudi treba mi neko ko se bavi ovim,opremanje prostora od 400m2 u ns. Jedan deo ce biti pod plafonskim zvucnicima povezan na neku liniju ili komp a drugi deo ce biti poseban, neko pojacalo sa usbom i 2 ili max 4 zvucnika.
::
:: iMarkovicu koliko se secam mislim da si se ti ovim bavio,ako ima jos ljudi kojima je ovo profesija bacite koment pa da iskombinujemo nesto
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Kako nisi ukapirao, Igore - Ognjenko misli na USB ulaz, t.j. izvor, zbog mp3 10.12.2016. 04:06 #627682

status: user
broj poruka: 10985
materijala koji bi se tu ``pustao``. Naravno, ne mora to da bude na samom pojavacacu nego moze da bude i neki standalone DVD sa usb/SD card interfejsom, odnosno media player. Ako bas insistiramo na tome da bude na pojacavacu, ima ih k`o pleve. Evo jednog jeftinjaka/polovnjaka/risivernjaka:
http://bit.ly/2guGdsd


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ognjenka progutao oganj. Penjao se na plafon, pao u podrum, u podrumu... 10.12.2016. 19:45 #627699

status: user
broj poruka: 10985
ugalj i drva... Uklonis ljude, uklonio si probleme (J.V. Staljin). Tema zakljucena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs