Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Pitanje u vezi radnje(prodavnice)
STRANA 1 OD 1
djokosrb Pitanje u vezi radnje(prodavnice) 13.12.2016. 22:27 T64311

status: user
broj poruka: 6875
http://www.x86.co.rs/

Ima li neko iskustva sa njima, nema ih na pretrazi na IT Svetu, a cene su im koliko vidim odlicne, kao i ponuda.



Dete Partizana
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Pitanje u vezi radnje(prodavnice) 13.12.2016. 23:00 #627958

status: user
broj poruka: 18940
Cene su im odlicne, ali samo na sajtu.
To je bivsa x-arena, ljudi su se zalili na njih, ali ima i zadovoljnih. Ja sam porucio neke kit-ove za Thermalright True i megahalems, medjutim proslo je 2 nedelje, nista mi ne stize, firma je totalna enigma, ja bih ti rekao da tamo `probas` da kupis samo u krajnjoj nuzdi.

Sto se tice njihovog sajta, ne znam kakvim se kombinacijama sluze, ali jedini su koji mogu da pribave Lian-Li, kao i sve ostalo sto je kod svih apsolutno NE-dobavljivo.


:: http://www.x86.co.rs
::
:: Ima li neko iskustva sa njima, nema ih na pretrazi na IT Svetu, a cene su im koliko vidim odlicne, kao i ponuda
::
::
::
:: Dete Partizana
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Secam se problem(da ih tako nazovem) za x-arenu 13.12.2016. 23:30 #627962

status: user
broj poruka: 6875
Dakle to je ta ekipa, koliko se secam bilo je tu finih prevara, ako ne gresim.
Hvala za info, gledam nesto da sastavim ortaku i vidim 4k manje i5 6500 ili 6k 6600k nego u drugim radnjama.
S` razlogom, ocigledno.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Secam se problem(da ih tako nazovem) za x-arenu 13.12.2016. 23:41 #627964

status: user
broj poruka: 18940
Ma to im je fora, a kad ih kontaktiras, ispadne i veca cena..
Vrlo je bitno, ne placaj nista unapred, nego samo kad stigne na adresu.


:: Dakle to je ta ekipa, koliko se secam bilo je tu finih prevara, ako ne gresim
:: Hvala za info, gledam nesto da sastavim ortaku i vidim 4k manje i5 6500 ili 6k 6600k nego u drugim radnjama
:: S` razlogom, ocigledno
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Ja nista nikad i ne placam u napred, normalno 14.12.2016. 00:05 #627966

status: user
broj poruka: 6875
Ali secam se ozbiljnih prituzbi na arenu i tu ekipu, bilo je ako se secam i krivicnih prijava.
Sad sta je bilo do svega toga....ocigledno nista.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ja nista nikad i ne placam u napred, normalno 14.12.2016. 00:13 #627969

status: user
broj poruka: 18940
Pa bilo je tema na benchu, dugo se to rasteglo, ali na kraju su ipak vratili pare coveku.. Svakako, neprijatnost. Za ostale slucajeve ne znam.


:: Ali secam se ozbiljnih prituzbi na arenu i tu ekipu, bilo je ako se secam i krivicnih prijava
:: Sad sta je bilo do svega toga....ocigledno nista
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 15.12.2016. 07:24 #628014

status: user
broj poruka: 4225
Početna/Garancija
GARANCIJA
Zakonske odredbe

- Trgovac je pravno ili fizičko lice od koga je potrošač kupio robu.
- Trgovac odgovara za saobraznost robe.
- Potrošač je fizičko lice koje je kupilo robu od trgovca u svrhe koje nisu namenjene njegovoj poslovnoj ili drugoj komercijalnoj delatnosti.
- Potrošač izjavljuje reklamaciju na saobraznost robe trgovcu.
- Trgovac izjavljuje da je kupljena roba saobrazna specifikaciji proizvođača.

OVO nigdje nema.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 15.12.2016. 10:54 #628015

status: user
broj poruka: 18940
Sta je bre ovo, jel ovo iz Mikijevog zabavnika?


:: Početna/Garancij
:: GARANCIJ
:: Zakonske odredb
::
:: - Trgovac je pravno ili fizičko lice od koga je potrošač kupio robu
:: - Trgovac odgovara za saobraznost robe
:: - Potrošač je fizičko lice koje je kupilo robu od trgovca u svrhe koje nisu namenjene njegovoj poslovnoj ili drugoj komercijalnoj delatnosti
:: - Potrošač izjavljuje reklamaciju na saobraznost robe trgovcu
:: - Trgovac izjavljuje da je kupljena roba saobrazna specifikaciji proizvođača
::
:: OVO nigdje nema
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 16.12.2016. 13:04 #628061

status: user
broj poruka: 351
Ja sam narucio kod njih memoriju i cekao 2.5 meseca. Zamislite. Srecom sam imao drugu memoriju koja je stigla posle 7 dana. Kada sam sklapao X99. Otisao sam na Rampage V Extreme sajt QVL list i uzeo dva broja za Dominator Platinum i GSkill i pozvao Fantu. Fanta nije mogao tada da nabavi GSkill a meni su trebale razlicite da neka 100% radi i da prodam drugu jer je bilo dosta dosta prituzbi da mnogi kitovi ne rade.
I Dominator Platinum mi stize po 5-6 dana i hvala bogu radi, a GSkill posle 2.5 meseca.
Ne znam sta bi radio da nisam imao memoriju, odlepio bi. Medjutim procesor i memorija su stajali mesecima cekajuci plocu, ja nisam hteo obicnu da uzmem ja sam ne mesecima ali mesec ipo dana cekao Black verzija da se pojavi i spremio se ako treba 550 evra da dam. Posle mesec dana nisam mogao jos da cekam a memorije nema druge, nema druge. Da li da cekam ili da uzimem X99. I uzeo
Jos sam narucio i EVGA Power Supply Sleeve Cablove. Ja sam mislio da su me prevarili ali paket je stigao. Da bila je Arctic Cleaner Set koji sada ne dam nikome. Pre su mi svi uzimali sada Arctic Cleaner Set i Arctic MX-4 NE DAM NIKOME, da puze. Svi su mi uzimali po kraju i na kraju sam drljao alkoholom, nikada vise alkoholom.
Medjutim oni su meni donosili i neke stvari u rekordnom roku. Kupio ja opet preko njih, ali ne avans. Vise nikome avans ne dajem, nikome zivom. Zato je Fanta dobra. Zato sto moze da ti donese TITAN X i da plati sam ako ga ti sigurno uzimas i ako kazes da ga uzimas.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Danijelk ........ 16.12.2016. 14:15 #628069

status: user
broj poruka: 1541
To je covek sa kupujemprodajem koji donosi robu iz Madjarske, PC SHOP X86. Ja sam kod njega uzeo komp iz podpisa (plocu, cpu, ssd-ove, napajanje i ram), platio unapred avansno, tad se dobija popust, i roba stigla za nekih nedelju dana, sve proslo u najboljem redu :).

___________________________________________________________
ASUS X99-PRO/USB3.1 - i7 6800K @ 4.2 - CM SEIDON 120M - SAPPHIRE RX480 8Gb NITRO - 32Gb KHX SAVAGE 2666 CL13 - SAMSUNG 850 PRO 256Gb+850 EVO 128Gb - SS M12II EVO 620W - TT SUPPRESSOR F51 WIN - 2 x DELL S2240L

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luka3rd Obican kupujem/prodajem oglas... 17.03.2017. 16:27 #633271

status: user
broj poruka: 1
Vidi se iz ozbiljnosti sajta da su obicni sverceri...
Deluje sve upeglano, odnosno imaju lep sajt, ali jedini kontakt je jedan mobilni broj koji nije dostupan cak ni u radno vreme, uslovi kupovine su: daj lovu unapred i odgovoran si ako roba ne valja... verovatno nema fiskalnog, jer nema ni fiksnog ni adrese...
U najmanju ruku je kocka.

I dalje sam ubedjen da je bolje skoknuti sam do Segedina ili Temisvara...

Prosli komp sam deo po deo doneo od preko i za dva meseca ustedeo preko 500e na ove nase, cak i sverc, cene!
Najgori smo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Obican kupujem/prodajem oglas... 17.03.2017. 17:29 #633275

status: user
broj poruka: 18940
Oni kakvi takvi su, mogu da nabave gotovo SVE. Preko njih sam kupio jedinstveni kit za matori Thermalright True black, ispostovali su rok, cenu i sve ostalo vrlo profesionalno, tako da nemam apsolutno ni jednu zamerku. Ne bi me toliko povoljno izaslo ni da sam se cimao sam da porucujem, tako da... Ali, za sve ostalo jesu papreni, sta ces.


:: Vidi se iz ozbiljnosti sajta da su obicni sverceri..
:: Deluje sve upeglano, odnosno imaju lep sajt, ali jedini kontakt je jedan mobilni broj koji nije dostupan cak ni u radno vreme, uslovi kupovine su: daj lovu unapred i odgovoran si ako roba ne valja... verovatno nema fiskalnog, jer nema ni fiksnog ni adrese..
:: U najmanju ruku je kocka
::
:: I dalje sam ubedjen da je bolje skoknuti sam do Segedina ili Temisvara..
::
:: Prosli komp sam deo po deo doneo od preko i za dva meseca ustedeo preko 500e na ove nase, cak i sverc, cene
:: Najgori smo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Obican kupujem/prodajem oglas... 17.03.2017. 17:40 #633276

status: user
broj poruka: 9380
E moj, Luka...
Sa prvim postom dizes temu iz groba da bi popljuvao tamo neku firmu. Da nije mozda lokal do tvog?
:)

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: Vidi se iz ozbiljnosti sajta da su obicni sverceri..
:: Deluje sve upeglano, odnosno imaju lep sajt, ali jedini kontakt je jedan mobilni broj koji nije dostupan cak ni u radno vreme, uslovi kupovine su: daj lovu unapred i odgovoran si ako roba ne valja... verovatno nema fiskalnog, jer nema ni fiksnog ni adrese..
:: U najmanju ruku je kocka
::
:: I dalje sam ubedjen da je bolje skoknuti sam do Segedina ili Temisvara..
::
:: Prosli komp sam deo po deo doneo od preko i za dva meseca ustedeo preko 500e na ove nase, cak i sverc, cene
:: Najgori smo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
manonfire garancija 17.03.2017. 19:38 #633281

status: user
broj poruka: 26
Pa ovde i nema garancije...
Pogledah neke ozbiljnije monitore, piše garancija 1 godina (manje od zakonskog minimuma) !!!
Bežite od ovih pilićara....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
manonfire garancija 17.03.2017. 19:38 #633282

status: user
broj poruka: 26
Pa ovde i nema garancije...
Pogledah neke ozbiljnije monitore, piše garancija 1 godina (manje od zakonskog minimuma) !!!
Bežite od ovih pilićara....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: garancija 17.03.2017. 22:24 #633285

status: user
broj poruka: 4228
Nema garancije, godinu dana, zakonski minimum - odluči se.

Dosta HP proizvoda se prodaje sa godišnjom garancijom. Neki Epson štampači i MF uređaji takođe. To važi ako ih kupuje firma. Ako ih kupuje fizičko lice - dobija se zakonska garancija kao što si ti napisao, tj, dve godine.

Pozdrav!

Vlada

:: Pa ovde i nema garancije..
:: Pogledah neke ozbiljnije monitore, piše garancija 1 godina (manje od zakonskog minimuma) !!
:: Bežite od ovih pilićara....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
manonfire Re: garancija 18.03.2017. 02:52 #633296

status: user
broj poruka: 26
@vladarko,
nisam baš bistrio zakon do poslednjeg slovca, ali zar nije potrošačima (tu su i fizička lica) po zakonu obezbeđeno da prodavac mora da daje minimum 2-godišnju garanciju na uređaje?
Ok za potrošni materijal (mada ne znam kako je to u zakonu definisano) kao što su baterije, ketridži, itd... Ali uređaji valjda moraju imati 2 godine minimum ?
Grešim li ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs