Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
DB4 Fanless Chassis
STRANA 1 OD 1
RazerBE DB4 Fanless Chassis 15.12.2016. 11:58 T64317

status: user
broj poruka: 224
http://www.streacom.com/products/db4-fanless-chassis/

Hardware Canucks je izbacio review ovog kucista, ja svakako volim tisinu i dopada mi se ovo. Ima svojih mana definitivno ovakavo kuciste, ali...

review: https://www.youtube.com/watch?v=qxHPdoHNRDM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion meh 15.12.2016. 16:56 #628026

status: user
broj poruka: 2480
Beskorisno za bilo sta osim HTPC. Na sve to mi je i estetika bleh.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 15.12.2016. 17:19 #628028

status: user
broj poruka: 4506
Uglavnom nocu radim tako da i ja cenim tisinu. npr 970 serija grafickih a i ove novije sve, ne pale ventilatore do 50 c + ubacis 3-4 Noctua ili Xsilence venta u kuciste na 500-800 rpm i imas potpuno silent kuciste

Ne moras da se odrices ni dizajna ni ventova da bi imao silent kuciste
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 MENE PODSECA NA 15.12.2016. 17:24 #628029

status: user
broj poruka: 914


G4 CUBE...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RazerBE re 15.12.2016. 21:06 #628035

status: user
broj poruka: 224
Lepo izgleda, ali naravno to je individualna stvar.
Mene licno fascinira pasivno hladjenje- ljubitelj sam pasivnog hladjenja iako nisam imao puno komponenti pasivno hladnjenih. Gaming i pasivno nejde zajedno, ali mozda nekad i bude islo bez ventilatora. :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 16.12.2016. 11:38 #628056

status: user
broj poruka: 18940
Ja sam isto ljubitelj pasive, ali u smislu da se tiho hladi, ako ga ne cujes. Dugo sam posvecivao paznju sistemu, odabrao komponente koje su extra efikasne i ne traze puno hladjenja, a usput ne kostaju bogatstvo. Napajanje ne cujem uopste, megahalems ima veoma tih ventilator, dodatni je na kucistu (Lian li), to je dovoljno da hladi 2600, a graficka GTX660 asus dcuII, isto je veoma tiha, mada je sad vec zrela za zamenu.

Pogledao sam snimak, odlicno je kuciste, svidja mi se sto je sve aluminijum, jedino mi deluje bas neprakticno ako se stavi veliko napajanje, ne znam sta sve ide uz ovo kuciste, ali za 240eu je prilicno osiromaseno: https://goo.gl/P9KC6J
Mogli su malo bolje dizajnerski da odrade gornji deo kucista i mogli su da ubace dodatnu zvucnu izolaciju. Svakako, zanimljiva prica.


:: Lepo izgleda, ali naravno to je individualna stvar.
:: Mene licno fascinira pasivno hladjenje- ljubitelj sam pasivnog hladjenja iako nisam imao puno komponenti pasivno hladnjenih. Gaming i pasivno nejde zajedno, ali mozda nekad i bude islo bez ventilatora. :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs