Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
sta bi moglo biti?
STRANA 1 OD 1
Mojtezdrma sta bi moglo biti? 25.12.2016. 21:09 T64351

status: user
broj poruka: 288
Posedujem Alcatel Pixi 4 (6) (dakle android) vec neko vreme.
Medjutim u poslednjih nedelju dana na ekranu mi izlazi notifikacija download failed, iako nista ne downloadujem... St bi to moglo biti, i kako bih mogao da resim problem?

Hval
Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 25.12.2016. 22:42 #628504

status: user
broj poruka: 3104



Factory reset.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 25.12.2016. 23:17 #628505

status: user
broj poruka: 2155


Pokusava da odradi update neke aplikacije ali ne moze da odradi zbog neke greske ( mozda prepuna memorija, mozda cache u google play aplikaciji mu neda, itd. )

A mozda si pokupio neko djubre koje pokusava da svuce neku aplikaciju sa neta, ovako kako si neodredjeno napisao ne mozemo ti vise pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Alcatel 26.12.2016. 07:37 #628518

status: user
broj poruka: 6643
Šta je dobro na ovom telefonu: radi za sve pare, šta nije dobro: nema interne memorije... da, ima 8Gb a fabrički je već popunjeno 90%.... ali ovaj, za razliku od drugih androida koje sam gledao, ne pokazuje nikakve znake da nema memorije tj. da je prepunjen, radi jednako bez usporenja pa toga uopšte nisi svestan ukoliko ne proveriš.
Moraš da očistiš keš memoriju ili deinstaliraš neke od aplikacija koje si stavio ni sam ne znaš zašto... prvo dekeširanje je na komandnu ikonicu kvadratića u komandnom baru, pa metla, a drugo, značajnije, je na podešavanje (settings) - Memorija i usb - Interna memorija - Keširani podaci - `u redu`...
Pak, ako si za ovo glup i lenj, sa naglaskom na prvo i drugo :-), onda instaliraš smarač program `cleaner` koji to non-stop radi, smara bateriju, upozorava te ne ovo i ono, jebe ale, ažurira se svaki drugi dan, jebe sa reklamama i sam proždere memoriju koja ti fali. Plus, briše onda kad ne bi trebao - keširani podaci su tu zato što ih sistem koristi i treba ih obrisati nasilno samo kad ti zatreba - za instalaciju.
Nisam gledao, da li rootovanje rešava problem, teoretski da, jer onda deinstaliraš aplikacije koje je uvalio proizvođač i google a ne trebaju ti za k.
Plus, uzmi i bez root-ovanja i `blokiraj i zaustavi` sve nepotrebne `sistemske` aplikacije googla koje ne koristiš.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma re to Alcatel 26.12.2016. 19:17 #628546

status: user
broj poruka: 288
Hvala na postu, upravo radim korak broj dva, ali korak broj jedan ne razumem, tj ne vidim ni kvadratic, ni metlu... Ako mozes to da mi pojasnis (mozda ne znam sta je onda komandni bar, a mislio sam da je to ono gde je i settings).

Uz to moj alcatel ima 16 gb interne (ne znam na koju foru) 7 gb interne mi je free , i 16 gb externe...


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs