Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Mehanička tastatura sa pozadinskim osvetljenjem?
STRANA 1 OD 1
aco Mehanička tastatura sa pozadinskim osvetljenjem? 28.12.2016. 14:44 T64361

status: user
broj poruka: 2788
Pozdrav, da li može neka preporuka za mehaničku tastaru sa BELIM pozadinskim osvetljenjem. Nalazio sam za 100 i kusur eura, ali da li to može za manje pare da se nađe?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion mozda neki kinez. 28.12.2016. 14:58 #628600

status: user
broj poruka: 2480
Tesko. Cisto belo osvetljenje mislim da ima samo CM MasterKeys Pro White.
https://www.youtube.com/watch?v=5BujyLS779E&t=20s

RGB modeli imaju veoma plavicastu belu.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Tako sam i mislio... 28.12.2016. 15:37 #628601

status: user
broj poruka: 2788
Konkretno ovaj model sam i gledao i svidelo mi se kako svetli a i sam jednostavan dizajn tastature. Hvala


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Mehanička tastatura sa pozadinskim osvetljenjem? 28.12.2016. 15:39 #628602

status: user
broj poruka: 18940
Redragon USAS K553 kosta 6.5k, proveri samo da li ima white svetlo, takodje model Kumara. To ti je najjeftinije, ili da porucis preko Alija jos jeftinije, ali ova je onako, pristojna.


:: Pozdrav, da li može neka preporuka za mehaničku tastaru sa BELIM pozadinskim osvetljenjem. Nalazio sam za 100 i kusur eura, ali da li to može za manje pare da se nađe?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 Imaju neki CM modeli sa Brown Switchevima Belo pozadinsko 29.12.2016. 02:21 #628613

status: user
broj poruka: 351
COOLERMASTER QuickFire TK full size keyboard ima Belo pozadinsko ostvljenje ali model sa Cherry MX Brown. Da li je imaju kod nas to vec ne znam.
Blavo je na MX Blue
Crveno je na MX Red
a Zeleno je na MX Green

COOLERMASTER Rapid-I TKL takodje ima belo osvetljenje ali problem sa crkavanjem LED i to potvrdjen od COOLERMASTERa.
COOLERMASTER Trigger Z takodje ima Belo pozadinsko na MX Brown
COOLERMASTER QuckFire Ultimate takodje Belo na MX Brown

Mislim da ti LED nije ni potreban toliko ja sam isto jurio belo pozadinsko a i ne palim ga skoro. Po meni nekako najbolji njihov model je ovaj

QuickFire Rapid bez svetla.
Naravno i Nova Touch je dobra sa Topre ali je skupa dosta.
Ona je za igrice perfektna.

Ali kako su sve te tastature kada ih pritisnes kao da su tasteri od neke legure gume pomesane sa plastikom, to je ABS i totalno mi je ono odbojno da ih cujem.

Evo covek je zamenio da QuickFire Rapid bele PBT tastere i odmah je drugacije nego fabricki. Na taj ABS kada padne zar od cigare, to momentalno je zdravo. na PBT imas vremena da ga sklonis bez ostecenja.

https://www.youtube.com/watch?v=Rlhzeh5lgm4

Da vidite kako kod mene izgleda tastatura, kao kada bi uzeo automatsku pusku pravu i imitaciju, takav je kvalitet u odnosu na druge tastature. Ja na vecinu vlasnika sto sam nailazio koriste Deck mnogo duze od mene i nisu menjali. Sigurno najkvalitetnija out of box tastatura na trzistu. Jedino Filco moze da se meri sa njom kada se promene tasteri kojih nema ni za lek. Stalno su u potraznji 500 - par hiljada ljudi koji cekaju da se setovi pojave. Vlasnici ih ne prodaju ni za zivu glavu, i to je to.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 Quick Fire Rapid je TKL tastatura 29.12.2016. 02:39 #628614

status: user
broj poruka: 351
Evo neke slike zamenjenih boljih tastera koje cete jako tesko naci.
Ali ce vam tastatura biti dugotrajna a to je najvaznije.

https://s30.postimg.org/475bvjlbl/5_H_IHfe_QJue_I0_ol0nn26p_E3_JK74_GZFx_UW967j_LEJAA.jpg

https://s28.postimg.org/6x67hekfh/500x1000px_LL_9df8242a_qfr_front_dyesub_full_lef.jpg

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs