Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Pomoc! Hitno!
STRANA 1 OD 1
s1ckstyle Pomoc! Hitno! 30.12.2016. 22:32 T64370

status: user
broj poruka: 155
https://www.cnet.com/products/samsung-le40a656-40-lcd-tv/specs/
Da li ovaj televizor podrzava digitalne programe?
Prodao sam liku televizor i sad me smara kako on ne moze da nađe digitalne kanale. A ja pojma nemam kako uopste to oko digitalnih i funkcionise. Da li ovaj TV podrzava to uopste?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 DVB T2 30.12.2016. 22:47 #628684

status: user
broj poruka: 1234
Ako nema, a izgleda da nema, onda ne može da prima našu digitalnu TV.
Neka kupi risiver koji podržava DVB T2.
Ima ih za 4.000 dinara.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
s1ckstyle Re 30.12.2016. 23:03 #628685

status: user
broj poruka: 155
Citao sam nesto, da li znaci ako je signal digitalan, a TV ne podrzava, da ce slika biti crna?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 30.12.2016. 23:27 #628689

status: user
broj poruka: 819
Ovako

taj tv DEFINITIVNO IMA digitalni risiver ALI verovatno moze da prima digitalni signal samo preko antene a preko kablovske ne moze osim ako se ne dokupi DVB T2 risiver kao sto kaze Miki








NISTA BEZ KABLA

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 30.12.2016. 23:31 #628690

status: user
broj poruka: 18472
Za digitalne kanale mora da ima risiver a ako je nakacen na kablovsku pa od provajdera ce svakako dobiti svu opremu :))) On to nesto trazi na divlje koliko ja vidim.



Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR Re: ... 30.12.2016. 23:35 #628691

status: user
broj poruka: 819
od provajdera ne dobija nikakvu opermu osim ako ne zeli dodatni paket kanala ili internet

od provajdera dobija kabal od bandere do tavana sve dalje ili radis sam ili platis njima ili nekom trecem licu osim ako zivis u zgradi ali i onda risiver ili bilo sta drugo sem cistog koaksijalnog kabla se dobija na zahtev/po potrebi



NISTA BEZ KABLA

:: Za digitalne kanale mora da ima risiver a ako je nakacen na kablovsku pa od provajdera ce svakako dobiti svu opremu :))) On to nesto trazi na divlje koliko ja vidim
::
::
::
:: Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ako mu nisi prodao digitalne kanale ništa od programa 30.12.2016. 23:42 #628694

status: user
broj poruka: 4228
Koliko vidim nakon petominutnog guglovanja, taj model bi trebalo da ima DVB-T tuner. S obzirom da to nije digitalni sistem koji je podržan kod nas za prijem digitalnih signala putem antene mislim da bi morao da dokupi poseban DVB-T2 tuner. Što se tiče kablovske TV, svaki provajder daje svoj digitalni risiver.

Sve zavisi šta si mu sve prodao. Neke stvari se NE podrazumevaju.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Brkate babe i zabe 30.12.2016. 23:43 #628695

status: user
broj poruka: 5696
Vecina TVa ima hybrid tuner, sto znaci da ima analogni tuner + dsp za digitalni signal. Ako lik hoce da gleda digitalnu preko antene kao sto je loga (riblja kost) TV mora da ima DVB-T2 ili mora da dokupi set-top-box. A ako ima CATV tj. kablovsku preko SBB, PTT, Radius Vektor i slicnih, potrebno je za DTV da odabere neku zapadnu zemlju tipa Germany, Sweden...a ne Srbiju, da bi tuner mogao da nadje digitalne kanale a ne samo analogne. Naravno i ovo pod uslovom da koristi tj. placa digitalni paket koji mu se isporucuje preko coax kabla

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: ... 30.12.2016. 23:57 #628697

status: user
broj poruka: 18472
Ja sam mislio na ovo o cemu MACHINE prica. Ako izabere paket dobice svu opremu.



Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: od provajdera ne dobija nikakvu opermu osim ako ne zeli dodatni paket kanala ili interne
::
:: od provajdera dobija kabal od bandere do tavana sve dalje ili radis sam ili platis njima ili nekom trecem licu osim ako zivis u zgradi ali i onda risiver ili bilo sta drugo sem cistog koaksijalnog kabla se dobija na zahtev/po potreb
::
::
::
:: NISTA BEZ KABLA
::
:: :: Za digitalne kanale mora da ima risiver a ako je nakacen na kablovsku pa od provajdera ce svakako dobiti svu opremu :))) On to nesto trazi na divlje koliko ja vidim
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 31.12.2016. 08:20 #628706

status: user
broj poruka: 4054

pa smaraj i ti lika kako za njegovih 300e nemozes kupiti lap od 699e

milion x prezvakana tema o digitalnom signalu ... srbija uvela zadnji DVB-T2 iz namere (posto svega 3 modela tv u startu podrzavaju taj signal - 2377876 ostalih modela podrzavaju samo T bez 2 ) da se neki seronja u vladi opari na tv boxevima koje svi moramo da kupimo !!

stoga taj model tv-a koji si prodao poseduje i digitalni risiver pored analognog ali samo signale DVB-T a ne potreban DVB-T2 za srbiju, te stoga lik moze da uhvati jedino kilu i promzline na krovu namestaju ci antenu.

moze da hvata domace digitalce uz digi box koji ima u svakoj radnji vec za 1999 din

ako hoce DVB-C (kablovska digitalna) dobice opremu od kablovske .. ili mora sam da dokupi dvb-c modul (kao pcmcia kartica)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 31.12.2016. 10:38 #628713

status: user
broj poruka: 2155



Prvo da razjasnimo neke pojmove:

DVB T i DVB T2 su standardi za emitovanje digitalnog signala iz vazduha, znaci primaju signal sa obicne sobne antene. Kod nas je standard DVB T2.

https://en.wikipedia.org/wiki/DVB-T

https://en.wikipedia.org/wiki/DVB-T2

DVB C je standard za kablovsku televiziju, svi nasi kablovski operateri emituju i DVB C signal, i sve vise ce da prelaze na taj standard je mogu da prodaju kartice sa specijalnim programima bez dodatnih resivera pored tv-a.

https://en.wikipedia.org/wiki/DVB-C

Sto se tice pomenutog tv-a evo specifikacija:

http://panel-tvs.tech-specs.com/samsung-le40a656-n41431330

Nema DVB T2 tuner znaci nista od kanala preko obicne antene, a i nema DVB C tuner tako da nista i od pune podrske za kablovsku. Jedino sto moze da hvata su obicni analogni kanali ( ako ih emituje kablovska ).

Ovaj tv vredi samo ako ti ga neko pokloni ili da za mnoogo male pare da ga koristis kao monitor ili sa nekim dokupljenim resiverom, ko zna mozda daje lepu sliku bez fizickog gledanja slike niko ti tu ne moze pomoci puno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs