Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Asus Xonar Essence STX II
STRANA 1 OD 4  
Ognjeni Asus Xonar Essence STX II 31.12.2016. 14:55 T64373

status: user
broj poruka: 4506
Ljudi zanima me da li je ova zvucna overkill za Z-5500 ? Imao sam Xonar D2 povezano preko optike i to je radilo savrseno ali sam morao da je prodam zbog prelaska na X99 chipset.

Nubara sam za te detalje ...ne znam da li je povezano ali vidim da Z-5500 isporucuje do 115 dB SNR a Essence STX II do 124 dB SNR. Da li to znaci da ne mogu da iskoristim max potencijal zvucne ili ovo sto pricam nema blage veze sa zivotom


p.s. I jos jedno bitno pitanje, da li su STX i STX II stereo ili 5.1 ? Da li STX ( kec ) pusta 5.1 signal preko optike / SPDIF
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Asus Xonar Essence STX II 31.12.2016. 15:18 #628719

status: user
broj poruka: 18940
Bez sumnje je overkill. Opusti se, ne kupuj tu zvucnu, ako je samo za Z5500, ubaci ga u plocu na SPDIF i ne diraj nista, ta ploca je sigurno dobro opremljena sto se tice zvuka. Kasnije, kada budes imao nesto vise u planu (mozda), razmisljas o zvucnoj.


:: Ljudi zanima me da li je ova zvucna overkill za Z-5500 ? Imao sam Xonar D2 povezano preko optike i to je radilo savrseno ali sam morao da je prodam zbog prelaska na X99 chipset
::
:: Nubara sam za te detalje ...ne znam da li je povezano ali vidim da Z-5500 isporucuje do 115 dB SNR a Essence STX II do 124 dB SNR. Da li to znaci da ne mogu da iskoristim max potencijal zvucne ili ovo sto pricam nema blage veze sa zivotom
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 31.12.2016. 15:25 #628720

status: user
broj poruka: 18472
U kom smislu zvucna karta moze da bude overkill?

@Ognjene

A sto se lepo ne okrenes poluprofesionalnim ili profesionalnim resenjima i kupis lepo eksternu zvucnu kartu? Brate za 130-150 evra mozes da uzmes daleko bolje resenje od svih tih koje pripadaju kompjuterskoj varijanti. Nema cimanja, povezes na USB i miran. Jedino sto su to stereo karte, nisu 5/1 i 7/1 sistemi a i logicno je :)



Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 31.12.2016. 15:31 #628721

status: user
broj poruka: 4506
Izbacio sam xonar d2 iz sistema i trenutno je z-5500 isto preko SPDIF ali na P67 chipsetu. Svestan sam da ce x99 da zvuci bolje i da ima dosta noviji realtek chip ali posle D2 ovo je blagi ocaj, ali ocaj zvuk.


Sky brate treba mi 5.1. Sta cu od stereo varijante na 5.1 zvucnicima i kompu .

p.s. pitam da li je overkill zato sto sigurno i zvucnici imaju svoj neki limit, da li je taj SNR vezan za ovo sto pricam ili nema veze i moze da bude veci od ovoga sto pise u specifikaciji z-5500.

Nasao sam na oglasima STX ( kec ) , da li on moze da pruzi 5.1 kroz spdif ? Ne mora STX ali sam ga nasao povoljno, dajte mi te usb varijante ako mogu da pruze 5.1 uz isti ili bolji zvuk od xonar D2 i naravno podrska za dts i ostale zezalice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .. 31.12.2016. 15:53 #628722

status: user
broj poruka: 18940
Ja bih ti savetovao da vidis prvo kako ce zvucati na X99, ako bude ista prica kao sa P67 (a verujem da nece), onda kupi neku zvucnu, ali smatram da je za taj sistem STXII overkill sto se tice isporuke zvuka, dovoljna je neka u rangu sa D2 i to je to, jednostavno Z5500 ne moze bolje. SNR je signal-to-noise ratio: https://en.wikipedia.org/wiki/Signal-to-noise_ratio
Svakako je bitan, ali i ostali deo hw-a koji nudi ova karta jako uticu na kvalitet zvuka.

STX kec je odlicna varijanta i ja bih pre njega uzeo jer je naravno dosta jeftiniji, kod njega imas naravno optiku preko toslink-a (opticki kabl), ili preko coax-a, sve to ima i sa druge strane (Z5500), svejedno je.

Eksterna zvucna sa ovakvim mogucnostima je xonar Essence one, koja je negde oko 500-600eura, to je zapravo kompletan DAC.

:: Izbacio sam xonar d2 iz sistema i trenutno je z-5500 isto preko SPDIF ali na P67 chipsetu. Svestan sam da ce x99 da zvuci bolje i da ima dosta noviji realtek chip ali posle D2 ovo je blagi ocaj, ali ocaj zvuk
::
::
:: Sky brate treba mi 5.1. Sta cu od stereo varijante na 5.1 zvucnicima i kompu .
::
:: p.s. pitam da li je overkill zato sto sigurno i zvucnici imaju svoj neki limit, da li je taj SNR vezan za ovo sto pricam ili nema veze i moze da bude veci od ovoga sto pise u specifikaciji z-5500.
::
:: Nasao sam na oglasima STX ( kec ) , da li on moze da pruzi 5.1 kroz spdif ? Ne mora STX ali sam ga nasao povoljno, dajte mi te usb varijante ako mogu da pruze 5.1 uz isti ili bolji zvuk od xonar D2 i naravno podrska za dts i ostale zezalice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 31.12.2016. 15:58 #628723

status: user
broj poruka: 3346
STX II je odlicna kartica, ali je pozeljno promeniti opampove. Jedinu zamerku koju imam je njihov control panel. Sad nisam siguran, ali npr. pre ove Creative ZX, imao sam Strix Roar, koja je neki hibrid STX i Xonar D2 i slicnim karticama.
I veoma sam se razocarao u nju. Npr. zadnji Hz za bass i za visoke, uopste nisu reagovali, tj. nije dolazilo do promene zvuka. Mozda je to bolje na STX II, tj. radi. I cak je bila cudna stavka, da na optickom izlazu uopste nije hteo da promeni na 5.1, nego je bilo stereo. Control panel je skoro isti kao na STX, ali kretenski je i sporo se ucitava kad ga pozoves is system tray. Pa sam je vrnuo i uzeo Creative ZX (Z, ZX i ZxR su iste kartice, samo sto svaka dolazi sa jos po necim u pakovanju) i vrlo sam zadovoljan njome. Pre nje sam imao xtremegamer fatality pro i nekako mi po zvuku Strix Soar nije pasovala. Nekako nema tako cist zvuk.

Najbolje ti je da ako je neko ima da ti kaze svoje misljenje ili da pronadjes na netu.


_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S/2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 31.12.2016. 16:02 #628725

status: user
broj poruka: 4506
Da,naravno sacekacu buraz nisam mislio odmah da uzimam ali reko da se pripremim i nadjem konkretno sta ako zatreba.

STX sam nasao povoljno jako (95e ) , ima i SOUND BLASTER ZX za iste pare ( nova ) . Svakako cu sacekati ali me zanimalo jer je STX ipak ozbiljna karta i ne bih se puno razmisljao oko nje.

Moze li isporuciti 5.1 ili je potpuna stereo varijanta ?

@Nexus... bas sam sad gledao Creative Z seriju ( znaci koliko davno je prosao od sound blastera koji sam imao, zaboravio sam i da postoje :D . Nasao sam Creative Sound Blaster Z za 65e ( ZX za 100e )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 31.12.2016. 16:19 #628726

status: user
broj poruka: 18940
STX je vrhunska kartica, to mogu da ti potvrdim i naravno 5.1 ide preko optike, a stereo je preko cinceva. Ali, 95eu za polovnu.. Malo jaka cena.

@Nexus, ne znam koji sistem imas, ali zasto mislis da je pozeljno menjati fabricke opamp-ove? Ja sam ih menjao dok sam imao AKG sluske i monitore, zamenio sam svaki za Texas instruments opampove i nisam osetio neku spektakularnu razliku, bili su jeftini i zamenio sam ih cisto radi reda i da bih mozda dobio neki napredak, medjutim, nista nisam osetio.. Ne znam za tu Strix, ali ako je tako, to je ozbiljan problem. Kod STX-a je za kontrolu xonar audio center, koji izgleda bez veze, ali savrseno sve funkcionise, niti jedan bug mi se nije desio nikad. Creative je s druge strane uvek imao dobar software i drajvere, ASUS ima uniXonar alternativne drajvere koje razvijaju s vremena na vreme.



:: Da,naravno sacekacu buraz nisam mislio odmah da uzimam ali reko da se pripremim i nadjem konkretno sta ako zatreba.
::
:: STX sam nasao povoljno jako (95e ) , ima i SOUND BLASTER ZX za iste pare ( nova ) . Svakako cu sacekati ali me zanimalo jer je STX ipak ozbiljna karta i ne bih se puno razmisljao oko nje
::
:: Moze li isporuciti 5.1 ili je potpuna stereo varijanta ?
::
:: @Nexus... bas sam sad gledao Creative Z seriju ( znaci koliko davno je prosao od sound blastera koji sam imao, zaboravio sam i da postoje :D . Nasao sam Creative Sound Blaster Z za 65e ( ZX za 100e )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 31.12.2016. 16:51 #628729

status: user
broj poruka: 4506



Brate jesi siguran za taj 5.1? Znam da ima stx 7.1 verzija koja ima neku ` cerka ` karticu za 7.1 a i ovaj lik sto je prodaje mi kaze da je stereo preko optike. Cudno mi da je je samo stereo ali ne znam.

Koliko bi bila realna cena, vidim 170e je nova... Ili da bolje idem na ovako nesto novo

http://us.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-zx

Svidja mi se ovaj volumme i headphones dodatak koji ide uz kartu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 31.12.2016. 17:21 #628730

status: user
broj poruka: 18940
Evo ti specifikacije: https://www.asus.com/rs/Essence-Hi-Fi-Audio/Xonar_Essence_STX/specifications/
Ja imam Z5500 i tu STX, koristim za filmove kao 5.1, preko ovog toslink kabla: http://columbiaisa.50webs.com/toslink_mini_standard.jpg

I to je jedini izlaz na koji moze 5.1, takodje preko istog pomocu coax `digitalnog` kabla.

L i R RCA izlazi su za stereo, ostala 2 6.3mm za banane mic i headphones.

Taj lik ocigledno ne zna sta prodaje, tako da spusti mu cenu na 70eu recimo, malo ce da pada u nesvest, pa kad se povrati, pristace

Sto se tice ZX, i to je ok varijanta za taj sistem, neces pogresiti, mene bi licno nerviralo da mi stoji na stolu crvena piramida. Uostalom, kontrolises zvuk sa potenciometra sa Z5500, ne vidim svrhu ovog kao dodatnog.


::
::
::
:: Brate jesi siguran za taj 5.1? Znam da ima stx 7.1 verzija koja ima neku ` cerka ` karticu za 7.1 a i ovaj lik sto je prodaje mi kaze da je stereo preko optike. Cudno mi da je je samo stereo ali ne znam.
::
:: Koliko bi bila realna cena, vidim 170e je nova... Ili da bolje idem na ovako nesto novo
::
:: http://us.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-z
::
:: Svidja mi se ovaj volumme i headphones dodatak koji ide uz kart
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 31.12.2016. 18:03 #628732

status: user
broj poruka: 4506


E jesi kralj, pa sto ne rece odmah da imas isto STX i iste zvucnike i da ti radi 5.1 i da odmah znam da je to to :D .

Ova piramida od ZX mi zanimljiva jer mi je kontrolni deo z-5500 daleko, ogroman mi je sto i soba pa bi mi ovo bilo ok da ga priblizim blize sebi i tastaturi mada da naravno upravu si,nema svrhu tj vec sve to imam.

A i koliko vidim ne moze da se poredi sa STX
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 31.12.2016. 18:13 #628733

status: user
broj poruka: 18472
Koji ste vi amateri :P



Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 31.12.2016. 18:18 #628734

status: user
broj poruka: 4506


Daj predlog bem te, mesto sto tiho je*avas iz senke
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .... 31.12.2016. 18:19 #628735

status: user
broj poruka: 18940
Rek`o ja...Vise puta
Nisi valjda zagubio daljinski? Bedak..


::
::
:: E jesi kralj, pa sto ne rece odmah da imas isto STX i iste zvucnike i da ti radi 5.1 i da odmah znam da je to to :D
::
:: Ova piramida od ZX mi zanimljiva jer mi je kontrolni deo z-5500 daleko, ogroman mi je sto i soba pa bi mi ovo bilo ok da ga priblizim blize sebi i tastaturi mada da naravno upravu si,nema svrhu tj vec sve to imam
::
:: A i koliko vidim ne moze da se poredi sa STX
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 31.12.2016. 18:26 #628736

status: user
broj poruka: 4506

Ma nisam tu je ali je realno najslabija tacka sistema..mali,plastican, jeftino deluje. Vise volim kad lepo drljam po potenciometru kao AS da trazim :D.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 @imarkovic 31.12.2016. 18:54 #628741

status: user
broj poruka: 3346
Imas kvalitetnije opampove, zato nisi primetio razliku.

Elem na Creative ZX volume knob sluzi samo za izlaze za slusalice na istoj. Ne kontrolise Volume generalno.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S/2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @imarkovic 31.12.2016. 20:21 #628753

status: user
broj poruka: 18940
Ne razumem kako su fabricki kvalitetniji? Ne znam koje si ti ugradjivao kada si primetio toliku razliku, jedino ako je Wolfson npr.?
Za knob ok, nisam upoznat, ali onda je jos vise beskorisna piramida..


:: Imas kvalitetnije opampove, zato nisi primetio razliku
::
:: Elem na Creative ZX volume knob sluzi samo za izlaze za slusalice na istoj. Ne kontrolise Volume generalno
::
:: ____________________________
:: P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S/2Fan
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 31.12.2016. 20:47 #628757

status: user
broj poruka: 4506

Koliko sam video da se kvalitetni opampovi za STX od 50$ komad a ide koliko 3-4 komada to je bas prevelika investicija za mizernu razliku
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .. 31.12.2016. 20:51 #628758

status: user
broj poruka: 18940
Ma to se ne isplati, ti od 50$ se stavljaju u 10x skuplje uredjaje.


::
:: Koliko sam video da se kvalitetni opampovi za STX od 50$ komad a ide koliko 3-4 komada to je bas prevelika investicija za mizernu razliku
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miletic ... 31.12.2016. 23:04 #628760

status: user
broj poruka: 221
jel moze ovde neko da me ispravi...

z5500 imaju digitalni risiver i dac, preko kojeg ide analogna konverzija i odatle ka svim zvucnicima.

ukoliko spdif sa ploce podrzava 5.1 izlaz, ne vidim ikakvu poentu kupovine bilo kakve zvucne kartice. jedina poenta zvucne kartice je digital to analog konverzija, sto ce reci, da direktno spojis ili pojacalo ili aktivne zvucnike na istu.

koriscenjem digitalnog izlaza, preskacete DAC u kartici i konverziju radite na drugom uredjaju, te je postojanje takve zvucne kartice u sistemu izlisno...

z5500 nije neko ultra hi-fi resenje, ali radi posao za novac koji je ulozen. Da bi se videla neka razlika, potrebno je, pretpostavljam, da umesto sa digitalnog risivera prevezes zvucnike direktno na neki 5.1 risiver/pojacalo, da bi dobio i konkretno drugacije rezultate, nego menjanjem samo fizickog digitalnog izlaza gde isti signal opet zavrsi u tom logitech risiveru...


Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 @imarkovic 01.01.2017. 12:53 #628775

status: user
broj poruka: 3346
Nisam menjao na njoj, ali generalno, sve gde imas izmenjujuce opampove, mozes unaprediti iliti menjati kvalitet zvuka. Od raznih LM-ova do opa, muses, burr brown.....itd.

Pa i nije glupost taj mali dzoger uz Creative. Ima ugradjen beamforming mic, naravno nije sad nekog preteranog ultra 1000+ dolara kvaliteta, ali je odlican. Plus, kada si na slusalicama, lepo odvrnes ili zavrnes dzoger u zavisnosti od situacije. Uglavnom i za one koji nemaju multimedijalnu tastaturu ili tastatura ne reaguje na vol up/down u nekim igrama. Manje vise, dovoljna je Z verzija ili jos bolje ZxR gde isto mozes menjati opamp na daughter kartici.

Ova Z serija ima ono sto dugo nisam video. A to je real time voice changer. I to od vremena 5.1 Live.

Pride, mnogo bolje radi virtual surround kroz slusalice nego na ASUS.

Npr. kod Creative prebacis zvucnike u 5.1, a onda prebacis prekidacem na slusalice i ukljucis surround. Te igrica, player za film detektuju 5.1 sistem, ali kartica radi posle sama.
Kod ASUS samo se stiklira Virtual Surround, ali i dalje ostaje na stereu. Jer igra ili plejer sami prepoznaju da kartica je u stereo modu.

Ne znam, ipak je sve to subjektivno misljenje sto se tice zvuka. Ali, kao sto rekao nekako mi je priguseniji, mutniji zvuk kod ASUS, nego kod Creative. Jedino sto je ASUS STX II malo bolji sto se tice THD, MD. Samo kod Dynamic range, Creative je malo bolji.

Mislim da STX II koristi muses opamp, dok STX 1 ne koristi.

Sto se tice kvaliteta izmadju Creative Z i STX II je da bi prosao jeftinije sa Z serijom a na tim zvucnicima koje poseduje ne bi cuo veliku razliku.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S/2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Re: .... NEXUS2000: 01.01.2017. 14:57 #628780

status: user
broj poruka: 612

:: STX II je odlicna kartica, ali je pozeljno promeniti opampove.
::
:

Dobro care, a šta fali visokokvalitetnim operacionim pojačivačima Muses 8920 koji se nalaze na ovoj kartici koju spominješ? Nije na njoj JRC4558D čip iz 1981 godine.
A kladio bih se sa tobom u tri ovakve kartice da na blind testu ne bi znao da prepoznaš koji je koji čip, ali bitno da bi ti kao nešto menjao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 01.01.2017. 17:58 #628788

status: user
broj poruka: 3346
A kada bi ti citao tekst, video bi da nisam posedovao tu karticu. Imao sam Strix Soar. Sto se tice opampova, moja greska jer umesto da napisem STX I napisao sam STX II. Dalje sam napisao da STX II ima muses opampove, STX I nema te.
Drugo, imas i na head fi forumu, kao i na drugim mestima, gde su menjali opampove za mnogo kvalitetnije i skuplje i dobijali su mnogo kvalitetniji zvuk. Kao i menjanje kondenzatora. I opamovi nisu samo vezani za tu karticu i druge, imas mali milion uredjaja koje imaju izmenjive, pa sam tu radio i menjao. I opet postoji subjektivno misljenje kod zvuka. Nekome prijaju meksi tonovi, dog drugima cistiji (sharp).
Isto kao sto nekome odgovara Marantz vise nego Denon (primera radi). Nekome Jamo zvucnici vise nego Harman Kardon (opet primer radi).

I da, primecuje se razlika u zvuku izmedju op ampova. Isto kao i kod razlicitih klasa IC pojacala.

U svakom slucaju, sve je subjektivno misljenje.




_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S/2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 01.01.2017. 20:27 #628795

status: user
broj poruka: 18940
Sve to stoji u teoriji, ali u praksi jednostavno ima razlike u zvuku, imas citavu diskusiju na svakoj pokrenutoj temi i zilion razlicitih misljenja, ovu i onu stranu, sto se tice hi-fi i sto se tice ovakvog sistema, pitanje je samo da li ti je uopste vazno ili ne.

@Nexus
Onda ovi opampovi koje sam ja kupio su krs, isto kao i fabricki, ali kostao je jedan 300din, tako da..
Znam da ima valjda 3kom., od ta 3 jedan je za headphones, drugi za digital, treci za RCA, tako da mozda budem kupio samo jedan kvalitetan da mi posluzi za digitalni izlaz i to je to.. Ako se ne varam, zaboravio sam shemu.
Nije glupost za nekog ko ima sluske.

A sto se tice nekih nijansi, svakako jeste subjektivno, medjutim zna da bude i objektivna razlika.. Izmedju Creative i ASUS, mislim da ipak ASUS ima siri asortiman, tj. mogucnosti, te bih se radije opredelio za njega, kada je u pitanju samo ovaj rang, a dalje za nesto ozbiljnije ni jedan ni drugi nisu za razmatranje, ko zeli pravi kvalitet. Jedino sto su kod ASUSa jos uvek drajveri prljavi, ne mogu to nikako da ispeglaju, i to dosta utice na zvuk.. Kod Creative cini mi se da stede na izradi, i tu je mrtva trka..

@spacewla
Kad cujem `blindtest`, digne mi se kosa na glavi, odmah pomislim na razne tekstove koje sam citao, gde su kolju 2 strane u nedogled bez nekih zdravih argumenata i to na kraju ne dovede nigde.. Ali, ne rade to ljudi bez veze, to ne mora nuzno da sad unapredi zvuk, jer kao sto nexus pise, neko voli meksi, neko tvrdji zvuk, neko prljaviji itd., u zavisnosti od toga sta slusa itd., u tom smislu se zvuk `unapredjuje`, ili prilagodjava slusaocu.


:: jel moze ovde neko da me ispravi..
::
:: z5500 imaju digitalni risiver i dac, preko kojeg ide analogna konverzija i odatle ka svim zvucnicima
::
:: ukoliko spdif sa ploce podrzava 5.1 izlaz, ne vidim ikakvu poentu kupovine bilo kakve zvucne kartice. jedina poenta zvucne kartice je digital to analog konverzija, sto ce reci, da direktno spojis ili pojacalo ili aktivne zvucnike na istu
::
:: koriscenjem digitalnog izlaza, preskacete DAC u kartici i konverziju radite na drugom uredjaju, te je postojanje takve zvucne kartice u sistemu izlisno..
::
:: z5500 nije neko ultra hi-fi resenje, ali radi posao za novac koji je ulozen. Da bi se videla neka razlika, potrebno je, pretpostavljam, da umesto sa digitalnog risivera prevezes zvucnike direktno na neki 5.1 risiver/pojacalo, da bi dobio i konkretno drugacije rezultate, nego menjanjem samo fizickog digitalnog izlaza gde isti signal opet zavrsi u tom logitech risiveru..
::
::
:: Pozdrav
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 01.01.2017. 23:12 #628801

status: user
broj poruka: 4506

Dobro ljudi stalno spominjete neke profesionalne ili polu profesionalne varijante za koje su i asus i creative nista... Pa ima li ikakva 5.1 SPDIF polu profi karta do 200e ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .. 02.01.2017. 00:21 #628802

status: user
broj poruka: 18940
Ja to moram da pomenem uvek, jer je bar sto se mene tice neizostavno pomenuti kao opciju, ali to je cisto radi diskusije, hobija i sagledanja u malo sirem luku, apsolutno ne zelim da te nagovaram za nesto sto je overkill za ono sto tebi treba i za nesto sto te ne zanima, ali ako pricamo samo o 5.1 sistemu, kao sto je Z5500, ne treba puno da te opterecuje, jer karta koja kosta 200eu nije bas adekvatna, to je maltene kao polovan Z5500 sistem. Ja sam svojevremeno STX platio 15.000din, i to je puno za taj sistem, ali eto, hteo sam da je imam, ali ja sam je maksimalno iskoristio, koristio sam je za sluske, pa za monitore, i sada mi mozda i nije neophodna za ovaj sistem, jer samo njega pokrece, ali opet ne prodaje mi se jer sam extra zadovoljan njom i nekako nikad nisam slusao na integrisanoj zvucnoj karti, uvek sam imao neku varijantu.

Ova karta je sasvim dobra za upotrebu slusanje muzike, a svaka koja je polu profi, profi je za produkciju, tako da ne bih bas bolju karticu nazvao profi, nego jednostavno hardverski bolju, sa boljim mogucnostima, sa napajanjem itd.. Ja ne znam za bolju kartu u tom cenovnom rangu, a da je rame uz rame. Sledeca stvar je DAC, koji je nekoliko puta skuplji, Essence one, Cambridge audio i sl., ali to se kupuje samo ako ti je neophodno, obicno vlasnici hi-fi sistema koji zele da pustaju muziku s kompa, jer Receiver/pojacalo nema izlaz, ili nije dovoljno za rezultat.


::
:: Dobro ljudi stalno spominjete neke profesionalne ili polu profesionalne varijante za koje su i asus i creative nista... Pa ima li ikakva 5.1 SPDIF polu profi karta do 200e ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 4  
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs