Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Nova konfiguracija - tri pitanja
STRANA 1 OD 1
texasyo Nova konfiguracija - tri pitanja 04.01.2017. 18:15 T64387

status: user
broj poruka: 41

Poštovane kolege forumaši, konačno je došlo vreme da se vremešni Intel 805D i Asus P5LD2, nakon (pre)dugog vremena presele u muzej, a da se konačno uzme nova mašina.

Planirana konfiguracija je sledeća:
Intel Core i7 6700K, Asus Maximus VIII Hero, Samsung 850 pro 256GB, 2 x 8 GB DDR4, Noctua NH-D15 i neka DVD optika.
Imam od ranije Seasonic X 660 koje ce da ostane i Samsung 204B koji će da posluži za prvo vreme, kao i neki stari Samsung HDD koji ce da bude privremeno tu.

Komp bih koristio za rintanje od kuce i igranje pri čemu mi je rintanje znatno bitnije.
A to rintanje je programiranje i rad sa bazama tako da bi se najviše koristio Visual Studio, Eclipse, serveri baza podataka (MSSQL, IBMDB2 i MySQL), apache tomcat i jos ko zna šta pride.
Od igrica bi se igrale isključivo neke strategije i simulacije vožnje ali to mi nije toliko bitno.

Sistem je isključivo Win 7 x64.

I imam tri pitanja, na koja bih vas molio da mi date konkretne odgovore:

1. Grafika koju planiram je GTX 1060. U planu mi je model: Gigabyte GTX 1060 Xtreme Gaming 6G http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5993#sp
Da li neki ima neka iskustva sa ovom kartom i da li imate predlog za neki bolji GTX 1060?

2. Monitor koji planiram je HP ENVY 27s sa 4K rezolucijom (za sad 1, Bože zdravlja 2 komada). http://www8.hp.com/rs/sr/products/monitors/product-detail.html?oid=13673510#!tab=specs
Sugestije, primedbe, predlozi za neki drugi model (ne mora isti proizvođač, ali je poželjno 4K)?

3. Videh na sajtu Asus-a da je za ploče sa 1xx čipsetom potrebno učitati USB3 drajvere pre instalacije Win7 kako bi se omogućilo korišćenje USB miša i tastatura u toku procesa instalacije. Da li neko ima iskustva sa time, odnosno da li bez problema prolazi PS2 tastatura + miš na USB2 port pa drajveri za USB3 naknadno iz windoze?

Još jednom da napomenem, prioritet je rad, pa tek onda igranje.
Unapred hvala svima na konstruktivnim odgovorima i predlozima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko ja ću samo na treće 04.01.2017. 19:15 #628968

status: user
broj poruka: 4228
EDIT: Skoro sam instalirao Win7 na nekom novijem Lenovo. Problem je bio taj što sam sistem Win7 x64 hteo da instaliram preko USB, a on nije hteo da čita USB, tj nije video disk jedinice (USB). Problem sam `rešio` tako što sam instalirao Win10, napravio particiju, prebacio SATA i USB 3.0 drajvere, a zatim instalirao Win7 x64 tako što sam učitao drajvere za USB sa te particije.

Kasnije sam shvatio da bi rešenje moglo biti da sam podigao sistem pomoću nekog live diska, napravio particije, iskopirao drajver...

Ako su ti tastatura i miš na PS/2 to USB adapteru možda će i raditi, mislim da je problem samo sa drajverima za disk jedinice.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ... 04.01.2017. 19:28 #628972

status: user
broj poruka: 2480
Koristio sam 5-6 1060-ki, i radim za ASUS. Kazem ti bez pardona da je Xtreme gaming najbolja izvedba karte koju sam video. Strix dolazi kao druga po redu, malkice losije hladjenje, doduse neke druge prednosti ima od konektora itd, pa sad zavisi sta ti vise treba.


5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100tinalog Re: ... 04.01.2017. 23:08 #628991

status: user
broj poruka: 1219
Gtx 1080 Xtreme gaming sam vratio u ct zbog coil whine.

Jos uvek cekam da stigne nova.

:: Koristio sam 5-6 1060-ki, i radim za ASUS. Kazem ti bez pardona da je Xtreme gaming najbolja izvedba karte koju sam video. Strix dolazi kao druga po redu, malkice losije hladjenje, doduse neke druge prednosti ima od konektora itd, pa sad zavisi sta ti vise treba
::
::
:: 5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ova 1060-ka nema osim na 300+ fps 04.01.2017. 23:14 #628993

status: user
broj poruka: 2480
Samo i iskljucivo do primerka i srece ti je sa vecinom karti...

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
texasyo Odgovori 05.01.2017. 09:14 #629010

status: user
broj poruka: 41

Hvala svima na odgovorima.

Vladarko: Mozda sam se loše odrazio. Miš ide u USB2, a tastatura je stara Chicony sa PS2 portom tako da to ide direktno u plocu u onaj njen combo PS2, pa mislim da ce instalacija proci bez problema. Hvala za savet oko drajvera.

Kutalion i 100tinalog: Ovaj GTX mi odgovara zbog prikljcaka koje ima. DVI za monitor koji sad imam i 3 DP za monitor (monitore) koje planiram da uzmem. Strix mi je bio druga opcija pa ću i o njemu razmisliti. Znam da sad kupovina grafike zavisi i od sreće koji ti primerak zapadne, ali nadam se da i ako se bude čula da će je Cosmos II bar malo utihnuti. A i igre mi nisu prioritet. U svakodnevnom radu u Visuelu ili Eclipsu za šta će se najviše i koristiti mislim da neće pištati. :)

Nadam se da će još neko dati neki koristan savet i predlog. Hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Odraz je dobar, ali se može shvatiti krivo 05.01.2017. 10:13 #629011

status: user
broj poruka: 4228
Ja uvek shvatim krivo.

Možda postoji neki način da se storidž drajveri ubace u instalaciju. Ranije sam to radio sa nLite za Win XP instalaciju, a za Win7 i novije nisam.

Sada kada bih radio nešto slično, napravio bih particije (obično dve, manju za sistem i veću za podatke), formatirao makar tu jednu gde bih postavio te drajvere.

Problem koji sam ja imao se ogleda u tome da on prolazi instalaciju sve dok ne dođe do dela kada barataš sa particijama raspoloživih diskova. Ako se dobro sećam, prijavljuje kao da CD ne može da `pročita` jer nema USB drajvere (?!?!). Naravno, instalacija je išla preko USB...

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs