Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
NOVI EKWB RGB Mono Block za Rampage V Edition 10
STRANA 1 OD 1
Nato011 NOVI EKWB RGB Mono Block za Rampage V Edition 10 06.01.2017. 21:45 T64399

status: user
broj poruka: 351
Stvarno nije fer... Pa necu vise da gledam ovo. Jbt kako izgleda stvarno...
Znaci ovo je perverzija... Ovo treba kupiti sta vise misliti Skylake Extreme, ovo, ono...
Stvarno nije fer... Nikada mi se nije svidjao neki blok ovako.

Dodje mi da molim proizvodjace vodenih delova da mi sponzorisu prvi vodeni sistem i da ja kupim hardware tj graficku i maticnu. Treba mi 240mm radiator, D5 spojen sa rezervuarom i 2 bloka CPU i GPU. Tacnije samo GPU jer bi ovo stavio...

http://rog.asus.com/articles/pc-mods/ek-announces-asus-rampage-v-edition-10-monoblock-aura-rgb-edition/

Ovo je perverzija i zasto ja kazem treba uzimati samo Rampage Extreme seriju.
A ne ljudi kupe i7-5960X i stave na ASUS X99-A ili X99-S. Ili MSI X99 SLI ...
Na RVE voltage devijacija u full load je 0.012mV. I to samo kada je voltage podesena na Adaptive tj da padne pod idle na 0.800V a u load na 1.200V ode na 1.212V.
To je smesno, kada je voltaza setovana na Manual stalno ista ako se klokuje pa radi neki test, onda jos malo manje. Naravno to ja kazem za ove normalne klokove. Ako se koriste vece voltaze i LN2 naravno da su devijacije vece malo. Ali to je odlicno.




- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 06.01.2017. 23:15 #629137

status: user
broj poruka: 3345
Ahhhahahahh, koji si ti moron.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S/2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 06.01.2017. 23:39 #629142

status: user
broj poruka: 351
Moron si sam. Gledaj i uzivaj.

Kako bih voleo da imam ovaj blok... D5+100 reservoir, 240mm radiator i jedan ASUS Founders Edition da se kompletira kolekcija. Sta bih vam radio sa slikama. Davio bih vas svaki dan.

Ovo je ono sto zelim svako jutro uz kafu da gledam.
Bas ovo. Inace nikada u principu ne bi stavljao vodeni posebno na CPU i posebno na maticnu. Boze kakav bi vodeni napravio, sve imam u glavi. Broj fitinga, velicina, broj adaptera 45 angles, oblik i boju creva, sve, sve sve... Od reservoara bi koristio Heatkiller Tube 100 D5... fitinge i radiatore od EKWB i blokove, mada i EKWB D5 je lep takodje.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 06.01.2017. 23:52 #629146

status: user
broj poruka: 3345
Hah. Pa ti ovde pricas uglavnom sam sa sobom.

I generalno ovo je zivo sranje. Covek za kompjuterom najmanje vremena provodi gledajuci u kuciste, kao i u desktop. Drugo, mnogi su oguglali o tome sta ko ima, osim ljudi koji imaju problem zavisti.

A kao sto sam napisao u drugoj temi, sta si sve napricao, verovatno imas neki imaginarni hangar iza sebe, da bi smestio sve imaginarne komponente koje si kupio i koje si planirao da kupis.

Nagledao i naslusao sam se previse osoba kao sto si ti i mogu ti reci da si osoba za izbegavanje, jer mucis tudje mozgove totalno nebitnim stvarima, preskakanjem prica i dijalogom izmedju tebe i tebe.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S/2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 06.01.2017. 23:56 #629148

status: user
broj poruka: 351
Da da samo se ti nadaj... Svako moze da dodje kod mene da vidi sta hoce.
Evo ga moj imaginarni hangar bolesniku...

http://valid.x86.fr/dzryrv

A da zaboravio sam, u vasim fantazijama to meni neko salje slike i delove, a Intel znak naopcke je u stvari simbol zmijskog oka i tajnog drustva. Pardon. Necu vama pokazivati nista...

Ovo je reservoar i pumpa koju bi stavio uz ovaj blok, jedini i najvise pasuje.
XSPC Ion. Jos kada kupim graficku sada i M.2 960 PRO kada stigne i ja cu naci sponzora za watercolling mojih komponenti i to ce biti najlepsi vodeni sistem u Srbiji i Hrvatskoj i Bosni. A mislim da i Soros treba da uplati aktivistima pare posle Srpske nove godine pa ce i tu da legne neka kinta na tajne racune.

http://www.xs-pc.com/water-pumps/ion-pumpreservoir


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ccc 07.01.2017. 02:11 #629159

status: user
broj poruka: 2480
1) nije nov.
2) X99-S i Rampage imaju apsolutno identicne VRM sekcije, te je ta `voltage devijacija` aka vdroop jednak. Takodje on se namesta kroz LLC da postoji ili ne, tako da je apsolutno besmisleno sve sto si rekao.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ma3x Po milioniti put 07.01.2017. 02:18 #629160

status: user
broj poruka: 223
Nit` ovde koga zanima sta bi ti voleo, niti ce zanimati. Poenta je u tome sto si los covek, takoreci djubre, i sto kao takav ne zasluzujes da iko, apsolutno iko sa tobom komunicira na bilo koji nacin. Podseticu te samo na to da na svakom koraku, apsolutno svugde po netu lajes protiv ove iste zemlje, i nas kao njenih gradjana, dodvoravas se ustasama i takvom otpadu i sljamu, nazivas nas idiotima, glupima, molis ustase da ti daju pasos posto bi za njega i klao, a sam si u jednom postu na fejsu napisao kako bi obukao njihovu uniformu i pokazao Srbima sta im sleduje. E zato si djubre, zato ces odgovarati jednog dana, zakonski, posto pozivas na nasilje i vredjas maticnu drzavu. I nemoj misliti da se o tebi zna ono sto ti dopustas. Sa 43 nepune godine si trebao da naucis da se pametnije postupa.


C: /

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 07.01.2017. 10:06 #629171

status: user
broj poruka: 351
Sta je isto na X99-S i Rampage V Extreme, ceo VRM je isti, regulatori, zavojnice, ili samo ima 8 faza isto. Ako je samo 8 faza to je kao da kazes moje i tvoje vozilo su isti imaju 4 tocka.
Mogu da se kladim da nisu iste.
Ta X99-S se i ne prodaje u svetu samo na Balkanu verovatno.
Dok je moja ploca kraljevska sa ogromnim heatsinkom za hladan VRM i dobrom regulacijom napona. Ja nisam pominjao kalibraciju, mnogi to i ne koriste za nize klokove.
Mozda je X99-S ista kao Rampage V Edition 10 pa je i ovaj blok kompatibilan. xexe.

Sta prica ovaj, koje 43 godine covece boziji.
Ja sam daleko od 40 godina.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ma3x Cuti , JEKICU 07.01.2017. 10:11 #629172

status: user
broj poruka: 223
Ima jedna druzba iz Izraela, veliki su `ljubitelji` ustasa i njihovih istomisljenika, pogotovo takvih koji `mole za ustaski pasos i sve bi ucinili za njega`. Lepo cete se druziti.



C: /

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 07.01.2017. 10:20 #629173

status: user
broj poruka: 351
Ko bi klao za pasos, pa ja nisam kao vi. Zna se odakle je krenula agresija, to ceo Balkan i Evropa dobro znaju i ko hoce da natovari drugima svoju krivicu i komunisticku agresiju. Pa sta tebe briga sto bi ja uzeo Hrvatski pasos, to je moje pravo da kazem da bi uzeo njihov pasos jer bolje tretiraju svoje gradjane i ne suruju sa Rusima koji su pobili vise svojih gradjana nego Hitler. To je moje pravo da ja hocu Hrvatsko drzavljanstvo. Nemam ja sta kome da se dodvoravam, komunisti su napali tu drzavu ni krivu ni duznu samo sto je htela da ode u NATO i EU i da pobegne od Rusije.
Kada su sedeli mirno Crna Gora se normalno odvojila.
U ovom gradu i ovoj drzavi dnevno 5000 ljudi najmanje psuje Hrvatima sve zivo, mrtvu majku Amerikancima i Hilari i Hrvatima i ovi njima i ti meni seres sto ja kazem da hocu drzavljanstvo, stvarno si lud. Jebe mi se za Srbiju, ne osecam se kao gradjanin te zemlje, znam neke velike prestupe koje je napravila i svaka drzava da je to uradila placala bi obestecenje svojim gradjanima. Mislim svaka pravna i normalna drzava.

Ova zemlja i njena politika su zatrli 3 generacije ljudi. Bolesni idioti oterali ljude u rat sada ovi crkavaju od gladi drzava se pravi da ih nema. Znas kako mi se jebe za Srbiju i imam pravo da mi se jebe za nju, to je moje osnovno pravo da kazem da mi se politika ove zemlje ne svidja i da kada bi mogao sutra bi otisao da uzmem Hrvatsko ili jos pre Slovenacko drzavljanstvo. Nista ja ne zelim specijalno Hrvate zbog necega, ali su mi tu najblizi i najzgodniji.

Jebe se meni i za Ustase i za cetnike iskreno, ja Hrvate ne vidim ni kao Ustase ni kao Hrvate nego kao bekstvo od onoga sto je ova zemlja sposobna da uradi, sakrije, prevari i ostalo. U ovoj drzavi svako u zivotu dodje u fazu kada joj psuje mater, svaki gradjanin jer to je takva tvorevina nikakva, koju ljudi samo vole kada se skupljaju poeni i radi reda inace ovako svako kada tada proklinje.
Kaze da se druzim sa Hrvatima. Hrvati nisu bitni kao Hrvati, bitno je sto je to zemlja gde Rusi ne mogu da podbadaju i natocljavaju drzavu na sta hoce i sto jednostavno postuje vise svoj narod i njihova osnovna prava dok Srbija to ne radi, Srbija redovno ima veliki broj tuzbi pred Evropskim sudom i stalno je tuzakaju i stalno joj prigovaraju i to se tako vuce. Licno kada bi mi dali da biram Slovenacki ili Hrvatski pasos veoma rado bi izabrao Slovenacki jer je dalje odavde i od Ruskog uticaja i sve sto su sposobni da urade politicari ovde.
Ne zelim da zivim u zemljui koja se svaki cas malo malo nadje sa Severnom Korejom, Angolom, Kubom, Rusijom, u nekim preglasavanjima i glasanjima, to je otpad planete zemlje za svakoga, tuzna mesta na planeti odakle ljudi beze to nije nista cudno da neko bezi od takvih. Ja necu vise da me neko mrzi a ceo svet me mrzi pre nego sto mi cuje ime. Znaci ceo svet me mrzi pre nego sto mi cuje ime na osnovu onoga sto su radili ljudi sa cime ja nemam veze i protiv cega sam strogo. Kada kazes Srbin svi znaju... Uvek ce njega skloniti na stranu, izabrati zadnjeg, dati mu najgori posao, nabediti da je krivac jer to mu je zemlja njegova dala. Kao sto Amerikanac bilo sta bilo gde da uradi njegova zemlja ima takvu moc da avion dolazi po njega i on ide kuci da mu se sudi.
E moja zemlja je meni napravila da me svi mrze i dok ne znaju ko sam, cim cuju nacionalnost. I JA IMAM PUNO PRAVO DA ZELIM DA BUDEM SLOVENAC ILI HRVAT ILI SVAJCARAC JOS BOLJE JER TADA ME NECE GLEDATI NA ISTI NACIN KADA VIDE MOJU NACIONALNOST.

Pre neki dan cujem na TV kaze neki vojni invalid ili sta je u novinama Drzava bi volela da nas nema. Ali nije samo on ima tu vise raznih problematicnih grupa prema kojima se drzava ponasa i strategija joj je da prodje vreme lakse ce biti kada ih ne bude. A 10.000 praznoglavaca koji se nisu rodili ili su kasnije odrasli jedva ceka da se desi nesto da zemene njihova mesta. I njih ce zaboraviti ako izgube ruku ili nogu. Potrosice ih i reci ce Nismo se snasli posle izbora Donalda Trumpa. Kao sto su rekli Nismo se snasli posle pada Berlinskog zida. To je opravdanje za pola miliona izbeglica i 3 rata. Nismo se snasli posle pada Berlinskog zida, okrenuli plocu, do juce govorili Evropa odvratna najgora preko noci Ne mozemo drugacije, istebice nas ako nastavimo. Pa dobro si setio, samo ti je 3 rata trebalo. I evo sada ponovo se budi stari mentalitet cim nema Amerike da drzi lanac odmah se vidi da je virus i dalje tu, nije ubijen samo se ucaurio i ceka priliku. Posle ce biti nismo se snasli posle Trampa. Srbiji svaka decenija mora da se zavrsi tako sto se Amerika i Rusija dogovore i prestaje podrska Srbiji, nekada se uvode sankcije, nekada ne, kako kada, ali to je to.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ma3x Ti si djubre 07.01.2017. 10:39 #629175

status: user
broj poruka: 223
A sam si sebi mrznju natovario. I ne lazi, znas vrlo dobro sta si pisao, smrade. Ti si taj koji se udvoricki slihtao, molio za sosku, objasnjavao kako su `Srbi sretni sto su onako prosli u Oluji`, jer bi im ti licno pokazao kako bi prosli, kacio `Lijepa nasa` i Tompsonovu `Za dom spremni`. Kad sam ti rekao da znam koliko god imas, samo sam poceo. Samo lagano. Ja ti necu nista. Dovoljno si usosio. Vise ti nista necu napisati. Samo, ja bih se debelo zamislio nad samim sobom. I jos nesto - sve sto si ikada napisao, na bilo kom forumu, sve je trajno. A ostavio si dovoljno da se neces oprati za narednih pet zivota. Pozdrav.


C: /

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 07.01.2017. 10:45 #629176

status: user
broj poruka: 351
Za sada se oficijalno moze reci da je Srbija potrosila 3 generacije. Iz te 3 generacije
dobro su prosli samo oni koji su otisli. I jos nije ni na vidiku da ce jedna generacija izrasti i normalno ziveti da moze da priusti sebi ono sto Ruski drugari nikada nisu mogli niti ce moci. Moja generacija je medju njima takodje. Zrtve ludaka koji su bili u konfrontaciji sa celim svetom i uobicajenim pojmom za normalno.
Kada vam se primaknu zadnji dani i kada se Amerikanci budu secali surfovanja, putovanja, skijanja, zimovanja mi cemo se secati hladnih skola i ucionica, nestanka struje, mitinzi, ratovi, nestasice, bombardovanje jer smo bili toliko ludi da ne znamo sta nam se moze dogoditi. Zamislite kakvi smo narod, pogledajte ocima sa strane jedini smo u Evropi koji su bomabrdovani posle II svetskog rata mi. Kada pokusas da gledas iz perspektive drugog shvatis da smo opasno zajebali stvari u regionu tako da smo navukli sami sebi bombe na glavu. Zasto to nije Italija, zasto Slovenija nije navukla sebi bombe... E ja hocu tamo. Imam pravo da se distanciram, ne zelim da mi neko obuce unoformu pa da ja govorim u novimama za 20 godina Drzava ceka da umremo i Volela bi da nas nema. Pa sta da se necu oprati imam pravo da kazem da mi je zao sto sam Srbin i sto sam rodjen u Srbiji, pa to svakodnevno govori 100.000 ljudi. Od toga ne moze da se pobegne. Da sam dobio boravak u Hrvatskoj boravio bi tamo koliko se ne bih smestio u Austriji negde. Eto toliko, tamo bar znam ne moze da se desi nista da mi ukinu Sengen kao ovde. Ovde 20 godina nisam mogao da odem nigde zato sto je vlast neka jela govna. Tamo toga nema, u Hrvatskoj premijer pokrade i ide u Zatvor, ovde ljudi znaju godinama sta su uradili i to je kao negativna stavka ali nikom nista.

M

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 07.01.2017. 11:11 #629178

status: user
broj poruka: 1586
U, pa ovde se neko plasi Rusa... da ti posteno kazem, nacija koja je bez kompjutera razvila prvi data-link, da im avioni rade umrezeno u letu i rade preraspodelu ciljeva na frontu u sirini od 100 kilometara, prvi look and shoot sistem, kao u filmovima, gde pogleda tu ide raketa, nacija koja je uz pomoc stapa i kanapa razvila nesto najbolje sto je tehnologija ikada videla, to je sve za respekt, jer ako su to sve uspeli uz pomc stapa i kanapa - sta li tek mogu u vreme razvoja i dostupnsoti sve moguce tehnologije u svetu.

P.S. Malo poznata cinjenica je da su su RUSI - razvili Stealth tehnologiju, potrazite dokumentarac, AMERICKI dokumentarac kako su uspeli da rese f-117 :) Rusi su to odbacili kao tehnologiju kojoj su u startu znali mane, koje su se kasnije i obistinile jer su na osnovu proracuna shvatili da ce se ipak videti na radaru. Obzirom da su testiranja radjena bas radarima koji su se koristili kod nas 99-e... ishod je bio unapred poznat ustvari. Poenta je samo bila pravilno upotrebiti radar i u pravom trenutku.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 07.01.2017. 11:23 #629179

status: user
broj poruka: 351
Ma znam Rusi su odbacili tehnologiju jer ne valja nista.
Stealth je Ruski. Kao i sto su Amerikanci slagali odlazak na mesec.

Ne nemojte neozbiljne stvari govoriti.
Sta mogu Rusi, mogu da umesto 300 miliona ih ima 140 miliona eto to mogu u moderno doba. Ne mogu ni 400 aviona da naprave da ne pozajme pare a mi mozemo da pricamo o gluposti i rekla kazala i Ruske bajke do sutra. Tako ce uvek biti.

O njima ne treba pricati kao o normalnima nego kao o stetocinama jer u Evropi ima i normalnih koji nece izvrsiti harakiri ako im kaze drzava. Bolje neka traze one spise da otkopaju milione tamo iz Sibira i da ih vrate kucama i da se drzava izvini sto je za svoje propuste i greske okrivljivala i ubijala narod i pojedince kako bi se izbeglo ponizenje drzave.
Ja imam dovoljno mozga da vidim odakle duva opasnost i ko je sposoban na najgnusnije stvari protiv svog stanovnistva. Logore nisu izmislili Nemci, to su Rusi izmislili kako u 20 tom veku da covek postane stoka.
Da su Amerikanci orobili narod tako i omogucili im zivot kao stoki a da pare idu u razvijanje naoruzanja do sada bi se odselili na drugu planetu verovatno.

Stvar je jasna kao dan, raspadnuta, ponizena i represivna drzava koja je pobila 30 miliona svojih gradjana se raspala jer se svako ko zivi tako kao on raspadne na kraju.
Drustvo gde je polit biro kreirao fantaziju za narod i pricu u kojoj su oni ziveli daleko od istine i realnosti u kojem je Rusija nedostizna i nenadmasna i svemocna, toliko mocna da su se tu ubistva masovnih ubica i havarije nuklearnih elektrana zataskavale da se ne bi ukaljao ugled koji su umislili da neko ima o Rusiji a nisu videli kako je ceo svet
dozivljava.
Tamo nisi smeo da istrazujes ubistva, zataskavana su ubistva i kaznjavani nevini ljudi za zlocine koje su pocinile ubice samo da se ne bi priznalo da Rusija ima nekog ubicu koji to radi seriski. To je bezosecajno drustvo. Alieni da se pojave imali bi vise saosecajnosti prema ljudima od njih. Onaj nije uhvacen dok nije pobio par stotina devojcica. Policajac koji je istrazivao prvo mislio da ima 40-50 zrtvava posle saznao da komunisticka partija i Rusija kriju i opravdavaju zlocine i tovare drugim ljudima da ima preko 200 zrtava. Ljudi sede u zatvoru za stvari za koje nemaju veze.

Ako bi postojala neka vaga koja meri nesrecu, jad i mizeriju, manipulaciju mislim da bi u Rusiji daleko premasivala sve ostale zemlje. Pa to svi diktatori sveta zajedno u istoriji nisu ubili vise ljudi nego Rusija zadnjih 100 godina.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrDoca ... 07.01.2017. 11:35 #629181

status: user
broj poruka: 163
Jbte, ovaj jos nije crko.
Pojacaj dozu vidis da te ne radi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 07.01.2017. 11:36 #629182

status: user
broj poruka: 351
E ovaj jos nije crkao.... Od cega da crknem, od jabuka?
O kakvoj dozi pricas, ja seckam jabuku trenutno. Jedem dnevno izmedju 3 i 4 jabuke svaki dan. Mozda od toga. Ni jedan dan ne propustim da pojedem nekoliko jabuka.
Moze se reci da sam jabukoman, a volim i sok bistri od jabuke najvise od svega.
U stvari to je moj oficijalni sok za rucak i tako.
A i telefon mi je Jabuka. Zato ga jos vise i volim jer od malena volim jabuke.
Svakakve, i sveze i kompot od jabuka i rendane jabuke pomesane sa sargarepom i pitu od jabuka... Uuuu sada sam setio... Jede mi se AMERICKA MCDONALDSKA PITA OD JABUKA... Uuuu KAKVA PITA. STA SVE SMISLI PAMETNA NACIJA I HRANA I ZIVOT SU LEPI U MOSKVI SU JELI GLOGINJE I RAZANOG HLEBA. MADA JA ISKRENO I VOLIM RAZANI HLEB VISE NEGO BELI I JEDEM GA CESTO, ali AMERICKA HRANA PREMA RUSKOJ, NE MOZE DA SE POREDI.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: ... 07.01.2017. 13:14 #629195

status: user
broj poruka: 2480
Wlado sto pametujes kad ne znas...

Da, identican je VRM. Mosfeti, zavojnice, sve. Imas 2 razlicita VRM-a na X99 seriji samo. Jer se ne isplati na malu kolicinu ploca da se dizajnira vise. Sve ASUS X99 ploce su 8fazne, samo jedan dizajn koji ide u X99-A/Pro/Sabertooth/Strix je dosta losije efikasnosti mosfeta, a drugi koji ide u X99-S, Deluxe, Rampage je mnogo bolji.

Ja imam monoblok, mene zabole svakako :P
http://imgur.com/KczGxyq


5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: Sta je isto na X99-S i Rampage V Extreme, ceo VRM je isti, regulatori, zavojnice, ili samo ima 8 faza isto. Ako je samo 8 faza to je kao da kazes moje i tvoje vozilo su isti imaju 4 tocka
:: Mogu da se kladim da nisu iste.
:: Ta X99-S se i ne prodaje u svetu samo na Balkanu verovatno
:: Dok je moja ploca kraljevska sa ogromnim heatsinkom za hladan VRM i dobrom regulacijom napona. Ja nisam pominjao kalibraciju, mnogi to i ne koriste za nize klokove
:: Mozda je X99-S ista kao Rampage V Edition 10 pa je i ovaj blok kompatibilan. xexe
::
:: Sta prica ovaj, koje 43 godine covece boziji.
:: Ja sam daleko od 40 godina
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1T
:: SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G7
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 07.01.2017. 13:46 #629197

status: user
broj poruka: 351
Ovo je VRM na RVE i RVE10

https://s27.postimg.org/k9dyuj6xv/normal_ASUS_Rampage_V_Extreme_074.jpg

A ovo na X99 Deluxe...

https://s30.postimg.org/58w7sf2gh/x99_deluxe_burn.jpg


Kao sto vidis induktori nisu isti, a ko zna i mosfet da li su iste oznake
Rog serija su vidljive oznake na ovima se ne vide...





- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrDoca Re: ... 07.01.2017. 20:01 #629213

status: user
broj poruka: 163
KAko god, pojesce te heptatitis. Zavrsices na djubristu, zaudaraces kao svako smece.


:: E ovaj jos nije crkao.... Od cega da crknem, od jabuka
:: O kakvoj dozi pricas, ja seckam jabuku trenutno. Jedem dnevno izmedju 3 i 4 jabuke svaki dan. Mozda od toga. Ni jedan dan ne propustim da pojedem nekoliko jabuka
:: Moze se reci da sam jabukoman, a volim i sok bistri od jabuke najvise od svega.
:: U stvari to je moj oficijalni sok za rucak i tako
:: A i telefon mi je Jabuka. Zato ga jos vise i volim jer od malena volim jabuke
:: Svakakve, i sveze i kompot od jabuka i rendane jabuke pomesane sa sargarepom i pitu od jabuka... Uuuu sada sam setio... Jede mi se AMERICKA MCDONALDSKA PITA OD JABUKA... Uuuu KAKVA PITA. STA SVE SMISLI PAMETNA NACIJA I HRANA I ZIVOT SU LEPI U MOSKVI SU JELI GLOGINJE I RAZANOG HLEBA. MADA JA ISKRENO I VOLIM RAZANI HLEB VISE NEGO BELI I JEDEM GA CESTO, ali AMERICKA HRANA PREMA RUSKOJ, NE MOZE DA SE POREDI.
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1T
:: SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G7
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion X99 Deluxe vs Rampage V 07.01.2017. 20:44 #629218

status: user
broj poruka: 2480
IR3580 ti je PWM kontroler na obe tj ASUS rebranduje to kao ASP 1257
Infineon/IR IR3555M/IR3550 su mosfeti, koji su apsolutno isti po outputu i efikasnosti (60A na 11W TDP-a) jedina razlika je sertifikatu.
10k kondenzatori opet isto 8 elektrolita i 2 tantalum.

Moram priznati da si u pravu za induktore, drugaciji su. Na deluxe/X99-S su Beat thermal chokes sa pozlatom i feritnim jezgrom koje odvodi toplotu, dok je na rampage ASUS micro-fine alloy choke. Previd sa moje strane.

Znaci razlika je maltene nepostojeca, mosfeti koji su najbitniji u celoj prici su identicni po svemu osim sertifikatu.

Evo jedna slicica za tebe kada sam se igrao sa OC-om na RVE10 :)
http://imgur.com/a/tafdP

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 08.01.2017. 00:18 #629227

status: user
broj poruka: 351
Igrao se... sto je nisi zadrzao. Ja da je bila kada mi je trebala ploca ja bi je kupio bez ikakvog razmisljanja.
Cak i da sam morao moju da reklamiram ako bi mi dali doplatio bi im koliko traze za nju bez razmisljanja, nebitno sto je sa testa, cak i da nema ono govno sto ide sa njom u paketu onaj SupremeFX Hi-Fi. To mi i ne treba.
E tada ne bi izdrzao da ne kupim EKWB vodeni blok makar kupio budzet vodeno hladjenje.
59$ samo kosta pumpa i reservoar XSPC Ion + 60$ radiator + 50$ fitinzi. I ja bih imao hladjenje za maticnu i procesor.

http://www.xs-pc.com/water-pumps/ion-pumpreservoir

Cak ploca daleko mocnije izgleda kada se iskljuci RGB ili kada se zameni sa ovih blokom.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 EK Monoblock 25.12.2018. 10:54 #652048

status: user
broj poruka: 285
Evo ga...

https://postimg.cc/CnbCHPHX

https://postimg.cc/4YfvV1K2

Ljudi imacu na prodaju EK Coolstream PE 360 radiator i EK Fitinge.
Zelim da uzmem crne Koolance i HW Lab Black Ice Nemesis GTS 360 radiator.
Pa eto ako neko zeli da kupi moji delovi su 10/10.
Neki cak nisu ni korisceni. 100E ce biti radiator i komplet fitinga 8 komada, tj dva multi packa po 4, sa dva angled adaptera da mogu na procesor, male to male roraty adaptera i X spliter. Fitinzi su 13/10mm Nickel.

Zamislite juce mi stigne poruka od Performance PC svi Evropski sopovi su dobili novu turu Black Ice Nemesis GTS najboljih radiatora na svetu tankih samo je paket za Performance PC ostecen. A meni covek bas iz USA donosi da me izadje jeftinije.
I sada ce za nedelju dana da posalju one koji nisu osteceni u Performance PC.

Evo je korpica ali hocu da promenim na crne ipak.

https://postimg.cc/fVNgmSXq

E sada da ne bude da vam ja uvaljujem radiator ako imate mogucnost 69 eura kosta u Holandiji, 74eura u Poljkskoj, 59 funti u UK, 62$ u USA uzmite Black Ice Nemesis GTS 360. Sta vise uzmite i za mene dva dacu vam pare. Ali znam da za 50e ne mozete bolje naci.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs