Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Seagate sshd head parking i iskljucivanje apm-a
STRANA 1 OD 1
DarkDawn Seagate sshd head parking i iskljucivanje apm-a 07.01.2017. 15:16 T64401

status: user
broj poruka: 697
Nedavno sam uzeo sshd i primetio sam da disk jako cesto parkira glavu i taj zvuk je poceo da me izludjuje... guglanjem sam nasao da je to normalna pojava kod njih al mi stvarno nije jasno sto je to tako agresivno podeseno, bukvalno posle deset sekundi neaktivnosti se cuje taj klik i onda naravno opet kad krene da radi.
Sad sam preko crystaldisk-a iskljucio taj njihov apm koji to kontrolise i sad radi `normalno`.
Mene zanima da li neko ima slicnio iskustvo i sta je najbolje podesavanje za sam disk?
Meni ovo stalno paljenje gasenje deluje nezdravo...
PS. podesavanja u windows power options ne menja nista.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE To su jako losi diskovi 07.01.2017. 17:28 #629205

status: user
broj poruka: 5696
Nama je u firmi na tuce pocrkalo mozda i vise a imali smo ih stotinak, znaci mozda svaki peti je riknuo. Disk je bugovit, hoce da mu ode sensor spoljne temp, zatim cesto crkava glava, losi sektori i slicno. Jednom recju jedni od najgorih.

Drzite se za sada samo WDa.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 09.01.2017. 16:14 #629356

status: user
broj poruka: 4225
Ugasi u windowsu da se hdd gasi nakon određenog vremena. Sačuvaćeš hdd i nece biti toliko dosadan. Totalno nepotrebna funkcija od win 7 do win 10 i glavni razlog za crkavanje hard diskova.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DarkDawn Re: Re 09.01.2017. 18:11 #629372

status: user
broj poruka: 697
Vec sam napisao da podesavanja u windowsu nemaju nikakav znacaj...uglavnom sad koristim crystaldisk da iskljucim taj apm... mozda zato i crkavaju tako cesto posoto se non stop pale gase pogotov ako nije sistemski disk...


:: Ugasi u windowsu da se hdd gasi nakon određenog vremena. Sačuvaćeš hdd i nece biti toliko dosadan. Totalno nepotrebna funkcija od win 7 do win 10 i glavni razlog za crkavanje hard diskova
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs