Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
WiFi range extender ?
STRANA 1 OD 1
spasic87 WiFi range extender ? 08.01.2017. 19:11 T64408

status: user
broj poruka: 393
Da li neko ima iskustva sa ovim uredjajima na primer sa ovim https://goo.gl/xDk0sm ? Da li odradjuju posao kako treba?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko On radi upravo to što mu ime kaže 08.01.2017. 19:44 #629273

status: user
broj poruka: 4228
povećava dostupnost signala, ALI nauštrb brzine prenosa podataka. Ako ti to ne smeta, onda je to O.K. uređaj.

http://www.nebo.co.rs/TP-Link-TL-WA850RE-300Mb/s-univerzalni-zidni-bezični-N-Range-Extender-1-x-UTP-10/100Mb/s

Sajt Netiksa je trenutno na kolenima.

EDIT: bilo je na forumu već priče o tome, a markopvict je to lepo objasnio.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spasic87 Hvala na brzom odgovoru 08.01.2017. 20:15 #629275

status: user
broj poruka: 393

Kod komsije treba da nekako pojacam wifi signal starog pireli lelekom adsl modema. Modem se nalazi u prizemlju a ovaj externder bi bio na spratu kuce gde je trenutno signal slab ili ga uopste nema.
E sad da li bi ovo cudo zavrsilo posao ili da kupi neki ruter koji ce raditi kao repeater ?





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Mislim da je svejedno koji ćeš uređaj da staviš 08.01.2017. 20:59 #629279

status: user
broj poruka: 4228
ovaj ekstender ili ruter koji ima tu mogućnost. Ovaj eksender je zgodan, jer sam ga nosio na more i pojačao signal koji je bio slab, ne zauzima puno mesta. Ruter je zgodan, jer ima više mogućnosti, naravno, te mogućnosti zavise od samog rutera.

Bilo koji uređaj da postavljaš, trebalo bi ga staviti negde na spratu gde je signal još uvek jak, npr. iznad Pirelija ili sledeću prostoriju na spratu.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed ``extender bi bio na spratu kuce gde je trenutno signal slab ili ga uopste nema`` 08.01.2017. 21:52 #629288

status: user
broj poruka: 10985
Ako ga NEMA onda ga verovatno nece biti dovoljno ni za pobudu extendera. Ovaj uredjaj radi kao ``repeater`` (repetitor), dakle, pojacava signal i predaje ga ``prijemniku`` (wifi modem-u). Razliciti modeli ekstendera imaju i razlicite osetljivosti (minimalne vrednosti signala koji treba da pojacaju). Ekstender ces smestiti tamo gde je signal sa Pirelli-ja jos uvek dovoljno jak tako da ga ekstender ``vidi``, a nije ni previse daleko od tacke u kojoj se nalazi ``prijemnik`` kojem treba predati (pojacani) signal. Ruter ti ovde ne treba, izuzev ukoliko postoje neke druge potrebe (kako napisa Vladarko), na primer ako dobijeni (wifi) signal treba usmeriti na LAN prikljucak PC-ja .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict to ce u najavi da radi lose... 09.01.2017. 10:07 #629334

status: user
broj poruka: 4515
Ti ces vec `đubre` od signal da repeatujes + kad tu brzinu podelis na pola, dobices situaciju da prodje svaki 3 paket, mozda moze da prodje samo neki surf, bilo kakva zahtevnija aplikacija njente.

Pisao sam ovde o repeaterima

http://www.umrezen.in.rs/networking/da-li-kupiti-tp-link-wireless-repeater-extender/

A ovde o prosirenju wifi mreze

http://www.umrezen.in.rs/networking/kako-prosiriti-wifi-mrezu/

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: to ce u najavi da radi lose... 09.01.2017. 12:05 #629342

status: user
broj poruka: 18940
Slazem se, ja sam svoj ap prebacio u repeater i posle par meseci ga izbacio iz upotrebe, jer mi je na kraju bilo beskorisno.

@markopvict
sta bi sa onim prasecim repicima?


:: Ti ces vec `đubre` od signal da repeatujes + kad tu brzinu podelis na pola, dobices situaciju da prodje svaki 3 paket, mozda moze da prodje samo neki surf, bilo kakva zahtevnija aplikacija njente
::
:: Pisao sam ovde o repeaterim
::
:: http://www.umrezen.in.rs/networking/da-li-kupiti-tp-link-wireless-repeater-extender
::
:: A ovde o prosirenju wifi mrez
::
:: http://www.umrezen.in.rs/networking/kako-prosiriti-wifi-mrezu
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict a joj :) 09.01.2017. 13:14 #629349

status: user
broj poruka: 4515
ajde da prodje ovaj kijamet, pa negde vodis na dobar espresso!



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 09.01.2017. 15:32 #629354

status: user
broj poruka: 9460
Repeater samo kad je neizvodljivo vuci kabel :D Jos ti se i ping podigne, pogotovo kod losijih uredjaja...

Ako ikako mozes, bocni kabel i postavi gore wi-fi ruter i caos.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Mozda da se pokusa sa extenderima koji signal transportuju preko AC mreze. 09.01.2017. 18:05 #629371

status: user
broj poruka: 10985
https://goo.gl/GcZHXC

@markopvict: kako su se pokazali u praxisu?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 09.01.2017. 19:31 #629378

status: user
broj poruka: 9460
Licno nisam probao, ali citajuci po raznim forumima, kazu da je vise nego odlicna varijanta.

Cini mi se da je i @markopvict testirao...Ne mogu sada da pronadjem.



- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Probao sam neki TP Link 4xxx 09.01.2017. 20:02 #629379

status: user
broj poruka: 4228
I radi O.K. kada su kraća rastojanja, tj, ne radi kada se kabl za drugu fazu vraća sa komšijine bandere.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spasic87 Hvala svima na odgovorima 10.01.2017. 00:00 #629391

status: user
broj poruka: 393

Danas odem kod coveka da vidim sta se moze. Generalno moja prvobitna ideja je bila busenje zida, provlacenje 10ak metara utp itd. ali to nije izvodljivo - nece covek da vuce kablove ali mi kaze ``imam ja gore u kuci nesto belo dali mi ali mi to ne sluzi nicemu pa sam vratio u kutiju`` . Pogledam TP Link 740, nije neki ali bar ima nesto za probu. Podesio sam tplink u repeater mod i to sljaka za sad. Najbitnija funkcija tog interneta na spratu je Viber i eventualno citanje novina (to sam danas saznao) tako da prepolovljen protok nije problem.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Eto. 10.01.2017. 00:56 #629397

status: user
broj poruka: 4228
Sto puta sam se našao u sličnoj situaciji. Problem je često u tome što ljudi često ne znaju šta hoće, a ponekad i ne znaju kako to da kažu, pa sve postavljaju pod velo mističnosti.

Ne odnosi se na tebe, spasic87. Vidiš, dok nisi zapretio `rušenjem` zidova nisi dobio ruter.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: a joj :) 10.01.2017. 01:08 #629401

status: user
broj poruka: 18940
Moze


:: ajde da prodje ovaj kijamet, pa negde vodis na dobar espresso
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs