Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Može li se spasti ovaj USB Flash disk?
STRANA 1 OD 1
rasha44 Može li se spasti ovaj USB Flash disk? 13.01.2017. 13:57 T64421

status: user
broj poruka: 1492
Zdravo društvo.

Kod sina u firmi neki pametnjaković je ubo PNY USB Flash disk od 128GB, koji je radio pod Windowsom, u Mac kompjuter i jadnik je umro.

Nema šta nisam probao da ga spasem, ali ništa ne vredi. Kad ga ubodem, Windows 7 mu instalira drajver i kaže da je spreman. Vidi ga My Computer, Device manager i Disk management ali pokazuje da je Free space, Used space i Capacity = 0. Šta god da pokušam da radim ili `ne može da mu pristupi` ili `there is no media in the drive`. Probao sam sa Command prompt -diskpart, list disk, select disk, clear itd. bez uspeha. Dos alatke sa Hiren`s Boot CD ga ne vide. Ne vide ga ni EaseUS Partition Master, Acronis Disk Director, Parted Magic, Rufus, Flash Boot, Win to Flash i Flash Memoty Toolkit. Jedino sam u Mini Win7 dobio opciju `Initialize disk` ali mi je prijavio `Disk is not ready`.

Skinuo sam sa PNY sajta alatke za Fix i Repair USB ali ga one ne vide. E, sad, meni ni iz džepa ni u džep, ali bih voleo da spasem taj USB Flash da može da se koristi. Bilo bi lepo da mogu da se spasu podaci, ali to nije najbitnije. Ako neko ima ideju šta bih još mogao da probam, bio bih mu zahvalan.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Može li se spasti ovaj USB Flash disk? 13.01.2017. 14:14 #629557

status: user
broj poruka: 18940
Pozdrav Rašo,

Vidim da si apsolutno sve probao, sve šta je i meni palo napamet, ako Parted Magic i EaseUS ne mogu da ga osposobe, onda ne može ništa i disk je mrtav. Probaj možda ako te ne mrzi da kroz instalaciju Win7 ili XP da ga formatiraš kroz njihov wizard.

Probaj eventualno da mu pristupiš sa krekovanim GetDataBack za NTFS, kako bi probao da skineš podatke, ali slaba vajda pošto je neispravan.


:: Zdravo društvo
::
:: Kod sina u firmi neki pametnjaković je ubo PNY USB Flash disk od 128GB, koji je radio pod Windowsom, u Mac kompjuter i jadnik je umro
::
:: Nema šta nisam probao da ga spasem, ali ništa ne vredi. Kad ga ubodem, Windows 7 mu instalira drajver i kaže da je spreman. Vidi ga My Computer, Device manager i Disk management ali pokazuje da je Free space, Used space i Capacity = 0. Šta god da pokušam da radim ili `ne može da mu pristupi` ili `there is no media in the drive`. Probao sam sa Command prompt -diskpart, list disk, select disk, clear itd. bez uspeha. Dos alatke sa Hiren`s Boot CD ga ne vide. Ne vide ga ni EaseUS Partition Master, Acronis Disk Director, Parted Magic, Rufus, Flash Boot, Win to Flash i Flash Memoty Toolkit. Jedino sam u Mini Win7 dobio opciju `Initialize disk` ali mi je prijavio `Disk is not ready`
::
:: Skinuo sam sa PNY sajta alatke za Fix i Repair USB ali ga one ne vide. E, sad, meni ni iz džepa ni u džep, ali bih voleo da spasem taj USB Flash da može da se koristi. Bilo bi lepo da mogu da se spasu podaci, ali to nije najbitnije. Ako neko ima ideju šta bih još mogao da probam, bio bih mu zahvalan
::
:: Nightbird
:: ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme
:: HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 13.01.2017. 14:25 #629558

status: user
broj poruka: 3346
Ah taj PNY. Za dzaba pare, takve i komponente iznutra.

Pokusaj kao sto imrakovic napisao. Ako i to ne uspe, probaj ovo: http://tinyurl.com/hzogmv7

Skini firmware upgrade i pokusaj da mu ubacis novi.
Nekome je tako i uspelo.
_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S/2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ajd da pitam 13.01.2017. 14:52 #629563

status: user
broj poruka: 3277

zasto bi crko usb flash ako se ubode u Mac ?

SOKI JEBO TE KUPON VISE! :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ajd da pitam 13.01.2017. 14:55 #629565

status: user
broj poruka: 18940
Mozda je bio uboden u neki port koji nije USB (hdmi) na silu, pa je MAC uzvratio udarac.


::
:: zasto bi crko usb flash ako se ubode u Mac
::
:: SOKI JEBO TE KUPON VISE! :D
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 13.01.2017. 15:12 #629568

status: user
broj poruka: 3104

Za spasavanje podataka probaj neki alat kojeg ne zanimaju particije (velicina i tip) poput File Scavengera. Oni bukvalno cesljaju pa sta nadju sastave kao ceo fajl, e sad ako je bio fragmentiran, onda penis.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Probaj na drugom kompu isto 13.01.2017. 15:44 #629569

status: user
broj poruka: 5696
Pokusaj na nekoj W8.1ili W10 kako na USB 3.0 tako i na USB 2.0 kontroleru

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: Probaj na drugom kompu isto 13.01.2017. 16:03 #629570

status: user
broj poruka: 1492
Hvala na savetima, ali `No Way Jose`. To je stari model PNY Wave Attaché™ 128GB USB Stick,
koga više nema ni na njihovom sajtu. Probao sam i na prednjim i zadnjim USB ulazima kao i na Samsung Superbooku i USB 2.0 i 3.0. Ništa ne vredi. Sin je u firmi probao na nekoliko kompjutera sa različitim verzijama Windowsa.

Ostaje samo da mu se kaže R.I.P.

Pozdrav,
penzos sa Bulbuldera

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: Pokusaj na nekoj W8.1ili W10 kako na USB 3.0 tako i na USB 2.0 kontroler
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Windows piša 13.01.2017. 17:10 #629571

status: user
broj poruka: 6643
Neke stvari, rade samo u Linuxu... :-). Pokreni neku live distribuciju iz win-a, i onda probaj odatle šta može sa linux alatkama. Jednom, ali jednom, kada ništa nije pomoglo, ovako sam povratio kontrolu.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ma3x Pisko je u pravu 13.01.2017. 17:39 #629576

status: user
broj poruka: 223
Ja sam vise puta vratio u zivot flesheve i hardove koje win uopste ne vidi i to samo u Linux-u. Bilo koja live distribucija, i probaj.
C: /

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Pisko je u pravu 13.01.2017. 17:43 #629577

status: user
broj poruka: 18940
Probao je Parted Magic, to je Linux, najbolja distribucija za koju znam za ovakve stvari.


:: Ja sam vise puta vratio u zivot flesheve i hardove koje win uopste ne vidi i to samo u Linux-u. Bilo koja live distribucija, i probaj
:: C: /
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.01.2017. 22:36 #629596

status: user
broj poruka: 9460
Nazalost, `there is no media in the drive` mi ne mirise na dobro. flash mem cip odapeo unutra, a radi samo mass storage kontroler.

Ne mora da je 100% tacno ali su velike sanse da je tako.
U svakom slucaju, ako su podaci veoma bitni, trebalo bi pokusati sa zamenom kontroler cipa pa sta mu Bog da. Ako je i dalje isto, mrka kapa.
Mozda odneti u neki servis koji se bavi izvlacenjem podataka da to sve provere.
Mislim na Helpd***, of kors. :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @tako je Pilence. Posto je firma, neka kane lovu... 14.01.2017. 15:59 #629619

status: user
broj poruka: 10985
https://goo.gl/hjlldf


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Pozdrav, Raso :) 14.01.2017. 16:17 #629621

status: user
broj poruka: 9381
Ukljuci ga ponovo u mac, u disk utility ga preformatiraj u fat 16 i master boot record.
Potom ga ubaci u windows masinu, obrisi iz disk menagera i formatiraj kako zelis. Moguce da ce ti 5-10% prostora ostati neformatirano, time se nikada nisam bavio ozbiljnije, ali mislim da i to moze da se resi.
macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 14.01.2017. 22:22 #629628

status: user
broj poruka: 4054
svaki put kad formatiras usb flesk u ios-u , windows ga posle nevidi .. ali je ziv

mozes da ga vratis na sledeci nacin sa diskpart

ubaci flesku u usb , otvori command prompt conzolu i kucaj

DISKPART

zatim LIST DISK (videces sve diskove i flesku , prefix brojevi)

zatim select DISK # (# - broj ispred fleske)

zatim CLEAN

ta daaa

sa ovim gubis sve podatke i posle samo formatiras flesh i vindozea
_____________________________________________________________________

dodatak , ako imas neke podatke i zelis ih sacuvati a neka jabuka ti nije pri ruci mozes na PC-u koristiti program koji se zove TransMac :) , sa njim mozes prekopirati podatke pre nego povratis flesku za rad u nama omiljenom windovsu



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 14.01.2017. 22:29 #629629

status: user
broj poruka: 3104



Codeus procitaj njegov prvi post ponovo :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: ... 14.01.2017. 22:35 #629630

status: user
broj poruka: 1492
Nisi pažljivo čitao moj prvi post: `Probao sam sa Command prompt -diskpart, list disk, select disk, clear itd. bez uspeha.` Izlista diskove, pokaže da je USB kapacitet 0, nema šta da očisti jer ne vidi
particiju. Kad dam komandu da napravi particiju dobijem `error`.

Za probu sa Mac-om će videti sin u ponedeljak kaod ode na posao.

Još jednom hvala svima.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: svaki put kad formatiras usb flesk u ios-u , windows ga posle nevidi .. ali je ziv
::
:: mozes da ga vratis na sledeci nacin sa diskpar
::
:: ubaci flesku u usb , otvori command prompt conzolu i kuca
::
:: DISKPAR
::
:: zatim LIST DISK (videces sve diskove i flesku , prefix brojevi
::
:: zatim select DISK # (# - broj ispred fleske
::
:: zatim CLEA
::
:: ta daa
::
:: sa ovim gubis sve podatke i posle samo formatiras flesh i vindozea
:: ____________________________________________________________________
::
:: dodatak , ako imas neke podatke i zelis ih sacuvati a neka jabuka ti nije pri ruci mozes na PC-u koristiti program koji se zove TransMac :) , sa njim mozes prekopirati podatke pre nego povratis flesku za rad u nama omiljenom windovs
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: ... 14.01.2017. 22:36 #629631

status: user
broj poruka: 4054

e jbg , nisam procitao do kraja , konjina :)

raso pukao je FW , rastavi flesku i vidi koji je kontroler u pitanju , na osnovu kontrolera trazi FW update na netu

potrazi FW na u s b d e v . r u
::
::
::
:: Codeus procitaj njegov prvi post ponovo :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: ... 14.01.2017. 22:37 #629632

status: user
broj poruka: 1492
Nisi pažljivo čitao moj prvi post: `Probao sam sa Command prompt -diskpart, list disk, select disk, clear itd. bez uspeha.` Izlista diskove, pokaže da je USB kapacitet 0, nema šta da očisti jer ne vidi
particiju. Kad dam komandu da napravi particiju dobijem `error`.

Za probu sa Mac-om će videti sin u ponedeljak kaod ode na posao.

Još jednom hvala svima.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: svaki put kad formatiras usb flesk u ios-u , windows ga posle nevidi .. ali je ziv
::
:: mozes da ga vratis na sledeci nacin sa diskpar
::
:: ubaci flesku u usb , otvori command prompt conzolu i kuca
::
:: DISKPAR
::
:: zatim LIST DISK (videces sve diskove i flesku , prefix brojevi
::
:: zatim select DISK # (# - broj ispred fleske
::
:: zatim CLEA
::
:: ta daa
::
:: sa ovim gubis sve podatke i posle samo formatiras flesh i vindozea
:: ____________________________________________________________________
::
:: dodatak , ako imas neke podatke i zelis ih sacuvati a neka jabuka ti nije pri ruci mozes na PC-u koristiti program koji se zove TransMac :) , sa njim mozes prekopirati podatke pre nego povratis flesku za rad u nama omiljenom windovs
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs