Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Dilema oko kupovine zvucnika
STRANA 1 OD 2  
JovanZ Dilema oko kupovine zvucnika 18.01.2017. 02:48 T64436

status: user
broj poruka: 2996
Za pocetak mali uvod.
Vec dugi niz godina, umesto kompjuterskih zvucnika koristim mini-liniju povezanu na komp. U pitanju je ovaj model http://specsen.com/photo/aiwa/aiwa-nsx-r-37-1.jpg

E sada, posle vise od 10 godina (12-13 tako nesto) pocinje da brlja. Zvucnici i dalje rade kako treba ali sama linija recimo tokom rada prebacije sa AUX na FM, prilikom paljenja otvara se i zatvara CD, koji inace ne radi. Kasete takodje ne rade. Mada ove dve stvari i ne koristim vise. Zemaljski radio ne slusam vec godinama. Slusam par online stanica i to je to.
Takodje komande su pocele da brljaju, recimo, pritisnem dugme za bas, linija se prebaci na FM ili tako nesto. Elektronika dakle brlja bas bas.

A pre dva dana je otisao i desni kanal, tako da si mi sada oba zvucnika povezana na levi kanal (prebudz, znam) tako da imam mono na dva zvucnika ili stereo sa jednim kanalom, kako se uzme :)

E sada, zvucnici mi trebaju za igre, malo muzike i kada radim od kuce za slusalice. Takodje ono sto sada ne mogu, a zelim, je da mogu da recimo ubodem telefon/tablet u njih bez zezanja sa kablovima koji su ukljuceni u komp i pustim neki internet radio.

Ono sto mi je zapalo za oko je
http://www.kitguru.net/site-news/highlights/simon-telford/microlab-fc360-2-1-speakers-review/

Iz vise razloga. Prvi je sto je pocajalo odvojeno od zvucnika, ima izlaz za slusalice i odgovaralo bi mi da tako nesto mogu da koristim kada radim (tj jack od slusalica u pojacalo jack od mikrofona preko produznog u komp, svaka druga kombinacija komplikuje setup)

Takodje ima AUX in, tako da preko toga mogu da zakacim telefon ablet kada je komp ugasen.

Ovi zvucnici su u principu bas ono sto mi treba, i olaksali bi mi petljanciju sa kablovima.
E sada, ono oko cega se brinem je da li prelazim sa konja na magarca? Tj da li se odricem kvaliteta zvuka? Odnosno da li su ovi zvucnici dobri ili ne valjaju? Ne ocekujem kule i gradove ali me zanima da li je zvuk tu negde sa mini linijom?

Inace, kada bas zelim da uzivam u muzici koristim slucalice, tako da namena ovih zvucnika ne bi bila da budi komsije ili tako nesto, ali opet ne bih ni da bude trash.

Takodje, ako uzmem ove zvucnike, imacu par viska, tj ove sa mini linije, a za njih sam mislio da uzmem neki polovan risiver ili tako nesto i da ih zakacim u drugoj sobi na neki izvor ili stagod.

To bi bila dilema ukratko, A nemam pojma sta da radim i oko ovoga nisam pametan.

Kraca verzija - da li Microlab FC360 2.1 sistem vredi tih para i da li pravim veliki downgrade? :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 18.01.2017. 05:34 #629754

status: user
broj poruka: 2155

Dodaj jos malo para i uzmi:

http://www.itnetwork.rs/Predstavljanje-Genius-SW-HF51-4500-article-3448.htm

nemoj da te brine sto je pojacalo u wooferu ne bruje i ne cuju se kad ostanu ukljuceni.

Prikljucke imas koliko ti volja, sluske mozes da izvuces na kabal ako ti bas trebaju, imas daljinac tako da mozes i tv da prikljucis i da gledas neku utakmicu ili film ( ne bas u 5.1, ali u quad stereo sa wooferom ).

I ja sam tako miniliniju koristio pa dodao stari kasetofon iz kola koji je imao ulaz da mi da jos 2 kanala, ostala 2 kanala su mi bila sa monitora, dok mi EPS nije pustio 2 faze umesto 0 i faze pa sprzio sve trafoe u kuci a novonamotani trado je poceo da bruji ko lud.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 18.01.2017. 10:22 #629759

status: user
broj poruka: 3971
Microlab koji si naveo je mozda ok ali moja preporuka ide na dva njihova modela. 6C je jeftiniji a 7C je profi, ako uspes da ga nadjes kod nas. oko 200e je, nema boljih.

Ako mora 5.1 i cuda, i plasticni Logi ima nesto u ponudi ali meh..

Nzm koliko volis sluske, ja bi vise ulozio u to, daleko bolje a jeftinije. Imas vrh HiFi sluske za 150e max.

Gaming je daleko bolji na sluskama, a gaming je najbitniji haha.. :D

Mmm Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Prakticno, NE prelazis s` konja na magarca, jer si na magarcu bio. Dakle, 18.01.2017. 10:52 #629760

status: user
broj poruka: 10984
fakticki, nikakvu promenu u smislu gubitka kvaliteta neces osetiti - naprotiv, imaces malo vise basa, zahvaljujuci kibajagi subwoofer-u. Aiwine zvicnike-plastikanere mozes da prodas za par hiljada dinara putem oglasa ili da ih, mozda, kako si sam sebi sugerisao, ostavis za neki risiver pa da imas i kibajagi hifi.
Kupuj tog mikrolaboratorijskog 360.

dodatak: simptomi koje si opisao, vezano za ``brljavljenje`` upucuju na otkazivanje ``elektronicke logike``, t.j., ili je otkazao neki integralac (procesor, logicko kolo) ili su se isusili elektrolitski kodenzatori. Sumnjam da se popravka isplati, s` obzirom na razlike izmedju njene cene (u dobrom servisu) i cene ispravnog, polovnog uredjaja te vrste. Tu mini liniju mozes da prodas kao ``neispitanu``, bez zvucnika, za nekih 1000 dinara plus daljinski upravljac (koji, verovatno, pokriva i neke druge modele marke Aiwa) za par stotina rsd.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slashdance Microlab FC360 2.1 18.01.2017. 10:54 #629761

status: user
broj poruka: 429
Imam pomenuti sistem vec 4-5 meseci.

Za sada imam samo reci hvale, lep, cist zvuk, prijatan, bas jak, bas jak. Povezani su na Audigy SE zvucnu koja nije nesto ali ipak dosta bolja od integrusa.

Primera radi, najvise sto sam pojacavao je 80% na PC-u, 60-70% na zvucnicima i mogu ti reci da sam se odusevio, casa se pomerala po stolu a da pri tome nema nikakvih izoblicenja u zvuku.

Sad zavidi koliko ih platis, ja sam moje zbog odlozenog placanja platio 10k RSD ali ne zalim. Slusanje muzike, gledanje filmova, igranje igrica (audio efekti su ekstra) predstavlja pravo uzivanje.

Sto se tice kvaliteta izrade, oblozeni su eko kozom, sateliti i woofer.
Mala zamerka na kratke (i po meni tanke) kablove i to sto tockic za pojavacanje nema marker pa ne znas koliko je pojacano (resio to markerom bele boje)


ASUS M5A97 R2.0 /AMD FX 6300 / 8GB HyperX Fury / 270X GAMING OC / WD Blue 500 & 1TB / SPS-630M / V3 BLACK

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Dilema oko kupovine zvucnika 18.01.2017. 12:37 #629765

status: user
broj poruka: 18930
Ja bih kupio ovako nesto za 4 soma: https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-41294592-1.htm
stavis te Aiwa zvucnike, pa zvucace i bolje, a ostavio si opciju i da mozda u neko vreme zamenis zvucnike boljim i zakrnjis sferu cari hi-fi-a .

Kao drugu opciju, slazem se za Microlab, pa vidi sta ti vise odgovara.


:: Za pocetak mali uvod
:: Vec dugi niz godina, umesto kompjuterskih zvucnika koristim mini-liniju povezanu na komp. U pitanju je ovaj model http://specsen.com/photo/aiwa/aiwa-nsx-r-37-1.jp
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Hvala na odgovorima :) 18.01.2017. 17:01 #629771

status: user
broj poruka: 2996
@ICEsd
Deluju ok zvucnici, ali 5.1 mi ne treba i kablovi mi komplikuju setup, u ovoj sobi sve treba da bude na radnom stolu, a greota da poredjam 5.1 sistem ispred sebe. :)

@ZooLoo, ne znam gde sam spomenuo da mora 5.1, 6c i 7c mi je odgovaraju jer taj headphone jack mora da bude napred, kao i da mi kontrola zvuka bude pri ruci.

Inace, rekao sam vec, imam kvalitetne slusalice, tako da u iste necu da verovatno neko vreme ulazem :)

@Tortojed
Ma nisam lud za basom, bitno mi je da samo imam relativno ok zvuk. Razmisljao sam o popravci, ali necu da se petljam sa tim, uostalom, hteo sam i da pocastim sebe necim novim.

@Slashdance Hvala za iskustvo iz prve ruke! I ja cu tako negde oko 10k

@IMarkovic
Tako nesto mi je plan vec dugo vremena, ali nikako da zakoracim. Planiram da uzmem tako nesto u buducnosti, pa da pocnem da eksperimentisem. U svakom slucaju zvucnici nece da pobegnu nigde, a kada pocnem da pravim neki hi-fi, zelim da uzivam u tome i da posvetim tome vremena koliko zasluzuje, trenutno za sebe i hobije imam jako malo vremena, pa mi je Microlab jednostavnija varijanta i najbrza varijanta, prelazno resenje, da se tako `odrazim`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Hvala na odgovorima :) 18.01.2017. 18:20 #629773

status: user
broj poruka: 18930
To prelazno resenje ce te kostati jedno 50-60eu.. Mada dobro, moze to i da ti ostane za nesto, 2.1 je prava stvar, mnogo bolji i kvalitetniji izbor u odnosu na 5.1, samo bezi od Genius-a, dosta los kvalitet.


::
::
:: @IMarkovi
:: Tako nesto mi je plan vec dugo vremena, ali nikako da zakoracim. Planiram da uzmem tako nesto u buducnosti, pa da pocnem da eksperimentisem. U svakom slucaju zvucnici nece da pobegnu nigde, a kada pocnem da pravim neki hi-fi, zelim da uzivam u tome i da posvetim tome vremena koliko zasluzuje, trenutno za sebe i hobije imam jako malo vremena, pa mi je Microlab jednostavnija varijanta i najbrza varijanta, prelazno resenje, da se tako `odrazim`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 18.01.2017. 18:27 #629774

status: user
broj poruka: 1301

Ne znam gde živiš i da li ti je izvodljivo ovo da pogledaš: https://goo.gl/aY09aW

Cena je više nego pristojna,(`napolju` koštaju više od 100e) ne zauzimaju puno prostora,a koliko vidim da su utisci pozitivni...

Postoji i manji brat: https://goo.gl/i8Q1gl malo slavije snage,ali sa 50% manjom cenom

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 18.01.2017. 18:39 #629775

status: user
broj poruka: 18930
E ovo je vec ok prelazno resenje.


::
:: Ne znam gde živiš i da li ti je izvodljivo ovo da pogledaš: https://goo.gl/aY09a
::
:: Cena je više nego pristojna,(`napolju` koštaju više od 100e) ne zauzimaju puno prostora,a koliko vidim da su utisci pozitivni..
::
:: Postoji i manji brat: https://goo.gl/i8Q1gl malo slavije snage,ali sa 50% manjom ceno
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @XPS 2.0@ Pitanje je koji je to nivo kvaliteta izrade, kako samih drajvera... 18.01.2017. 21:30 #629778

status: user
broj poruka: 10984
(visokotonca i basa) tako i kucista i elektronike.
U tom cenovnom rangu, ipak bi ovakav 2.1 sistem bio PRAVO resenje, dugotrajno i proverenog kvaliteta akustike:

https://goo.gl/fBqPKn

(ili onaj ``360``)

Aiwa stereo-pair zadrzis, danas-sutra nabacis risiver pa imas i hifi (kojega, po potrebi, mozes da ``nakacis`` i na PC).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 19.01.2017. 16:52 #629802

status: user
broj poruka: 2996
@Drum
Vec sam bio porucio kada si napisao ovo, a i ne odgovaraju mi zbog polozaja aux-a i headphone jack-a (Znam da smaram oko toga, ali to mi je jako visoko na listi prioriteta)


Inace, stigli su zvucnici, samo da ih podignem jos, pa javim utiske kada stignem da ih montiram.:)

Hvala svima na pomoci :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 DA NE OTVARAM NOVU TEMU... 20.01.2017. 10:53 #629842

status: user
broj poruka: 402

...šta preporučujete kao dobru zamenu za Logitech Z-2300...???

Do 200€, može 2.0. 2.1 ili ako ima nešto da valja i od 5.1.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 re 20.01.2017. 11:18 #629845

status: user
broj poruka: 1227
za te pare ne znam da li ces naci ista bolje od tih sto vec imas :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 Re: re 20.01.2017. 11:37 #629846

status: user
broj poruka: 402

...a nešto što je približno njima...???

:: za te pare ne znam da li ces naci ista bolje od tih sto vec imas :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 20.01.2017. 11:50 #629847

status: user
broj poruka: 351
Imas one Logitech Z506 5.1 za 115E.

Evo mozes da cujes kakvi su... Nisu losi ako imas Sound Blaster Z.
Mali gaming setup.

https://www.youtube.com/watch?v=Y_zUWS87rog

Imas na kupujem prodajem Z906 najskuplji Logitech model za 230e ali bez daljinskog.
Licno da kupujem ne bi isao ispod tog sistema. Moze da se nadje ispod 300e nov. Kod nas kosta 400e.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-GTX780Ti-CMD16GX4M4A2666C15-Samsung 850 EVO 1TB SBZ-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G700

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 Re... 20.01.2017. 12:38 #629848

status: user
broj poruka: 402

...hvala...mada nije mi baš potreban 5.1...(što valja skupo je)

...ipak onda neke 2.1 ili 2.0...

...šta mislite, da li vrede Microlab Solo 7c...(185€)...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 20.01.2017. 12:39 #629849

status: user
broj poruka: 2936
Ako imas vremena idi u ovu prodavnicu http://bit.ly/2jvYwgn ,pa uporedi sa Logitech.Meni su preporucili F4 za komp.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Re: Re... 20.01.2017. 12:58 #629851

status: user
broj poruka: 2076
Po meni su sada preterane cene za Microlab zvucnike.
Ranije su bile ok cene dok su imali onu prvu seriju, ova sad kao novija, a skoro duplo skuplja. Po meni ne vrede tih para. Zvuk muljav, povucen, bez detalja, a i snage im manjka, bar za mene.
Imao sam solo 6c ranije.

Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

::
:: ...hvala...mada nije mi baš potreban 5.1...(što valja skupo je
::
:: ...ipak onda neke 2.1 ili 2.0..
::
:: ...šta mislite, da li vrede Microlab Solo 7c...(185€)..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 Re... 20.01.2017. 13:11 #629852

status: user
broj poruka: 402



...hvala ljudi....videću šta ću....

...ako ima još neki predlog, slobodno preporučite....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Konacno montirao, 20.01.2017. 22:28 #629879

status: user
broj poruka: 2996
poslusao muziku, odigrao par igara i odusevio se. :)

Bass je dobar, ali ne toliko jak da nadjacava sve ostalo, sto mi se mnogo svidja. Srednji i visoki tonovi se cuju mnogo bolje nego na proslim zvucnicima, toliko da sam se trgao kada sam opalio pistolj u igri.

Ostalo mi je da jos odgledam neku serijufilm da zaokruzim dozivljaj, ali stvarno, sve do sada me je odusevilo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed K O J E si, covece, zvucnike kupio? 21.01.2017. 21:06 #629903

status: user
broj poruka: 10984
Razmisljao si i premisljao, mi predlagalii iznosili svoja misljenja i pretpostavke, ti se povremeno javis, ne znam...videcu...aha...mozda... i? I? Sta? Koje si zvucnike kupio? Kojim si to modelom tako odusevljen?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re: K O J E si, covece, zvucnike kupio? 21.01.2017. 22:33 #629910

status: user
broj poruka: 2996
Povremeno se javim zbog posla, mastera, tj ispitnog roka i manjka vremena zbog ovoga i privatnih stvari pa sam mozda malo rasejaniji i nepovezaniji nego obicno :)
Mada sam spomenuo da mi Microlab varijanta najvise odgovara i spomenuo sam da mi znaci Slashdance-ovo iskustvo, pa sam mislio da je bilo ocigledno. Ali, da razjasnim, pazario sam FC360. Uspeo sam i da uglavim jednu epizodu Big bang theory i, stvarno su prijatni za slusanje.
Jedino sto mi sada treba je slobodno vreme :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E, to je najveci luksuz - ``slobodno vreme``. Stari grcki filozofi nam ostavise 22.01.2017. 01:03 #629914

status: user
broj poruka: 10984
taj nauk u amanet. If you work for a living, why do you kill yourself working (Eli Wallach. alias Tuco)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slashdance Re: Konacno montirao 22.01.2017. 01:38 #629915

status: user
broj poruka: 429
Epa u zdravlju i veselju da nas služe. :D


ASUS M5A97 R2.0 /AMD FX 6300 / 8GB HyperX Fury / 270X GAMING OC / WD Blue 500 & 1TB / SPS-630M / V3 BLACK /FC360

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Da znas 22.01.2017. 18:19 #629941

status: user
broj poruka: 2996
bez tog `punjenja baterija` nista nema svrhu. :)


@Slashdance
To je najbitnije. :)

I zvuk sa telefona zvuci super na njima. Bukvalno jedina mana na koju sam naisao je zvuk prilikom ukljucivanja i iskljucivanja, onaj glasan `pop` zvuk, Ali buduci da ga cujem jednom-dvaput dnevno, na delic sekunde, i nije neki problem. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs