Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
win 10 instalacija problem
STRANA 1 OD 1
markoin win 10 instalacija problem 28.01.2017. 10:21 T64477

status: user
broj poruka: 272
Pozdrav svima, imam problem na latopu lenovo g50 pri instalaciji win 10 pro preko usb flesa. Prilikom pocetka instalacije sve ok. kada dodje do windows setup gde biras jezik i ostalo pa next tu mi zamrzne sliku i nista nereaguje. Sa istim flesom sam instalirao win 10 na predhodni desktop racunar bez problema. Probao sam i sa dodatnom tastaturom na usb gori lampica numlock ali nereaguje uopste. Nema ni strelice za misa, ako neko zna o cemu se radi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Probaj sa USB misem 28.01.2017. 11:34 #630175

status: user
broj poruka: 9369
Ili skini najnoviji Win X, sa najnovijim Creation toolom, nemoj koristiti stari, ako si ga sacuvao. Stari skida stariju veriziju Win X.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoin usb mis 28.01.2017. 11:53 #630176

status: user
broj poruka: 272
Probao sam i sa tim, tj usb misom. Skinuo sam sad drugi win 10 pa cu da probam. Hvala pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markoin hm... 28.01.2017. 12:24 #630183

status: user
broj poruka: 272
Probao sam i novi win 10 i opet isto.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Jao, ja sam se zezao skoro sa Lenovo G50 28.01.2017. 12:30 #630185

status: user
broj poruka: 4227
Ne mogu da se setim izgleda BIOS-a, ali bih probao sledeće i to ovim redosledom.

- fleš najnovijeg verzije BIOS
- uđeš u BIOS i podesiš Other OS ili tako nešto
- učitaš Factory Defaults
- isključiš UEFI i FastBoot
- isključiš USB 3.0
- probaj sa oba USB porta

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 28.01.2017. 12:35 #630187

status: user
broj poruka: 4222
Treba ti hirens DVD 15.2 Restored Edition.
Pokreneš XP i samo obrišeš sve particije.
Dešava se da ostane jedan dio koji čeka na komandu i ostane u pripravnosti.
Samo obriši sve particije i sve ok.
Ako ne, onda skini odavde
https://mdl-tb.ct8.pl/get.php?skuId=FQC-08929
Nema problema sa Lenovo G50 laptopom sa čistim hard diskom.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: re 28.01.2017. 13:45 #630190

status: user
broj poruka: 4227
Mislim da je operator u pravu, moguće je da sam brisao i postojeće particije.

Pozdrav!

Vlada

:: Treba ti hirens DVD 15.2 Restored Edition
:: Pokreneš XP i samo obrišeš sve particije
:: Dešava se da ostane jedan dio koji čeka na komandu i ostane u pripravnosti
:: Samo obriši sve particije i sve ok
:: Ako ne, onda skini odavd
:: https://mdl-tb.ct8.pl/get.php?skuId=FQC-0892
:: Nema problema sa Lenovo G50 laptopom sa čistim hard diskom
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 28.01.2017. 16:05 #630197

status: user
broj poruka: 4222
Postoji mogucnost da mu treba i 30 minuta da nastavi dalje, prije nego vidi hard disk.
U svakom slu.aju postovao sam ti verziju koja sigurno radi na tom laptopu.
Prijedlog je da ubodes usb samo u usb 2.0 port.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 28.01.2017. 16:16 #630198

status: user
broj poruka: 18930
Sta ce mu to, bolje da to lepo i brzo odradi pomocu Parted Magic boot USB-a.


:: Treba ti hirens DVD 15.2 Restored Edition
:: Pokreneš XP i samo obrišeš sve particije
:: Dešava se da ostane jedan dio koji čeka na komandu i ostane u pripravnosti
:: Samo obriši sve particije i sve ok
:: Ako ne, onda skini odavd
:: https://mdl-tb.ct8.pl/get.php?skuId=FQC-0892
:: Nema problema sa Lenovo G50 laptopom sa čistim hard diskom
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 28.01.2017. 17:44 #630206

status: user
broj poruka: 4222
ZAto sto preko Parted Magic-a se desi da kad obrisu particije, nece da se instalira win ni jedan.
Ne pricam napamet druze.
Jednostavno se desi da se hard vidi u BIOS/EUFI-ju, ali se ne vidi pod win 10.
Onda treba da se prepise hard disk sa 0-ma, pa tek onda instalacija.
Donosili mi ispravne laptope iz Wi*wi*-a i Tehno*anije, a laptopi ispravni.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp ... 28.01.2017. 18:52 #630212

status: user
broj poruka: 1368
Pipav sistem u p.m., istini za volju brz je kao metak ali nedaj Boze da cacnes nesto sa Samsung Magicianom (stavljam ga 7mi put na 850 EVO), gotovo, sve iz pocetka...
Bato, probaj 8.1 pa update, jbmu mamu mozda tako bude hteo... A sto je najcrnje sve leti sa njim, ali najbukvalnije... i prepoznaje sve komponente starije generacije (prva i3, H55 chEApset, realtek lan i muzika, cak i Asus U3S6 bez problema pegla i USB 3.0)... Ali opet kazem, pipav, spijunski i nedovrsen softver tj. sistem.
Ja sam napravio butabilni flash sa sajta, najnovija verzija od juce... Probaj uostalom preko DVD-a... pa ako nece ni tako - batali, nemas 6th ili 7th gen CPU Intelov u tom lapu pa da ti je stvarno neophodno ovo mucenje...



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 28.01.2017. 19:16 #630216

status: user
broj poruka: 18930
Imacu to na umu ako mi se ikad tako nesto desi, ali sumnjam. Da windows nece da se instalira ako se particije obrisu iz GParted, a hoce ako se obrisu preko Norton Partition manager-a, koliko se secam, taj je na XP-u sa hirens-a.

Kad god sam imao taj problem da Win ne vidi hdd, bilo je do bios-a, ili verzije Win-a, apsolutno nista drugo.
Unlocated je unlocated, jedan te isti, bilo da ga pravi `Windows disk management`, `EASEUS`, ili `GParted`, ili bilo sta drugo.

PS za vreme Win8 imao sam 7-cu jer mi je licno bio bolji, ali 10-ka je bolja od oba. Kakvi pipav sistem, mozda neka bez veze verzija, ali prava verzija je rock solid.


:: ZAto sto preko Parted Magic-a se desi da kad obrisu particije, nece da se instalira win ni jedan
:: Ne pricam napamet druze
:: Jednostavno se desi da se hard vidi u BIOS/EUFI-ju, ali se ne vidi pod win 10
:: Onda treba da se prepise hard disk sa 0-ma, pa tek onda instalacija
:: Donosili mi ispravne laptope iz Wi*wi*-a i Tehno*anije, a laptopi ispravni
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 29.01.2017. 14:51 #630242

status: user
broj poruka: 4222
Imao sinoć u Bačkom Gradištu jednu mašinu, koja nije mogla da se pomjeri sa instalacijom, a intenso 480 GB SSD plaćen 75€ preko KP.
Obrisao čovjek particije, ubacio i neće više da radi laptop.
Samo sa XP Boot CD matori iz 2005 ili Hirens DVD 15.2( nekada da bi došao do opcija mora se ići na alternative boot).
Samo da podsjetim da Hirens ne radi na nekim pločama gdje se ne može prebaciti sa AHCI na IDE.
Nisam ulazio u to zašto na nekim radi, a na nekim ne, jer predpostavljam da nema upisane drajvere za AHCI za sve modele, plus se na nekim modelima nemože update-om BIOS-a da ima mogućnost prebacivana iz AHCI u IDE mod, pa treba instalirati modovani BIOS za te laptope.

Dodao sam ti i za sve USB 3.0 i 3.1 kontrolere link, pa uživaj.


Ako neko ima link prema srezanoj Win 10 x86x64 instalaciji na srpskom jeziku(10586 verzija), koja radi na matorim soc.478 ili 775 pločama sa USB-a, bio bih zahvalan.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: re 30.01.2017. 16:09 #630290

status: user
broj poruka: 1368
U takvoj situaciji bih komotno izvadio SSD napolje, ubacio u desktop i regulisao mu ``napon``. Cuj da stavlja modovan bios zbog pisljive 10tke... Ljudi, ako vam radi 7 na kompu ostajte na njoj, 8.1 i 10 su spyware.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Imao sinoć u Bačkom Gradištu jednu mašinu, koja nije mogla da se pomjeri sa instalacijom, a intenso 480 GB SSD plaćen 75€ preko KP
:: Obrisao čovjek particije, ubacio i neće više da radi laptop
:: Samo sa XP Boot CD matori iz 2005 ili Hirens DVD 15.2( nekada da bi došao do opcija mora se ići na alternative boot)
:: Samo da podsjetim da Hirens ne radi na nekim pločama gdje se ne može prebaciti sa AHCI na IDE
:: Nisam ulazio u to zašto na nekim radi, a na nekim ne, jer predpostavljam da nema upisane drajvere za AHCI za sve modele, plus se na nekim modelima nemože update-om BIOS-a da ima mogućnost prebacivana iz AHCI u IDE mod, pa treba instalirati modovani BIOS za te laptope
::
:: Dodao sam ti i za sve USB 3.0 i 3.1 kontrolere link, pa uživaj
::
::
:: Ako neko ima link prema srezanoj Win 10 x86x64 instalaciji na srpskom jeziku(10586 verzija), koja radi na matorim soc.478 ili 775 pločama sa USB-a, bio bih zahvalan
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 30.01.2017. 22:06 #630300

status: user
broj poruka: 351
Kakav bre Spyware 6 meseci sam odlagao instalaciju Windows 10 slusajuci budalastine, trebao sam odmah da ga instaliram. Uvek tako najebem kada slusam neke idiotske predloge. Jednom sam slusajuci paranoju od antibiotika lezao 5 dana sa temperaturom 39 pijuci cajeve, fervex i ostale gluposti a odmah sam znao da imam gnojavu anginu i grlo sam osetio da je gnojava i da bi trebali antibiotici, ne slusam ja idiot paranoju od antibiotika ma nema leba da prodje. Kako sam popio drugi Eritromicin jer sam alergican na Penicilin tako mi je postalo bolje. I uvek tako slusajuci neke budalastine zajebem se. Windows 10 sam ocekivao kada instaliram haos... Jedina bedna stvar je taj Windows update kako je regulisan...


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-GTX780Ti-CMD16GX4M4A2666C15-Samsung 850 EVO 1TB SBZ-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G700

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 30.01.2017. 22:44 #630302

status: user
broj poruka: 18930
Pa zasto nisi sam nesto preduzeo, umesto sto sledis i postupas po glupostima, zatim se uveris da li je to to ili nije. Mislim na windows, a za antibiotike ako si sam preuzeo lekarsku odgovornost, onda svaka ti cast.

@operator, nema linka nigde, no nema veze.


:: Kakav bre Spyware 6 meseci sam odlagao instalaciju Windows 10 slusajuci budalastine, trebao sam odmah da ga instaliram. Uvek tako najebem kada slusam neke idiotske predloge. Jednom sam slusajuci paranoju od antibiotika lezao 5 dana sa temperaturom 39 pijuci cajeve, fervex i ostale gluposti a odmah sam znao da imam gnojavu anginu i grlo sam osetio da je gnojava i da bi trebali antibiotici, ne slusam ja idiot paranoju od antibiotika ma nema leba da prodje. Kako sam popio drugi Eritromicin jer sam alergican na Penicilin tako mi je postalo bolje. I uvek tako slusajuci neke budalastine zajebem se. Windows 10 sam ocekivao kada instaliram haos... Jedina bedna stvar je taj Windows update kako je regulisan..
::
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: i7-5820K-RampageVExtreme-GTX780Ti-CMD16GX4M4A2666C15-Samsung 850 EVO 1TB SBZ-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs