Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Lg G3 OS u-p-d-a-t-e
STRANA 1 OD 1
milos24 Lg G3 OS u-p-d-a-t-e 02.02.2017. 18:40 T64508

status: user
broj poruka: 282
Ima Lg G3 vec 2 godine. Dosao je originalno sa Androidom 4.4 i posle nekog kratkog vremena Android se updateovao na 5.0. Ot tada nista, nema novih updatea. Iako telefon ima vec dve godine i dalje mi dobro radi psoao i ne bih ga menjao, ali bih voleo da stavim neku noviju verziju Androida. Cilj mi je da stavim sto je noviji Android moguce, ali da i dalje imam Lg-ev UI.

Moja pitanja su sledeca:

1. Video sam da ima da se skine Android 6.0 direktno od Lg-a i u tom slucaju bih imao i dalje Lg-ev UI, da li je ovo neko probao i da li ima nekih problema / stvari na koje treba da obratim paznju?
2. Da li je moguce instalirati cist Android verzija 7.0 i onda preko njega instalirati Lg-ev UI tako da izgleda kako da je tako trebalo fabricki da bude?
3. Neki treci predlog?

Hvala,

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 02.02.2017. 19:19 #630602

status: user
broj poruka: 2588
Ja sam na svoj LG G3 pre pola godine stavio Android 6.0. Fleshujes telefon, radi sve i dalje super kod sestre kojoj sam telefon dao pre par meseci kada sam se vratio na iPhone.

Ovde su svi ROM-ovi
http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Ovde imas uputstvo
http://techtrickz.com/how-to/update-lg-g3-d855-to-android-6-0-marshmallow-manually-via-lg-flash-tool/

Pogledaj i neki video na YouTube kako se flashuje telefon da vidis kako izgleda proces.

Moj savet ti je da obezbedis lap top preko koga ces da odradis flash jer ne bi bilo dobro da nestane struje u toku flashovanja telefona.

Ako ti treba jos neka informacija, pitaj slobodno.

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Sierra 10.12.2


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 moje iskustvo 02.02.2017. 20:08 #630605

status: user
broj poruka: 4659
zaobidju 6cu za g3 totalno, drugaru se updatovala mislim na 6cu i telefon radi gore, maximum 5.1 i to je to ne treba mu vise od toga, 6cu NE!




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 02.02.2017. 20:34 #630607

status: user
broj poruka: 2588
Kako mislis update-ovala? OTA update? Ovo je na neki nacin clean install o cemu ja pricam. Znali su ljudi da odrade OTA update pa da sistem ne radi lepo, ali je cesto bio problem jer posle OTA update-a nisu odradili Factory Reset.

Moje iskustvo je bilo da je telefon radio mnogo bolje, sto neki kazu u komentarima na forumima `telefon na Androidu 6.0 radi kao da je na sterodima`. :)

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Sierra 10.12.2


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Vidi ovako 02.02.2017. 21:25 #630613

status: user
broj poruka: 3466


Covek inao 5icu dugo dugo i vidi negde 6icu i digne na nju svoj g3 i od tad ne moze da se nakaci na wifi. Donese mi sa pricom softver i ispije mi pola kile mozga i ne resi se problem.

Zamenim mu wifi cip i radi sve ful. Ali nekako mu 5ica odvratna nezgrapna i posle mesec dana dodje da mu ucukam 6icu i ja to uradim i posle 10 dana opet izgori od 6ice haha. A onda 2 meseca sa 5icom sve radi kao sat i misli da je namestaljka. Tako da drzi se petice
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: ... 02.02.2017. 22:48 #630620

status: user
broj poruka: 4659
Mislim da mu je bio i official update a probao sam i 6cu da ubacim i to su komplikacije da te boli mozak, isto takodje, suvise komplikacija da se downgrade sa 6ce na nizi sistem, po meni i dalje najbolje radi 4.4 ili eventualno 5ca...





Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: Kako mislis update-ovala? OTA update? Ovo je na neki nacin clean install o cemu ja pricam. Znali su ljudi da odrade OTA update pa da sistem ne radi lepo, ali je cesto bio problem jer posle OTA update-a nisu odradili Factory Reset
::
:: Moje iskustvo je bilo da je telefon radio mnogo bolje, sto neki kazu u komentarima na forumima `telefon na Androidu 6.0 radi kao da je na sterodima`. :
::
:: *******************************
::
:: iMac 27` (late 2012
:: 3.2GHz quad-core Intel Core i5 processo
:: 8GB of 1600MHz DDR3 memor
:: NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memor
:: 1TB Fusion Driv
:: macOS Sierra 10.12.
::

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 03.02.2017. 10:04 #630652

status: user
broj poruka: 2588
Dobro, covek sada ima razlicita misljenja, pa za sta se odluci... :)

Ja sam prvo video da je moj drugar uradio flashovanje na svom LG G3 na Android 6.0, a ja sam nakon njega ubrzo flashovao svoj LG G3. I drugar i ja smo jako zadovoljni kako radi. Procedura nije komplikovana i sve je gotovo za 20 minuta do pola sata. Mada postoje rizici da se brikuje telefon itd., zato kazem da obezbedi lap top da ne bi doslo do nestanka stuje slucajno u toku flashovanja.

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Sierra 10.12.2


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Re: vidi ovako 03.02.2017. 10:52 #630654

status: user
broj poruka: 1234
Nemoguće je da Android spaljuje WiFi čip.
Koja verzija Androida?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 Hvala 03.02.2017. 12:44 #630664

status: user
broj poruka: 282
Hvala vam na komentarima i savetim.

@mkukic Hvala na iscrpnom odgovoru i na odlicnom savetu da to radim sa laptopa.

I meni je malo neverovatno da android spaljuje WiFi cip??!!!
Da li neko ima odgovor na moje pitanje broj dva, da li je moguce da stavim cist Android 7.0, pa da naknadno dodam LG UI?

Takodje, ako ne budem bio zadovoljan sa 6.0, da li je moguce istom metodom vratiti se na 5.0?

Hvala,

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp ... 04.02.2017. 16:11 #630745

status: user
broj poruka: 1368
Prvo, sto se duqp-a tice, davno sam objasnjavao celom forumu o kakvom kovu i tipu osobe se radi i prosto ne verujem da nesto sto je fabricki testirano kod LG-a i pusteno sto kroz OTA sto ovako moze da spali nesto od hardvera u samom telefonu. To je isto kao kad bi meni Windows 10 spalio komp a 7 ne bi.

Drugo, S5 G900F stvarno pati na 6tici jer konkretno factory reset i ponovno postavljanje svega (stock rom naravno) traje 12-13 minuta i pri tome se telefon toliko usija da ga je najbolje staviti ili u frizider ili u zamrzivac.
Ali, na zalost, 5tica nema jedan bitan feature koji ima 6tica a to je adoptable storage, tako da maksimalno koristim 64 GB UHS 3 SD karticu i za skidanje torrenata i svih zivih ludila (komp ne palim da bih skinuo torrent ako to mogu iz kreveta) jer je formatirana u ext4 dok sam se na 5.0 mucio sa exFAT-om koji ne da nije za torrente nego je sacuvaj Boze, i zato sam jedva cekao i docekao Marshmallow i osim gore navedenog problema sa factory resetom nista ne zeza, sve aplikacije koje mogu da idu na SD karticu su na njoj, jeste da to malo sporije ucitava (npr. Viber) ali jbg, ne moze se porediti Samsungov NAND i SD kartica ma koje god brzine bila mada ona u ovom telefonu ni ne radi punom brzinom, ali opet ne pravi probleme, jedino lupam eto nema video call-a u Viberu iz meni krajnje nepoznatih razloga. Aplikacije tipa facebook i messenger koje uzimaju po 300 mb i treba da stoje na SD kartici jer je grehota za te gluposti otimati od glavne memorije. Inace, sam telefon ono sto moze na SD stavi na SD a ono sto ne moze (Whatsapp) ide u internu.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ne znam ni kako ni zasto ni zbog 04.02.2017. 17:55 #630749

status: user
broj poruka: 3466

Cega je svaki g3 i g4 koji su dosli na servis (wifi cip se zameni i radi) kad se razlemi procesor nema popravke nema reballinga nista nista.

Ja sam se u temu ukljucio na osnovu toga sto je apsolutno svaki g3 6.0 sa wifi problemom i od raznih tipova ljudi. Klinke srednja skola. Porodicni ljudi. Zene u godinama. Penzioneri. Znaci svi razlicito koriste telefon a zajednicka im 6ica a petarde ko drzi i dalje radi im telefon i dan danas kao sat. Mozda ipak nije do 6ice nego navaho pleme i neki obredi pa nevidljive munje spaljuju delove na plocama.

Onda druga stvar. Apsolutno me boli kurac sta ce veljko debilko da kaze i sta ce da misli i zargonski receno a ne jer volim debele propalice i zadrigle govnare moze da mi se napusi kurca.

Sto se mene tice flesujte i u 8.9 i 14.16 nebitno. Rekao sam sta i kako.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs