Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Win 7 na Win 10 laptop
STRANA 1 OD 1
Zdebeli Win 7 na Win 10 laptop 09.02.2017. 15:52 T64545

status: user
broj poruka: 1372
Acer ES1-533-P725
Postoje samo drajveri za Win 10, da li bi oni odgovarali ako stavim Win 7?

Hvala.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 09.02.2017. 16:25 #631121

status: user
broj poruka: 3104


Juce sam citao da Kaby i Appolo lake mogu da poteraju W7 ali samo ako se stave stariji driveri.

Evo ti link. http://digiworthy.com/2017/01/28/windows-7-runs-on-kaby-lake-processor-igp-driver/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Srbi okanite se sedmice 09.02.2017. 16:45 #631124

status: user
broj poruka: 9369
Ne razumem potrebu da se 7 dana akate sa instalacijom sedmice na laptop koji za nju nije predvidjen i da na kraju zavrsite onako kako treba... Sa 10kom.
Cemu...???!!!

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 09.02.2017. 16:49 #631125

status: user
broj poruka: 3104

A sto ti odgovaras na ovom forumu? Zato sto ti je to zelja, e vidis i njemu je zelja da koristi W7, i imarkovicu je zelja da koristi XP, i ja volim da koristim W8.1 i tacka. Sad sto nam W10 ide svima na kurac, ima tema o tome.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 09.02.2017. 16:58 #631126

status: user
broj poruka: 1372
Hvala, isprobaću, mada postoji samo jedna verzija drajvera (noviji je model).
Do sada sam se cimao sa prokletim Eufi-em koji neće da prepozna usb, ali valjda sam rešio.

@VMARC
Ne instaliram sebi već nekome ko je već navikao na 7 i ne želi da se privikava na novije ako ne mora (mada i sebi da instaliram stavio bih 7).
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: 09.02.2017. 18:15 #631132

status: user
broj poruka: 9369
Pa ja vam o tome i pricam da MORA i da nema smisla zarobljavati se sa OSom za koji prestaje podrska 2020te.
Vise puta sam na temama istog tipa odgovarao isto ovako i uvek se ispostavilo da sam bio u pravu. Hocu coveka da postedim patnje, ali ne vredi, Srbi mazohisti navikli da sluze Njegovom Visocanstvu Windouz Sedmici pa to ti je...
Umesto da instalira OS sa svim pratecim programima i apdejtima za max 3 sata, on ce radije da se aka 3 dana oko jurcanja drajvera i to nikada nece da radi kako treba. A da ima nekakve razlike, brate nema... Nit je brzi nit je sporiji. Isto sranj@.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: Hvala, isprobaću, mada postoji samo jedna verzija drajvera (noviji je model)
:: Do sada sam se cimao sa prokletim Eufi-em koji neće da prepozna usb, ali valjda sam rešio
::
:: @VMAR
:: Ne instaliram sebi već nekome ko je već navikao na 7 i ne želi da se privikava na novije ako ne mora (mada i sebi da instaliram stavio bih 7).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 09.02.2017. 18:19 #631134

status: user
broj poruka: 3971
W10 tata za sve, ubacuj drivere, a mozda i ne moras, neke i sam sistem ubaci automatski.. Sve ce to da radi, sve je to isto.

Mmm Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 09.02.2017. 19:31 #631139

status: user
broj poruka: 1372
Neće nažalost sedmica,puca već prilikom učitavanja (probane dve verzije na dva usb-a).

@VMARC
Ovde sam izgubio 3 sata na isključivanje raznih automatskih apdejtova, sinhronizovanja, slanja podataka, ciljanih reklama itd. Možda nekome ta nova `poboljšanja` odgovaraju ali meni ne.


Hvala svima na pomoći.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: 09.02.2017. 21:59 #631152

status: user
broj poruka: 9369
I sta je cika VMARC rekao?

3 sata instalacije i 3 sata iskljucivanja (kako kome) nepotrebnih gluposti je svakako manje od 6 sati instalacije 7 sa svim apdejtima + 3 dana jurenja drajvera i da se prekrstis da l` ce da radi... Pa sta je bolje?

Na kraju, za godinu dana, ipak zavrsis na `omrazenoj 10ki`, koja gle cuda radi k`o sat u odnosu na ovo sranj@ od Vindovsa 11... I tako, u krug, sa svakom novom verzijom. Voli srbin da kaska, pa to ti je :)

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: Neće nažalost sedmica,puca već prilikom učitavanja (probane dve verzije na dva usb-a)
::
:: @VMAR
:: Ovde sam izgubio 3 sata na isključivanje raznih automatskih apdejtova, sinhronizovanja, slanja podataka, ciljanih reklama itd. Možda nekome ta nova `poboljšanja` odgovaraju ali meni ne
::
::
:: Hvala svima na pomoći
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox windows 10 10.02.2017. 09:29 #631173

status: user
broj poruka: 1389
je nasminkano djubre. kao i win 8. Siledzijsko ponasanje MS prema XP a sad i prema win 7 korisnicima je sramota.

Pukli su sa telefonima, ali i dalje teraju svoje.

Na zalost, kompovi se kvare, a onda te sacekaju na krivini i silom nateraju da se ponovo smaras sa sarenisem i gde su zavukli ono sto si koristio. Pa samo da bi stavio ikonu na Desktop ti treba procedura.

Moj sledeci OS je neki linux i virtualbox za win zbog aplikacija koje ne mogu da zamenim. A oni spijunski win 10 nek ture...

Cek da izgooglam world of tanks for linux...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: windows 10 10.02.2017. 12:33 #631181

status: user
broj poruka: 18930
Koji distro ti je primarni izbor?


:: je nasminkano djubre. kao i win 8. Siledzijsko ponasanje MS prema XP a sad i prema win 7 korisnicima je sramota
::
:: Pukli su sa telefonima, ali i dalje teraju svoje
::
:: Na zalost, kompovi se kvare, a onda te sacekaju na krivini i silom nateraju da se ponovo smaras sa sarenisem i gde su zavukli ono sto si koristio. Pa samo da bi stavio ikonu na Desktop ti treba procedura
::
:: Moj sledeci OS je neki linux i virtualbox za win zbog aplikacija koje ne mogu da zamenim. A oni spijunski win 10 nek ture..
::
:: Cek da izgooglam world of tanks for linux..
::
:: Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570
:: 3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win X
:: Frontier DIV
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Potpuno se slazem sa VMARC-om 10.02.2017. 20:13 #631216

status: user
broj poruka: 1368
I jos jednom cu reci: Potpuno se slazem sa VMARC-om. Ne trebamo biti robovi starih operativnih sistema. Ne zato sto nisu lepi na oko, meni je recimo Windows XP sa Royale temom nesto najlepse za oci svojevremeno bio. Zatim 7mica sa sve onim prelepim fabrickim wallpaperom. Smanjim transparency, obojim u koju boju hocu, i zezanju nema kraja. Stabilan sistem, ali od kad je prestao da vuce apdejtove poceo je da mi pije krv. WINDOWS 7 NIJE OPTIMIZOVAN ZA RAD SA NAND-om, jedna instalacija me kosta 0.33 TB u Samsung Magicianu. 7 instalacija Windowsa 10 od nule (randomly pucale kod nekih tweakova) me nisu kostale 0.33 TB upisa. Eto toliko.
Sve u svemu, sve je to isti kurac, a zaboravio sam jebenu 8/8.1. 8.1 koju takodje imam pored XP, 7 i 10tke. 8.1 kad sam stavio ljudi odavde su mi dali program da pretvori start meni u start meni. Nisam to uradio jer sam je koristio samo eksperimentalno. BRZE SE UCITAVA OD WINDOWSA 7 npr. (7 i 8.1 su na HDD-u).
E sad sta je zajebancija kod 8.1 i 10, nije tako lako staviti nesto u startup i nije tako lako par gluposti ali u 10tki imas jedan kruzic, zove se Cortana, sta god da pitas Cortanu ona ti odgovori, mrzi te u Start meniju da trazis gde je Microsoft Office ili Word, otkucas Wo i i izadju i Word i Wordpad... IDIOT FRIENDLY. Optimizovano do kostane srzi. U startu jos tokom instalacije pogasis sve one slajdere, ubijes Windows Defender i gotovo. Imas sasvim korektan operativni sistem. Check for updates ne traje satima i beskonacno kao na 7mici.

Jos jednom napominjem TRI INSTALACIJE 7MICE SU MI NA SAMSUNGU EVO 850 250 GB UPISALE 3 PUTA PO 0.33 TB. 7 INSTALACIJA 10TKE NIJE UPISALO NI 0.10. Kraj.

A ja komp bez SSD-a da koristim u 2017.-toj necu. To je po meni mucenje i mene samog i samog kompa i ne mogu da slusam rovarenje glava hard diska koje slusam od prvog kompa 1993.-ce godine.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp I poentu omasih 10.02.2017. 20:17 #631218

status: user
broj poruka: 1368
Sta je bitno sto sam propustio da kazem. I na 7 i na 8.1 i na 10 GADGET PACK i Aidin gadget gore desno da meri koliko su temperature, obrtaji ventova, voltaze, itd. Speed fan takoce na sva tri. Sve moze kad se covek malo pomuci.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Potpuno se slazem sa VMARC-om 10.02.2017. 20:35 #631225

status: user
broj poruka: 18930
Vidim vec drugi put pominjes Sv. Kurtanu, svemocna je, tera te da budes lenj, samo da otkucas ono sto ti treba, odmah iskoci za 2 sek. milina, a kada se budes 100% navikao na nju, kada ne bude izaslo ono sto ti treba, shvatices koliko si zatupeo, da ne mozes da nadjes to sto trazis, jer si navikao samo u to polje da kucas bukvalno sve. Meni to nije zanimljivo uopste, to znaci da je toliko sve u haosu i nerasporedjeno, da jednostavno mora da ti pretraga `zavrsi` posao, mogli su to sve lepo fino da rasporede bas kao u Linuxu (KDE okruzenje npr.), i bez glupe pretrage, pretraga je Google, a opcije treba da budu tu na vidiku, da oko odmah registruje i ZNA.

Da se razumemo, ni meni se ne svidjaju mnoge stvari u 10-ki, iako nisam zatucan i volim kvalitetne promene, jedina stvar koja mi se svidja u odnosu na starije sisteme je odziv. Jedina alatka koju instaliram na ovom sistemu je Start10 (slican program Classic Shell), Start10 mi je bolji.
S druge strane, taj update nisi obavezan da primenjujes, pitaj Cortanu kako se iskljucuje, mozda ce ti reci, ako bude raspolozena.


:: I jos jednom cu reci: Potpuno se slazem sa VMARC-om. Ne trebamo biti robovi starih operativnih sistema. Ne zato sto nisu lepi na oko, meni je recimo Windows XP sa Royale temom nesto najlepse za oci svojevremeno bio. Zatim 7mica sa sve onim prelepim fabrickim wallpaperom. Smanjim transparency, obojim u koju boju hocu, i zezanju nema kraja. Stabilan sistem, ali od kad je prestao da vuce apdejtove poceo je da mi pije krv. WINDOWS 7 NIJE OPTIMIZOVAN ZA RAD SA NAND-om, jedna instalacija me kosta 0.33 TB u Samsung Magicianu. 7 instalacija Windowsa 10 od nule (randomly pucale kod nekih tweakova) me nisu kostale 0.33 TB upisa. Eto toliko
:: Sve u svemu, sve je to isti kurac, a zaboravio sam jebenu 8/8.1. 8.1 koju takodje imam pored XP, 7 i 10tke. 8.1 kad sam stavio ljudi odavde su mi dali program da pretvori start meni u start meni. Nisam to uradio jer sam je koristio samo eksperimentalno. BRZE SE UCITAVA OD WINDOWSA 7 npr. (7 i 8.1 su na HDD-u)
:: E sad sta je zajebancija kod 8.1 i 10, nije tako lako staviti nesto u startup i nije tako lako par gluposti ali u 10tki imas jedan kruzic, zove se Cortana, sta god da pitas Cortanu ona ti odgovori, mrzi te u Start meniju da trazis gde je Microsoft Office ili Word, otkucas Wo i i izadju i Word i Wordpad... IDIOT FRIENDLY. Optimizovano do kostane srzi. U startu jos tokom instalacije pogasis sve one slajdere, ubijes Windows Defender i gotovo. Imas sasvim korektan operativni sistem. Check for updates ne traje satima i beskonacno kao na 7mici
::
:: Jos jednom napominjem TRI INSTALACIJE 7MICE SU MI NA SAMSUNGU EVO 850 250 GB UPISALE 3 PUTA PO 0.33 TB. 7 INSTALACIJA 10TKE NIJE UPISALO NI 0.10. Kraj
::
:: A ja komp bez SSD-a da koristim u 2017.-toj necu. To je po meni mucenje i mene samog i samog kompa i ne mogu da slusam rovarenje glava hard diska koje slusam od prvog kompa 1993.-ce godine
::
::
::
:: Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Re: Potpuno se slazem sa VMARC-om 10.02.2017. 21:15 #631233

status: user
broj poruka: 1368
Ne, nije da ti se ne svidjaju mnoge stvari u 10tki - izgleda da se tebi CELA DESETKA NE SVIDJA. A Cortanu pljuvao je ti, ili ne pljuvao, mene zabole sve dok obavlja svoj posao kako treba. Podstice produktivnost ubrzavajuci rad. Isto kao i Google sto se tice pronalazenja informacija, Cortana mi sluzi da pronadjem neki programcic, sistemski utility, kakvu god glupost.
Vidis, nekima se zuri, slazem se da je start meni dezorganizovan ali jbg, imas i dalje pin to start i pin to taskbar. A sada test za tebe - prvo probaj bez Kurtonke da nadjes Task Scheduler a onda isto to ukucaj u nju i ustedi sebi pola sata ili dana zivota, guglanja, itd.
Linux... ma ne budi smesan, ko normalan koristi nesto sto ne moze da pokrene .exe fajl i gde se instalacija obicnog programa svodi na rocket science.
I Android je debil friendly ako cemo iskreno, zar ne? Sta mislis, da li bi bio najpopularniji OS za mobilne telefone da nije tako? Klinac od 5 god zna da kreira google acc i skida sa Play Store-a. Ja i ti smo se sa 5 igrali u pesku.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Vidim vec drugi put pominjes Sv. Kurtanu, svemocna je, tera te da budes lenj, samo da otkucas ono sto ti treba, odmah iskoci za 2 sek. milina, a kada se budes 100% navikao na nju, kada ne bude izaslo ono sto ti treba, shvatices koliko si zatupeo, da ne mozes da nadjes to sto trazis, jer si navikao samo u to polje da kucas bukvalno sve. Meni to nije zanimljivo uopste, to znaci da je toliko sve u haosu i nerasporedjeno, da jednostavno mora da ti pretraga `zavrsi` posao, mogli su to sve lepo fino da rasporede bas kao u Linuxu (KDE okruzenje npr.), i bez glupe pretrage, pretraga je Google, a opcije treba da budu tu na vidiku, da oko odmah registruje i ZNA
::
:: Da se razumemo, ni meni se ne svidjaju mnoge stvari u 10-ki, iako nisam zatucan i volim kvalitetne promene, jedina stvar koja mi se svidja u odnosu na starije sisteme je odziv. Jedina alatka koju instaliram na ovom sistemu je Start10 (slican program Classic Shell), Start10 mi je bolji.
:: S druge strane, taj update nisi obavezan da primenjujes, pitaj Cortanu kako se iskljucuje, mozda ce ti reci, ako bude raspolozena.
::
::
:: :: I jos jednom cu reci: Potpuno se slazem sa VMARC-om. Ne trebamo biti robovi starih operativnih sistema. Ne zato sto nisu lepi na oko, meni je recimo Windows XP sa Royale temom nesto najlepse za oci svojevremeno bio. Zatim 7mica sa sve onim prelepim fabrickim wallpaperom. Smanjim transparency, obojim u koju boju hocu, i zezanju nema kraja. Stabilan sistem, ali od kad je prestao da vuce apdejtove poceo je da mi pije krv. WINDOWS 7 NIJE OPTIMIZOVAN ZA RAD SA NAND-om, jedna instalacija me kosta 0.33 TB u Samsung Magicianu. 7 instalacija Windowsa 10 od nule (randomly pucale kod nekih tweakova) me nisu kostale 0.33 TB upisa. Eto toliko
:: :: Sve u svemu, sve je to isti kurac, a zaboravio sam jebenu 8/8.1. 8.1 koju takodje imam pored XP, 7 i 10tke. 8.1 kad sam stavio ljudi odavde su mi dali program da pretvori start meni u start meni. Nisam to uradio jer sam je koristio samo eksperimentalno. BRZE SE UCITAVA OD WINDOWSA 7 npr. (7 i 8.1 su na HDD-u)
:: :: E sad sta je zajebancija kod 8.1 i 10, nije tako lako staviti nesto u startup i nije tako lako par gluposti ali u 10tki imas jedan kruzic, zove se Cortana, sta god da pitas Cortanu ona ti odgovori, mrzi te u Start meniju da trazis gde je Microsoft Office ili Word, otkucas Wo i i izadju i Word i Wordpad... IDIOT FRIENDLY. Optimizovano do kostane srzi. U startu jos tokom instalacije pogasis sve one slajdere, ubijes Windows Defender i gotovo. Imas sasvim korektan operativni sistem. Check for updates ne traje satima i beskonacno kao na 7mici
:: ::
:: :: Jos jednom napominjem TRI INSTALACIJE 7MICE SU MI NA SAMSUNGU EVO 850 250 GB UPISALE 3 PUTA PO 0.33 TB. 7 INSTALACIJA 10TKE NIJE UPISALO NI 0.10. Kraj
:: ::
:: :: A ja komp bez SSD-a da koristim u 2017.-toj necu. To je po meni mucenje i mene samog i samog kompa i ne mogu da slusam rovarenje glava hard diska koje slusam od prvog kompa 1993.-ce godine
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Potpuno se slazem sa VMARC-om 10.02.2017. 22:10 #631238

status: user
broj poruka: 18930
Ne svidja mi se Cortana, trosi resurse zarad te pretrage, ne svidja mi se start koji se resava instaliranjem Start10 i ne svidja mi se raspored opcija u control panelu, ne svidjaju mi se boje i ikonice, ranije je svaka ikonica logicno uradjena za svaku alatku, slika naspram svrhe cemu sluzi, sada je sve nekako jako slicno i zbunjujuce, vise vremena ti oduzima i buni pri izboru. Kada bi malo razmislio, shvatio bi o cemu pricam. Razumem da ne gledaju svi ove detalje, ali meni je bitno. Necu da kucam u pretrazi da mi kopa i rovari dok izvrovari informaciju, jednostavno cu da kliknem na ono sto mi treba bez razmisljanja o putanji kako doci do toga, podseca me sve vise na android OS, pricam o opcijama, a ne aplikacijama.

Ostalo, sistem kao sistem funkcionise ok, brz je, tu nema price, naravno pun je i bagova samo tako, a o update-ovima da ne pricam.

Sto se tice drugog dela, upravo o tome ti i pricam, naci ces task scheduler juce bez pretrage, tako su ga sjajno napravili da ne mozes da ga nadjes bez pretrage, a sta ces kad ti crkne pretraga? :))

Linux.. Koristi onaj ko zna kako funkcionise, ili hoce da zna nesto malo vise od svojih mogucnosti, prosto i jednostavno, a neko ko koristi samo Windows, zna samo za .exe i open i nista drugo, svako ima svoj izbor.

Iskreno, zao mi je tog klinca koji sa 5god. umesto da se igra u pesku koristi android. Znaju klinci mnogo vise od glupog androida.

:: Ne, nije da ti se ne svidjaju mnoge stvari u 10tki - izgleda da se tebi CELA DESETKA NE SVIDJA. A Cortanu pljuvao je ti, ili ne pljuvao, mene zabole sve dok obavlja svoj posao kako treba. Podstice produktivnost ubrzavajuci rad. Isto kao i Google sto se tice pronalazenja informacija, Cortana mi sluzi da pronadjem neki programcic, sistemski utility, kakvu god glupost
:: Vidis, nekima se zuri, slazem se da je start meni dezorganizovan ali jbg, imas i dalje pin to start i pin to taskbar. A sada test za tebe - prvo probaj bez Kurtonke da nadjes Task Scheduler a onda isto to ukucaj u nju i ustedi sebi pola sata ili dana zivota, guglanja, itd
:: Linux... ma ne budi smesan, ko normalan koristi nesto sto ne moze da pokrene .exe fajl i gde se instalacija obicnog programa svodi na rocket science.
:: I Android je debil friendly ako cemo iskreno, zar ne? Sta mislis, da li bi bio najpopularniji OS za mobilne telefone da nije tako? Klinac od 5 god zna da kreira google acc i skida sa Play Store-a. Ja i ti smo se sa 5 igrali u pesku
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @apropoo control panel aka kontrolna tabla 10.02.2017. 22:24 #631241

status: user
broj poruka: 4227
Skoro sam otkrio da ima i na sedmici, a na jako sličan način se nalazi i na osmici i desetki - gde je jaaako potreban.

Desni klik na Desktop -> Personalize -> Themes -> Desktop Icon Settings i uključiš/isključiš potrebne ikone.

Do Control Panel-a u Win10 sam slučajno došao: kroz Settings -> System -> Power & Sleep -> Additional Power Settings

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Re: Potpuno se slazem sa VMARC-om 10.02.2017. 22:56 #631247

status: user
broj poruka: 1368
Kakve resurse, molim te preciziraj? Ram? Cpu usage? Gpu usage? Memoriju SSD/HDD-a? Nesto nisam primetio da skace ista od prva tri a ni da mi popunjava sistemska particija.
Da je zbunjujuce za 7micase i XP-ovce - jeste, ali u sustini svako sa IQ preko 80 je u stanju da upotrebljava Windows 10 makar sve morao da unosi u Cortanu. CONTROL PANEL I STVARI U NJEMU SU ISTE I U XP I U 7 I U 8 I U 8.1 I U 10. To sto se ikonice razlikuju - promenis icon pack i sve ti izgleda kao Windows 98 SE ako hoces. Uostalom, pitaj Cortanu : )

A ovaj vladarko je multitalenat, njemu da sipas u limenku koka kole jelen pivo lik ne bi provalio razliku.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Ne svidja mi se Cortana, trosi resurse zarad te pretrage, ne svidja mi se start koji se resava instaliranjem Start10 i ne svidja mi se raspored opcija u control panelu, ne svidjaju mi se boje i ikonice, ranije je svaka ikonica logicno uradjena za svaku alatku, slika naspram svrhe cemu sluzi, sada je sve nekako jako slicno i zbunjujuce, vise vremena ti oduzima i buni pri izboru. Kada bi malo razmislio, shvatio bi o cemu pricam. Razumem da ne gledaju svi ove detalje, ali meni je bitno. Necu da kucam u pretrazi da mi kopa i rovari dok izvrovari informaciju, jednostavno cu da kliknem na ono sto mi treba bez razmisljanja o putanji kako doci do toga, podseca me sve vise na android OS, pricam o opcijama, a ne aplikacijama.
::
:: Ostalo, sistem kao sistem funkcionise ok, brz je, tu nema price, naravno pun je i bagova samo tako, a o update-ovima da ne pricam
::
:: Sto se tice drugog dela, upravo o tome ti i pricam, naci ces task scheduler juce bez pretrage, tako su ga sjajno napravili da ne mozes da ga nadjes bez pretrage, a sta ces kad ti crkne pretraga? :))
::
:: Linux.. Koristi onaj ko zna kako funkcionise, ili hoce da zna nesto malo vise od svojih mogucnosti, prosto i jednostavno, a neko ko koristi samo Windows, zna samo za .exe i open i nista drugo, svako ima svoj izbor
::
:: Iskreno, zao mi je tog klinca koji sa 5god. umesto da se igra u pesku koristi android. Znaju klinci mnogo vise od glupog androida
::
:: :: Ne, nije da ti se ne svidjaju mnoge stvari u 10tki - izgleda da se tebi CELA DESETKA NE SVIDJA. A Cortanu pljuvao je ti, ili ne pljuvao, mene zabole sve dok obavlja svoj posao kako treba. Podstice produktivnost ubrzavajuci rad. Isto kao i Google sto se tice pronalazenja informacija, Cortana mi sluzi da pronadjem neki programcic, sistemski utility, kakvu god glupost
:: :: Vidis, nekima se zuri, slazem se da je start meni dezorganizovan ali jbg, imas i dalje pin to start i pin to taskbar. A sada test za tebe - prvo probaj bez Kurtonke da nadjes Task Scheduler a onda isto to ukucaj u nju i ustedi sebi pola sata ili dana zivota, guglanja, itd
:: :: Linux... ma ne budi smesan, ko normalan koristi nesto sto ne moze da pokrene .exe fajl i gde se instalacija obicnog programa svodi na rocket science.
:: :: I Android je debil friendly ako cemo iskreno, zar ne? Sta mislis, da li bi bio najpopularniji OS za mobilne telefone da nije tako? Klinac od 5 god zna da kreira google acc i skida sa Play Store-a. Ja i ti smo se sa 5 igrali u pesku
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Potpuno se slazem sa VMARC-om 10.02.2017. 23:50 #631254

status: user
broj poruka: 18930
Da, ispada da smo ja i vladarko sa IQ-om ispod 80, a ti verovatno iznad 150, uz Cortanu.

Nesto nisi primetio jer ni ne obracas paznju, a i zasto bi? Imas 8-32GB rama, i SSD od 256, ni ne osecas. Imam i ja i7, SSD i 24G rama, nije poenta u tome da li se primecuje ili ne, posle nekog vremena ces videti kako ti opada health na SSD-u, npr. Ne zelim ni da znam, niti da istrazujem sta mi trosi od resursa, jer znam da ne radi kao jedan maleni programcic od 32kbajta, ne zelim da ti objasnjavam, jer kontriras besmisleno.

Nije meni nista zbunjujuce, procitaj ponovo moj post ako ti nije jasno. Kakav bre icon pack, necu da se igram u pesku, ne zanima me da gubim vreme na gluposti, zamo iznosim cinjenice, i nisam jedini kome ove stvari smetaju. Jasno je da moram da se pomirim s tim, i pomirio sam se, boli me uvo, kao i svaki korisnik, prilagodicu se. A to 7-micas, XP-ovac, cinjenica govori da svaki sledeci OS izgleda sve gluplje i sve vise idiot-friendly.

Pokusali su u Linux OS-u nesto slicno, napravivsi Gnome3 environment, community je uspesno vratio Gnome2 okruzenje napravivsi Mate desktop, to su napravili ljubitelji Gnome2 fenomenalnog okruzenja, sigurno nisu to uradili da bi se igrali i zato sto im je bilo dosadno, to nisu 2 ili 3 osobe.

:: Kakve resurse, molim te preciziraj? Ram? Cpu usage? Gpu usage? Memoriju SSD/HDD-a? Nesto nisam primetio da skace ista od prva tri a ni da mi popunjava sistemska particija
:: Da je zbunjujuce za 7micase i XP-ovce - jeste, ali u sustini svako sa IQ preko 80 je u stanju da upotrebljava Windows 10 makar sve morao da unosi u Cortanu. CONTROL PANEL I STVARI U NJEMU SU ISTE I U XP I U 7 I U 8 I U 8.1 I U 10. To sto se ikonice razlikuju - promenis icon pack i sve ti izgleda kao Windows 98 SE ako hoces. Uostalom, pitaj Cortanu :
::
:: A ovaj vladarko je multitalenat, njemu da sipas u limenku koka kole jelen pivo lik ne bi provalio razliku
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @duplinalog 11.02.2017. 00:30 #631257

status: user
broj poruka: 4227
Ti si multitalenat za kopiranje i plagiranje, a od periferija u računaru imaš diskove i optike.

Nastavi i dalje da se igraš ruskim oružjem ili nauči da praviš pljeskavice.

Na tebe i Nato011 ne treba obraćati pažnju, već potpuno ignorisati vaše trolovanje. Međutim, ima ljudi koji se nekad prevare, pa pokušaju da vam pomognu. Avaj, nema vama pomoći.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Re: Potpuno se slazem sa VMARC-om 11.02.2017. 01:51 #631258

status: user
broj poruka: 1368
Nisam to rekao, vec sam rekao da svaki tantuz moze da koristi Windows 10, a pod tim podrazumevam ljude sa IQ-om od 80 pa na gore. Nije 10tka osmisljena samo za Ajnstajne i Nikole Tesle, vec i za policajca, vojnika, cistaca djubreta, peraca ulice, domacicu, itd. I iskreno mi je drago sto novi hardver ne podrzava drajverski izandjalu 7micu. Zamisli da smo jos uvek na beskompromisno dobrom i proverenom Androidu Gingerbreadu a ne na 6.0 i 7.0.

Sta koga zabole za tvoj hardver? Pa nisi ni jedini clan foruma koji ima i7 i mnogo rama a pogotovo ne in general. Kompleks malog penisa? Jel mislis da lika koji vozi BMW 530xi 2016. zabole kurac ima li u laptopu i3 ili i7? Njemu je bitno da mu to sto ima R A D I posao a ne da se divi jezgrima i threadovima, latencijama i frekvencijama, a tako treba da razmislja svako KO ZIVI OD RACUNARA. JA NA ZALOST ZIVIM. ISKRENO VOLEO BIH DA NIJE TAKO I DA IMAM PAR HEKTARA ZEMLJE I SEJEM ZITO I KUKURUZ ALI JBG NEMAM. A I TU BI MI TREBAO NEKAKAV RACUNAR.

Linux, sistem koji nema tri jebene opcije u svom okviru a to su Power Saver, Balanced i High Performance, koji ne vidi temperature diskova i procesora, pogotovo voltaze itd, jbg, moze ali na ext hdd kao eksperiment ili kao Yumi live varijanta, za trajnu upotrebu - ne. Dok ne neko ne napise krsten HW Monitor za Linux nista. Da ja Word na kome sam odrastao menjam OpenOffice-ovom ``zamenom``? Forget it.

i7mica mi je na Linuxu dusu ispustala u proslom lapu, i to najkomercijalnijim Linuxima, Ubuntu, Mint itd. Na jednom nije htelo da radi pozadinsko svetlo (LED) ekrana, jedva se nazirala slika. Batali me Linuxa, to je po meni za entuzijaste i ljude koji su se nacitali knjiga o istom.

A vladarko, tebe cu uskratiti za odgovor. Poredeci me se nato011 si pokazao samo da u casi vode ne bi prepoznao votku.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Da, ispada da smo ja i vladarko sa IQ-om ispod 80, a ti verovatno iznad 150, uz Cortanu
::
:: Nesto nisi primetio jer ni ne obracas paznju, a i zasto bi? Imas 8-32GB rama, i SSD od 256, ni ne osecas. Imam i ja i7, SSD i 24G rama, nije poenta u tome da li se primecuje ili ne, posle nekog vremena ces videti kako ti opada health na SSD-u, npr. Ne zelim ni da znam, niti da istrazujem sta mi trosi od resursa, jer znam da ne radi kao jedan maleni programcic od 32kbajta, ne zelim da ti objasnjavam, jer kontriras besmisleno
::
:: Nije meni nista zbunjujuce, procitaj ponovo moj post ako ti nije jasno. Kakav bre icon pack, necu da se igram u pesku, ne zanima me da gubim vreme na gluposti, zamo iznosim cinjenice, i nisam jedini kome ove stvari smetaju. Jasno je da moram da se pomirim s tim, i pomirio sam se, boli me uvo, kao i svaki korisnik, prilagodicu se. A to 7-micas, XP-ovac, cinjenica govori da svaki sledeci OS izgleda sve gluplje i sve vise idiot-friendly
::
:: Pokusali su u Linux OS-u nesto slicno, napravivsi Gnome3 environment, community je uspesno vratio Gnome2 okruzenje napravivsi Mate desktop, to su napravili ljubitelji Gnome2 fenomenalnog okruzenja, sigurno nisu to uradili da bi se igrali i zato sto im je bilo dosadno, to nisu 2 ili 3 osobe
::
:: :: Kakve resurse, molim te preciziraj? Ram? Cpu usage? Gpu usage? Memoriju SSD/HDD-a? Nesto nisam primetio da skace ista od prva tri a ni da mi popunjava sistemska particija
:: :: Da je zbunjujuce za 7micase i XP-ovce - jeste, ali u sustini svako sa IQ preko 80 je u stanju da upotrebljava Windows 10 makar sve morao da unosi u Cortanu. CONTROL PANEL I STVARI U NJEMU SU ISTE I U XP I U 7 I U 8 I U 8.1 I U 10. To sto se ikonice razlikuju - promenis icon pack i sve ti izgleda kao Windows 98 SE ako hoces. Uostalom, pitaj Cortanu :
:: ::
:: :: A ovaj vladarko je multitalenat, njemu da sipas u limenku koka kole jelen pivo lik ne bi provalio razliku
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp A sto se tice mog SSD-a 11.02.2017. 02:01 #631259

status: user
broj poruka: 1368
cenjeni Markovicu, njegov lifecycle je 300 TB upisa, a to cu postici kada izadje 20ta generacija Intelovih procesora, za sada nije upisano ni 100 GB ili 0.1TB.

Tacnije, 380 TB: http://picpaste.com/Screenshot_2017-02-11-02-05-45-nXdZTl28.png


Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Potpuno se slazem sa VMARC-om 11.02.2017. 02:09 #631260

status: user
broj poruka: 18930
Tih 300TB deluje puno, a nand se jako brzo trosi, opet pojasnjavanje, pokusaj.

Svaku recenicu koju napisem moram da ti objasnjavam i pojasnjavam, nema svrhe, ti nista ne kontas i teras svoje, nismo mala deca, I give up.


:: Nisam to rekao, vec sam rekao da svaki tantuz moze da koristi Windows 10, a pod tim podrazumevam ljude sa IQ-om od 80 pa na gore. Nije 10tka osmisljena samo za Ajnstajne i Nikole Tesle, vec i za policajca, vojnika, cistaca djubreta, peraca ulice, domacicu, itd. I iskreno mi je drago sto novi hardver ne podrzava drajverski izandjalu 7micu. Zamisli da smo jos uvek na beskompromisno dobrom i proverenom Androidu Gingerbreadu a ne na 6.0 i 7.0
::
:: Sta koga zabole za tvoj hardver? Pa nisi ni jedini clan foruma koji ima i7 i mnogo rama a pogotovo ne in general. Kompleks malog penisa? Jel mislis da lika koji vozi BMW 530xi 2016. zabole kurac ima li u laptopu i3 ili i7? Njemu je bitno da mu to sto ima R A D I posao a ne da se divi jezgrima i threadovima, latencijama i frekvencijama, a tako treba da razmislja svako KO ZIVI OD RACUNARA. JA NA ZALOST ZIVIM. ISKRENO VOLEO BIH DA NIJE TAKO I DA IMAM PAR HEKTARA ZEMLJE I SEJEM ZITO I KUKURUZ ALI JBG NEMAM. A I TU BI MI TREBAO NEKAKAV RACUNAR
::
:: Linux, sistem koji nema tri jebene opcije u svom okviru a to su Power Saver, Balanced i High Performance, koji ne vidi temperature diskova i procesora, pogotovo voltaze itd, jbg, moze ali na ext hdd kao eksperiment ili kao Yumi live varijanta, za trajnu upotrebu - ne. Dok ne neko ne napise krsten HW Monitor za Linux nista. Da ja Word na kome sam odrastao menjam OpenOffice-ovom ``zamenom``? Forget it
::
:: i7mica mi je na Linuxu dusu ispustala u proslom lapu, i to najkomercijalnijim Linuxima, Ubuntu, Mint itd. Na jednom nije htelo da radi pozadinsko svetlo (LED) ekrana, jedva se nazirala slika. Batali me Linuxa, to je po meni za entuzijaste i ljude koji su se nacitali knjiga o istom
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Re: Potpuno se slazem sa VMARC-om 11.02.2017. 05:53 #631266

status: user
broj poruka: 1368
Trosi se i covekov organizam svake sekunde, svake sekunde izgori nesto mnogo vrednije od posranih NAND celija i picki lepih materinih, a najvise se izgleda trose zivci na ovom debilnom forumu gde ne mozes idiotima da objasnis prostu i jednostavnu stvar - tehnologija napreduje - napreduju operativni sistemi koji je pokrecu. I to je to. Ovaj ako misli da ce na Acera da stavi 7micu neka misli, mislim i ja da cu na kurac da stavim Sandru Afriku pa jebi ga.

Odmorim mozak kad me ovde nema po par nedelja ili meseci. Smarate bre vise ljudi. Idi lemi onom kretenu duqp-u usrane klikove na misa, nemoj da mi se proseravas tu. Kad mi rece da si pobegao od njega ko djavo od krsta jasno mi je bilo sve. Cuvaj ti tu i7micu i 24 giga rama i mani se ludaka kao sto sam ja i ostali, ako se opet pojavimo nekad.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Tih 300TB deluje puno, a nand se jako brzo trosi, opet pojasnjavanje, pokusaj
::
:: Svaku recenicu koju napisem moram da ti objasnjavam i pojasnjavam, nema svrhe, ti nista ne kontas i teras svoje, nismo mala deca, I give up
::
::
:: :: Nisam to rekao, vec sam rekao da svaki tantuz moze da koristi Windows 10, a pod tim podrazumevam ljude sa IQ-om od 80 pa na gore. Nije 10tka osmisljena samo za Ajnstajne i Nikole Tesle, vec i za policajca, vojnika, cistaca djubreta, peraca ulice, domacicu, itd. I iskreno mi je drago sto novi hardver ne podrzava drajverski izandjalu 7micu. Zamisli da smo jos uvek na beskompromisno dobrom i proverenom Androidu Gingerbreadu a ne na 6.0 i 7.0
:: ::
:: :: Sta koga zabole za tvoj hardver? Pa nisi ni jedini clan foruma koji ima i7 i mnogo rama a pogotovo ne in general. Kompleks malog penisa? Jel mislis da lika koji vozi BMW 530xi 2016. zabole kurac ima li u laptopu i3 ili i7? Njemu je bitno da mu to sto ima R A D I posao a ne da se divi jezgrima i threadovima, latencijama i frekvencijama, a tako treba da razmislja svako KO ZIVI OD RACUNARA. JA NA ZALOST ZIVIM. ISKRENO VOLEO BIH DA NIJE TAKO I DA IMAM PAR HEKTARA ZEMLJE I SEJEM ZITO I KUKURUZ ALI JBG NEMAM. A I TU BI MI TREBAO NEKAKAV RACUNAR
:: ::
:: :: Linux, sistem koji nema tri jebene opcije u svom okviru a to su Power Saver, Balanced i High Performance, koji ne vidi temperature diskova i procesora, pogotovo voltaze itd, jbg, moze ali na ext hdd kao eksperiment ili kao Yumi live varijanta, za trajnu upotrebu - ne. Dok ne neko ne napise krsten HW Monitor za Linux nista. Da ja Word na kome sam odrastao menjam OpenOffice-ovom ``zamenom``? Forget it
:: ::
:: :: i7mica mi je na Linuxu dusu ispustala u proslom lapu, i to najkomercijalnijim Linuxima, Ubuntu, Mint itd. Na jednom nije htelo da radi pozadinsko svetlo (LED) ekrana, jedva se nazirala slika. Batali me Linuxa, to je po meni za entuzijaste i ljude koji su se nacitali knjiga o istom
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Potpuno se slazem sa VMARC-om 11.02.2017. 10:13 #631272

status: user
broj poruka: 18930
Tih 300TB deluje puno, a nand se jako brzo trosi, opet pojasnjavanje, pokusaj.

Svaku recenicu koju napisem moram da ti objasnjavam i pojasnjavam, nema svrhe, ti nista ne kontas i teras svoje, nismo mala deca, I give up.


:: Nisam to rekao, vec sam rekao da svaki tantuz moze da koristi Windows 10, a pod tim podrazumevam ljude sa IQ-om od 80 pa na gore. Nije 10tka osmisljena samo za Ajnstajne i Nikole Tesle, vec i za policajca, vojnika, cistaca djubreta, peraca ulice, domacicu, itd. I iskreno mi je drago sto novi hardver ne podrzava drajverski izandjalu 7micu. Zamisli da smo jos uvek na beskompromisno dobrom i proverenom Androidu Gingerbreadu a ne na 6.0 i 7.0
::
:: Sta koga zabole za tvoj hardver? Pa nisi ni jedini clan foruma koji ima i7 i mnogo rama a pogotovo ne in general. Kompleks malog penisa? Jel mislis da lika koji vozi BMW 530xi 2016. zabole kurac ima li u laptopu i3 ili i7? Njemu je bitno da mu to sto ima R A D I posao a ne da se divi jezgrima i threadovima, latencijama i frekvencijama, a tako treba da razmislja svako KO ZIVI OD RACUNARA. JA NA ZALOST ZIVIM. ISKRENO VOLEO BIH DA NIJE TAKO I DA IMAM PAR HEKTARA ZEMLJE I SEJEM ZITO I KUKURUZ ALI JBG NEMAM. A I TU BI MI TREBAO NEKAKAV RACUNAR
::
:: Linux, sistem koji nema tri jebene opcije u svom okviru a to su Power Saver, Balanced i High Performance, koji ne vidi temperature diskova i procesora, pogotovo voltaze itd, jbg, moze ali na ext hdd kao eksperiment ili kao Yumi live varijanta, za trajnu upotrebu - ne. Dok ne neko ne napise krsten HW Monitor za Linux nista. Da ja Word na kome sam odrastao menjam OpenOffice-ovom ``zamenom``? Forget it
::
:: i7mica mi je na Linuxu dusu ispustala u proslom lapu, i to najkomercijalnijim Linuxima, Ubuntu, Mint itd. Na jednom nije htelo da radi pozadinsko svetlo (LED) ekrana, jedva se nazirala slika. Batali me Linuxa, to je po meni za entuzijaste i ljude koji su se nacitali knjiga o istom
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs