Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Jedno brzo pitanjce
STRANA 1 OD 1
zerocool55 Jedno brzo pitanjce 11.02.2017. 00:49 T64556

status: user
broj poruka: 1130
Moja drugarica je u zemlji gde se torent kaznjava bas zesce, e sada ja sam mislio da li postoji mogucnost mozda da ja uploadujem video na YT i da dam samo njoj privilegiju da ga gleda, mene boli ona stvar ako me banuju jer cu da idem preko mog drugog maila ne glavnog, postoji jos jedna opcija a to je da ona gleda filmove preko sajtova ali poblem je sto posle 10 dana mora reinstalacija kompa jer se napuni virusa, a i na tim sajtovima nema nasih filmova i jos nekih...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Drugi deo pitanja: da, nema nikakvih prepreka da gledanje filma 11.02.2017. 02:13 #631261

status: user
broj poruka: 10985
upload-ovanog na YT dozvolis SAMO jednom odredjenom account-u (ili nekolicini odredjenih account-a). Cim ga uploadujes, proglasis ga za ``privatni`` ai niko ne moze da ga gleda ako nema link (koji mu ti posaljes)... Naravno, neces ga ni ``tagovati`` (no tags here, thank you!).
Samo da se ne pokaze da si prosao kao Mali Djokica, to jest, moze da se desi da ti u roku od ``odmah`` izbrisu film a ne samo da ti banuju onaj nalog...


Prvi deo (zbog onih kolega koji bi iz tvog nespretno formulisanog uvoda mogli da pobrkaju babe i zabe): nema NICEGA ilegalnog u SAMOM torrent-protokolu, kao ni u nacinu na koji su ovde fajlovi ``spakovani`` da bi se poslali putem pripadajucih aplikacija (Bittorrent, mikrotorrent itd.). Nijedna drzava* ne ``kaznjava`` ``zesce`` ni ``manje zestoko`` sam protokol, to jest njegovu upotrebu. Druga je stvar STA se torrentom salje (kopirajtom zasticeni muzicki album ili home made sex video).

*Ne racunam S. Koreju i islamski kalifat
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 11.02.2017. 03:35 #631264

status: user
broj poruka: 3104


Zasto jednostavno ne RaRujes u vise dela pod sifrom i drugim imenom film i uplodujes na privatni cloud. Posle joj das link.

Niko nece znati sta se nalazi unutra.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 11.02.2017. 10:28 #631274

status: user
broj poruka: 3974
Skini joj film, baci na dropbox, i neka ga skine ili pokrene i eto.. :D


Mmm Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 11.02.2017. 10:35 #631276

status: user
broj poruka: 3104


Ne moze to tako lako, klot, zato sam i rekao da raruje u vise delova pod sifrom da se ne vidi ime, a ni MD5.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 11.02.2017. 10:47 #631277

status: user
broj poruka: 3974
Dok se toliko iscima, neka joj posalje 20e ako bas nema i neka kupi film koji joj se toliko gleda ili iznajmi ako postoji tako nesto, i cao.. Ili neka uzme preko Netflixa, Itunesa etc. Kao i sva elita sa zapada..

Ako se tamo to toliko kaznjava, ne bih se previse cimao, tebe ce da banuju ili nikom nista ali njoj nece da oproste, rebnuce joj kaznu od par k evra pa ce da budete bivsi drugari. :D

Od ortaka u Nemackoj majka `slucajno` skinula pesmu ili film, nesto besmisleno, stigla kazna od 3k evra ili zatvor.. :D

Piraterija je ziva dok je sirotih Srba.. i Poljaka.. :D

Mmm Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 11.02.2017. 10:50 #631279

status: user
broj poruka: 18940
Uf, sto nisam u Nemackoj da prekinem ovo skidanje filmova/serija/pesama i resim se storage-a jednom za svagda.


::
::
:: Od ortaka u Nemackoj majka `slucajno` skinula pesmu ili film, nesto besmisleno, stigla kazna od 3k evra ili zatvor.. :D
::
:: Piraterija je ziva dok je sirotih Srba.. i Poljaka.. :
::
:: Mmm Games! https://goo.gl/nReEin
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 11.02.2017. 10:51 #631280

status: user
broj poruka: 1301


A da proba da instalira Tor Browser i preko njega pokrene torrent?!

Tor nikad ne pokazuje tvoju pravu IP adresu i na svakih par sekundi prikazuje i drugu IP adresu i zemlju korisnika.

Mislim da tako ne bi mogla da snosi posledice `legalnog` torrent-ovanja
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 11.02.2017. 10:56 #631281

status: user
broj poruka: 3974
hehe, tamo da si, imao bi vremena za film jednom nedeljno da odgledas, naravno Netflix kao gospodin na tv-u od 65+ inca.. A ne da se grbis uz monitor od 24 recimo i cekas 3-5 meseci da izadje Bluray Snimak hehe.. :D

Zero brale, jedino resenje koje mi je sinulo a da je legalno da joj ubacis Kodi i addon, i da tako gleda filmove, to je jedini legit way..

Mmm Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 11.02.2017. 13:59 #631286

status: user
broj poruka: 2998
Kodi i addon (koji inace vuce torrent) je legalno resenje po tebi? Super. :)

Srdjanc je lepo rekao rar u vise delova i teraj. Definitivno najbezbednije resenje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 11.02.2017. 14:38 #631287

status: user
broj poruka: 3974
Pa tako kazu, policija ti ne moze nista jer ti je hard cist, nema tragova od piratskog materijala a gledanje streaming servisa nije kaznjivo..

Da l devojka na zapadu nema 10e da uplati netflix i gleda na svom jeziku filmove u hd formatu? Kablovska? HBO?

Mmm Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: re 11.02.2017. 14:58 #631288

status: user
broj poruka: 1130
Hvala na odgovrima, ipak `Srdjanac` ok je to sto kazes ali se plasim da nedoju i uzmu joj komp i pronadju film na njemu a cak i ako ga obrise opet postoji sansa da ga izvuku, tako da po nekom mom razmisljanju malo dubljem i procitanom ovde mogu samo da zakljucim da ili uplodujem na YT ili na nekom servisu slicnom YT koga boli ona stvar sta uplodujem i nemari za autorska prava osim ako sadrzaj nije rasisticki uvredljiv i td...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 11.02.2017. 15:06 #631289

status: user
broj poruka: 3104

Zero, ne verujem da ce joj neko gledati po lap topu ali opet nudim ti tri resenja.
Prvi je prost, kad zavrsi film, moze da ga obrise preko programa koji prekucava 01010101 preko lokacije gde se on nalazio te se ne moze izvuci nazad.
Drugi je malo komplikovaniji i podrazumeva program slicno sandbox-u tj sta se u njega stavi, sve je kriptovano kako iz njega nebi nesto uticalo na sistem, verujem da bi ti i film bio kriptovan.
Treci ti najkomplikovaniji ali sigurica, RAM Drive. Malo muke da namestis, ali sta god da stavis ne ostavlja tragove zato sto je to naravno RAM. Sve se brise kad ugasis komp.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: ... 11.02.2017. 15:15 #631290

status: user
broj poruka: 1130
Ja bi lako mogao sa se snadjem al ona ne, ono sto znam je da pored toga sto zna da upali komp da otvori brovser i da pritisne delete sve ostalo je u rangu naucne fantastike za nju.. Sta dalje pricati.. Zato sam se okrenuo ovom resenju... Dam joj link ona odgleda i to je to...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 11.02.2017. 15:30 #631294

status: user
broj poruka: 3974
Cekaj bre brate, jer toliko komplikovano da se pretplati na nesto, cela polemika je toliko komplikovana i za tebe i za nju da ne vidim zasto ide na neko logicno i najlakse resenje?

Mmm Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: ... 11.02.2017. 15:52 #631295

status: user
broj poruka: 1130
To je bilo i moje pitanje ali odgovor je bio lep i jednostvan, nadji taj sajt ili kako god gde ima sve ukljucujuci sve nase filmove, serije, Nemacke, filmove,Serije, Engleske serije, filmove, USA, serije, filmove, Francuske, Italijanske, i Turske serije, fimove jer zna Francuski i Italijanski sem Turskog treba prevod, nije problem da dam `kaze` i 300 eura mesecno, ali oce da ima sve na dohvat, mozda ne najnovije filmove u bioskopu ali da serije ima odmah kada izadju a filmove 2 do 3 meseca kada se zavrse u bioskopu...
Ako ima takvog sajta jvite... I da ima barem minimum 95% serija i filmova koji se daju u tim zemljama...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 11.02.2017. 15:59 #631296

status: user
broj poruka: 3974
Hmm..

Za nase serije i filmove, to jedino da upali govnjivi RTS preko setelita, hahahaha.. Tako da to otpada, plus materijal je jadan i praistorijski..

Proveri sta daje Netflix u Nemackoj, verujem da je daleko bogatiji nego za nase balkanske jadnike, tamo ima tona novih i starih serija, engleski, nemacki, ostali jezici vrv, filmove takodje. Turske serije su aktuelne jedino kod nas, i u Turskoj, sumnjam da ce to naci negde u zapadnoj eliti, to neka udje na vidiku i neka gleda online.. I naravno tu je HBO koji je tata za serije i filmove. Tamo vrv imas i Amazon Prime, Hulu i ostala cuda sto ovde ne postoji.. Znaci izbor je velik, samo da vidi sta joj odgovara i materijal..



Mmm Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: ... 11.02.2017. 16:12 #631298

status: user
broj poruka: 1130
Da je to tako kako kazes nebi bilo ovako, jednostavno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 11.02.2017. 16:32 #631302

status: user
broj poruka: 3974
https://www.finder.com/de/netflix-tv-shows

Netflix daje kod nas free mesec opet, a ko nije probao, ima i dalje onaj prvi mesec free, neka udje tamo, posto bez vpna ne mogu da udjem na nemacki netflix i neka se prijavi i neka proba, ili joj ti to odradi preko team view-ra.. HBO Go ili Now takodje, mada po listi gore Netflix nudi dosta materijala.. Za turske serije ima ove nase sajtove za online, samo posalji link i valjda ime da ukljuci da gleda.. Ali ako ona planira da gleda po ceo dan serije i filmove, onda neka vidi sta joj je prioritet..

Mmm Games! https://goo.gl/nReEin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: ... 11.02.2017. 16:56 #631305

status: user
broj poruka: 1130
Ako je netfliks ko ovaj sto sam ja probao 1 mesec onda im nebi platio ni 1 euro mesecno, iz cinjenice da su reklamirani kao da imaju 100% onoga sto se daje u USA od filmova i serija ali kada sam usao svatio sam da nemaju ni bukvalno 3% od toga... Tako da ajde za pocetak neka alternativa pa cemo polako druge opcije... HBO oni koji su gledali rekli su da se mesecima vrti jedno te isto vec, i da je to izduvana prica, da li je tako ne znam ali cinjenica je. Ali ajde dajte sajtove barem gde ima Turskih serija u kompletu kao i Italijanskih, Nemackih, Francuskih, Americkih, Nasih ajde odatle barem...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
606 re 11.02.2017. 19:13 #631319

status: user
broj poruka: 154

openload tacka co

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acayo RE 11.02.2017. 21:36 #631353

status: user
broj poruka: 851
A mega.co.nz?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: 11.02.2017. 21:53 #631355

status: user
broj poruka: 1130
Hvala 606, koristan info. :)
Acayo znam imam tamo 50GB ali ne znam da li to monitoruju i kako to ide rizicno je, cak i da skine na njen komp opet postoji mogucnost da nadju...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Mnogo ti bre ta prdi 12.02.2017. 01:25 #631402

status: user
broj poruka: 911
Neka plati subscription na netflix i neka uziva. Pa ceo dan da sedi kuci, ne bi stigla da pogleda te italijanske, nemacke, egipatske, tadzikistanske serije koje si naveo.
Ili joj reci lepo ...zeno, na netflixu imas sve a za ostalo, tu je 24kitchen

i cao


:)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 12.02.2017. 07:44 #631411

status: user
broj poruka: 3104

Kako je nastao ovaj mentalitet da se plati, nije mi jasno. Samo da se izbegnu zaobilaznice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AndRey Ovo je... 13.02.2017. 14:53 #631495

status: user
broj poruka: 324
Sandbox + VPN. Sigurica 100%, objasni joj brate kako se to koristi, nije nuklearna fizika. Jel realno da joj skidas i uploadujes svaki film kad joj se gleda, jel ti ona obecala nesto ili? Ako je tako vise ti se isplati da kupis masinu za 50 evra i otvoris Teamviewer 24/7, pa nek skida i salje sama sebi...
Ili nek zakupi VPS, za 10 evra mesecno ima virtualnu server, tj. racunar na kome moze da radi sta oce...

The things you own end up owning you.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs