Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
LG 510U ili Sony RD435
STRANA 1 OD 1
Plamen LG 510U ili Sony RD435 13.02.2017. 14:45 T64567

status: user
broj poruka: 2836
Drug je resio da uzme tv za gajbu, i nasao sam neka dva modela koja mi deluju najbolje za novac koji planira da izdvoji.

LG poseduje IPS panel i Direct LED, dok Sony ima VA panel i nzm da li edge ili direct led.
Oba tv-a su hd ready, imaju t2 tjunere.

Za koji da se odluci?
Koliko sam citao po forumima dosta hvale i sony i lg, a drug nekako daje blagu prednost sony-u. Cene su skoro iste, sony je mozda 10tak evra skupilji...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Jedini savet koji mogu da dam 13.02.2017. 14:46 #631493

status: user
broj poruka: 6875
Lepo covek da ode negde u neki megamarket ili prodavnicu gde ih prodaju, pogleda kvalitet slike i uporedi....
U globalu Sony je opet preuzeo sam vrh ponude, ono sto sam gledao kad sam sebi uzimao je da su stvarno vrh vrhova, sto se kvaliteta slike, izrade, sotv. podrske, ali u mom slucaju to je uzrokovalo skok cene od skoro 20% u odnosu na konkurenciju.

Sad to je da kazes niza klasa, u toj cenovnoj kategoriji bih preporucio Skyworth, koristim jedan, drugi probao, stvarno su vrh, ima model 1080p 42inca za oko 35k. Koriste LG IPS matrice, i na osnovu onoga sto sam uzivo video u radnjama daleko su ispred Vivax, Fox, Vox i slicnih brendova...Sa mojim sam prezaodovoljan, kao i drugar njegovim. Ja sam se licno prijatno iznenadio sa paletom boja, vrh, cak i je crna vise crna nego siva, cemu su skloni ti IPS paneli.
Proveri samo dal je dostupan trenutno 1080p model, bila je frka kad smo nas dvojica gledali.

Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen re 13.02.2017. 14:54 #631496

status: user
broj poruka: 2836
On je resio kod Madjara da uzme, i to da prodje sto jeftinije, tako da mu je budzet oko 200e.

Koliko sam video LG garancija vazi i kod nas, dok Sony ne.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Aha 13.02.2017. 14:59 #631497

status: user
broj poruka: 6875
Ok onda, za 200e sigurno nema bolje.




Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs