Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Xiaomi Redmi Note 4 dual 64GB Lte
STRANA 1 OD 2  
Dejzan Xiaomi Redmi Note 4 dual 64GB Lte 13.02.2017. 14:53 T64568

status: user
broj poruka: 3730

Interesuje me da li neko poseduje ovaj telefon i generalno kako se pokazala firma i ovaj aktuelni model telefona.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Kineski apple .) 13.02.2017. 16:23 #631501

status: user
broj poruka: 393
Kao i sa svakom `firmom`, neki modeli su ok, neki ne tako dobri. Vodeci modeli iz mi serije, mi note 2 i mi5 su bolja opcija (bolji displej, cpu...), dok je ovo srednji segment sa privlacnom cenom. Kamera im je uvek bila losija kao i ekran. Milion razlicitih proizvodjaca, itd. Vidi na benchu... imas temu bas za ovaj fon.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque imam ja 13.02.2017. 16:56 #631502

status: user
broj poruka: 1060
baš ovaj model već nekih tri meseca. da ne bude da svaki ciga svoga konja hvali (i da ga ne ureknem) ali dobio sam više nego što sam očekivao. složio bih se sa Krecky-jem za kameru, ali za ekran nikako :)

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 ponosni vlasnik 13.02.2017. 17:05 #631505

status: user
broj poruka: 456
Telefon je bruka za taj novac, ako pazariš nećeš se pokajati. Za gaming je bolji redmi note 3 pro, ali aluminijumsko kućište, 3GB rama, prelep full hd display, 64GB memorijska i naravno fluidan rad ... note 4 ostavlja bez daha. Ako budeš uzimao pazari black edition, meni je nekako najlepši i ne vidi se onaj crni okvir oko displeja.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan ok 13.02.2017. 17:16 #631507

status: user
broj poruka: 3730
Hvala puno svima na detaljnim odgovorima.
Dosta ljudi oko mene Xiaomi uzimaju ,kazu od kineza vise nego dobar
Vi ste mi potvrdili isto hvala jos jednom


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TurboForce Kineski apple 13.02.2017. 17:36 #631511

status: user
broj poruka: 302
Ja mogu da pohvalim MI MAX ali 6.44inca ne odgovara svakom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 13.02.2017. 17:44 #631512

status: user
broj poruka: 1060
i to imam... izgleda kao razvučeni note 4, ali izrađen kao note 3... mada, svaki xiaomi ima screen resize opciju, tako da nebitno koliki ekran, može jednom rukom da se koristi

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed U poslednjih nekoliko meseci procitao sam hrpu komentara... 13.02.2017. 19:03 #631516

status: user
broj poruka: 10985
na temu ``Xiaomi telefoni``. Prakticno, ne samo da korisnici nemaju bitnih zamerki nego jednoglasno proglasavaju pojedine modele best buy-evima u pripadajucim (cenovnim) klasama. Redmi 3 i 4 su izraziti u tom smislu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky @nisque 13.02.2017. 20:53 #631531

status: user
broj poruka: 393
Razmazio me samsungov amoled .)
imao neko kratko vreme xiaomi note 3 pa iz tog ugla govorim... Rekao bih da je note 4 solidan izbor, pogotovo verzija sa qualcomm procesorom, ako se to pojavilo.

@Dejzan: trebalo bi da objave mi5c uskoro ako vec nisu. Baci pogled na google. Prelep telefon. Bice i izvedba sa 5.5 ekranom


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Moja preporuka je ipak RN3 13.02.2017. 22:05 #631535

status: user
broj poruka: 6875
U odnosu na cetvorku ipak ima Snapdragon 650 sto je u odnosu na onaj Mediatek u cetvorci, klasa ili dve iznad. Sve ostalo je prakticno identicno.





Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - 13.02.2017. 22:11 #631537

status: user
broj poruka: 1470
Ja isto gledao da pazarim neki Ćaomi, i ipak sam se odlučio za Note 3, pošto su im performase manje više iste ali Snapdragon ima daleko veću podršku.

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Da to sam zaboravio 13.02.2017. 22:43 #631539

status: user
broj poruka: 6875
Mnogo bolji izbor custom romova na Snapudragonu...
A i realno nisu bas za performansama tu negde, multitasking i igre(kome je to bitno) mnogo bolje na SD-u.

Moja preporuka je i Redmi 4 Prime, ima SD 625, 3GB rama i istu bateriju kao RN3 i Rn 4, uzeo drugar, telefon je bruka, prosto je nerealno koliko baterija drzi. SD 625 se odlicno odradjuje posao ovako u obicnom radu/koriscenju i po nekog igri ne primecuje se razlika i zaostatak u odnosu na SD 650, a mnogo, mnogo manje trosi, ubedljivo najstedljiviji procesor u srednjoj klasi. E sad, kamera je tanka kao i na svakom Xiaomi-u u toj klasi, u poredjenju sa konkunrecijom (Huawei P9 Lite ili Honor 7 Lite). I eto nekome, npr. meni, je 5 inca nekako postalo malo, 5.2 ili 5.5 mi je super.
Ali sve u svemu kome nije bitna kamera i kome je dovoljno 5 inca, Redmi 4 Prime je bruka izbor za 170e.


Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VozD1912 Jel neko razmisljao o 14.02.2017. 01:39 #631551

status: user
broj poruka: 949
Lenovo ZUK Z2 ili jacem modelu ZUK Z2 Pro? Oko 200e preko gearbest i aliekspres-a Z2 model. Ja cu ovih dana naruciti manji model od 5.0 inca. Odgovara mi cena a i dovoljan mi je IPS i 4gb rama. Ono sto ga izdvaja od mase telefona iz srednje klase je mala zver koja ga pokrece, Snapdragon 820...

i7 875k, P7P55D-E, 8gb Mushkin Radioactive, 280X Vapor-X 3GB, SiliconPower 240GB SSD, 3x 500gb WD blue, DELL E2314H


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Na ZUK Z2 se korisnici prilicno zale - iznenadno gasenje, otkazivanje 14.02.2017. 03:19 #631552

status: user
broj poruka: 10985
power dugmeta, otkazivanje touch-a... Nema ugradjen FM prijemnik, baterija malo slabija od onih u Xiaomi modelima... Jedino ga vadi chipset...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Da to sam zaboravio 14.02.2017. 11:33 #631560

status: user
broj poruka: 3730
Druze ja necu stavljati te doterane romove i caprkati oko toga.Mene zanima samo ko je pouzdaniji nista vise :)
Igre slabo igram na telefonu po izdradi i velicini ekrana note 4 mi je bolji jedino ako prime nema neku zaista bitnu stavku sto ce me naterati da zaboravim note 4 :D


:: Mnogo bolji izbor custom romova na Snapudragonu..
:: A i realno nisu bas za performansama tu negde, multitasking i igre(kome je to bitno) mnogo bolje na SD-u
::
:: Moja preporuka je i Redmi 4 Prime, ima SD 625, 3GB rama i istu bateriju kao RN3 i Rn 4, uzeo drugar, telefon je bruka, prosto je nerealno koliko baterija drzi. SD 625 se odlicno odradjuje posao ovako u obicnom radu/koriscenju i po nekog igri ne primecuje se razlika i zaostatak u odnosu na SD 650, a mnogo, mnogo manje trosi, ubedljivo najstedljiviji procesor u srednjoj klasi. E sad, kamera je tanka kao i na svakom Xiaomi-u u toj klasi, u poredjenju sa konkunrecijom (Huawei P9 Lite ili Honor 7 Lite). I eto nekome, npr. meni, je 5 inca nekako postalo malo, 5.2 ili 5.5 mi je super
:: Ali sve u svemu kome nije bitna kamera i kome je dovoljno 5 inca, Redmi 4 Prime je bruka izbor za 170e
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 14.02.2017. 11:51 #631561

status: user
broj poruka: 1060
u nekoj od prethodnih tema sam naveo moje mišljenje zašto sam uzeo 4 a ne 3, ali ajde da ponovim, mrzi me da srčujem :D

RN3 ume da ima problem sa ekranima, zbog sklapanja. neravnomerno ušrafljen ekran, i UGLAVNOM u gornjem desnom uglu dođe do razlivanja boja. operacija je vrlo prosta, rasklopi-sklopi. ako se ne sanira na vreme, jbg, znaš šta onda ide. te sam stoga računao, obzirom da je RN4 novijji, i da su uvideli gde greše pa to sredili. na yt milion uporednih testova ova dva telefona, slobodno baci pogled i videćeš šta i kako ide. arhitektura je ista na MTK x20 i SD650, A53 i A72 na oba, ali RN4 ima viši klok i manji proizvodni proces nego RN3, tako da ti potrošnja dođe na isto. kupi šta god, ja samo iznosim svoje razmišljanje zašto sam uzeo 4 a ne 3. i još jedna stvar za te romove... ni ja nisam odavno pristalica tih custom rom-ova, jer miui radi sasvim odlično i meni se sviđa kako izgleda. ti custom rom-ovi se jedino isplate na samsungu nekom, gde onaj touch wiz izgleda nikad, ali nikad ružnije, a tako i radi.
jeste jebeno da kupiš nešto kinesko i ne toliko ispitano kao nokia koja postoji 2 milenijuma, ali nadam se da ćeš da prođeš kao ja i kao mnogi drugi koji su kupili šaomi, i da ćeš da se oduševiš :)

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb @Dejzan 14.02.2017. 13:09 #631567

status: user
broj poruka: 6875
Ako ne zelis da cackas romove, odnosno da instaliras CM ili Global MIUI Stable, Xiaomi nije telefon za tebe, isto vazi i za ostale kvalitetne kineze tipa LeEco.
Svaki Xiaomi dolazi uz vendor rom(kod nas popularno nazvan, kuvani rom), koji je u stvari preradjeni kineski rom sa izbacenim kineskim servisima i naknadno dodatim google aplikacijama...Rezultat je brdo, brdo bugova i kriminalno iskoriscenje baterije.

@nisque
Ok, ali ovde nije poenta iskljucivo custom romovi kao CM npr. Poenta je da nijedan Xiaomi out of box nije dobro resenje, MIUI je vrh i meni, ali global stable rom, a ne vendor(kuvani) romovi sa kojima svi oni stizu.

@VozD1912
Ja sam razmisljao o tom telefonu, deluje bruka, klasa iznad vec brutalnog Xiaomi Redmi 4 Prime, u kategoriji od 5inca.
Javi koliko su te odrali na carini :)
Sto se tice ovih otkaza i kvarova, ispratio sam teme na ostalim forumima i malo se raspitao, nista to nije neuobicajeno, poprilicno naduvana prica, kako ti se zalomi kao i kod svakog drugog telefona. E sad, to su iskustva ljudi koje sam ja pitao i korisnika cije komentare sam ispratio, nista licno. Za ispod 200$ Snap 820 i 4GB rama, msm da itekako vredi rizika, ako uopste i postoji.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Dirty gaming console peasant 14.02.2017. 13:39 #631570

status: user
broj poruka: 17084
Ja imam Xiaomi Redmi Note 4 32 gb nekih par meseci,
i po poredjenu sa super fensi i skupim telefonima ja licno ne vidim neku bitnu razliku koja ce da opravda mnogo vecu cenu. Jedino je kamera malko losija od besnih aple i nexus itd modela,
ali cena je skoro duplo manja.
Od mene preporuka.

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: Xiaomi Redmi Note 4 dual 64GB Lte 14.02.2017. 14:01 #631571

status: user
broj poruka: 1118
Redmi note 3 pro sa snapdragonom je mnogo bolji telefon.

Jedino sto se meni ne svidja na njima.

Sto je kamera sranje tesko.

::
:: Interesuje me da li neko poseduje ovaj telefon i generalno kako se pokazala firma i ovaj aktuelni model telefona
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Bukvalno to 14.02.2017. 16:33 #631578

status: user
broj poruka: 6875
Jedino njesra kamera, ali ako je nekome to poslednja rupa na svirali, kao meni, onda je sve jasno kao dan...



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan au 14.02.2017. 17:38 #631583

status: user
broj poruka: 3730
Cekajte polako ...
Ja da kupim telefon i da se zajebavam sa romovima ? nece da moze ....
Aj sad direktno pitanje dodjem u radnju pljunem pare i radi ? ili sve to pa kuci da se zajebavam ? ne ne ne ja sam korisnik Iphone 5s (primarni) ovo bi mi bio sekundarni telefon ali ako treba da se igram ne hvala.
I da gde u Bgd ima da se uzme to cudo ? i koliko se daje garancija ?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E pas nece ni to da moze - kao sekundarni fon neka ti posluzi 14.02.2017. 19:00 #631590

status: user
broj poruka: 10985
sekundarni....`ajdfon iPhone 4s 64gb:

https://goo.gl/kAej34

-64GB memorije
-nemas nikakvig akanja/podesavanja
-potpuno kompatibilan sa tvojim glavnim fonom
-JEFTIN


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: E pas nece ni to da moze - kao sekundarni fon neka ti posluzi 14.02.2017. 19:40 #631592

status: user
broj poruka: 3730
Samo novo jer planiram da mi traje bice onda neki win phone



:: sekundarni....`ajdfon iPhone 4s 64gb
::
:: https://goo.gl/kAej3
::
:: -64GB memorij
:: -nemas nikakvig akanja/podesavanj
:: -potpuno kompatibilan sa tvojim glavnim fono
:: -JEFTI
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb @Dejzan 14.02.2017. 19:45 #631593

status: user
broj poruka: 6875
S`obzirom da neces, odnosno ne zelis da flesuj global stable rom, onda je moj savet da gledas od ljudi koji prodaju telefone iz paketa.
U toj cenovnoj klasi po meni najbolji Huawei modeli, Honor 7 lite(5c) i P9 Lite, hardverski portpuno identicni, naravno drugaciji dizajn, P9 Lite dobio Nugat, Honor 7 Lite i dalje na Marshmalow i pitanje da li ce dobiti Nugat, ako je to uopste bitno. Ono sto je bitno Honor 7 Lite je 20-30 jeftiniji....

Sto se Xiaomi-a u domacim radnjama tice, isto dolaze sa kuvanim(vendor) romovima pod oznakama MIUI Global 8.0.3.0.0 ili 8.0.5.0.0....



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapro @djokosrb 14.02.2017. 21:03 #631598

status: user
broj poruka: 92
reci mi ovo sto je na oficijalnom xiaomi sajtu http://en.miui.com/download.html
to je u stvari koji rom (vidim da postoji global i kineska varijanta).

Ima li neki bolji custom rom za xiomir telefone?

Pozdrav



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque `bem li ga 14.02.2017. 21:19 #631599

status: user
broj poruka: 1060
ja za 3 meseca nisam imao nikakav problem sa bugovima, da nešto zabada itd, a ne mogu da obećam dal sam 2 puta restartovao telefon, mada ne kažem, moguće je da će da počne nešto da brljavi, dešava se. kolko sam ja upućen, xiaomi ima u onoj radnji u balkanskoj čijeg imena ne mogu da se setim :D
mada, ja sam oba kupio od nekih žena iz Novog Sada, ili Subotice ne sećam se, obe daju garanciju godinu dana. jbg, ako nešto rikne, vratiš telefon, one dalje u mađarsku i eto. znači ceo postupak traje par dana više ako je hardver u pitanju. ako je softver ili tako nešto, ona sređuje u roku od par dana

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs