Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Pomoc oko BSOD na win 10
STRANA 1 OD 1
cojka032 Pomoc oko BSOD na win 10 14.02.2017. 12:07 T64576

status: user
broj poruka: 295
Kao sto naziv teme kaze imam problem sa BSOD na win 10 koji me proganja vec neko vreme.
Trazio sam po netu resenja ali svi pricaju iste stvari pa reko da proverim ovde. U toku igranja odredjenih igara na PC u posle odredjenog vremena mi izbaci BSOD a kao pocinioca mi konstantno izbacuje ntoskrnl.exe+ 155829
Kontaktirao sam microsoft suport alo nisam resio problem jer je navodno losa komponenta ili slicno.
Od komponenata imam:
SSD 250GB Samsung 850 EVO
HDD 1TB WD oznake ( WD10EZEX )
i5 6600k klokovan na 4.3GHz
16GB ( 2x8GB ) DDR4 Kingston HyperX FURY ( 2444 MHz ne klokovan )
MIS GTX 1060 6GB GDDR5 OC Edition
i matican ASUS Z170-P
Proverio sam oba harda sa njihovim programima za dijagnostiku i oba su u top preformansama i sve radi 100%
RAM sam testirao sa MEM Test om oko 9H bez gresaka
CPU sam testirao preko 4H tako da je klok stabilan i svi driveri su svezii a koristim WIn 10 PRO koji mi je na zadnjoj verziji.
Evo i minidump fajl ako vam treba ( ja ga otvaram preko BlueScreenView programa a fajl je na google drive u ) goo.gl/RGx9Ep

Nadam se da cu uspeti da resim ovo uz vasu pomoc.

Unapred HVALA.

Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: Pomoc oko BSOD na win 10 14.02.2017. 12:35 #631564

status: user
broj poruka: 1118
Stavi sedmicu ili osmicu.

Batali to sranje.
:: Kao sto naziv teme kaze imam problem sa BSOD na win 10 koji me proganja vec neko vreme
:: Trazio sam po netu resenja ali svi pricaju iste stvari pa reko da proverim ovde. U toku igranja odredjenih igara na PC u posle odredjenog vremena mi izbaci BSOD a kao pocinioca mi konstantno izbacuje ntoskrnl.exe+ 15582
:: Kontaktirao sam microsoft suport alo nisam resio problem jer je navodno losa komponenta ili slicno
:: Od komponenata imam
:: SSD 250GB Samsung 850 EV
:: HDD 1TB WD oznake ( WD10EZEX
:: i5 6600k klokovan na 4.3GH
:: 16GB ( 2x8GB ) DDR4 Kingston HyperX FURY ( 2444 MHz ne klokovan )
:: MIS GTX 1060 6GB GDDR5 OC Editio
:: i matican ASUS Z170-
:: Proverio sam oba harda sa njihovim programima za dijagnostiku i oba su u top preformansama i sve radi 100
:: RAM sam testirao sa MEM Test om oko 9H bez gresak
:: CPU sam testirao preko 4H tako da je klok stabilan i svi driveri su svezii a koristim WIn 10 PRO koji mi je na zadnjoj verziji
:: Evo i minidump fajl ako vam treba ( ja ga otvaram preko BlueScreenView programa a fajl je na google drive u ) goo.gl/RGx9E
::
:: Nadam se da cu uspeti da resim ovo uz vasu pomoc
::
:: Unapred HVALA
::
:: Windows Hardware update
:: Windows has detected that you have moved your mouse
:: Please restart your computer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 14.02.2017. 12:45 #631566

status: user
broj poruka: 18940
koja verzija 10ke je instalirana?
Na toj konfiguraciji treba da radi win10 bez ikakvih problema.
Pozeljno je da ne bude starija od 1511, poslednja stabilna je 1607, najbolje da ponovo reinstaliras da se ne bi zezao.. Svi ostali drajveri naravno samo provereni.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: >> 14.02.2017. 13:16 #631569

status: user
broj poruka: 1118
Intel gpu driveri umeju da zajebavaju, nvidia / amd driveri zajebavaju. usb driveri zajebavaju. Sam se updatuje kad on hoce...

Neka hvala.
:: koja verzija 10ke je instalirana
:: Na toj konfiguraciji treba da radi win10 bez ikakvih problema
:: Pozeljno je da ne bude starija od 1511, poslednja stabilna je 1607, najbolje da ponovo reinstaliras da se ne bi zezao.. Svi ostali drajveri naravno samo provereni
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cojka032 @imakovic 14.02.2017. 14:06 #631572

status: user
broj poruka: 295
Sad sam proverio i kaze mi da je windows vezija 1607 a OS Build je 14393.693 .Sto se tice drivera svi su na zadnjoj veriji osim drajvera graficke jer kad stavim nov nemogu da radim nista sa javom jer ima neki problem tj konflikt pa cekam hot fix za to mada i kad stavim novi driver isto se desava posle par minuta igranja pojavi se BSOD i sve jovo nanovo.
Suport mi je preporucio reinstal sistema sto sam odradio sa Win Reset funkciom.
Ako znas neki program koji bi mi detektovao sve drivere mozda je neki zastareo od maticne ili sl mada nebi trebalo.

@lakiwot
Ako hoces da ostanes u win7 ili 8 nemoj prisiljavati druge da ti se pridruze.
Win 10 imam jos kao od kako je bio dev build i nikada nisam imao ove probleme sve dok nisam promenio 90% komponti tako da stabilniji sistem nisam video a sto se tice update a i `pracenja tj spijunaze` imas nacina sve da pogasis samo treba da posvetis PC u 5 min da sve izmenis. Microsoft o nama prikuplja podatke od win 98 dako da me zaobidjite sa tim glupostima.
Hvala tebi na tvom misljenju ali ako imas kako da mi pomognes reci a ako ne napravi temu ( mada ih ima preko 100 ) pa pricaj do preksutra koji je OS bolji Win 7 ili Win10 ( iako oba koriste istu strukturu tj isti kod )

Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: @imakovic 14.02.2017. 14:16 #631573

status: user
broj poruka: 1118
Super.
Sto pitas onda za pomoc.
Odnesi sve delove u servis.
I to je to.

:: Sad sam proverio i kaze mi da je windows vezija 1607 a OS Build je 14393.693 .Sto se tice drivera svi su na zadnjoj veriji osim drajvera graficke jer kad stavim nov nemogu da radim nista sa javom jer ima neki problem tj konflikt pa cekam hot fix za to mada i kad stavim novi driver isto se desava posle par minuta igranja pojavi se BSOD i sve jovo nanovo
:: Suport mi je preporucio reinstal sistema sto sam odradio sa Win Reset funkciom
:: Ako znas neki program koji bi mi detektovao sve drivere mozda je neki zastareo od maticne ili sl mada nebi trebalo
::
:: @lakiwo
:: Ako hoces da ostanes u win7 ili 8 nemoj prisiljavati druge da ti se pridruze
:: Win 10 imam jos kao od kako je bio dev build i nikada nisam imao ove probleme sve dok nisam promenio 90% komponti tako da stabilniji sistem nisam video a sto se tice update a i `pracenja tj spijunaze` imas nacina sve da pogasis samo treba da posvetis PC u 5 min da sve izmenis. Microsoft o nama prikuplja podatke od win 98 dako da me zaobidjite sa tim glupostima
:: Hvala tebi na tvom misljenju ali ako imas kako da mi pomognes reci a ako ne napravi temu ( mada ih ima preko 100 ) pa pricaj do preksutra koji je OS bolji Win 7 ili Win10 ( iako oba koriste istu strukturu tj isti kod
::
:: Windows Hardware update
:: Windows has detected that you have moved your mouse
:: Please restart your compute
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
moondoggie Re: @imakovic 14.02.2017. 15:07 #631574

status: user
broj poruka: 111
hm. pada mi na pamet par stvari
- da li si probao `ne klokovano` sa tim odredjenim igrama?
- o kojim igrama je rec ? cisto iz znatizelje jel
- memtest si radio iz dos-a ili windowsa?
- koje napajanje imas? ima li snage da potera sve navedeno?

poz

p.s. ne obaziri se na lakiwot-a, idiota sa svojim misljenjima ima svuda

:: Sad sam proverio i kaze mi da je windows vezija 1607 a OS Build je 14393.693 .Sto se tice drivera svi su na zadnjoj veriji osim drajvera graficke jer kad stavim nov nemogu da radim nista sa javom jer ima neki problem tj konflikt pa cekam hot fix za to mada i kad stavim novi driver isto se desava posle par minuta igranja pojavi se BSOD i sve jovo nanovo
:: Suport mi je preporucio reinstal sistema sto sam odradio sa Win Reset funkciom
:: Ako znas neki program koji bi mi detektovao sve drivere mozda je neki zastareo od maticne ili sl mada nebi trebalo
::
:: @lakiwo
:: Ako hoces da ostanes u win7 ili 8 nemoj prisiljavati druge da ti se pridruze
:: Win 10 imam jos kao od kako je bio dev build i nikada nisam imao ove probleme sve dok nisam promenio 90% komponti tako da stabilniji sistem nisam video a sto se tice update a i `pracenja tj spijunaze` imas nacina sve da pogasis samo treba da posvetis PC u 5 min da sve izmenis. Microsoft o nama prikuplja podatke od win 98 dako da me zaobidjite sa tim glupostima
:: Hvala tebi na tvom misljenju ali ako imas kako da mi pomognes reci a ako ne napravi temu ( mada ih ima preko 100 ) pa pricaj do preksutra koji je OS bolji Win 7 ili Win10 ( iako oba koriste istu strukturu tj isti kod
::
:: Windows Hardware update
:: Windows has detected that you have moved your mouse
:: Please restart your compute
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cojka032 @moondoggie 14.02.2017. 16:45 #631579

status: user
broj poruka: 295
mem test sam radio iz dosa naravno jer iz win a nije pouzdan
nisam probao da islkjucim klok pa da igram jer sam uzeo cpu bas zbog kloka.
Desava mi se u Guild Wars 2, Witcher 3, Shadow Tactics, i na ARK u ( sto se arka tice znam da je u alfa fazi ali kod drugara radi nor iste komponente ima )
Sto se napajanja tice uzeo sam skoro Chiftec 1kW tako da imam i previse snage.

@lakiwot
kad budes prestao da igras WOT tj kad predjes u nesto zahtevnije proveri na netu sta rade ljudi kad imaju problema sa racunarima a tebi ako nesto zastuca ti idi pravac u servis pa nek te sisaju kao ovcu ( mada po tvojim postovima nece biti da su daleko od istine ).
Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: @moondoggie 14.02.2017. 17:20 #631580

status: user
broj poruka: 3821
Takodje, vidi da li ti je dobar napon, itd. I probaj na def-u cisto da bi se uverio da je sve OK. Sa cime si testirao CPU 4h? Pretpostavljam Prime95/LinxAVX?

Ako nisi do sada.

Iskljuci Windows Defender, probaj da instaliras drugu verziju LAN drajvera, ili jos bolje, ako ti W10 daje genericki drajver za LAN, probaj sa tim.


I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: mem test sam radio iz dosa naravno jer iz win a nije pouzda
:: nisam probao da islkjucim klok pa da igram jer sam uzeo cpu bas zbog kloka
:: Desava mi se u Guild Wars 2, Witcher 3, Shadow Tactics, i na ARK u ( sto se arka tice znam da je u alfa fazi ali kod drugara radi nor iste komponente ima
:: Sto se napajanja tice uzeo sam skoro Chiftec 1kW tako da imam i previse snage
::
:: @lakiwo
:: kad budes prestao da igras WOT tj kad predjes u nesto zahtevnije proveri na netu sta rade ljudi kad imaju problema sa racunarima a tebi ako nesto zastuca ti idi pravac u servis pa nek te sisaju kao ovcu ( mada po tvojim postovima nece biti da su daleko od istine )
:: Windows Hardware update
:: Windows has detected that you have moved your mouse
:: Please restart your compute
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever sadad 14.02.2017. 17:21 #631581

status: user
broj poruka: 3821
Vidi da li ti je dobar napon za CPU i RAM, . I probaj na def-u cisto da bi se uverio da je sve OK. Sa cime si testirao CPU 4h? Pretpostavljam Prime95/LinxAVX?

Ako nisi do sada.

Iskljuci Windows Defender, probaj da instaliras drugu verziju LAN drajvera, ili jos bolje, ako ti W10 daje genericki drajver za LAN, probaj sa tim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
moondoggie Re: sadad 14.02.2017. 17:31 #631582

status: user
broj poruka: 111
^ tacno to sto kolega napisao :)

u guild warsu apsolutno ne bi smelo da ti se to desava. teram isti na generaciji starijoj platformi na win 10, sa generickim drajverima osim za grafiku i sve je A.O.K.

probaj bez kloka cisto da ustanovimo da nije do istog. kapiram da si zbog toga uzeo cpu, ali .... krenimo dijagnosticki redom. Mozda ti naponi variraju pri opterecenju. Mozda ti je grafika (6690 moja se tako ponasa) posizela. radi 10 dana normalno, a onda ne mogu da upalim pasijans.

suma sumarum:
ubodi unimer u granu na kojoj je VGA, prati napajanja.
ako imas amper klesta (bog da te vidi) na konju si. meri koliko vuku grane
iskljuci klok i probaj

poz


:: Vidi da li ti je dobar napon za CPU i RAM, . I probaj na def-u cisto da bi se uverio da je sve OK. Sa cime si testirao CPU 4h? Pretpostavljam Prime95/LinxAVX
::
:: Ako nisi do sada
::
:: Iskljuci Windows Defender, probaj da instaliras drugu verziju LAN drajvera, ili jos bolje, ako ti W10 daje genericki drajver za LAN, probaj sa tim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ..... 14.02.2017. 18:02 #631585

status: user
broj poruka: 3345
Aj probaj da ukljucis XMP memorijski profil, ako nisi do sada.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S/2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Izvinjavam se autoru teme i kolegama, ali, moram da se 14.02.2017. 18:30 #631587

status: user
broj poruka: 10984
slatko nasmejem:


``Kontaktirao sam microsoft suport alo nisam resio problem jer je navodno losa komponenta``

Majkro$oft NIKADA NIZASTA NIJE bio, nije i nece biti KRIV. To pise i u statutu ``firme`` (gangsterske organizacije) Velikog Zlog Bilija.

-krivac moze biti odredjeni uredjaj (device) ALI SAMO AKO proizvodjac NIJE sam m$
-drajver doticnog uredjaja - - - - - - - - - - - - - - - - - - - I I - - - - - - - -
-any ``third party program``
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
moondoggie Re: Izvinjavam se autoru teme i kolegama, ali, moram da se 14.02.2017. 20:09 #631594

status: user
broj poruka: 111
torta kad ga ubode, ubo ga, nazalost je jos i u pravu.

nego pade mi napamet, iz cistog entuzijazma, koje ti je podesavanje na integrisanoj VGA?


:: slatko nasmejem
::
::
:: ``Kontaktirao sam microsoft suport alo nisam resio problem jer je navodno losa komponenta`
::
:: Majkro$oft NIKADA NIZASTA NIJE bio, nije i nece biti KRIV. To pise i u statutu ``firme`` (gangsterske organizacije) Velikog Zlog Bilija
::
:: -krivac moze biti odredjeni uredjaj (device) ALI SAMO AKO proizvodjac NIJE sam m
:: -drajver doticnog uredjaja - - - - - - - - - - - - - - - - - - - I I - - - - - - - -
:: -any ``third party program`
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ti to MORAS da probas sa CPU na default kloku 14.02.2017. 22:41 #631609

status: user
broj poruka: 9380
Pa to je prvo sta si morao da uradis. Bez svih komponenti na def vrednostima, ni jedna vrsta problema se ne resava.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cojka032 Izvinjavam se 20.02.2017. 15:30 #631881

status: user
broj poruka: 295
sto odgovaram posle duzeg vremena ali problem sam resio tako sto sam mu fiksno zadao voltazu na CPU.
Kad sam klokovao stavio sam na auto i proveravao sam koliko max vuce pa sam zaboravio da ga pobodem na odredjenu vrednost jer sam citao da auto ime da zeza na mojoj ploci pogotovu u igrama jer ponekad povuce 1,2 a ponekad 1,36V a ploca sama u sebi ima regulator koji gasi napon ako ima velikog variranja u naponu ( glupa bezbednosna mera ).

Hvala svima na pomoci i jos jednom izvinjavam se sto odgovaram kasno.

Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646070.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs