Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Pomoć, koji je ovo model zvučnika i vredli ih popravljati...
STRANA 1 OD 1
pajsgudgud Pomoć, koji je ovo model zvučnika i vredli ih popravljati... 14.02.2017. 22:05 T64579

status: user
broj poruka: 3737
Drugarica ima ove zvučnike...interesuje se koji je proizvođač i da li ih vredi popravljati. Ako vredi gde...kaže radili su lepo do jedne žurke...


Sve što znamo je da su iz Istočne Nemačke (njena tvrdnja) i da pozadi na pocepanoj nalepnici piše REMA.


SLIKE:

http://imgur.com/a/uU86s

EDIT: Uspeo sam da izguglam model...

http://www.radiomuseum.org/r/rema_hifi_kompaktbox_25_va.html

pitanje isplati li se popravljati ih i gde?

support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Vidjao sam (i slusao) taj model. Proizvod jedne ist. nemacke firme. 15.02.2017. 02:11 #631629

status: user
broj poruka: 10985
Sezdesetih i sedamdesetih godina proslog veka, i zemlje ``istocnog bloka`` bio je zahvatio ``rock`n`roll/jazz talas``, pa je, recimo, u Cehoslovackoj preko noci procvetala firma ``Tesla``, u Poljskoj ``Unitra``, u Madjarskoj ``Videoton``.... Kod nas, jugoistocnjaka - ``Ei Nis/RadioAkustika Svrljig``, ``Gorenje`` (koje je kasnije kupilo zap.nemacku firmu ``Körting``), ``RiZ`` (Radioindustrija Zagreb) itd. itd.

Pazi, odgovor na tvoje pitanje (isplativost popravke) zavisi od tvojih odgovora odnosno odgovora tvoje drugarice na sledeca pitanja:
1. Da li ti zvucnici za nju predstavljaju samo ``jednu kariku u hifi liniji``, ili je za njih vezana i emotivno (uspomena na neku dragu osobu koja joj ih je poklonila i tome slicno).
2. Tacan opis simptoma kvara - potpuni prestanak rada? rade, ali krce/izoblicuju, prekidaju? rade, ali se cuju samo visoki/niski tonovi? itd.
Ako su pregoreli namotaji na magnetima, mrka kapa - popravka je skuplja od para ispravnih kutija. Moguce je naci odgovarajuce (a ispravne) drajvere (bas/ visokotonac?), ali ni to nije isplativo (uz cenu rada). Ako su ``samo`` pregoreli (pukli, iscureli) elektroliti na skretnicama, onda se MOZDA i isplati (ali ne narocito).


Ja trenutno, kao vishak, kod sebe imam (kao NOVE) ``Iskra`` kutije (sa Ei Nis drajverima), dvosistemske, muz. snage 60W 4Ohm, sto bi bilo nesto malo jace od ovih pokvarenih, a u istoj klasi (budget class). Cena bi bila simbolicna. Zamenio sam im aluminijumske elektrolite - stavio polipropilenske (iako nije bilo tehnicke potrebe za to), poboljsao ``dampiranje`` (specijalna vata) i stavio prave kablovske prikljucke (crna i crvena stipaljka) i tako ih ucinio nesto kvalitetnijim i lepsim (a mnogo trajnijim) od ``originala``. Evo fotki komponenti (kutije su crne, furnirane, kao nove, sa zastitnim/ukrasnim platnima, dimenzije cirka 20x30x40cm - dubina/sirina/visina -, tezina jedne kutije je 7kg):

basovi:
https://goo.gl/4AXthz

visokotonci:
https://goo.gl/0adRir
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud jbg... 15.02.2017. 06:27 #631631

status: user
broj poruka: 3737
ne znam stepen oštećenosti i količinu emotivne vezanosti...pretpostavljam da su ih `probili` na toj žurci. Ko zna našta su ih vezali...probaću da izvučem još koju informaciju.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
macann ?? 15.02.2017. 19:50 #631652

status: user
broj poruka: 58
Koliko tacno je to simbolicno?
pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed 30E, preuzimanje licno, u BG-u (ili Zrenjaninu). 16.02.2017. 00:08 #631659

status: user
broj poruka: 10985
...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs