Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Auto navigacije
STRANA 1 OD 1
athlon87 Auto navigacije 22.02.2017. 11:29 T64604

status: user
broj poruka: 1133
Da li neko ima iskustva sa narucivanjem auto navigacija sa aliexpres-a?

Konkretno me zanimaju tipske za BMW e46 sa android. Ovi kod nas traze od 370eur pa navise, a na aliexpresu ima za 200eur pa navise + plus shipping, ali me zanima ako je neko narucivao koliko uzmu nasi za carinu i PDV? I koji shiping je najbolji za to?


AMD Phenom II 955 & OCZ Vendeta2
MSI 870-G54 & 8GB DD3 1600Mhz Kingston HyperX
MSI TWIN FROZR NVIDIA GTX660 2gb
1TB WD
Chieftec 700W CFT-14CS
CM-Elite 430
http://svepo500.com/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet re 22.02.2017. 17:31 #631993

status: user
broj poruka: 1033
Prema svemu sto sam do sada citao i cuo nasi uzimaju koliko im se cefne...
Imaju katolog original opreme i delova i prema ceni originala (ako ne nadju isti onda traze priblizno, ja bi rekao samo sto skuplji) ide PDV + carina na tu cenu iz kataloga, od prilike tako ide za sve zivo (garderobu, tehniku...).

ASUS M5A99X EVO
FX8320E
CM Nepton 140XL
Kingston HyperX 2x4GB @1600
MSI TFIII GTX 660 2GB
KINGSTON HyperX 3K 120GB
ASUS XONAR DG
CM Storm Trooper


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trifkets Iz prve ruke 22.02.2017. 20:09 #632001

status: user
broj poruka: 5
Ja sam naručio konkretno sa ebay-a, pre tri godine. Plaćena 392 eura tamo, a ovde su uzeli za pdv, carinu i uslugu carinjenja jos 135 eura. S obzirom na vrednost tražio sam DHL, i pošiljka je stigla u roku od 6 dana na moju adresu. Za braću Kineze sve pohvale, na mail stigle slike šta je i kako spakovano, izgled ambalaže i adresnica, zvali da pitaju i kad je stiglo i kako funkcioniše. Čak je i faktura bila na smanjenu vrednost ali kod naših to ne prolazi, zvali su me iz DHL-a i carine i tražili izvod sa paypal-a da vide koliko je stvarno plaćeno i na taj iznos uradili carinjenje. Čak su mi posle iz DHL-a, uz izvinjenje vratili pola novca za uslugu jer su nešto više naplatili.
U suštini, isto ovo važi i dalje, na to što platiš ide pdv 20% pa na to onda carina još 20% i plus usluga carinjenja špeditera.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 22.02.2017. 20:11 #632003

status: user
broj poruka: 2855
Kupi kod nasih, to sto je jeftinije na aliexpress tebi nista ne znaci, odracete carina i pdv.

Ja kad sam uzimao to 2013, carina mi trazila isto `izvod` iz banke, ja im rekao da robu nisam kupio za novac i da je ta roba kompenzacija za nesto sto sam ranije kupio od tog prodavca a nije bilo ispravno. Oni meni `ok ali onda nam posalji link od proizvoda da mi vidimo cenu`...Ja odma na aliexpress chat, pitam tog kineza da li moze da smanji cenu na par sati, samo da vide ovi moji iz carine i kazem mu da spusti na 90eura, on meni `ma nema problema`, ja im poslao link... I tako su mi carinili na 90eura a ne na 300...




Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
athlon87 re 23.02.2017. 08:37 #632046

status: user
broj poruka: 1133
Znaci u svakom slucaju bolje kupiti kod nas. Ali i nasi ovde deru. Za android traze od 370eur pa navise.


AMD Phenom II 955 & OCZ Vendeta2
MSI 870-G54 & 8GB DD3 1600Mhz Kingston HyperX
MSI TWIN FROZR NVIDIA GTX660 2gb
1TB WD
Chieftec 700W CFT-14CS
CM-Elite 430
http://svepo500.com/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 23.02.2017. 17:26 #632086

status: user
broj poruka: 2855
Iskreno ne znam sta da ti kazem za te sa androidom. Ja sam uzeo windows CE jer su i meni tako preporucili, i bio sam zadovoljan. Sa androidom moze biti problem sto je to neka od dosta starih verzija androida koje nisu bas najsjajnije optimizovane(jedu ram), a te navigacije imaju 512-1024mb rama tako da to moze dosta lose da radi.

Windows CE sa 512 rama i cpu neki na 600MHz je meni radio posao sjajno, IGo, malo muzike sa SD kartice, povezao kameru za rikverc, povezivao telefon preko bluetooth-a(citala je imenik, radilo pozivanje, pricao preko externog mikrofona, muziku isto pusta preko BT), radile su mi i komande na volanu, sve lepo radilo i dan danas lepo radi kod decka kom sam prodao auto. Ta moja je imala GUI kao da je original BMW navigacija, tako da je to jako lepo izgledalo, a kad vidim onu android onako sa onim ikonicama pa onda onaj neki analogni sat na wallpaperu, mnogo mi to izgledalo seljacki i jeftino. O ukusima ne treba polemisati, ja ti pricam moje iskustvo, moze ti se javiti neko sa potpuno drugacijim iskustom od mog :)

Te sto su tipske navigacije za BMW one imaju ceo taj interface kopirane od pravih BMW navigacije tako ta je to veliki plus i jako lepo izgleda. A realno za sta ce ti android u autu :)

Evo ti slike kako je izgledalo u mom autu...
http://imgur.com/a/GEEsF




Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs