Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Koliko naplacujete klasican servis/odrzavanje
STRANA 1 OD 1
MACHINE Koliko naplacujete klasican servis/odrzavanje 24.02.2017. 22:51 T64616

status: user
broj poruka: 5696
Znam da ima sigurno jedan deo vas koji to radi povremeno kao hobi i jedan deo koji to radi cesto u sklopu profesije.

Kakav bi bio okvirno vas cenovnik za ove grupe operaciija za desktop/laptop (laptop se recimo ne rastavlja vec samo izduvava):

1. ciscenje prasine komponenti, brisanje alkoholom kontakata, zamena paste...
2. provera ispravnosti komponenti, testovi grafike, procesora, diskova...
3. instalacija svezeg OS-a sa novim driverima + osnovni softver (ninite autoinstaler)...
4. dodatne zelje za softverom koji se leci tipa AutoCAD, Photoshop, Corel, Antivirus, 3dsmax, Adobe Acrobat...

5. stavka bi bila sve ovo zajedno u paketu. Jedinica mere je PC.

Ispao sam iz fazona pa ne znam kakve su cene od 2015 u evradima. Lokacija Beograd.

Hvala momcadijo!



`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 24.02.2017. 23:25 #632173

status: user
broj poruka: 3104


1. 500din
2. Nista jer je uvek u paketu sa 1.
3. 1000din i ne koristim ninite zato sto svaki program koji instaliram posebno konfigurisem (primer utorrent pogasim reklame i podesim protoke dok u Wordu u kancelarijama namestim da im je default .doc umesto .docx kad daju drugima da ubace flash a njima je Office 2003 te ne moze da ucita i ja ispadnem kriv i naravno velicine u centimetrima i papir A4 i jos drugo).
4. Nista, meni je uvek drago da je musterija zadovoljna, ali neke programe ja ne ubacujem iz razloga sto ne znam ni da izlecim kako treba. Ne ostavljam poluproizvod. Eh da, Antivirus, Acrobat i slicno nije dodatna zelja nego standard i spada pod 3.

5. Ja ljudima uvek kazem 1000din ili deset evra u zavisnosti sta im je draze da plate, uglavnom kad ljudi vide da sam se iscimao oko kompa onda daju i 2000din. No nista to vise ne znaci koliko sam ja prestao to da radim, previse je klinaca koji `znaju` da odrade sistem, pa posle zovu mene `samo malo da vidim` a da mi ne daju pare. Ako neko zove to je obicno kome sam vec radio ili po preporuci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: ... 25.02.2017. 00:42 #632186

status: user
broj poruka: 5696
To mi ne deluje realno. A evo i zasto:

Ako ne uzimas nista za testiranje, onda samo trosis struju jer za burnin test i pojedinacne tesotve komponenti ti treba 24h najmanje a to nije 500 din nije vredno toga.

Softver koji instaliras izgubis jos pola dana na krekovanja ako imas 5+ programa. Iskreno, za mene sve tacke ne bi trebalo da budu ispod 20e. Nesto si ti omanuo tu...


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

::
::
:: 1. 500di
:: 2. Nista jer je uvek u paketu sa 1
:: 3. 1000din i ne koristim ninite zato sto svaki program koji instaliram posebno konfigurisem (primer utorrent pogasim reklame i podesim protoke dok u Wordu u kancelarijama namestim da im je default .doc umesto .docx kad daju drugima da ubace flash a njima je Office 2003 te ne moze da ucita i ja ispadnem kriv i naravno velicine u centimetrima i papir A4 i jos drugo)
:: 4. Nista, meni je uvek drago da je musterija zadovoljna, ali neke programe ja ne ubacujem iz razloga sto ne znam ni da izlecim kako treba. Ne ostavljam poluproizvod. Eh da, Antivirus, Acrobat i slicno nije dodatna zelja nego standard i spada pod 3
::
:: 5. Ja ljudima uvek kazem 1000din ili deset evra u zavisnosti sta im je draze da plate, uglavnom kad ljudi vide da sam se iscimao oko kompa onda daju i 2000din. No nista to vise ne znaci koliko sam ja prestao to da radim, previse je klinaca koji `znaju` da odrade sistem, pa posle zovu mene `samo malo da vidim` a da mi ne daju pare. Ako neko zove to je obicno kome sam vec radio ili po preporuci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Ovako... 25.02.2017. 03:35 #632189

status: user
broj poruka: 914


1.750(desktop) 1500(laptop)
2.ako ne rade servis 500
3+4.1500 (uvek sve sto se trazi da ne bi sami posle nesto zeznuli)
5.2250 ali na stare redovne musterije ide i popust do 40% (+10 kom mesecno)
nekada i dzabe kada naidjes na bedu u sirotinju
Kad god je moguce radim kuci , jer mozes par komada istovremeno, i obicno danas uzmem sutra vratim...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: Re: ... 25.02.2017. 07:26 #632190

status: user
broj poruka: 3104

:: To mi ne deluje realno. A evo i zasto
::
:: Ako ne uzimas nista za testiranje, onda samo trosis struju jer za burnin test i pojedinacne tesotve komponenti ti treba 24h najmanje a to nije 500 din nije vredno toga
::
:: Softver koji instaliras izgubis jos pola dana na krekovanja ako imas 5+ programa. Iskreno, za mene sve tacke ne bi trebalo da budu ispod 20e. Nesto si ti omanuo tu..
::

Nisam omanuo, a evo i zasto: `previse je klinaca koji `znaju` da odrade sistem, pa posle zovu mene `samo malo da vidim`` koji uzimaju 500-700din za sve, a ljudi uvek gledaju samo da prodju jeftinije. Trzistna situacija je takva da ili si jeftin ili te ne zovu, zato sam ja i dao ljudima do znanja da `gasim tezgu` te samo oni najblizi (prijatelji, porodica i ponekad njihovi poznanici) me angazuju.

Dodatno, jedino ako je kanta od kompa treba vise od sat do dva sata vremena da se sve to softwerski sredi. Pet sati je nerealno osim ako ne naletis na Bad Sector, a to znaci da si testiranje HDD preskocio. Uslovno ako ljudi traze neki poseban program, pa i onda ne ulazi u 5pet sati rada.

Po Pancevu na banderama ces uvek videti letke dr Dareta za kompove i njemu se i krece cena tako od 500 do 1500din, tako ti vidi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox E zbog takvich cena 25.02.2017. 08:55 #632193

status: user
broj poruka: 1389
ja to radim za dz. Uslov je da mi donesu komp na posao i ne traze da odma bude goptovo. Po kucama ne idem, ili koljem 10E na sat, pa me ti smaraj koliko hoces sa krsinom koja se jedva vuce. Ko mi kaze da zna nekog sto radi jeftinije - pa sta ces kod mene onda? One koji se vrate kad su izredjali par `znalaca` zamolim da me ne zovu ili im je sve duplo. A i softveri su postali krs pa izbegavam da se smaram uopste sa instalacijama - dosadilo...

Da li kod automehanicara spominju majstor Ziku iz kraja ili otvore novcanik? Zamenu gumica u cesmi naplacuju po 20e. Kad ne znas - plati.

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: E zbog takvich cena 25.02.2017. 09:29 #632197

status: user
broj poruka: 3104


:: ja to radim za dz. Uslov je da mi donesu komp na posao i ne traze da odma bude goptovo. Po kucama ne idem, ili koljem 10E na sat, pa me ti smaraj koliko hoces sa krsinom koja se jedva vuce. Ko mi kaze da zna nekog sto radi jeftinije - pa sta ces kod mene onda? One koji se vrate kad su izredjali par `znalaca` zamolim da me ne zovu ili im je sve duplo. A i softveri su postali krs pa izbegavam da se smaram uopste sa instalacijama - dosadilo..
::

Ovako slicno i ja, samo sto im ne trazim duplo nego da plate punu cenu zato sto su mi ipak doneli neispravan racunar.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Koliko naplacujete klasican servis/odrzavanje 25.02.2017. 10:06 #632198

status: user
broj poruka: 18940
Malo je nezahvalno praviti definisani cenovnik za ove stavke, jer uvek se nadje tu jos po nesto sto ne moze/ne treba da se naplati i zavisi od necijeg kriterijuma i mnogih drugih stvari po meni, ali evo da probam.

1 i 2 treba da budu spojene stavke, tako mi je logicno, proveru procesora i graficke nikad nisam radio, ako ima slike :), sentinel ili mhdd provrtis, to je par minuta posla, uvek sa sobom imam butabilni flash sa mojim snimljenim stvarima, ciscenje kontakata na grafickoj ne naplacujem, potrosi se par kapi alkohola i vata. Ko ima duvaljku, treba mu 1-2min da istera prasinu iz komponenti, ne mora da se muci cetkicom, a zamena paste nije obavezna, vec samo onda kada je to potrebno. Za ovakve intervencije, sve zavisi koliko se iscimas, podrazumeva se da neko ko ti je dao komp na dijagnostiku, da hoce da se sredi, iz mog ugla dijagnostika se ne naplacuje, jer taj komp ostaje kod mene dok se ne sredi.

Posto se ovde nikad ne zna unapred koliko ce kostati, u zavisnosti od toga koliko si vremena ulozio, odokativno prema tvojim razmisljanjima nakon zavrsenog posla naplatis, prosto i jednostavno.

3. Nikad nisam ovo radio ispod 1000din, mislim to je danas nista, s tim da nikad ne koristim ninite, ne znam ni zasto postoji uopste kada se softver neprestano menja iz dana u dan, a ja ljudima podesim sve da me ne smaraju, a stari desktopovi sa XP-ovima su tek maltretiranje. Sada ovo ne radim ispod 1500, meni uglavnom donose, 1000-1200-1500, sve zavisi, a kad treba da odem negde, to mi je par km. Svakako, red je da ocistim kuciste ako je potrebno, i proverim nesto ako mi se ucini sumnjivim (zujanje ventilatora na napajanju), podmazem ventilator, to mnogima ne pada napamet, neko jednostavno ne zeli da se bakce s tim.

4. Nikakve naplate ovog tipa, nikakav problem da se instalira bilo koji od ovih programa, svakako obavezno instaliram SumatraPDF i paket za office. Ako mi zasedne neki klinja da mu instaliram igre, to se obicno unapred kaze, pa bude dodatno, a za posle se zna vec, to vec iziskuje dosta vremena.

5. Stavka je vrlo retko u paketu, ali ako jeste, onda bez 2 soma je neisplativo meni.

Mnogi ljudi ovo sve rade sa izlaskom na teren za sve 800din, puni su ih oglasi, ne znam uopste kako im se isplati.

Ali, neki ljudi uzimaju i preko 2,3 hiljade, mozda i vise, svako ima svoje kriterijume, pricam o amaterima, a firme su druga prica i drugacija pravila imaju, naplate su mnogo vece itd.

Sve po licnom interesu, ali meni je ovo hobi, koji je cesto i ozbiljan, bavim se i elektronikom i mnogim drugim stvarima, nekako s godinama se to manipulise samo po sebi i cenovno i rekreativno:).


::
::
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Re: ... 25.02.2017. 10:36 #632199

status: user
broj poruka: 1991
pa i ne bas, postoji nekolicina ljudi koji znaju da prepakuju instalacije sa sve lekovima u paketu. Od spustanje boot-abilnog diska/flesh-a do kraja instalacije sa sve stelovanjima. Po 1-dnom racunaru izvodljivo je sve izvesti ispod 2h. (Pod podesavanjma smatram najsitnije crevce rada sistema i pratecioh programa.)
Naravno pakovanje takve distribucije zahteva 3-mesecno odrzavanje koje moze da uzme i nedelju dana slobodnog vremena.
Koliko to sve vredi? Pitanje je, ili to volis da radis ili ne.
Ovo je umiruca profesija i sve manje ce biti potrebe za nju. Ide se ka Web-OS podrsci i pakovanja hardvera koji je obican terminal, a sve ostalo vusec sa net-a.

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Softver koji instaliras izgubis jos pola dana na krekovanja ako imas 5+ programa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Koliko naplacujete klasican servis/odrzavanje 25.02.2017. 10:37 #632200

status: user
broj poruka: 5696
Verujem da neko to radi sve zajedno (ciscenje, instalacija novog sw i drivera, provera hw, instalacija aplikacija) za 10e. Ali licno mislim da nije realno da ovo bude ispod 20e u BG?!


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Malo je nezahvalno praviti definisani cenovnik za ove stavke, jer uvek se nadje tu jos po nesto sto ne moze/ne treba da se naplati i zavisi od necijeg kriterijuma i mnogih drugih stvari po meni, ali evo da probam
::
:: 1 i 2 treba da budu spojene stavke, tako mi je logicno, proveru procesora i graficke nikad nisam radio, ako ima slike :), sentinel ili mhdd provrtis, to je par minuta posla, uvek sa sobom imam butabilni flash sa mojim snimljenim stvarima, ciscenje kontakata na grafickoj ne naplacujem, potrosi se par kapi alkohola i vata. Ko ima duvaljku, treba mu 1-2min da istera prasinu iz komponenti, ne mora da se muci cetkicom, a zamena paste nije obavezna, vec samo onda kada je to potrebno. Za ovakve intervencije, sve zavisi koliko se iscimas, podrazumeva se da neko ko ti je dao komp na dijagnostiku, da hoce da se sredi, iz mog ugla dijagnostika se ne naplacuje, jer taj komp ostaje kod mene dok se ne sredi
::
:: Posto se ovde nikad ne zna unapred koliko ce kostati, u zavisnosti od toga koliko si vremena ulozio, odokativno prema tvojim razmisljanjima nakon zavrsenog posla naplatis, prosto i jednostavno
::
:: 3. Nikad nisam ovo radio ispod 1000din, mislim to je danas nista, s tim da nikad ne koristim ninite, ne znam ni zasto postoji uopste kada se softver neprestano menja iz dana u dan, a ja ljudima podesim sve da me ne smaraju, a stari desktopovi sa XP-ovima su tek maltretiranje. Sada ovo ne radim ispod 1500, meni uglavnom donose, 1000-1200-1500, sve zavisi, a kad treba da odem negde, to mi je par km. Svakako, red je da ocistim kuciste ako je potrebno, i proverim nesto ako mi se ucini sumnjivim (zujanje ventilatora na napajanju), podmazem ventilator, to mnogima ne pada napamet, neko jednostavno ne zeli da se bakce s tim.
::
:: 4. Nikakve naplate ovog tipa, nikakav problem da se instalira bilo koji od ovih programa, svakako obavezno instaliram SumatraPDF i paket za office. Ako mi zasedne neki klinja da mu instaliram igre, to se obicno unapred kaze, pa bude dodatno, a za posle se zna vec, to vec iziskuje dosta vremena.
::
:: 5. Stavka je vrlo retko u paketu, ali ako jeste, onda bez 2 soma je neisplativo meni.
::
:: Mnogi ljudi ovo sve rade sa izlaskom na teren za sve 800din, puni su ih oglasi, ne znam uopste kako im se isplati.
::
:: Ali, neki ljudi uzimaju i preko 2,3 hiljade, mozda i vise, svako ima svoje kriterijume, pricam o amaterima, a firme su druga prica i drugacija pravila imaju, naplate su mnogo vece itd.
::
:: Sve po licnom interesu, ali meni je ovo hobi, koji je cesto i ozbiljan, bavim se i elektronikom i mnogim drugim stvarima, nekako s godinama se to manipulise samo po sebi i cenovno i rekreativno:).
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 25.02.2017. 10:54 #632203

status: user
broj poruka: 18940
Po meni to svakako radi onaj ko voli, ali to nema poente da se radi za nekog drugog, jer taj neko ko to ne razume, niti ce ti reci hvala, niti ce ti platiti nesto vise, uz to, kad se sve sabere i oduzme, nista ti to ne pomaze u vremenu.
Dakle, to ako je po volji, modifikovanje softvera, samo za sebe ima smisla ako volis.

Nabrojte 5 programa koje instalirate, a koji treba da se krekuju?
Ja instaliram ovako: 7-zip, 360 total security, Aimp, VLC, KLcodec, Chromium, Waterfox, uvek poslednje verzije, do sada sam instalirao NOD32 SmartSecurity/marabox, sada ga je zamenio 360 i cao. Office jedino moram da lecim, to je samo jedan.
Samo par puta mi se zahtevao neki program tipa Corel, ali samo to kao jedna stavka.

Ovo za terminal, apsolutno je tacno, ali ipak postoje i kucni korisnici, terminali su za posao.

@Machine, tako je, 20eu je razumno.


:: pa i ne bas, postoji nekolicina ljudi koji znaju da prepakuju instalacije sa sve lekovima u paketu. Od spustanje boot-abilnog diska/flesh-a do kraja instalacije sa sve stelovanjima. Po 1-dnom racunaru izvodljivo je sve izvesti ispod 2h. (Pod podesavanjma smatram najsitnije crevce rada sistema i pratecioh programa.
:: Naravno pakovanje takve distribucije zahteva 3-mesecno odrzavanje koje moze da uzme i nedelju dana slobodnog vremena
:: Koliko to sve vredi? Pitanje je, ili to volis da radis ili ne
:: Ovo je umiruca profesija i sve manje ce biti potrebe za nju. Ide se ka Web-OS podrsci i pakovanja hardvera koji je obican terminal, a sve ostalo vusec sa net-a
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
:: :: Softver koji instaliras izgubis jos pola dana na krekovanja ako imas 5+ programa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Pod tri i četiri 25.02.2017. 11:41 #632206

status: user
broj poruka: 3737
15€ prvo + 5€ drugo...uglavnom u ovu cenu ubacim i prvu stavku pošto su sve prijatelji.

Jednom mesečno ili jednom u dva meseca imam takvih akcija.

Realno uzme ti jedno pet sati sve ovo.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro Moj cenovnik 25.02.2017. 11:45 #632207

status: user
broj poruka: 288
1. Ako je u dogovoru i reinstalacija sistema, onda je za DZ.
2. Obicno ne naplacujem. A ako naplatim, nije vise od 500din.
3. OS, azuriranje, driveri, programi, podesavanja i sve sto uz to ide je 3000, starim musterijama je 2000. (XP vise ne radim. Ako neko bas insistira, onda je cena 5000.) Garancija na rad se podrazumeva i iznosi 3 meseca.
4. Ako je vise od 5 `zelja`, onda je 500din.
5. Ciscenje kompa, reinstalacija sistema i dodatnih programa je 3000, za stare musterije 2000.
*6. Izlazak na `teren` i resavanje problema je 1000 din za sve sto se daa resiti za 2 sata. Svaki naredni sat je 1000din. Za stare musterije dodatne sate ne naplacujem.

Stare musterije = klijenti kojima sam najmanje 2 puta sredjivao komp.

Moje vreme, znanje i rad toliko kostaju. Kome je skupo, uvek ima gde je jeftinije i ja sa tim nemam nikakav problem.
Ako izuzmem pojedince koji su poneli nekorektno prema meni, broj korisnika kojima sam sredio komp samo jednom se moze prebrojati na prste jedne ruke.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: ... 25.02.2017. 15:23 #632217

status: user
broj poruka: 914

@Srdjanc
Moja statistika posla je ~95% po preporuci(od usta do usta) 5%flajeri tako da bandere ne racunam merodavno
Prosek rada po konfi 1 sat ako je samo softver u pitanju popravka hardvera nakon popravke 12-24h opterecenje

@xenox
Ako insistiraju a da ne mora na licu mesta standardna cena +500 din po zapocetom satu, te koji odu kod drugog plate prvi put vecu cenu drugi put ne uzimam

@micika988
Skines Hdd stavis na `radni komp` proveris hdd, lupis ghost ,vratis hdd, stavis drajvere manje od sata ako je hdd ok

@20Alvaro
1.ne moze za dz ciscenje pogotovo ako lap treba da rasturis ( ne samo poklopac)
2.Nisam ni ja naplacivao dok mi se nisu nakacili `CD majstori` tj oni koji ne znaju da drze lemilicu...
3.ja vise volim jevrejski ne za dz ali da kaplje tako da pojedini donose od rodjaka ,kolega ...
4.ako trebam samo igru onda naplacujem 500-1000
6.Izlazak ne kosta nista jer dazbine koje sam placao dok sam drzao servis su oko 200e tako da te pare sada idu na gorivo i odrzavanje auta ,rad na mrezi isistemima koje ne mozes raditi kod kuce se naplacuju po zavrsenom poslu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 nema dz ni za bb 26.02.2017. 16:47 #632283

status: user
broj poruka: 938

svako otvaranje laptopa ili testiranje procesora ili graficke nosi rizik da ce nesto lose krenuti i riknuti prilikom istih. Tad postoje probem na ciji racun je steta. Ti si uzeo da popravis, ocistis ili testiras drugaru, rodjaku, komsiji iz dobrih namera i desi se sranje. 90% ce reci: pa to je sve radilo pre tebe! Zato razmislite pre nego uzmete da cackate nesto za dz na ciji racun ce ici eventualna steta. Za instalacije stvar je slobodnog vremena i zahteva korisnika, zavisi kome se radi. Nekim smaracima moras stalno dizati cenu da bi ti se skinuli sa vrata jednog dana sami, bez da ih napusavas.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Koliko naplacujete klasican servis/odrzavanje 26.02.2017. 18:06 #632288

status: user
broj poruka: 6086
1. 10 evra/1200 dindži
2. time se ne bavim, ali mogu i to da odradim po potrebi, ako mogu na moj komp da povežem nešto od komponenti, pošto se obično radi o starudijama. Cena zavisi od količine cimanja.
3. 10 evra/1200 dindži
4. u sklopu trojke, jer ne vidim razlog zašto bih odvajao specijalizovane aplikacije od standardnih.
Dakle, čišćenje kompa i reinstalacija sistema 15-20 evra, zavisno od toga kome radim (rodbini, poznanicima ili nepoznanicima).


i5 2500K/Enermax T40-TB/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Fury 12GB 1866/Samsung 850 EVO 250GB/Sapphire RX 480 Nitro+ OC 8GB/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/NZXT H440 V2/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech A90


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 27.02.2017. 01:29 #632298

status: user
broj poruka: 9460
1200 din sistem sa svim drajverima osn. free programima...Da radi komp ok....
AV - skeniranje/ brisanje.. Obicno malware + adwcleaner 500 din
HW diagnostika i zamena HW oko 1000, bez nekih vecih intervencija

Ciscenje kompa i zamana paste oko 1000
To je to otprilike..

Laptop, rasklapanje, ciscenje i zamena paste od 1000-2000, zavisi od modela i koliko je komplikovano rastaviti lap....

Ostalih milion razlicitih intervencija, zavisi od volje, vremena, raspolozenja, pola klijenta i ostalog - ne postoji neki fksni cenovnik... :)





- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs