Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Skraćivanje SATA kabla na napajanju
STRANA 1 OD 1
SPAKLIEY Skraćivanje SATA kabla na napajanju 26.02.2017. 12:38 T64625

status: user
broj poruka: 239
Hteo sam da skratim kabal na napajanju odnosno da pretvorim ovo (6pin na 3 sata diska):
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1BQYhLpXXXXX9aFXXq6xXFXXXK/6Pin-Male-1-to-3-SATA-15Pin-Female-font-b-Power-b-font-font-b-Supply.jpg

u ovo (6pin na 1 sata disk):
https://www.moddiy.com/product_images/t/818/6pin-sata-b__66341_zoom.jpg

Imam 2 rezervna kabla, samo što je problem što ja ne znam to precizno odraditi, niti imam lemilicu.
Jel može preporuka za neko mesto/servis koji bi to mogao da odradi?

Hvala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.02.2017. 13:25 #632263

status: user
broj poruka: 9460
Nista lakse od toga, ali ako nisi bas siguran u sebe da to sam odradis, onda nosi u neki servis. Posao od 15 min.
Ali koliko vidim, treba samo da uklonis 2 SATA molexa. Mozes jednostavno precvikati 2 kom i kablic na tom mestu izolirati. Mozes topljivom plastikom, mozes izolirom, mozes termo buzirom...
Mada, nema potrebe to ni da radis, jer nista ne dobijas, sem par cm prostora vise u kuxistu. Moze to lepo vezicom da se uveze i da tako stoji dok ne zatreba.

Mozda se ponudi @imarkovic da ti odrad ako si iz Bg. :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SPAKLIEY RE 26.02.2017. 13:45 #632265

status: user
broj poruka: 239
Hvala na objašnjenju, upravo je to što tražim.

Voleo bih da ne mora da se skraćuje, ali moram jer ne mogu da napakujem 1 sata disk na bočnu stranu (a koristim samo 1 sata disk + m.2). Ovi kablovi sasvim bespotrebno imaju tri priključka, i to smeta kako god da ih vežem.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.02.2017. 14:33 #632270

status: user
broj poruka: 9460
Mozes sam. Vidi, cviknes ta dva tako da ostavis oko 2cm kablic iz prvog moleksa da ostane. Taj kablic, posto je flat, pripojis uz taj glavni i omotas nekoliko kruga crnom kvalitetnom izolirkom i to je to. Bice sigurno i estetski prihvatljivo.

Na drugi nacin ne mozes, jer bi morao da rastavljas molex i iz vec krimpovanog vadis tte zice koje vode do ta dva moleksa koji su ti visak...

Evo i slika.
Crvena linija je gde treba da odseces, a strelica kako ces da ga prpojis glavnom i posle samo lepo izoliras da uhvatis oba kabla lepo i super.
https://usnimi.me/slike/2017/02/26/6Pin-Male-1-to-3-SATA-15Pin-Female-font-b-Power-b-font-font-b-Supply.jpg

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SPAKLIEY Ok 26.02.2017. 14:42 #632271

status: user
broj poruka: 239
To mi deluje lako, pa možda bih i probao. Plašim se samo da ne zeznem stvar i napravim karambol :).

Dakle kad cviknem, i ostanu mi gole žice (sa jedne i druge strane), da li ih `obmotam` jedno preko druge kao na ovoj slici:
https://i.stack.imgur.com/jwraE.jpg
ili to treba nekako drukčije (priloži sliku ako može)?

Lako ću ih izolirom, taj deo mi je jasan. Estetski će se sigurno uklapati jer ide na bočnu stranicu, iza ploče.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.02.2017. 14:48 #632272

status: user
broj poruka: 9460
Cekaj.
Ti imas taj muski beli molex i na njega ide taj SATA ili je kabel isti kao sa slike koju si postavio u 1. postu?

Slikaj ti tacno taj kabel/ kablove koji treba da modujes

Jel ovakav, samo sa 3?
http://hexparts.com/Molex-to-SATA-Desktop-Power-Cable-_p_1765.html

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SPAKLIEY re 26.02.2017. 14:54 #632274

status: user
broj poruka: 239
Kabal je identičam kao u prvom postu, onu sliku sam sam priložio da pokažem kablove.

U redu, sve sam shvatio. Probaću!
Hvala


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.02.2017. 15:03 #632275

status: user
broj poruka: 9460
Ok.
Laganica, znaci, kao sto rekoh, odseci ta 2 viska ali ostavi par cm viska iz tog 1. koji ostaje, lepo ga poslozis na taj postojeci kabel i samo dobro izoliras.
Ne moras posebno zice izolirati, ne moze doci do spoja ako je rez ostar da ne vire zice kada si cviknuo.
Ako nemas dobra klesta secice, odradi sa ostrim kuhinjskim nozem. Stavi kabel na drvenu povrsinu i jako pritisni nozem da se odseku i nema problema. Bitno je da iz odsecenog mesta ne strce licne.

Ajd, pa srecan rad :)


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SPAKLIEY Aha 26.02.2017. 15:11 #632277

status: user
broj poruka: 239
Znači samo oštar rez i spajanje?

ja sam mislio da posle reza, skinem po 1cm gume i da licne `upletem` jedne u drugu. Nekako mi je bilo čudo da mogu samo da se spoje kablovi, a da licne ostanu netaknute tj da se ne upletu dodatno.Zato sami pokazao onu sliku sa molexima gore.

Ok dobar savet!

PS nemam više pitanja:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Witcher Re: Aha 26.02.2017. 18:02 #632287

status: user
broj poruka: 491
Šta god radio, ovo što si napisao NEMOJ NIKAKO RADITI! Na taj način ćeš samo nešto spaliti.


ASUS P5K - Intel E5200@3.3GHz - Sapphire HD4870 - 2x2GB DDR2 Geil BD CL4 - CM Centurion 5 - Chieftec GPS-500AB - Samsung 931BF - Altec Lansing ATP3 - HDD`s WD 640GB AAKS, 1TB EADS, 1TB EARS, 1TB Elements, 250GB MyPass

:: Znači samo oštar rez i spajanje
::
:: ja sam mislio da posle reza, skinem po 1cm gume i da licne `upletem` jedne u drugu. Nekako mi je bilo čudo da mogu samo da se spoje kablovi, a da licne ostanu netaknute tj da se ne upletu dodatno.Zato sami pokazao onu sliku sa molexima gore
::
:: Ok dobar savet
::
:: PS nemam više pitanja:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Aha 26.02.2017. 18:35 #632290

status: user
broj poruka: 18940
Nisam bas siguran da si razumeo gileta, bas kao sto ti je napisao, treba samo da ostavis deo od 6-pin konektora do SATA, ovo ostalo sto ide gore u preostala 2 SATA konektora uklonis, preseces secicama (grickalicom ako nemas), i onda ti ostaje 6-pin sa kablom koji ide u SATA konektor, ono sto si hteo.


:: Znači samo oštar rez i spajanje
::
:: ja sam mislio da posle reza, skinem po 1cm gume i da licne `upletem` jedne u drugu. Nekako mi je bilo čudo da mogu samo da se spoje kablovi, a da licne ostanu netaknute tj da se ne upletu dodatno.Zato sami pokazao onu sliku sa molexima gore
::
:: Ok dobar savet
::
:: PS nemam više pitanja:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Ostavi koji mm vise 26.02.2017. 21:18 #632293

status: user
broj poruka: 1389
Mene bi bilo zao da secem, ali ostavi ipak bar malo duze da sutra mozes da nalemis nazad ako ti zatreba.

U sta covek da udend
Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs