Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Browser za stariju generaciju laptop procesora.
STRANA 1 OD 1
strela75 Browser za stariju generaciju laptop procesora. 27.02.2017. 19:05 T64634

status: user
broj poruka: 1588
Iako je u pitanju T6670 procesor, sa 4GB RAMa, prilikom surfovanja (samo to) i upaljenih do 10 prozora, firefox pojede 98% procesorske snage i koci surf.

Postoji li manje zahtevan program za surfovanje, prilagodjen ovakvoj konfiguraciji i koji je? Ili instalirati neku verziju firefoxa, od pre par godina?

Unapred hvala.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 27.02.2017. 19:09 #632357

status: user
broj poruka: 583
Imao sam slican problem,starija verzija mozille resila stvar


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Hvala na odgovoru... 27.02.2017. 19:11 #632358

status: user
broj poruka: 1588
Probacu.

PS. Lici mi ovo sa razvojem softvera na onu - planiranu zastarelost komponenti.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Browser za stariju generaciju laptop procesora. 27.02.2017. 19:18 #632359

status: user
broj poruka: 18940
Probaj ovo:
http://ftp.gnu.org/gnu/gnuzilla/38.8.0/icecat-38.8.0.en-US.win32.zip

Samo se otpakuje.

:: Iako je u pitanju T6670 procesor, sa 4GB RAMa, prilikom surfovanja (samo to) i upaljenih do 10 prozora, firefox pojede 98% procesorske snage i koci surf
::
:: Postoji li manje zahtevan program za surfovanje, prilagodjen ovakvoj konfiguraciji i koji je? Ili instalirati neku verziju firefoxa, od pre par godina
::
:: Unapred hvala
::
:: Pozdrav
::
:: Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict linux 27.02.2017. 20:18 #632366

status: user
broj poruka: 4515
treba mi linux sa grafickim okruzenjem koji moze da radi na masini Windows XP generacije, za surfing...

Ima li preporuka?


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: linux 27.02.2017. 21:07 #632368

status: user
broj poruka: 18940
Ja na takvu masinu stavljam Debian 6 Squeeze, probao sam mnoge distribucije, nekako mi ovaj najbolje lezi, najkompletniji je, a i najstabilniji, mnogi linuxi su bazirani na Debian-u.


:: treba mi linux sa grafickim okruzenjem koji moze da radi na masini Windows XP generacije, za surfing..
::
:: Ima li preporuka
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Re: Hvala na odgovoru... 27.02.2017. 21:10 #632369

status: user
broj poruka: 1389
:: Probacu
::
:: PS. Lici mi ovo sa razvojem softvera na onu - planiranu zastarelost komponenti
::

Ma to ti je nov pristup programiranju. Svaka budala se obuci da kodira u nekom frameworku, koji je neko pisao nogama. Nista se ne optimizuje jer je bitniji dizajn od funkcionalnosti, a i ko bi gubio vreme kad ce sutra da izadje noviji CPU...
Bolje zive `youtube producenti` od programera. Kreveljis se u kameru, narod vice - glde debila, pa pokazuje i drugima a papnu pare samo kaplju... Ili blogujes... Jedina vesela stvar je kad izginu praveci selfi, moron manje na svetu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: Re: Browser za stariju generaciju laptop procesora. 01.03.2017. 21:50 #632473

status: user
broj poruka: 1588
Icecat je odlican. Hvala.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: Probaj ovo
:: http://ftp.gnu.org/gnu/gnuzilla/38.8.0/icecat-38.8.0.en-US.win32.zi
::
:: Samo se otpakuje
::
:: :: Iako je u pitanju T6670 procesor, sa 4GB RAMa, prilikom surfovanja (samo to) i upaljenih do 10 prozora, firefox pojede 98% procesorske snage i koci surf
:: ::
:: :: Postoji li manje zahtevan program za surfovanje, prilagodjen ovakvoj konfiguraciji i koji je? Ili instalirati neku verziju firefoxa, od pre par godina
:: ::
:: :: Unapred hvala
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: :: Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile @imarkovic 03.03.2017. 19:24 #632589

status: user
broj poruka: 9460
Jel moze link za down za taj Linux. Treba mi za neki matori laptop.
Nasao neki Debian i posle instalacije kada upisem user i pass ne ulazi u OS, vec mi samo izbaci command prompt... i nece dalje.

debian-8.7.1-i386-netinst taj sam nasao. Intel je u laptopu.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DuskoPA Evo 03.03.2017. 20:13 #632592

status: user
broj poruka: 73
http://cdimage.debian.org/debian-cd/current-live/i386/bt-hybrid/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 03.03.2017. 20:20 #632594

status: user
broj poruka: 9460
E hvala man.
Upravo sam instalirao debian-6.0.10-i386-kde-CD-1.iso i evo ga radi.
Probacu i taj, pa koji bolje radi, ostavicu.

Pozz

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DuskoPA ... 03.03.2017. 20:30 #632595

status: user
broj poruka: 73
Sta god stavis nema greske. Ja sam na nesto bas staro sa 1GB DDR memorije stavio xfce i radi solidno.

Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 03.03.2017. 21:36 #632600

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam kako radi na starijim nova verzija, ali ja bas gotivim tu 6, iako je matora, vrlo je stabilna. Inace, preporuka za Gnome2, na novijim platformama MATE by community.


:: E hvala man
:: Upravo sam instalirao debian-6.0.10-i386-kde-CD-1.iso i evo ga radi.
:: Probacu i taj, pa koji bolje radi, ostavicu
::
:: Poz
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs