Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
AMD Ryzen 7 1800 x sluzbeni review Guru 3D
STRANA 1 OD 3  
obradmi AMD Ryzen 7 1800 x sluzbeni review Guru 3D 02.03.2017. 15:20 T64642

status: user
broj poruka: 7694
http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_1800x_processor_review,1.html
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 02.03.2017. 15:24 #632494

status: user
broj poruka: 18472
Kao platforma za ozbiljan rad gde je potreban veci broj jezgara je dobar procesor pogotovu zbog cene.

Za igre i za overclock, jako lose.

Takodje poprilicno se povecava potrosnja kada se krene sa vecim clock-om.
Cak vise trosi od Intel-a na slicnim frekvencijama.

P.S. Nisi morao opet da otvaras novu temu kada ima zvanicna!

Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 Re: ... 02.03.2017. 15:52 #632501

status: user
broj poruka: 417
Bitno je da se on (gospodin u citatu) brze-bolje `istakao`, da je `kadar stici i uteci, i na strasnom mestu postojati`, i prvi je pristigao da da njegovu `presudu`, to jest, da rec `impressive` iz Guru3d reviewa u prevodu na srpski znaci `jako lose` :)))

Takodje smo, ja mislim, svi ovde sigurni da Veliki On (u citatu) 100% sigurno ne bi otvorio posebnu temu, da je u pitanju neka vest vezana za Intel ili Nvidiju (a takve vesti su `uvek` od `nacionalne vaznosti`, prema gospodinu u citatu)... To, mis`im, svi znamo - da Gos`n u citatu nikako nije poznat po tome sto bolduje teme i stavlja ikonicu sijalice pored naslova teme :)

Maiko mila, ima li patch-a za ovog lika :) Ima li...

Svakog pozivam da ne obraca paznju na `objektivne` presude koje gos`n u citatu donosi o AMD-u, nego da licno procita review na Guru3d.
Gos`n u citatu je odavno na ovom forumu poznat kao dezinformator, poluinformator i kao izuzetno zlonameran u sirenju negativizma prema svim brendovima grafika i procesora koje nisu nvidia ili Intel.


:: Kao platforma za ozbiljan rad gde je potreban veci broj jezgara je dobar procesor pogotovu zbog cene
::
:: Za igre i za overclock, jako lose
::
:: Takodje poprilicno se povecava potrosnja kada se krene sa vecim clock-om
:: Cak vise trosi od Intel-a na slicnim frekvencijama
::
:: P.S. Nisi morao opet da otvaras novu temu kada ima zvanicna
::
:: Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: ... 02.03.2017. 17:29 #632520

status: user
broj poruka: 3730
AMD kao i uvek postavlja standarde i inovacije Intel nek opet izbaci nove procesore za 10% napretka i cifrom od 1100 dolara


:: Kao platforma za ozbiljan rad gde je potreban veci broj jezgara je dobar procesor pogotovu zbog cene
::
:: Za igre i za overclock, jako lose
::
:: Takodje poprilicno se povecava potrosnja kada se krene sa vecim clock-om
:: Cak vise trosi od Intel-a na slicnim frekvencijama
::
:: P.S. Nisi morao opet da otvaras novu temu kada ima zvanicna
::
:: Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 02.03.2017. 17:44 #632523

status: user
broj poruka: 2800
Ovde je bolje odradjen test.
http://www.techspot.com/review/1345-amd-ryzen-7-1800x-1700x/page4.html


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: ...Ryzen je bolji u profi aplikacijama 02.03.2017. 18:05 #632525

status: user
broj poruka: 7694
Excel Monte Carlo simulacija bolji ,Cinebench bolji u svim verzijama ,Adobe Premiere pro skoro isti sa 6900 K,enkodiranje takdoje bolji od svih Intela ,Corona benchmark bolji ,Handbrake bolji, u skoro svim produktivnim aplikacijama Ryzen 7 1800 X je jaci,sto govori da AMD ima najjaci 8 jezgarni CPU u ovom trenutku .Igrice su neproduktivne aplikacije tako da tu i 4 jezgarni CPU moze da bude jaci od 8 jezgarnog tipa I7 7700 K ,iako ne vidim da je Ryzen 7 1800 X u igricama toliko los.


:: Ovde je bolje odradjen test
:: http://www.techspot.com/review/1345-amd-ryzen-7-1800x-1700x/page4.htm
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Vidji FetFakdMiloša! Jope pripalio lulu duhana... Ima se, može se - 02.03.2017. 19:11 #632528

status: user
broj poruka: 10984
- stigla lova od onog prevodjenja za Intel...

Za Deku: bravo! Najzad jedan set procesora koje vredi uzeti u obzir kada se bude odlučivalo o nabavci nove mašinerije (bang for the buck). NIJE kao Intel, al` tu je neđe, a novčanice su ređe...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Vidji FetFakdMiloša! Jope pripalio lulu duhana... Ima se, može se - 02.03.2017. 21:18 #632539

status: user
broj poruka: 7694
Ajde Torto pazari i ti jedan Ryzen pa nek ide zivot :)


:: - stigla lova od onog prevodjenja za Intel..
::
:: Za Deku: bravo! Najzad jedan set procesora koje vredi uzeti u obzir kada se bude odlučivalo o nabavci nove mašinerije (bang for the buck). NIJE kao Intel, al` tu je neđe, a novčanice su ređe..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pa ja sam jos jesenaske izjavio (i pri tome ostajem) 02.03.2017. 22:30 #632548

status: user
broj poruka: 10984
da, ako se pokaze da su Zen i Kebi ``tu negde``, a cena bude ``veoma razlicita`` (u korist dekinog pulena, naravno), onda cu OZBILJNO uzeti deku u razmatranje to jest, mozda ostaviti Kebu Serverini (pa neka snimaju sex filmove)...
Ne sto sam nesto mnogo zaljubljen u deku, pa hitam da menjam plavo za crveno, nego, vreme prolazi a konfa omatorila...

U ovome, potpuno se slazem sa autorom clanka:
``it’s the fact that Intel has been charging a lot, maybe even too much money for their processors for years now, with little innovation. Intel has become increasingly agressive as hey, their desktop processors sell anyway. This results in a generic dislike towards Intel from a lot of people.``

To, kao i ocigledno duvanje majkro$oftu u guzicu time sto, valjda gorljivije i od bilijeve bande, ``nagovaraju`` vlasnike/korisnike kompjutera na napustanje ``zastarelih`` op. sistema..., moze samo da POGORSA stvari za Intel. Prica o vlastodrscu kome se presto osladio pa se previse opustio na njemu, razgacio, razbaskario i umislio da se svet okrece oko njegovog prkna... Poslednja vest (potvrdio je to i Hilbert H.) je da Intel vrsi pritisak na benchmarkere u smislu iznosenja njihovih rezultata (poredjenje procesora Intel vs Deka). Od Hilberta su, navodno, trazili da ih IZVESTI o rezultatima koje je dobio na testovima PRE nego ih objavi (nadam se da doticni govori istinu kada tvrdi da ih je `ladno odyebao).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ovde ima test konvertovanja H.264 u H.265/HVEC codec ,jedini koji sam nasao na net-u 02.03.2017. 23:24 #632554

status: user
broj poruka: 7694
H.265/HVEC je slican codec kao i H.264/AVC (koristi ga blue ray) ,ali ima
duplo vecu kompresiju i kljucan je za 4K/Ultra HD broadcasts i 4K Blu-rays

Rezultat Ryzen7 1800 X isto fascinira skoro kao Intel I7 6950 X (10 C,20 T)u pitanju
je decimalna razlika.Ovo na 4 K je stvarno ludilo .

http://www.overclockersclub.com/reviews/amd_ryzen_7_1800x_1700x_1700/8.htm

@Torto ta vest se pojavila na vise mesta na net-u ,ali ako Hilbert to isto kaze onda je to tako ,znas kako niko vise ne voli svoj polozaj od monopoliste.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Da. S druge strane, Sky je U PRAVU (a FetiFakd nije ukapirao) 02.03.2017. 23:58 #632556

status: user
broj poruka: 10984
da u igrama Zen (malo) zaostaje. Hilbert i sam kaze kako ``nije jasno zasto, ali``...)...

``So here is where we need to write an entire paragraph. You have been able to see that the Ryzen 7 1800X performance is good, but not just yet 100% where it needs to be. During the past week we have been going back and forth to figure out what could be causing the relatively lower game performance. To date, we have no valid answer to that``
``...we find Ryzen 7 rather memory bound with fairly high memory latency in the 80 to 100ns+ ranges depending on your configuration. It is what it is though, the performance definitely is good enough for what it needs to be, but currently at 1080P with a fast enough GPU the performance lacks a little compared to where it needs to be and can be``

Ukratko (sazeto) prevedeno (da nas siroti Fak ne bi zedne prevodio preko vode kao sto je onomad Intela preveo): Hilbert primecuje da rezultati u ``sintetickim testovima``/benchmark programima NISU praceni ocekivanim rezultatima u igrama (narocito u 1080p). Kao jedan od mogucih razloga ove pojave, H. H. navodi relativno visoku latenciju (to jest predugo ``kasnjenje``) ``saradnje`` Rajzena sa memorijom.

...a ne bi smo smeli da zaboravimo da se ogroman broj igraca sluzi, jos uvek, 1080p monitorima...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Morace developeri da razviju optimizaciju kao za Intel HT 03.03.2017. 13:57 #632574

status: user
broj poruka: 7694
jer kada se iskljuci u biosu AMD SMT poraste fps u igricama
za neki procenat sto govori da nije optimizovano za AMD SMT.


http://m.hexus.net/tech/news/cpu/103117-amd-says-seeding-dev-kits-will-boost-ryzen-gaming-performance/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Morace developeri da razviju optimizaciju kao za Intel HT 03.03.2017. 16:32 #632577

status: user
broj poruka: 6643
Daj, ne lupetaj, prava je činjenična stvar, da se softver radi sa INTEL DEVELOPER KIT-om, i da se sve instrukcije podešavaju prema intelu, a ako to nije dovoljno, ONDA SE PODEŠAVAJU da nikako ne odgovaraju AMD-u. I, to je ovde slučaj. Uskoro će volšebno i ryzen da pokazuje lošije rezultate u sintetičkim benchmarcima, samo dok se sad malo prouči kako da se sve to `naštima`.. hehe. Uvek tako bilo, tako će i biti. Para vrti gde burgija neće.
Fora je što je AMD u većini ili skoro svemu, iskopirao Intel pa će biti izuzetno teško napraviti distinkciju (u developer kit-u) koja će pogodovati samo specifičnim intel rešenjima i usporavati - samo amd rešenje. Jednostavno su bili primorani na to.
.... kam` gi vesti o drop cenama, a? Ta kavurma i čvarci me interesuju. Ja sam pre nego što se sve ovo obznanilo na ovom forumu predvideo da će izlazak Ryzena biti najbolji momenat - da se pazari Intel. Valjda nisam promašio. Videćemo uskoro.

Budale računaju na sreću.

:: jer kada se iskljuci u biosu AMD SMT poraste fps u igricam
:: za neki procenat sto govori da nije optimizovano za AMD SMT
::
::
:: http://m.hexus.net/tech/news/cpu/103117-amd-says-seeding-dev-kits-will-boost-ryzen-gaming-performance/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Morace developeri da razviju optimizaciju kao za Intel HT 03.03.2017. 17:47 #632580

status: user
broj poruka: 7694
Ne znam sto se meni obracas dao sam link gde se govori o tome ......


:: Daj, ne lupetaj, prava je činjenična stvar, da se softver radi sa INTEL DEVELOPER KIT-om, i da se sve instrukcije podešavaju prema intelu, a ako to nije dovoljno, ONDA SE PODEŠAVAJU da nikako ne odgovaraju AMD-u. I, to je ovde slučaj. Uskoro će volšebno i ryzen da pokazuje lošije rezultate u sintetičkim benchmarcima, samo dok se sad malo prouči kako da se sve to `naštima`.. hehe. Uvek tako bilo, tako će i biti. Para vrti gde burgija neće
:: Fora je što je AMD u većini ili skoro svemu, iskopirao Intel pa će biti izuzetno teško napraviti distinkciju (u developer kit-u) koja će pogodovati samo specifičnim intel rešenjima i usporavati - samo amd rešenje. Jednostavno su bili primorani na to
:: .... kam` gi vesti o drop cenama, a? Ta kavurma i čvarci me interesuju. Ja sam pre nego što se sve ovo obznanilo na ovom forumu predvideo da će izlazak Ryzena biti najbolji momenat - da se pazari Intel. Valjda nisam promašio. Videćemo uskoro
::
:: Budale računaju na sreću.
::
:: :: jer kada se iskljuci u biosu AMD SMT poraste fps u igricam
:: :: za neki procenat sto govori da nije optimizovano za AMD SMT
:: ::
:: ::
:: :: http://m.hexus.net/tech/news/cpu/103117-amd-says-seeding-dev-kits-will-boost-ryzen-gaming-performance/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djodjo da se nadovezem na piska 03.03.2017. 17:58 #632582

status: user
broj poruka: 658
ziv primer o ovome sto govori je stara igra mafia 2, neki brat rus haker je tada izbacio patch za amd fenom 2, i gle cuda fps bio isti kao na q9xxx intel procesorima, jedino tako je mogao da se sredim min frejmrate i primetno poraste avg frejrate..... To mi je ostalo u secanju kao i da taj patch je menjao neki cfg koji je pokretao deo koda koji je pisan za intel i podizao fps, drugim recima nabedjivao je racunar da se u njemu nalazi intel a ne amd cpu....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Re: Re: Morace developeri da razviju optimizaciju kao za Intel HT 03.03.2017. 18:30 #632586

status: user
broj poruka: 6643

... pa ironično, kolegzi, ironično... nisi ti u pitanju.

Budale računaju na sreću.

:: Ne znam sto se meni obracas dao sam link gde se govori o tome .....
::
::
:: :: Daj, ne lupetaj, prava je činjenična stvar, da se softver radi sa INTEL DEVELOPER KIT-om, i da se sve instrukcije podešavaju prema intelu, a ako to nije dovoljno, ONDA SE PODEŠAVAJU da nikako ne odgovaraju AMD-u. I, to je ovde slučaj. Uskoro će volšebno i ryzen da pokazuje lošije rezultate u sintetičkim benchmarcima, samo dok se sad malo prouči kako da se sve to `naštima`.. hehe. Uvek tako bilo, tako će i biti. Para vrti gde burgija neće
:: :: Fora je što je AMD u većini ili skoro svemu, iskopirao Intel pa će biti izuzetno teško napraviti distinkciju (u developer kit-u) koja će pogodovati samo specifičnim intel rešenjima i usporavati - samo amd rešenje. Jednostavno su bili primorani na to
:: :: .... kam` gi vesti o drop cenama, a? Ta kavurma i čvarci me interesuju. Ja sam pre nego što se sve ovo obznanilo na ovom forumu predvideo da će izlazak Ryzena biti najbolji momenat - da se pazari Intel. Valjda nisam promašio. Videćemo uskoro
:: ::
:: :: Budale računaju na sreću.
:: ::
:: :: :: jer kada se iskljuci u biosu AMD SMT poraste fps u igricam
:: :: :: za neki procenat sto govori da nije optimizovano za AMD SMT
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: http://m.hexus.net/tech/news/cpu/103117-amd-says-seeding-dev-kits-will-boost-ryzen-gaming-performance/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Morace developeri da razviju optimizaciju kao za Intel HT 03.03.2017. 23:37 #632613

status: user
broj poruka: 5696
Ovo sto si napisao je totalno pogresno a reci cu ti i zasto.

Mozda niste svesni ali se NISTA, ama bas NISTA ne vrti oko Intela ili AMD-a, odavno! Microsoft je taj koji APSOLUTNO DIKTIRA sta ce se i kako obradjivati u kodu, koji procesor ce biti podrzan u novim verzijama Windowsa itd. AMD i Intel zajedno upadaju u statisticku gresku ako ih poredimo sa M$-om. Niti jedna druga firma moze da utice na tok computing-a, ni prividno a kamo li realno, koliko to moze M$. I Intel i AMD skoro u potpunosti zavise od milosti velikog Microsoft-a


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Daj, ne lupetaj, prava je činjenična stvar, da se softver radi sa INTEL DEVELOPER KIT-om, i da se sve instrukcije podešavaju prema intelu, a ako to nije dovoljno, ONDA SE PODEŠAVAJU da nikako ne odgovaraju AMD-u. I, to je ovde slučaj. Uskoro će volšebno i ryzen da pokazuje lošije rezultate u sintetičkim benchmarcima, samo dok se sad malo prouči kako da se sve to `naštima`.. hehe. Uvek tako bilo, tako će i biti. Para vrti gde burgija neće
:: Fora je što je AMD u većini ili skoro svemu, iskopirao Intel pa će biti izuzetno teško napraviti distinkciju (u developer kit-u) koja će pogodovati samo specifičnim intel rešenjima i usporavati - samo amd rešenje. Jednostavno su bili primorani na to
:: .... kam` gi vesti o drop cenama, a? Ta kavurma i čvarci me interesuju. Ja sam pre nego što se sve ovo obznanilo na ovom forumu predvideo da će izlazak Ryzena biti najbolji momenat - da se pazari Intel. Valjda nisam promašio. Videćemo uskoro
::
:: Budale računaju na sreću.
::
:: :: jer kada se iskljuci u biosu AMD SMT poraste fps u igricam
:: :: za neki procenat sto govori da nije optimizovano za AMD SMT
:: ::
:: ::
:: :: http://m.hexus.net/tech/news/cpu/103117-amd-says-seeding-dev-kits-will-boost-ryzen-gaming-performance/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Re: Re: Morace developeri da razviju optimizaciju kao za Intel HT 04.03.2017. 01:24 #632616

status: user
broj poruka: 6643
Grešiš, ovaj, grešiš.... vlasnik patenata x86 je Intel. Intel. Softver - alat, koji koristi i MS i svi koji išta programiraju na PC platformi, mora da poštuje hardver. Po Intel - propisima. Ne postoji način da MS isprogramira nešto što je već naštancano., što je hardver... po strogim monopolskim i patentima zaštićenim pravima. Količina para i moći je nebitna pred prirodnim zakonom. MS samo može bolje ili lošije da prilagodi svoj softver. Dokaz toga je dx9-11 i dx12 - koji je nastao pod pritiskom amd-a koji je pokušao da zaobiđe upravo ta softversko-hardverska ograničenja koja nameće Intel celoj industriji, a koja favorizuje.. gle čuda, znamo koga, a da za to ne mora da razvija ništa posebno tj. ulaže, samo ubire pare. Mene baš briga što je to Intel, isto bi mi smetalo i da je AMD ili Qualcomm ili ŠmugŠmug... nebitno, jer, to je razlog da umesto da dobijemo zdravu konkurenciju i najbolje moguće, sve pobrojane firme, ali pod diktaturom Intela kao najjačeg, troše resurse u nefer igri i podjebavanju i mi na kraju ne dobijemo (moguć) napredak već samo deo toga, a bogami, kako je bilo krenulo sa `na kašičicu` politikom, ne dobijemo ništa, godinama.

Budale računaju na sreću.

:: Ovo sto si napisao je totalno pogresno a reci cu ti i zasto
::
:: Mozda niste svesni ali se NISTA, ama bas NISTA ne vrti oko Intela ili AMD-a, odavno! Microsoft je taj koji APSOLUTNO DIKTIRA sta ce se i kako obradjivati u kodu, koji procesor ce biti podrzan u novim verzijama Windowsa itd. AMD i Intel zajedno upadaju u statisticku gresku ako ih poredimo sa M$-om. Niti jedna druga firma moze da utice na tok computing-a, ni prividno a kamo li realno, koliko to moze M$. I Intel i AMD skoro u potpunosti zavise od milosti velikog Microsoft-
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
:: :: Daj, ne lupetaj, prava je činjenična stvar, da se softver radi sa INTEL DEVELOPER KIT-om, i da se sve instrukcije podešavaju prema intelu, a ako to nije dovoljno, ONDA SE PODEŠAVAJU da nikako ne odgovaraju AMD-u. I, to je ovde slučaj. Uskoro će volšebno i ryzen da pokazuje lošije rezultate u sintetičkim benchmarcima, samo dok se sad malo prouči kako da se sve to `naštima`.. hehe. Uvek tako bilo, tako će i biti. Para vrti gde burgija neće
:: :: Fora je što je AMD u većini ili skoro svemu, iskopirao Intel pa će biti izuzetno teško napraviti distinkciju (u developer kit-u) koja će pogodovati samo specifičnim intel rešenjima i usporavati - samo amd rešenje. Jednostavno su bili primorani na to
:: :: .... kam` gi vesti o drop cenama, a? Ta kavurma i čvarci me interesuju. Ja sam pre nego što se sve ovo obznanilo na ovom forumu predvideo da će izlazak Ryzena biti najbolji momenat - da se pazari Intel. Valjda nisam promašio. Videćemo uskoro
:: ::
:: :: Budale računaju na sreću.
:: ::
:: :: :: jer kada se iskljuci u biosu AMD SMT poraste fps u igricam
:: :: :: za neki procenat sto govori da nije optimizovano za AMD SMT
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: http://m.hexus.net/tech/news/cpu/103117-amd-says-seeding-dev-kits-will-boost-ryzen-gaming-performance/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi John Taylor AMD PR deo njegove izjave na ovom prethodnom linku sto sam dao 04.03.2017. 07:28 #632620

status: user
broj poruka: 7694
`On ovu anomaliju u odredjenim igrama na 1080 p ,pripisuje razvoju i optimizaciji
igara iskljucivo za Intel platforme do sada.(AMD SMT je nova pojava i nije identican Intel HT i govori se o PC trzistu igara ne o konzolama)Cak i bez optimizacije za Ryzen daje gladak framerate na svim CPU zavisnim igrama isto kao i na GPU zavisnim igrama i VR .itd ....`
I onda navodi kuce koje vec rade na optimizaciji .. Oxide Games,Bethesda itd ...


CPU benchmarking deficits to the competition in certain games at 1080p resolution can be attributed to the development and optimization of the game uniquely to Intel platforms – until now. Even without optimizations in place, Ryzen delivers high, smooth frame rates on all `CPU-bound` games, as well as overall smooth frame rates and great experiences in GPU-bound gaming and VR. With developers taking advantage of Ryzen architecture and the extra cores and threads, we expect benchmarks to only get better, and enable Ryzen excel at next generation gaming experiences as well.

Game performance will be optimized for Ryzen and continue to improve from at-launch frame rate scores. John Taylor, AMD.
http://m.hexus.net/tech/news/cpu/103117-amd-says-seeding-dev-kits-will-boost-ryzen-gaming-performance/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: John Taylor AMD PRdeo njegove izjave na ovom prethodnom linku 04.03.2017. 08:15 #632622

status: user
broj poruka: 666
Nema šta, sve kristalno jasno. Kad to kaže PR, onda je sigurno tako.
Mora da je i čuveni Ashes of the Singularity razvijan i optimizovan isključivo za Intel platforme:

https://tinyurl.com/znzq5dg
http://www.amd.com/en-us/markets/game/featured/ashes-of-the-singularity



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: John Taylor AMD PRdeo njegove izjave na ovom prethodnom linku 04.03.2017. 08:47 #632627

status: user
broj poruka: 7694
Decko valjda vidis i sam ako pratis problematiku ,da kad se iskljuci u nekim igrama AMD SMT porastu perfomanse za 5 % ,sto govori da aplikacija nije optimizovana za AMD SMT ,jedini logican zakljucak .Jer sve to isto radi u masi drugih programa pocev od Cinebench pa nadalje.


:: Nema šta, sve kristalno jasno. Kad to kaže PR, onda je sigurno tako.
:: Mora da je i čuveni Ashes of the Singularity razvijan i optimizovan isključivo za Intel platforme
::
:: https://tinyurl.com/znzq5d
:: http://www.amd.com/en-us/markets/game/featured/ashes-of-the-singularit
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Re: Re: John Taylor AMD PRdeo njegove izjave na ovom prethodnom linku 04.03.2017. 10:20 #632630

status: user
broj poruka: 666
Vidim i pratim, zato i rekoh da ovaj generički PR damage control u pokušaju ne pije vodu.

Problem sa HT (pa i SMT) u gejmingu je `malo` komplikovaniji od puke optimizacije, o čemu govori i sledeći test:
https://www.techpowerup.com/forums/threads/gaming-benchmarks-core-i7-6700k-hyperthreading-test.219417/

Pritom, ne treba stavljati automatski znak jednakosti između igara i drugih aplikacija kada je reč o radu i iskorišćenosti procesora, a još manje ignorisati činjenicu da se PR `anomalije` pojavljuju i kod igara koje su ponajmanje `razvijane i optimizovane isključivo za Intel platformu` (khm, khm, Ashes of the Singularity, khm, khm - pogledati moj prethodni post).

Dakle, moraćete ti i tvoj PR malo bolje da se potrudite... dečko.


:: Decko valjda vidis i sam ako pratis problematiku ,da kad se iskljuci u nekim igrama AMD SMT porastu perfomanse za 5 % ,sto govori da aplikacija nije optimizovana za AMD SMT ,jedini logican zakljucak .Jer sve to isto radi u masi drugih programa pocev od Cinebench pa nadalje
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Re: Re: John Taylor AMD PRdeo njegove izjave na ovom prethodnom linku 04.03.2017. 13:39 #632635

status: user
broj poruka: 7694
Moram priznati dobra naucna fantastika po Intel instrukcijama :).
Sada cete masovno da kupujete dual core G4560 :)


:: Vidim i pratim, zato i rekoh da ovaj generički PR damage control u pokušaju ne pije vodu
::
:: Problem sa HT (pa i SMT) u gejmingu je `malo` komplikovaniji od puke optimizacije, o čemu govori i sledeći test
:: https://www.techpowerup.com/forums/threads/gaming-benchmarks-core-i7-6700k-hyperthreading-test.219417
::
:: Pritom, ne treba stavljati automatski znak jednakosti između igara i drugih aplikacija kada je reč o radu i iskorišćenosti procesora, a još manje ignorisati činjenicu da se PR `anomalije` pojavljuju i kod igara koje su ponajmanje `razvijane i optimizovane isključivo za Intel platformu` (khm, khm, Ashes of the Singularity, khm, khm - pogledati moj prethodni post)
::
:: Dakle, moraćete ti i tvoj PR malo bolje da se potrudite... dečko.
::
::
:: :: Decko valjda vidis i sam ako pratis problematiku ,da kad se iskljuci u nekim igrama AMD SMT porastu perfomanse za 5 % ,sto govori da aplikacija nije optimizovana za AMD SMT ,jedini logican zakljucak .Jer sve to isto radi u masi drugih programa pocev od Cinebench pa nadalje
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed + za ovo sto tvrdi maxxio. Pad fps-a pri ukljucenom SMT-u 04.03.2017. 13:52 #632636

status: user
broj poruka: 10984
verovatno NIJE posledica nedovoljne ``optimisanosti``, jer ista pojava (pad fps-a kao posledica ukljucenja HT-a) je primecena i na masinama sa Intel procesorima. Odnosno, ako bi se, ipak, ``optimizacijom`` postiglo da igra ``benefituje`` od koriscenja ``podeljenih jezgara`` to jest ``dupliranih`` (2x ``logickih`` nastalih od X ``fizickih``), onda bi se isti (ili priblizno isti) pomak javio i na Intel (HT - enabled) i na Ryzen (SMT - enabled) masinama...

Evo jedne od bezbroj rasprava na temu fizicka vs logicka (HT) jezgra:
https://goo.gl/PPAogT
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: + za ovo sto tvrdi maxxio. Pad fps-a pri ukljucenom SMT-u 04.03.2017. 20:29 #632640

status: user
broj poruka: 6643
Daj ne lupetaj. Govorimo o nekim igrama. Ne o svima. I o tome da se ne ponaša isto za HT i SMT (pad) pa onda ne mora automatski - i najverovatnije i neće - da optimizacija za ht bude to i za smt i obratno. Odnosno, govorimo o istoj boljci - pošto je softver igre isti, očigledno se radi o razlikama u samim procesorima. Pri tom ne mislim da ne valja jedan ili drugi, sranje je u igrama, odnosno, neoptimizovanosti za ovo ili ono. Dal` namerno dal` iz lenjosti ili neznanja, nebitno. Činjenica je da je intel ht odaaaavno tu, i da, kao što si rekao i dalje ima problema sa optimizacijom, tako da amd tek treba da pređe deo tog puta ili ceo. Ali je činjenica da igre koje su kako-tako optimizovane za intel, ne moraju biti za amd i obratno (nisam primetio tj. obraćao pažnju, ima li gde da ht ne donosi benefit u igri a da istovremeno smt amd-a donosi, možda ima možda nema, ne znam, verujem na reč). Nema tu mnogo palamuđenja, u gomili softvera koji je testiran, vidi se sirova snaga procesora. I odstupanje nastaje kod nekih igara. Ne govorimo ovde o cpu-ima koji su sa manje jezgara i mnogo više frekvencije, što im u igrama donosi benefit jer ne koriste mnogo jezgara, već, o istim perjanicama Intel-a u odnosu na ryzen - nema razloga osim optimizacije, da neke igre imaju mnogo manje rezultate. Da baš sve imaju mnogo manje, ok, to je arhitektura, ovako.. nećete ga kupiti za igru, intelovci. Jebiga.

`Za igre i za overclock, jako lose.` Hehe.

Budale računaju na sreću.

:: verovatno NIJE posledica nedovoljne ``optimisanosti``, jer ista pojava (pad fps-a kao posledica ukljucenja HT-a) je primecena i na masinama sa Intel procesorima. Odnosno, ako bi se, ipak, ``optimizacijom`` postiglo da igra ``benefituje`` od koriscenja ``podeljenih jezgara`` to jest ``dupliranih`` (2x ``logickih`` nastalih od X ``fizickih``), onda bi se isti (ili priblizno isti) pomak javio i na Intel (HT - enabled) i na Ryzen (SMT - enabled) masinama..
::
:: Evo jedne od bezbroj rasprava na temu fizicka vs logicka (HT) jezgra
:: https://goo.gl/PPAogT
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Jedno vreme nije te bilo (nisi se javljao), a sada, evo 04.03.2017. 21:28 #632645

status: user
broj poruka: 10984
u samo jednoj temi dva puta pominjes nekakvo i necije lupetanje. Da te nije neko izlupetao, skoro, pa ti je lupetanje postalo opsesija? Hajde, zovi, pa da te branimo...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs