Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows 7 nece da se apdejtuje? [SOLVED]
STRANA 1 OD 1
dbqp Windows 7 nece da se apdejtuje? [SOLVED] 18.03.2017. 18:53 T64697

status: user
broj poruka: 1368
U pocetku sam bio sumnjicav dok sam izguglavao razna resenja koja mahom nisu bila delotvorna. Te skini ovaj hotfix, te skini ovo mudo, te skini ono mudo i voala:

https://www.sevenforums.com/tutorials/91738-windows-update-reset.html

Izupucavam sva tri .bat fajla (Run as administrator, nebitno dal iz npr. Total Commandera ili cega vec), redom od prvog do poslednjeg, onda zatrazi restart i tu zakoci pa se zvekne reset (tako je bilo kod mene) nakon reseta izbaci da je problematicno restartovan sistem i tu se ide na Start Windows normally ili kako vec, nakon toga udavi jedno 10 min sa konfigurisanjem samog sebe.

Kad uleti u sistem odete na Windows update i kliknete na check for updates, i najbolje da ga takvog ostavite preko noci, ugasite monitor i sutra kad ustanete 2 GB (u mom slucaju) apdejtova za sve i svasta. I ne prestaje da preuzima nove apdejtove, Windows update se ponasa najnormalnije.

Cak i nakon letimicnog check for updates vise nema beskrajnog cekanja nego kroz koji minut izbaci ima li ili nema apdejtova.

Nadam se da ce nekome biti od koristi. Pozdrav.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pozdrav, Volodja. Spasibo. 18.03.2017. 22:00 #633336

status: user
broj poruka: 10984
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 18.03.2017. 22:03 #633337

status: user
broj poruka: 3796
Ja vec godinama koristim win 7 ultimate 64 bit sp1, i odmah kada instaliram pogasim sva ta sranja za updejtove i ostalu gamad u eksn centru(control panel)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nije Adzo problem u gasenju u-p-d-a-t-e-mehanizma 18.03.2017. 22:18 #633338

status: user
broj poruka: 10984
...nego problem nastaje ako ti ipak zatreba apdejtovanje. Dobar primer: Skype (poslednja dva bilda) ne moze da se apdejtuje ako je iskljucen win update. Komponentu koja mu nedostaje, Veliki Zli Bili isorucuje ili u obliku ``fiksa`` ili standardnog ``KB`` fajla. E, ali kad hoces da (re)aktiviras win update, prc! - ne damo ti nista, pirate jedan, mi uzimamo siromasima i nosimo bogatima (bogati treba da budu jos bogatiji a siromasi neka pocrkaju iliti Tako je govorio Superhik)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re 18.03.2017. 23:39 #633343

status: user
broj poruka: 1368
@Torta Nema na cemu, tavarish :):):)

@Adzem Jao bre jebote ti i tvoje teorije, aj ono sto sam te podrzao za 110-120 ppi monitore al da onemogucis SHITDOWS-u da se apdejtuje jebote zivot a ljudi kume i mole da im se apdejtuje i kmece kad kako rece Torta zli bili to onemoguci jer daje prioritet bangavoj 8mici i retardiranoj 10tki samo zato sto su kao nesto spektakularno naprednije... Ok DX12, i ta sranja su full za gaymere ali bato jebote... Pokupices neku malware-cugu bas zato sto se kuяcis... Cuj SP1... Ma sta je jedem vnago, stavi ako oces i Win 3.11 ili furaj DOS 6.0



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 18.03.2017. 23:55 #633344

status: user
broj poruka: 1060
nisam znao za ovu foru, al aj da pomenem, ja sam na netu naletao na rešenje tip u nekom AppData podfolderu, obrišeš 2-3 fajla koji su kao spiskovi tih apdejta. kad njih nema, i kada se ponovo klikne da proveri dal ima apdejt, on ih napravi ponovo i sve radi kako treba

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 19.03.2017. 00:07 #633345

status: user
broj poruka: 18930
Ovo potvrdjujem sa pouzdanoscu i godinama iskustva.
Kada izadje glavna zakrpa, SP1 npr., skinem poslednji windows sa tim sp1 i vozi. I tako je daleko pouzdanije, kvalitetnije, nego malo-malo pa update, gazi, instaliraj, restartuj, tako 100 puta.

Radio sam update jedino na poslu, i to zato sto je tako moralo, Win XP, Win7, Win8 i Win8.1, redovno je radjen update, nesto sto sam najvise mrzeo, gotov posao, pakujem se, gasim laptop, a ono update pri gasenju.. Cekam, cupkam, sizim.

Posle update-a, nikakva korist, samo usporenost.
Za nekog ko je `nestrucan`, ne zna sta radi i koje sajtove posecuje, ne zna sta skida s interneta, on ce da ga fasuje i za njega nema pomoci, ne moze da ga zastiti 1000 update-ova, 10 anti virusa i 10 firewall-ova, anti-malware, anti-spyware-a, popup blockera, on ga je FASOVAO. Dovoljan je kvalitetan AV i fw kao sto je npr. ESS i `zasticen je`.


:: Ja vec godinama koristim win 7 ultimate 64 bit sp1, i odmah kada instaliram pogasim sva ta sranja za updejtove i ostalu gamad u eksn centru(control panel)..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 19.03.2017. 00:23 #633348

status: user
broj poruka: 4222
Ima spywareblocker 5.5 i samo dodaš adrese koje ne daš da se pokreću u gc, ff, jer to uglavnom koriste.
Ja koristim operu, ali na nekim AMD konfiguracijama jednostavno ne radi opera. Kada u operu dodaš sofatak2 za simuliranje gc u operi sve radi kako treba, jedino izbacuje na početnoj stranici opera da treba da se nadogradi na gc radi bezbjednosti
, ali sve tadi osim gifova.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 19.03.2017. 00:34 #633350

status: user
broj poruka: 3796
Sto se tice neta, jedino sranje sto sam fasovao je triper, zbog jebenog badua... Ostalo nikada nista preko neta, keve mi nevenke.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
carandra ?? 19.03.2017. 00:59 #633352

status: user
broj poruka: 160

pa koja su ti ta tri bat fajla?
poz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Carevicu Andrijo, imas te fajle-frajle na antresi koju je 19.03.2017. 01:23 #633354

status: user
broj poruka: 10984
Vava zivopisao (ali ne klikci na nju, orlicu-carevicu, nego poplavljuj pa kopipejstuj, jerbo je Vava malo zjebo link).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs