Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Problem paljenje racunara
STRANA 1 OD 1
Hyper Problem paljenje racunara 20.03.2017. 10:34 T64703

status: user
broj poruka: 563
Znaci imam problem sa paljenjem,opisacu najbolje sto mogu kako se desava,u pitanju je windows 10...ugasim racunar normalno na shutdown i kada hocu da upalim na power dugme ili na pritisak na tastaturi dodje do logoa windows i ugasi se totalno,posle toga mogu da upalim samo preko power dugmeta i tada radi normalno citav dan...kada se skroz ugasi iz struje takodje startuje normalno kasnije...e sada mislim da sam nasao problem ali ne znam da ga resim...kada iskljucim hard sa sistemom racunar se normalno pali bez gasenja...kao da kada uradim shutdown on se ne ugasi skroz nego tek ponovo po paljenju pa tek tada mogu da ga upalkim normalno...kao da zapravo ide u nekakv sleep mode a ne shutdown,da je hardwerski problem desavalo bi se i bez harda sa sistemom,ovo nesto brljavi sistem a ja ne znam sta?

Reseno - iskuljcio sam opciju `turn on fast startup` i sada se normalno pali
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re 20.03.2017. 12:59 #633415

status: user
broj poruka: 1368
Poprilicno konfuzan post i po svemu sudeci ta 10tka nije dobro instalirana. Nema to nikakve veze sa fast boot-om. A ako ima veze sa fast boot-om onda je ili do BIOS-a ili do ploce. Fast boot je tu da preleti POST sto brze moze i da odmah krene sa pokretanjem sistema.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 20.03.2017. 13:13 #633418

status: user
broj poruka: 563
Konfuzan je i problem,ali nakon iskljucivanje gore navedenog sve radi normalno,preskoci post sve,fast boot je ukljucen u biosu i radi,komp se dize za par sekundi,samo je ova opcija u power opcijama sistema nesto zezala,razlog ne znam,ali cu instaliram drugu desetku da vidim...
Ima ovde prica o tome,izgleda da se ne mirise sa nekim hardwerom ta opcija:

https://www.howtogeek.com/243901/the-pros-and-cons-of-windows-10s-fast-startup-mode/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Socno sam se nasmejao... 20.03.2017. 16:14 #633421

status: user
broj poruka: 1368
Cuj cuva u hiberfil.sys podatke da bi ti kao brze ucitao sistem.
E znas sta radim sa hiberfil.sys i onim drugim kurtonom, cini mi se da je u pitanju tzv. `virtualna memorija`? DISABLE, ili sto sto bi rekao Miodrag Petrovic - pod mac bato! Sta ima koje pi.ke lepe materine da mi zauzima prostor velicine ram memorije pogotovo na SSD-u a pogotovo virtuelna memorija? Apsurd nad apsurdima. Tako je bilo sa svim Windowsima, XP, 7, 8.1 i 10. Koji bre fast boot? Ja bre mislio to opcija u BIOS-u da maltene ne prikaze post vec odmah krene da ucitava, kao sto je i bilo na prethodnom lapu. Ne stignes bre ni da roknes F10 da bi usao u BIOS a on vec ucitao sistem.
Meni je to sranje disableovano na ovom novom (jer prosto ne radi istu stvar kao na starom), a sto se desktopa (dosta starijeg tice) mislio sam da je u pitanju Quick boot koji takodje ne radi nista.
Gledaj makar 8 gb rama da imas da ti ne treba ni virtuelni fajl a natocito hiberfil.sys - hibernacija - koji je debilizam teski. Fakticki prekopira sadrzaj iz RAM memorije u taj fajl. Bolje mu je da ode u sleep pa nek i vuce neki minimum struje/trosi bateriju nego da ti otima prostor na HDD/SSD-u tj. sistemskoj particiji. Jedino ako nestane struja na desktopu moze doci do fakticki nicega jer sleep je maltene isto sto i hibernacija samo sto je RAM pod naponom sto u prevodu znaci da kada se desi gore navedeno sistem se ucitava od pocetka i gube se podaci koji nisu sacuvani. Inace te gluposti su zamisljene za konfiguracije koje imaju lupam 2Gb rama i manje, i totalno su nepotrebne. Jbt pa krsten mobilni danas ima preko 2gb rama...



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Turn off fast statup 20.03.2017. 16:40 #633426

status: user
broj poruka: 9381
Resava 90% svih problema oko paljenja - gasenja kompa pod Win X.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Turn off fast statup 20.03.2017. 16:59 #633431

status: user
broj poruka: 1368
Sto se Windowsa 10 tice - dok ne izadje service pack za mene ce to biti samo eksperimentalan OS. Jednako tretiram i napusteni projekat 8.1. Sve posle 7 SP3 je na zalost nepouzdano i nedovrseno. A prinudjivanje korisnika najnovije generacije intelovih procesora da koriste 10-tku odnosno nedostatak podrske za iste u 7mici i 8.1 je dokaz da su cisti monopolisti. No, kako kaze stara narodna poslovica - Nicija nije do zore gorela...



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Resava 90% svih problema oko paljenja - gasenja kompa pod Win X
::
:: macOS Sierr
:: What can your Mac do now? Just ask
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 7 SP3...??? 20.03.2017. 20:04 #633445

status: user
broj poruka: 9381
Ko sve nece da šilji po ovom forumu...

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs