Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Hitno - Bitlocker ili sta god vec bilo
STRANA 1 OD 1
strikan33 Hitno - Bitlocker ili sta god vec bilo 21.03.2017. 10:12 T64712

status: user
broj poruka: 302
Pozdrav ljudi,

Na kompu se zapatilo ovo neko njesra, i naravno nema pristupa nicemu, dobijena je poruka gde trazi da mu se uplati pola bitcoina. Naravno ne pada mi na pamet da mu platim, jer ce biti onda cena 1000 itd, zanima me da li ima ikakve sanse da se ovo razbije, jer u pitanju su podaci za knjigovodsvo za zadnjih nekoliko godina. Sve u svemu haos.

Svaki savet dobrodosao i hvala unapred.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 21.03.2017. 10:44 #633512

status: user
broj poruka: 1586
uuuu, gadna situacija... Cuo samjos od par ljudi da se zapatilo sa time, ali niko nista nije uspeo da vrati, poznatim alatima.

iskopah ovo, pa pokusaj, verovatno ce dosta trajati, ali dobro iscitaj pa pokusaj da spasis sta se spasiti moze.

https://malwaretips.com/blogs/remove-cryptolocker-virus/

Ovde ima i neko objasnjenje u vezi te gamadi.

http://www.2-spyware.com/remove-cryptolocker.html

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ,,, 21.03.2017. 10:57 #633513

status: user
broj poruka: 302
Hvala Milose,

pretpostavljam ja da ce to biti uzaludna borba, al rekoh da pitam, mozda neko ima neko resenje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Joj muko. 21.03.2017. 11:17 #633515

status: user
broj poruka: 1368




Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG Re: ,,, 21.03.2017. 11:20 #633517

status: user
broj poruka: 1586
Nema na cemu, samo ne odustaj, koliko sam citao ovaj tutorijal, sanse i nisu tako lose da se spasu bar neki podaci, ako ne kroz samu proceduru, onda bar kroz neku vrstu recovery-ja.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: Hvala Milose
::
:: pretpostavljam ja da ce to biti uzaludna borba, al rekoh da pitam, mozda neko ima neko resenje
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ma3x Nazalost, nece to ici 21.03.2017. 11:32 #633518

status: user
broj poruka: 223
Imao sam istu situaciju pre nekoliko meseci u jednom projektnom birou, jedino sto sam uspeo je da izvucem backup sa servera. Bitlocker je jedan od RANSOMWARE izdanaka, nista od malobrojnih alata sa neta ne moze da odradi posao jer je u pitanju 512-bitna enkripcija i naravno `otkup` koji traze koji je u proseku 700 dolara je bacanje para u vazduh. Izvini sto moram da te razocaram, ali to je to.


C: /

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Hitno - Bitlocker ili sta god vec bilo 21.03.2017. 11:51 #633519

status: user
broj poruka: 18940
Safe mode, system restore? Ili ako nece tako, onda butabilni MSDart ERD commander, pa iz toga.


:: Pozdrav ljudi
::
:: Na kompu se zapatilo ovo neko njesra, i naravno nema pristupa nicemu, dobijena je poruka gde trazi da mu se uplati pola bitcoina. Naravno ne pada mi na pamet da mu platim, jer ce biti onda cena 1000 itd, zanima me da li ima ikakve sanse da se ovo razbije, jer u pitanju su podaci za knjigovodsvo za zadnjih nekoliko godina. Sve u svemu haos
::
:: Svaki savet dobrodosao i hvala unapred
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko U zavisnosti 21.03.2017. 15:56 #633532

status: user
broj poruka: 4228
koja je gamad: pogledaj da li Eset, Kaspersky, TrendMicro imaju rešenja. Ja sam uspevao bez problema da vratim neke starije verzije ransomware, mislim Tesla v2 ili v3. Za v4 (ili v4+) još uvek nisam našao dobro rešenje.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 21.03.2017. 16:58 #633541

status: user
broj poruka: 302
Hvala svima na savetima, probacu sve, ali i sve kuce koje se bave spasavanjem podataka rekli su da je mrka kapa, i da su sanse gotovo nikakve.

Al` nada umire poslednja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Izgleda niko nije cuo za BBČ 21.03.2017. 19:53 #633549

status: user
broj poruka: 5696
ili ti Bekap Bulju Čuva

na bilo kojoj masini moras imati azuiriran OS i commercial/business grade AV.

BTW. to nema nikakve veze sa Bitlockerom koji je Windowsom transparetni vid enkripcije podataka na sistemskom disku


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ne kloni duhom! 21.03.2017. 21:16 #633564

status: user
broj poruka: 4228
Pokušaj da kontaktiraš VMARC - mislim da je on uspevao da vrati podatke sa nekih kriptovanih particija, foldera...

I da se ispravim pre nego što me neko nije `dezinficirao`: vraćao sam podatke kriptovane ransomverom, a ne sam ransomver. Uspeo sam da povratim koristeći besplatne alate upravo ovih proizvođača koje sam naveo. Imaju nekoliko alata koji uspevaju da se izbore sa različitim enkripcijama.

Dakle, nisu u pitanju anti-virusi koji uklanjaju virus, već alatke koje zaključane podatke otključavaju i vraćaju u upotrebljio stanje.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Nemoj da me kontaktiras, nemam resenje 21.03.2017. 22:03 #633566

status: user
broj poruka: 9381
macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ridah Uff... 22.03.2017. 10:53 #633576

status: user
broj poruka: 35
Mene samo zanima, gde se bre šunjate kad na sebe navučete takve bube?


My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the dark side.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Uff... 22.03.2017. 11:05 #633577

status: user
broj poruka: 18940
Obicno iz email-a, ili uz neki program.


:: Mene samo zanima, gde se bre šunjate kad na sebe navučete takve bube
::
::
:: My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the dark side.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 22.03.2017. 11:09 #633578

status: user
broj poruka: 9460
Ne znam za ovaj slucaj, ali pokusaj da vidis da li je mozda ostalo negde na HDD-u kao temp folder ( obrisan, naravno ), jer valjda treba da trpa u temp kada enkriptuje, a to ostane negde na hardu.
Procesljaj sa nekim programom za izvlacenje obrisanih fajlova i sl. Moze Get data back...
Ako ih nema tu, onda mrka kapa, jedino verovati liku i uplatiti novac koliko trazi, nema druge.
Da, za ubuduce BBČ. Veoma bitne podatke drzati na vise mesta, ne se zajebavajte s tim.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ,,, 22.03.2017. 11:12 #633579

status: user
broj poruka: 302
@Ridah, ja obicno znam gde se shunjam i kako da se zastitim, u pitanju je tastin komp, a zena je u srednjim godinama, i ne proverava svaki mail, pogotovo sto komp koristi samo u poslovne svrhe, i za korespondenciju sa saradnicima.

99% ljudi mi je reklo da je najverovatnije iz maila povukla to cudo.

E sad, nesto malo smo uspeli da povratimo, ne pitajte me kako nisam bio kod nje da vidim, nit sam pricao sa njenim programerom, niti znam sta, al ajde bolje ista nego nista.

Da ne otvaram novu temu, posto ne znam da li je do sada koristila licenciran antivirus, preporucite mi neki, tj koji da kupi i koji je cenovno prihvatljiv.

Hvala unapred svima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Re: ,,, 22.03.2017. 11:53 #633582

status: user
broj poruka: 393
Kasno se ukljucujem ali rekoh da dam savet u vezi sa antivirusom.
Ne znam koliko si upoznat ali postoji Malwarebytes Anti-ransomware (doduse jos uvek beta) koji i sluzi da predupredi da se racunar zarazi ovim cudima.
https://forums.malwarebytes.com/topic/177751-introducing-malwarebytes-anti-ransomware-beta/
Ja duze vreme koristim free verziju Bitdefendera i nisam se zarazio do sad. Laptop na kome ga koristim ke malo slabiji ali ga bitdefender ne gusi toliko. Tako da ako tasta ima stariji racunar, moja preporuka je bitdefender.

Raspitaj se kako ga je sredio da znamo sta da radimo ako nas zadesi ista muka...
:: @Ridah, ja obicno znam gde se shunjam i kako da se zastitim, u pitanju je tastin komp zena je u srednjim godinama, i ne proverava svaki mail, pogotovo sto komp koristi samo u poslovne svrhe, i za korespondenciju sa saradnicima
::
:: 99% ljudi mi je reklo da je najverovatnije iz maila povukla to cudo
::
:: E sad, nesto malo smo uspeli da povratimo, ne pitajte me kako nisam bio kod nje da vidim, nit sam pricao sa njenim programerom, niti znam sta, al ajde bolje ista nego nista
::
:: Da ne otvaram novu temu, posto ne znam da li je do sada koristila licenciran antivirus, preporucite mi neki, tj koji da kupi i koji je cenovno prihvatljiv
::
:: Hvala unapred svima
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hlmgroup Samo ove 2 stvari pomažu... 28.03.2017. 23:02 #633799

status: user
broj poruka: 22
ali nisu svemoguće

https://success.trendmicro.com/solution/1114221-downloading-and-using-the-trend-micro-ransomware-file-decryptor

i

http://www.shadowexplorer.com/downloads.html

ja sam uspeo sa jednog servera da izvučem oko 4 Tb podataka, ali sa neke kućne mašine nisam uspeo...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 29.03.2017. 00:27 #633802

status: user
broj poruka: 3529
Evo mog iskustva sa ransomeware-om.

Pre godinu i nesto, u jednoj firmi se zapatilo isto njesra, lik je trazio 1 bitcoin u tom trenutku, a cena bitkoina je bila ravno 500eur. Posto jednostavno nije bilo ikakvog resenja, a gomila bitnih podataka, jedino je bilo ostalo da se liku plati pa sta bude, sto je i ucinjeno, i dobio sam key i alat od doticnog, za dekripciju podata te im apsolutno sve uspesno vratio.

Drugi put, u drugoj firmi isti slucaj, samo tada je bilo trazeno u bitkoinima preko 1000eur i toj firmi nije padalo na pamet da plati jer podaci nisu bili od kljucnog znaca, premda opet bilo je tu par bitnih excel fajlova. Evo sta sam uradio, a s obzirom da placanje nije bila opcija:
Kontaktirao sam tog `rusa` putem mail-a, da ga pitam koliko trazi, bla bla...., pa mu onda postavio svoje uslove, kako zelim da se uverim pre placanja da ima kljuc za dekripciju jer ne zelim da mu platim ako mi ne dokaze, na sta mi je on odgovorio da mu posaljem neki fajl na dekriptovanje.
I tako mu ja posaljem 3 jako bitna excel fajla koji su firmi bili bas bas znacajni, on mi dekriptuje samo jedan od ta tri.
Ja se napravim lud, pa modifikujem fajl unutra i vratim mu ga nazad sa objasnjenjem da nesto nije u redu i da to nisu ti podaci. .)
On mi odgovara da je to nemoguce itd.., te se malo iznervirao pa mi rekao aj posalji jos jedan, i ja mu posaljem drugi od znacaja dokument, i dobijem i njega nazad dekriptovanog. .)
Zatim mu napisem, e sad je to to, ovo je vec ispravno, ajde ti meni lepo jos jedan, da budemo 100% sigurni da sve sljaka kako treba i placamo ti, sto on i uradi.
Naravno vise mu se nisam ni javio, on me ispickarao preko mail-a.

Eto, mozda nekome ovo bude pomoglo, da znate da blefom mozete ipak bar delic necega da izvucete, a ja sam eto uspeo apsolutno tri najbitnija fajla firmi da povratim.

Inace pravovremeni backup je majka !


i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
Samsung PM961 M.2 250GB + WD(3TB+1TB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
X-Fi Titanium+Z-5500


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 29.03.2017. 12:14 #633813

status: user
broj poruka: 9460
Hahaha, Sone, al si ga izradio, svaka cast. Piglu Rus :D
Ne znaju oni ko su Srbi :D
Jos da si mu u povratku 4. fajla i ti ubacio neki bitlocker, e to bi bilo do jaja :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 29.03.2017. 12:43 #633815

status: user
broj poruka: 1586
Sjaaaajno, svaka cast zaista :) Toga se treba setiti u trenutku zaista :D

Ma mozemo mi sta god hocemo - samo onda kada stvarno hocemo :D

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs