Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Force Mono sound
STRANA 1 OD 1
Srdjanc Force Mono sound 26.03.2017. 22:36 T64721

status: user
broj poruka: 3104

Dakle poceo sam da igram wow sa prijateljima od nove godine i imam taj neprijatan osecaj kada na jedno uho cujem da lik castuje magiju, a na drugo ne. l jos kad na to dodam da mora cesto da se okrecem u igri pa se sve to mixuje, pocne da me boli glava.

Sad, gledao sam nekako da wow namestim da mi bude Mono ali u podesavanjima nema, a na forumu pise da je to moguce samo iz Windowsovih podesavanja. Licno nisam nasao kako to da uradim, a nalazim na netu da je default podrska za Mono ukinuta jos od Viste.

Mene interesuje da li se neko bavio ovim i da li je ipak moguce resiti? Moze samo WoW da bude Mono, a moze i ceo komp ali da imam neki prekidac da vratim na normalu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 27.03.2017. 19:08 #633748

status: user
broj poruka: 3342
Mozes resiti tako sto ces kupiti stereo 2 mono adapter za 3.5 dzek. http://www.cable-trader.co.uk/images/items/stereo_mono_adapter.JPG

Drugacije ne mozes.

Savetujem ti, pre nego sto ides na ovaj adapter, da uzmes i da utisas malo slusalice (ili zvucnike) i da iskljucis sav audio enhancement kroz playback devices ili u control panelu zvucne karte. Npr. Realtek HD audio manager - sound effects - enviorment - none...itd. Ali, probaj sa iskljucenim ili ukljucenim loudness equalization.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S/2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Eventualno, ako se iole razumes u rukovanje lemilicom 27.03.2017. 22:58 #633759

status: user
broj poruka: 10984
bushilicom i shraffen-cigojnerom, mozes na zadnjem panelu kucista da montiras prekidac koji ces dvozilnim kablom povezati sa stereo izlazima na ploci, pa ces u jednom polozaju prekidaca imati stereo a u drugom polozaju mono zvuk (oba kanala spojena u jedan).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 28.03.2017. 13:26 #633769

status: user
broj poruka: 3104


Znaci samo mehanicki? Nista software?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 28.03.2017. 13:36 #633770

status: user
broj poruka: 9460
Tesko ako nema u drajverima audio kartice opcija.

Najbolje je fizicki kako je tortosmaz predlozio.
Mozes to lepo spakovati u kutijicu, treba ti 2 stereo zenska 3.5mm i jedan dupli preklopnik da fizicki preklopis L/R u jedan.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs