Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Nekoliko pitanja oko baterije za strucnjake :)
STRANA 1 OD 1
damirkic Nekoliko pitanja oko baterije za strucnjake :) 02.04.2017. 19:36 T64742

status: user
broj poruka: 342
Ako ja recimo uzmem Nov/nekoriscen telefon koji je stajao u magacinu godinu ipo recimo, da li je ta baterija I dalje dobra tj. nije crknuta jer nije ni koriscena?

Koliko Dana ili ciklusa punjena izpraznenja plymerska baterija treba da prodje pre nego se kalibrise I dostigne svoj pun kapacitet?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Macka u dzaku. 02.04.2017. 20:00 #633970

status: user
broj poruka: 10984
Par punjenja. Ali, NE prazniti je skroz (ostaviti 15-20%).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija re 02.04.2017. 20:59 #633971

status: user
broj poruka: 4016
zavisi koji je telefon, u nekim slucajevima moras da izvadis bateriju iz aparata (ako se otvara) i skines foliju sa kontakta tako da moze svasta da bude, u krajnjem slucaju zameni bateriju ako je bas losa ali sumnjam.


http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499049
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=886910
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1375818

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damirkic Baterija je integrisana 02.04.2017. 21:14 #633972

status: user
broj poruka: 342
Pitanje: ako ja kupim nov telefon pu 2017 u nekom od nasih `sumnjivih` sopova koji obicno ne daju fiskal vec samo njihovu garanciju tojest papir (recimo MobTrend u Lominoj) a dobijem telefon napravljen krajem 2015 da li ja mogu da zahtevan zamenu ili vracanje novca i slicno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp to moze da bude 02.04.2017. 21:37 #633973

status: user
broj poruka: 3466

ili ovo ili ono

nema pravila

gospodin mobtrend moze da ti izadje u susret i da se to ispegla, i da od trenutka kupovine krece trajanje garancije, ako ti primetis (a ja stvarno mislim da nema sanse da ce biti neke razlike) i onda da nosis na reklamaciju i da cekas ko zna koliko i da se nerviras

uzmi model iz barem 2016 ako je 2017 skupo, a u najgoru ruku napisi ovde u temi koji model konkretno gledas pa da ti ja kazem onako iz perspektive menjaca baterije i tako to :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot ja 02.04.2017. 23:23 #633977

status: user
broj poruka: 978
sam pokrenuo,tj oziveo bateriju koja je stajala 11 godina u telefonu,imala je o,oo volti,mrtva totalno, i nakon tri punjenja drzala je opusteno dva-tri dana koriscenja sa jednim punjenjem.... ali to je stara generacija baterija,ne znam kakve su ove nove....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damirkic Sta se podrazumeva pod danom? 03.04.2017. 13:27 #633985

status: user
broj poruka: 342
Kad neko kaze baterija mi traje dan ili dva, da li to znaci 24 sata za dan ili 12h?

Cuo sam da ljudi kazu dan a zapravo racunaju recimo od 9 ujutro kad je do vrha pun pa sve do 9h, tojest jedan produzeni radni dan.

Ja kad neko kaze 1 dan ja sam mislio da je to punih 24h, od 9 ujutro do 9 ujutro narednog dana.

Neko cak kaze da na Andorid 7 nakon update sa 6-ce treba nekoliko punjenja da prodje dok se `ne skonta`sistem i kalibrise u punom kapacitetu

Hvala na razjasnjenju


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Uglavnom, 12 sati. Evo, ovaj moj novi (Moto g4) je tu veoma 04.04.2017. 09:28 #634011

status: user
broj poruka: 10984
mocan - punim ga jednom u 2 dana, dakle, vise od 24 sata izdrzava jedno punjenje...
Sto se toga tice, ubedljivo najgore su otrovne jabuke - moja koleginica je imala 4S, koji je morala da puni svako veche (12 sati). Skenjala ga je i kupila nekog Galaxy-ja. Vise je drzao. Trampila ga je za 5c i sada kuka - vise prazan nego pun. Ne izdrzava ni od jutra do vecheri.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 04.04.2017. 11:01 #634013

status: user
broj poruka: 9460
Dovoljno je 2 punjenja, ali nikako skroz da se isprazni. Najbolje je oko 20% kad padne, dopuniti na max 2x i to je to.

Batt bi trebala da je ok ako je toliko stajala nekoristena. Pa sta mislis kada kupis bateriju u prodavnici, koliko je stajala kod njih, pogodovo modeli baterije za neke redje modele telefona? Nista joj ne fali. Mozda je potrebno samo malo je pobuditi na oko 2.2V ako je pala na 0V i onda krenuti sa punjenjem.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damirkic Re: .... 04.04.2017. 15:08 #634017

status: user
broj poruka: 342
Za zasto mora na 20% pa na punjac. Ja sam par puta punio kad je bila na 0%, da li sam time zeznuo bateriju?


:: Dovoljno je 2 punjenja, ali nikako skroz da se isprazni. Najbolje je oko 20% kad padne, dopuniti na max 2x i to je to
::
:: Batt bi trebala da je ok ako je toliko stajala nekoristena. Pa sta mislis kada kupis bateriju u prodavnici, koliko je stajala kod njih, pogodovo modeli baterije za neke redje modele telefona? Nista joj ne fali. Mozda je potrebno samo malo je pobuditi na oko 2.2V ako je pala na 0V i onda krenuti sa punjenjem
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Zato sto na 0% dolazi do razaranja celije. 04.04.2017. 18:28 #634028

status: user
broj poruka: 10984
Sushenje. Potpuno iscrpljivanje.
Dakle, ako baterija SADA radi, ako ``drzi`` barem 12 sati (a da ne opadne na 0%, opet) - dobro je. Ako ne drzi - zeznuo si je, pa pravac servis da ubace novu. Treba li tema da ide kao Enciklopedija Britanika, u jedno 500 tomova? To ti je to.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 04.04.2017. 18:59 #634031

status: user
broj poruka: 2155


al zar barterije nisu pametne pa ne dozvoljavaju da padnu na 0%, tj. prikazu ti 0% al u stvari nisu na 0% ? :)

Eh koliko puta mi je telefon dogurao na 0% pa mu baterija nije crkla ili oslabila, ko ce o tome da vodi racuna, ugasi se sam primetim tek kad mi zatreba da je iskljucen, probam da ga ukljucim prc prazna baterija, kad dodjem kuci napunim ga i tako u krug, ta baterija mi je izdrzala 8 godina. ( za to vreme neko promeni 5-6 telefona ).

prazna, ne koriscena litijum jonska baterija ima da radi koliko god dugo da je stajala, jer je hermeticki zatvorena ( da nije zapalila bi se ).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Kad se telefon sam iskljuci, baterija NIJE 04.04.2017. 20:42 #634033

status: user
broj poruka: 10984
potpuno ispraznjena (ostaje desetak %). Potpuno praznjenje garantovano unistava bateriju (narochito LiPo - NiCd su malo izdrzljivije).
Eksperimentalno je potvrdjena teza da LiPo baterije najduze traju ako se dopunjavaju ``sporim`` punjacima cim kolicina struje padne na 30ak %, odnosno da im vishe shteti vece praznjenje nego veci broj (ciklusa) punjenja/praznjenja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs