Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta
STRANA 1 OD 1
nesacar Pracenje SIM Kartice preko Pripejd Mobilnog Neta 03.04.2017. 07:15 T64744

status: user
broj poruka: 174
Mozda malo cudno pitanje ali sam jako radoznao pa moram pitati. Znam da SBB na primer ima staticku IP adresu i da se ne moze promeniti sem ako je oni ne promene iz nekog razloga jednom mesecno npr. E sada, posto je ovi Mobilni Net Bundle USBovi gde se stavi sim kartica, tu je IP adresa dinamicka, svaki put se promeni. Ono za sta sam radoznao i sto me zanima jeste da li isto funkcionise pracenje sim kartice u takvoj varijanti kao i u mobilnom telefonu, sobzirom da (pretpostavljam) taj USB nema IMEI, a kolko znam preko moba se sim kartica prati zbog IMEI broja. Znaci da malo bolje formulisem pitanje jer sam tek ustao i uzeo prvi srk kave :) Da li neko, bilo sluzbeno ili privatno detektivsko lice moze pratiti i pronaci lokacija nekoga na osnovu sim kartice koja se koristi za povezivanje na net preko USB Bundla isto kao i preko mobilnog? MOLIM VAS bez komentara tipa sta to planiras da radis itd. Nista ne planiram, palo mi na pamet radoznao sam i zanima me. Jel radoznalost zabranjena? Ako jeste brisite temu :) Hvala strucnim i svakome normalnom ko odgovori. Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 03.04.2017. 08:13 #633981

status: user
broj poruka: 1620
`Pracenje` ili fizicko lociranje se obavlja tzv. GSM triangulacijom i to vazi za sve mobilne uredjaje sa SIM karticom - bilo telefone, bilo modeme... to ti ukratko izgleda ovako (veoma slicno GPS-u):
-Telefon je najcese povezan na vise razlicitih baznih stanica, a 3 su dovoljne za `precizno` lociranje - kada je povezan na 3, svaka od tih, pojedinacno, meri `udaljenost` uredjaja (ovde je to jacina signala, za razliku od vremena kod GPS-a) od iste i na kraju odreduje lokaciju na osnovu dobijenih parametara.
Precizno - pod navodnicima, posto sve zavisi i od uslova - npr. kao i kod GPS-a, u gradu to ne mora biti bas tacno posto postoji odbijanje/krivljenje signala zbog velike kolicine gradjevina itd.
S druge strane, van grada, na otvorenom, uredjaj ce biti povezan na bazne stanice koje mogu biti kilometrima udaljene pa je veca sansa za gresku.
Idealno lociranje na ovaj nacin je oko 50m+-.

Inace, svaki od tih uredjaja ima IMEI br.

U prevodu, izmedju 3G modema i telefona nema apsolutno nikakve razlike u tom smislu.

Na IP adrese zaboravi, one nemaju nikakve veze sa ovom pricom - teoretski, mogu da imaju, ali postoje prakticnija resenja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nesacar sdfsdfsdf 03.04.2017. 08:36 #633982

status: user
broj poruka: 174
Hvala na odgovoru. Samo mi nije jasno da li je tracking moguc samo dok je uredjaj u racunaru i nakacen na net ili odmah preko IP-a koji je zabelezen u tom trenutku, sobzirom da je dinamicki i da se menja svaki put. Kako to mislis prakticnija resenja? Poznato je da Tor nije siguran ni malo pa cak i sa relay dodatcima i poznato je da se moze vrlo lako locirati IP preko njega. Ostali programi imaju iste nedostatke kolko znam.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: sdfsdfsdf 03.04.2017. 13:03 #633984

status: user
broj poruka: 304
Sve ti je rekao luja...
Ako uređaj nije nakačen na računar onda nema ni struju? Znači nema odašiljanja i primanja, znači nema ni lokacije.
Ne traže oni lokaciju na osnovu IP-a, što je logično jer je svaki put drugi IP(a i da nije...) već traže preko nekog jedinstvenog obeležja(broj kartice-ne broj telefona, ili IMEI...).



:: Hvala na odgovoru. Samo mi nije jasno da li je tracking moguc samo dok je uredjaj u racunaru i nakacen na net ili odmah preko IP-a koji je zabelezen u tom trenutku, sobzirom da je dinamicki i da se menja svaki put. Kako to mislis prakticnija resenja? Poznato je da Tor nije siguran ni malo pa cak i sa relay dodatcima i poznato je da se moze vrlo lako locirati IP preko njega. Ostali programi imaju iste nedostatke kolko znam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nesacar tajna teme 03.04.2017. 23:17 #633999

status: user
broj poruka: 174
Ajde da razotkrijem `poentu` ove teme.. Ja, 2 moja druga i jos 3 osobe su na sajtu KP prevareni od strane jedne osobe koja je koristila ovakav uredjaj, umesto mobilnog su poslate neke nebuloze. Slucaj je prijavljen policiji, osoba je koristila proxy i ovakav uredjaj, znaci em se IP non stop menjao em je isao kroz gomilu relayeva ili kako se to vec zove. Suma je bila dovoljna da se krivicno goni po sluzbenoj duznosti, u policiji su trazili od provajdera IP Adrese da bi locirali osobu, ali navodno ne mogu, ne secam se tacno sta su rekli, ali cini mi se bas to da je koriscen mobilni internet i da lociranje nije moguce jer uredjaj nije ukljucen a kad se ukljuci IP je drugacij,i plus ide kroz 5 drugih IPeva i da nemaju nacina da urade bilo sta.. Uglavnom, hteo sam da se raspitam kod ljudi koji se malo vise razumeju da li je to tacno, ili jednostavno nase pandure zabole da ne kazem sta da se malo vise iscimaju i nadju idiota.. Samo se pitam sta bi bilo da je neko napravio neko daleko vece sranje na ovaj nacin, tipa organizovan kriminal ili nesto, da li bi se onda iscimali i kako bi ga nasli.. Mada kapiram da mora imati negde odeljak za sajber kriminal, jbm mu da je nesto ozbiljno valjda BIA moze da locira, da je lupam drzavna bezbednost ugrozena.. al sad vec skrenuh sa teme :D ja sam digo ruke od para, sreca nije prevelika suma, 7000din, al opet bi hteo da znam dal je moglo nesto da se uradi da sam imao neku vezu da potegnem na primer.Jbg, sada znam za drugi put. Hvala svima na odgovorima!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Sve se moze 04.04.2017. 00:21 #634002

status: user
broj poruka: 3466

Kad se hoce i kad je situacija ozbiljnija. A ovako bez srdstva nece niko u lcd da gleda zbog te cifre ako sam.skontao 7000din
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: tajna teme 04.04.2017. 02:20 #634006

status: user
broj poruka: 914

Vidi u takvom slucaju se rade preklapanja tj svaki put kada se ukljuci taj net beleze se i kartice u neposrednoj okolini . sistemom eliminacija dojde do jednog ili nekoliko brojeva koji se onda lciraju. Da prostije kazem bole ih uvoda se cimaju osim ako nije neki tezi slucaj...

:: Ajde da razotkrijem `poentu` ove teme.. Ja, 2 moja druga i jos 3 osobe su na sajtu KP prevareni od strane jedne osobe koja je koristila ovakav uredjaj, umesto mobilnog su poslate neke nebuloze. Slucaj je prijavljen policiji, osoba je koristila proxy i ovakav uredjaj, znaci em se IP non stop menjao em je isao kroz gomilu relayeva ili kako se to vec zove. Suma je bila dovoljna da se krivicno goni po sluzbenoj duznosti, u policiji su trazili od provajdera IP Adrese da bi locirali osobu, ali navodno ne mogu, ne secam se tacno sta su rekli, ali cini mi se bas to da je koriscen mobilni internet i da lociranje nije moguce jer uredjaj nije ukljucen a kad se ukljuci IP je drugacij,i plus ide kroz 5 drugih IPeva i da nemaju nacina da urade bilo sta.. Uglavnom, hteo sam da se raspitam kod ljudi koji se malo vise razumeju da li je to tacno, ili jednostavno nase pandure zabole da ne kazem sta da se malo vise iscimaju i nadju idiota.. Samo se pitam sta bi bilo da je neko napravio neko daleko vece sranje na ovaj nacin, tipa organizovan kriminal ili nesto, da li bi se onda iscimali i kako bi ga nasli.. Mada kapiram da mora imati negde odeljak za sajber kriminal, jbm mu da je nesto ozbiljno valjda BIA moze da locira, da je lupam drzavna bezbednost ugrozena.. al sad vec skrenuh sa teme :D ja sam digo ruke od para, sreca nije prevelika suma, 7000din, al opet bi hteo da znam dal je moglo nesto da se uradi da sam imao neku vezu da potegnem na primer.Jbg, sada znam za drugi put. Hvala svima na odgovorima!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 04.04.2017. 08:51 #634010

status: user
broj poruka: 1372
Naravno da može, ali su procenili da nije dovoljno vredno cimanja.
Kradu se bajsevi od po 500-1000e pa ništa, ali se japancu nađe za dan-dva.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 07.04.2017. 01:55 #634069

status: user
broj poruka: 4225
U Novom Sadu od 2012 godine je aktivno 126 kamera sa praćenjem. Svaka kartica na teritoriji grada Novg Sada se locira za najkasnije 15 minuta. Može ići kao hoće na net.
Za Beograd je oko sat vremena sa greškom od metar do dva,
Ostali gradovi nisu dovoljno pokriveni da se može neko locirati sa greškom manjom od 5 metara, tako da je problem kada se prati neko ko se kreće.
Cifre se kreću od 1500 do 5000 eura, kada se koristi oprema. A naše balvane balkanske zabole da nauče osnovnu, ne najprostiji tracking.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs