Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
nema slike na monitoru i mrtvi usb-ovi a počelo je samo od šarenila na monitoru. šta mu bi.
STRANA 1 OD 1
trinity nema slike na monitoru i mrtvi usb-ovi a počelo je samo od šarenila na monitoru. šta mu bi. 12.04.2017. 16:09 T64768

status: user
broj poruka: 71
E ovo je hronologija.
Komp je star 4 godine 1155 socket je ploča,H61, htedoh da promenim ram iz jedne u drugu, mašinu i to sam uradio i kako vidim prljava je idu topli dani odnesem ja obe maaien na kompresor na pumps.

Majtor koji radi lepo to oduva, ništa divlje i ništa drugačije nego što bi ja oduvao.
Ja zodovoljan eto obavio sam I to, demo dalje spreman sam za leto

I sad.

DOdjem upalim komp sve normalno al nakon nekih 5 min zamrzne ekran i slika kao u kockicama malim, kao npr krupan goblen :)

Nemam grafičku posebnu, mislim da je gpu u procesoru i2100 je u pitanju.

I restartujem kad nakon nekog vremena ponovo i to ne samo zaglupljivanje već i restart

Vratim memorije kako su bile pre, tj. onu koja radi na mašini od početka i ok je bilo nekih 40min kad ponovo isto, goblen na ekranu.

Kasnije je još radio medjutim bilo je kasno i ja sam ga ugasio normalno nije se restartovao.

Ujutro, pali komp ali nema slike uopšte i usb.ovi ne rade.

Šta bi moglo biti ?
Ploča ili grafa ? I gde je grafa na ploči ili u cpu ?
Ploča je H61
I zašto nakon produvavanja, i ranije sam čistio doduše ručnom pumpicom i četkicom, davno pre kompresorom.
Kažem nije majstor divljao da bi nešto iščupao.

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: nema slike na monitoru i mrtvi usb-ovi a počelo je samo od šarenila na monitoru. šta mu bi. 12.04.2017. 16:33 #634256

status: user
broj poruka: 9380
Kako znas da su USB ovi mrtvi kada nema slike?
Pretpostavljam da je u pitanju integrisana graficka sa te H61 ploce. Ako jeste, onda uzroke moras traziti u memoriji ili napajanju (sto su manje sanse). Ako je u pitanju neka PCI-E graficka, onda je 100% ona crkla.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: E ovo je hronologija
:: Komp je star 4 godine 1155 socket je ploča,H61, htedoh da promenim ram iz jedne u drugu, mašinu i to sam uradio i kako vidim prljava je idu topli dani odnesem ja obe maaien na kompresor na pumps
::
:: Majtor koji radi lepo to oduva, ništa divlje i ništa drugačije nego što bi ja oduvao
:: Ja zodovoljan eto obavio sam I to, demo dalje spreman sam za let
::
:: I sad
::
:: DOdjem upalim komp sve normalno al nakon nekih 5 min zamrzne ekran i slika kao u kockicama malim, kao npr krupan goblen :
::
:: Nemam grafičku posebnu, mislim da je gpu u procesoru i2100 je u pitanju
::
:: I restartujem kad nakon nekog vremena ponovo i to ne samo zaglupljivanje već i restar
::
:: Vratim memorije kako su bile pre, tj. onu koja radi na mašini od početka i ok je bilo nekih 40min kad ponovo isto, goblen na ekranu
::
:: Kasnije je još radio medjutim bilo je kasno i ja sam ga ugasio normalno nije se restartovao
::
:: Ujutro, pali komp ali nema slike uopšte i usb.ovi ne rade
::
:: Šta bi moglo biti
:: Ploča ili grafa ? I gde je grafa na ploči ili u cpu
:: Ploča je H6
:: I zašto nakon produvavanja, i ranije sam čistio doduše ručnom pumpicom i četkicom, davno pre kompresorom
:: Kažem nije majstor divljao da bi nešto iščupao
::
:: Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trinity trenutno 12.04.2017. 17:05 #634258

status: user
broj poruka: 71



komp startuje. radi lampica na kompu. vrti kuler u napajanju. vrti cpu kuler, nema slike na monitoru,tastatura i mis su mrtvi ( oboje usb). probani na zadnjem usb-u sa ploce i na prednjem sa kucista. nista od njih.

Rekoh graficku posebnu nemam. Ploca je H61 a cpu i3 2100.

Memorije sam premestao , nista sr ne desava. Nisam probao drugo napajanje, sta mogu jos da probam osim napajanja. Nemam nadutih kondenzatora, ram je lepo nalegao,svi kablovi su dobro pricvrsceni .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: trenutno 12.04.2017. 17:22 #634259

status: user
broj poruka: 563
Ako nema slike znaci da ne radi komp,to sto rade ventilatori ne znaci nista,a kada ne radi komp ne rade ni usb-ovi,verovatno napajanje ili ploca...a opet ako mislis da ne dobijas video signal iz integrisane ti ubodi graficku i vidi da li ima tada signala ili prosto izvadi memoriju i vidi da li se cuju tri bipa ako nema toga onda je napajanje ili ploca.




::
::
::
:: komp startuje. radi lampica na kompu. vrti kuler u napajanju. vrti cpu kuler, nema slike na monitoru,tastatura i mis su mrtvi ( oboje usb). probani na zadnjem usb-u sa ploce i na prednjem sa kucista. nista od njih.
::
:: Rekoh graficku posebnu nemam. Ploca je H61 a cpu i3 2100.
::
:: Memorije sam premestao , nista sr ne desava. Nisam probao drugo napajanje, sta mogu jos da probam osim napajanja. Nemam nadutih kondenzatora, ram je lepo nalegao,svi kablovi su dobro pricvrsceni .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Imalo bi nekog smisla 12.04.2017. 20:38 #634266

status: user
broj poruka: 4228
ovo što je napisao Hyper: da vidiš da li se čuju bipovi, pod uslovom da je ispravna ploča. Moje mišljenje je, da si pored toga što si oduvao prašinu i nehotice oprao ploču. Ja sam nekoliko puta nosio računare na kompresor koji ima separator za vodu i ulje i nisam imao problema - pazio sam da pritisak vazduha ne bude prejak. Da li zbog toga ili nečeg drugog - ne znam. Znam, takođe, i da je moj brat preterao sa komprimovanim vazduhom iz boce, pa se previše kondenza pretvorilo u vodu, pa je napajanje koje je čistio i uključio ubrzo nakon toga prestalo da radi nakon pristojne detonacije.

EDIT: S obzirom da ni menjanje rasporeda memorija i kombinacija istih ne daje nikakve zvučne signale, i dalje mislim da je problem do ploče. Zato ne vidiš da rade USB miš i tastatura.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.04.2017. 16:20 #634313

status: user
broj poruka: 9460
Ja mislim da je jednostavno los kontakt memorije u pitanju. Goblen si dobijao bas iz tih razloga jer GPU uzima iz RAM-a.
Nije bas slucaj da RAM pravi taj goblen, pre bi bio sam GPU.i. RAM koji se dodeljuje grafickoj, a koji je poluispravan najcesce slika dobije linije, isprekidane, hieroglife i sl. Al ajd, ko ce ga znati vise.
Dobro ocisti mem slotove cetkicom za zube i istrljaj kontakte na memoriji, zabodi jednu po jednu uz probu.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Imalo bi nekog smisla 15.04.2017. 05:12 #634385

status: user
broj poruka: 914
da, bas pranje retko ko o tome misli dok se ne desi,uvek susenje 1-2h @ 80 °C ...
Ploca najverovatnije gecrk...


:: ovo što je napisao Hyper: da vidiš da li se čuju bipovi, pod uslovom da je ispravna ploča. Moje mišljenje je, da si pored toga što si oduvao prašinu i nehotice oprao ploču. Ja sam nekoliko puta nosio računare na kompresor koji ima separator za vodu i ulje i nisam imao problema - pazio sam da pritisak vazduha ne bude prejak. Da li zbog toga ili nečeg drugog - ne znam. Znam, takođe, i da je moj brat preterao sa komprimovanim vazduhom iz boce, pa se previše kondenza pretvorilo u vodu, pa je napajanje koje je čistio i uključio ubrzo nakon toga prestalo da radi nakon pristojne detonacije
::
:: EDIT: S obzirom da ni menjanje rasporeda memorija i kombinacija istih ne daje nikakve zvučne signale, i dalje mislim da je problem do ploče. Zato ne vidiš da rade USB miš i tastatura
::
:: Pozdrav
::
:: Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646077.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs