Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Redmi Pro - pomoc pri zameni ekrana
STRANA 1 OD 1
luja-88 Redmi Pro - pomoc pri zameni ekrana 21.04.2017. 00:15 T64799

status: user
broj poruka: 1620
Cao drugari,
Kao sto rekoh u ovoj temi: http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=64487
narucio sam ekran za Redmi Pro i danas je stigao pa mi treba mala pomoc od Vas.

Naime, nemam torx srafciger/bit za otvaranje istog pa me zanima gde da ga kupim (pozeljno Zemun ili NBG). Isto tako, pretpostavljam da ce mi trebati lepak ili/i odgovarajuca dvostrano lepljiva traka pa mi treba i savet gde to da kupim.

Vodicu se sledecim snimkom: https://www.youtube.com/watch?v=2oo44cs7-0U&t
s tim sto cu biti malcice paznjivije od gancija sa istog =].

Sistem mi nije stran posto sam vec menjao ekran (komplet LCD+digitizer+-kuciste) na nekoliko telefona pa ne brinem.

Unapred hvala na sugestijama!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Redmi Pro - pomoc pri zameni ekrana 21.04.2017. 00:26 #634600

status: user
broj poruka: 18940
Taj Xiaomi, malo-malo pa puko ekran, kao da je od oblande.

Ti malecki torx-ovi nisu jeftini, ja sam kupovao u Kelcu, tamo su nemacki, ali dosta skuplji, a u mikroprincu proskit skroz korektni, cene su 264din. NBG, probaj kannibal, ali Munze ne znam, mozda ona radnjica blizu studenjaka, prodaju srafovsku opremu, ili Woby haus na prelazu Tosinog i Prvomajske. Ali, tesko ces naci za ove pare bolje od Proskit, za te sitne torxe treba kvalitetan srafciger, inace se pojede brzo ako je kineski krs.


:: Cao drugari,
:: Kao sto rekoh u ovoj temi: http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=6448
:: narucio sam ekran za Redmi Pro i danas je stigao pa mi treba mala pomoc od Vas.
::
:: Naime, nemam torx srafciger/bit za otvaranje istog pa me zanima gde da ga kupim (pozeljno Zemun ili NBG). Isto tako, pretpostavljam da ce mi trebati lepak ili/i odgovarajuca dvostrano lepljiva traka pa mi treba i savet gde to da kupim.
::
:: Vodicu se sledecim snimkom: https://www.youtube.com/watch?v=2oo44cs7-0U&t
:: s tim sto cu biti malcice paznjivije od gancija sa istog =].
::
:: Sistem mi nije stran posto sam vec menjao ekran (komplet LCD+digitizer+-kuciste) na nekoliko telefona pa ne brinem.
::
:: Unapred hvala na sugestijama!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Redmi Pro - pomoc pri zameni ekrana 21.04.2017. 00:36 #634601

status: user
broj poruka: 1620
Realno, treba mi za jedno koriscenje pa ce ovaj od ~250 dindzi zavrsiti posao.

Sta sad za lepak/traku, posto imam samo displej - nije stigao sa delom kucista na koji se srafi ostatak (tzv. `frejm`)?

:: Taj Xiaomi, malo-malo pa puko ekran, kao da je od oblande
::
:: Ti malecki torx-ovi nisu jeftini, ja sam kupovao u Kelcu, tamo su nemacki, ali dosta skuplji, a u mikroprincu proskit skroz korektni, cene su 264din. NBG, probaj kannibal, ali Munze ne znam, mozda ona radnjica blizu studenjaka, prodaju srafovsku opremu, ili Woby haus na prelazu Tosinog i Prvomajske. Ali, tesko ces naci za ove pare bolje od Proskit, za te sitne torxe treba kvalitetan srafciger, inace se pojede brzo ako je kineski krs
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ako mislis da ti treba traka dvoslojna da bi malo distancirala 21.04.2017. 05:08 #634605

status: user
broj poruka: 3466
Lcd od mesta gde treba da bude, javi se i dodji nalepicu ti ja 4 parceta od 2mm širine.

Srafcigeri samo unior. To je meni osnova posla i nisam gledao cenu ali kod uvoznika i u hramu uniora je oko 4 eur komad ili mozda 550din ali mozes 3 zivota da odvrces srafove na telefonima i vrhovi kao novi.


Lepak idea loctite power easy gel oko 121din
BITNA STVAR SVETLO PLAVA AMBALAZA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Ako mislis da ti treba traka dvoslojna da bi malo distancirala 21.04.2017. 07:33 #634606

status: user
broj poruka: 1620
:: Lcd od mesta gde treba da bude, javi se i dodji nalepicu ti ja 4 parceta od 2mm širine.

Trenutno ne mislim nista posto ne znam na koji nacin je spojen pa samo nagadjam - to cu videti tek kada ga razbucam.

:: Srafcigeri samo unior. To je meni osnova posla i nisam gledao cenu ali kod uvoznika i u hramu uniora je oko 4 eur komad ili mozda 550din ali mozes 3 zivota da odvrces srafove na telefonima i vrhovi kao novi.

Moze i tako, ajd` samo kazi gde tacno da kupim Unior - nije neka cenovna razlika da bih mnogo razmisljao, ali gledacu sta mi je blize, iskreno (kao sto rekoh, jedna upotreba je u pitanju pa mi je svejedno).

:: Lepak idea loctite power easy gel oko 121din
:: BITNA STVAR SVETLO PLAVA AMBALAZ

Ok, gel it is...
-A, zar ne treba onaj UV lepak? Ako je to bolje, snacicu se za isti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Apdejt: 22.04.2017. 00:37 #634661

status: user
broj poruka: 1620
Kupio sam srafciger u Woby Haus-u za manje od 200 dindzi i kida za te pare. Drzac + 2 bita (Torx 0.8 je u pitanju) - sami bitovi su 25 dindzi komad .

Inace, na ovom telefonu su samo spoljasnja 2 srafa torx, a ostali krstasti.

Sam aparat se prilicno lako rastavlja, a originalno je stajala obostrano-lepljiva traka ispod ekrana pa mislim da bi bio red da je ponovo nalepim na odgovarajuca mesta.

@duqp
Gde si, sta si? Mozda bih navratio neki dan.

Ili dajte ljudi predloge gde da kupim - kapiram da je to dzabe, samo ne znam gde ima... Radije bih kupio pa da ostane i za neki sledeci put (a bice ih, nazalost).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Apdejt: 22.04.2017. 10:48 #634672

status: user
broj poruka: 18940
Ako ti treba dvostrana traka, imas to po farbarama, tanke.


:: Kupio sam srafciger u Woby Haus-u za manje od 200 dindzi i kida za te pare. Drzac + 2 bita (Torx 0.8 je u pitanju) - sami bitovi su 25 dindzi komad .
::
:: Inace, na ovom telefonu su samo spoljasnja 2 srafa torx, a ostali krstasti.
::
:: Sam aparat se prilicno lako rastavlja, a originalno je stajala obostrano-lepljiva traka ispod ekrana pa mislim da bi bio red da je ponovo nalepim na odgovarajuca mesta.
::
:: @duq
:: Gde si, sta si? Mozda bih navratio neki dan.
::
:: Ili dajte ljudi predloge gde da kupim - kapiram da je to dzabe, samo ne znam gde ima... Radije bih kupio pa da ostane i za neki sledeci put (a bice ih, nazalost).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Apdejt: 22.04.2017. 21:07 #634696

status: user
broj poruka: 1620
A uske? Nije problem debljina, problem je sirina od 2mm koja meni treba, a to bi veoma tesko pravilno isekao makazama ili ziletom. Za gore i dole nije problem, moze da bude sirina i po 5-10mm, ali leva i desna strana su zeznute.

:: Ako ti treba dvostrana traka, imas to po farbarama, tanke
::
:: ::
:: :: @duq
:: :: Gde si, sta si? Mozda bih navratio neki dan.
:: ::
:: :: Ili dajte ljudi predloge gde da kupim - kapiram da je to dzabe, samo ne znam gde ima... Radije bih kupio pa da ostane i za neki sledeci put (a bice ih, nazalost).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Apdejt: 22.04.2017. 21:32 #634700

status: user
broj poruka: 18940
jbg, to se obelezi tankom olovkom, podmetne neki metalni lenjir ili nesto metalno i sece ostrim ziletom, bez problema.


:: A uske? Nije problem debljina, problem je sirina od 2mm koja meni treba, a to bi veoma tesko pravilno isekao makazama ili ziletom. Za gore i dole nije problem, moze da bude sirina i po 5-10mm, ali leva i desna strana su zeznute.
::
:: :: Ako ti treba dvostrana traka, imas to po farbarama, tanke
:: ::
:: :: ::
:: :: :: @duq
:: :: :: Gde si, sta si? Mozda bih navratio neki dan.
:: :: ::
:: :: :: Ili dajte ljudi predloge gde da kupim - kapiram da je to dzabe, samo ne znam gde ima... Radije bih kupio pa da ostane i za neki sledeci put (a bice ih, nazalost).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Re: Re: Apdejt: 23.04.2017. 23:32 #634740

status: user
broj poruka: 1620
Probao, mada sam mislio da ne moze i ispostavilo se da sam bio u pravu.
Ne mozes rucno iseci tako tanku tracicu, a da se ne izuvija i pritom zalepi za zilet/lenjir i posle iscepa pri odlepljivanju sa istih (zilet za brijanje-nov i metalni lenjir-kao nov).

Jos jednom, gde da kupim ovu traku po normalnoj ceni? Ne bih da dajem 1.000 dindzi za glupost.

P.S. tek sad videh sta sam napisao u prvoj poruci: `paznjivije` - balvan nepismeni...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Aero Celje 24.04.2017. 00:11 #634741

status: user
broj poruka: 1234
Kupi njihovu dvostranu traku i seče se i na 1 milimetar.

Koliko si platio ekran+touch+frame?







:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Aero Celje 24.04.2017. 18:36 #634757

status: user
broj poruka: 1620
:: Kupi njihovu dvostranu traku i seče se i na 1 milimetar

Hvala. A gde, i da li proizvode vise vrsta obostrano lepljive trake ili samo jednu?

:: Koliko si platio ekran+touch+frame

Ovog puta sam kupio samo ekran - LCD+touch+frame sam naveo za drugi telefon... rekoh `sistem` posto su neki drugi telefoni bili u pitanju, ne ovaj.
Ravno 60$ sam platio ekran.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Veleprodaja 24.04.2017. 23:14 #634775

status: user
broj poruka: 1234
LCD Xiaomi Redmi 3+touch screen crni 27 evra

LCD Xiaomi Redmi 4+touch screen crni 27 evra.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Veleprodaja 25.04.2017. 02:04 #634788

status: user
broj poruka: 1620
Ne secam se da je igde u ovoj temi spomenut Redmi 3, 4 i sl. i da, svestan sam koliko kostaju ekrani za te aparate i ostale pa pametovanje stvarno nije na mestu.
Inace, to ne bih platio ni da je maloprodajna cena posto na Aliju kosta 16$ sa dostavom - dakle, duplo manje.

Ekran imam i sigurno sam ga platio manje nego sto kosta u Srbiji. Isti moze da nabavi tek svaki 10. servis u BG - samo na jednom mestu su mi trazili 100€, a na ostalim po 125-130€ (cene bez zamene).
Pa i da nisam najpovoljnije prosao, na kraju krajeva, kupljen je, placen je, stigao je citav i ispravan pa je tema otvorena zbog pomoci oko montaze istog, a ne radi razmatranja cena ekrana potpuno drugih modela telefona.

Ostalima puno hvala za pomoc. Bio sam bolestan i nisam mogao mnogo da se setkam prethodnih dana, ali sutra put pod noge pa cu negde vec naci ono sto trazim (danas, juce, prekjuce sam hteo nekog da posaljem da kupi pa je iz tog razloga bilo potrebno tacno mesto prodaje - da se ne vozika previse...).

:: LCD Xiaomi Redmi 3+touch screen crni 27 evr
::
:: LCD Xiaomi Redmi 4+touch screen crni 27 evra
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Dvostrane trakice 25.04.2017. 08:17 #634789

status: user
broj poruka: 3466

1mm 2mm 3mm 4mm 5mm 10mm sirine one bolje crvene a ne 3m braon sa papirom krs su oko 5 eur koturcic. A ti mozes lagano da uzmes bilo koju i da seckas posto ces to raditi sada i ko zna kad opet a zamisli da seckas svaki dan po 5x. Zavrsio bi u ludnici sa onim majmunom :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Veleprodaja 25.04.2017. 10:02 #634790

status: user
broj poruka: 1234
LCD Xiaomi Mi5+touch screen crni 39 evra.
LCD Xiaomi Mi5S+touch screen crni 64 evra

Ovaj Mi5 je skuplji teleon od pomenutog pro.
Cena je za originale sa sve tač skrinom u Beogradu.

Buni me kako si kupio bez tač skrina kada ide u kompletu?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 25.04.2017. 19:03 #634802

status: user
broj poruka: 1060
a u kom servisu to gledate, i meni bi možda trebalo za mi max komplet, maaalo je naprso :)

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Kompletna ponuda 26.04.2017. 00:12 #634816

status: user
broj poruka: 1234
LCD Xiaomi Mi5S+touch screen crni 64,00 EUR
LCD Xiaomi Redmi Note 3+touch screen crni 27,00 EUR
LCD Xiaomi Redmi 3S+touch screen beli 33,00 EUR
LCD Xiaomi Mi5+touch screen beli 39,00 EUR
LCD Xiaomi Mi5+touch screen zlatni 42,00 EUR
LCD Xiaomi Mi5+touch screen crni 39,00 EUR
LCD Xiaomi Redmi Note 4+touch screen beli 28,00 EUR
LCD Xiaomi Redmi Note 4+touch screen crni 27,00 EUR
LCD Xiaomi Redmi Note 3+touch screen zlatni 27,00 EUR
LCD Xiaomi Mi 3W+touch screen crni 28,00 EUR
LCD Xiaomi Redmi Note 3+touch screen beli 27,00 EUR
LCD Xiaomi Redmi 3+touch screen beli 27,00 EUR
LCD Xiaomi Redmi 3+touch screen crni 27,00 EUR
LCD Xiaomi Mi4 22,00 EUR
LCD Xiaomi Mi4+touch screen beli 34,00 EUR
LCD Xiaomi Mi4+touch screen crni 34,00 EUR
LCD Xiaomi Redmi Note 2+touch screen crni 25,00 EUR

Svi su original i full pakovanje.
Da li se ekran od modelal hju može montirati na model šju?
Nemam pojma.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re:Kompletna ponuda 26.04.2017. 08:04 #634821

status: user
broj poruka: 1060
a jel možeš da saznaš dal je moguće nabaviti ekran i touch za mi mix i koja je cena, ako nije problem :D

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Veleprodaja 26.04.2017. 14:21 #634834

status: user
broj poruka: 1620
:: Ovaj Mi5 je skuplji teleon od pomenutog pro

Rezervni deo za Redmi Pro je skuplji, sto ne znaci da je i sam telefon skuplji...
Ima gomila telefona sa bezrazlozno skupim delovima, a ovaj nije ni prvi, ni poslednji. I da li je to stvarno toliko bitno u ovom trenutku?

Zasto identican deo za Bosch ves-masinu kosta bar 3-4 puta vise nego isti taj deo za Gorenje masinu?
(mislim na potpuno identican deo koji se proizvodi na istom mestu, samo razlicito brendiran).

Kao sto rekoh, je l` imas ti cenu za `Redmi Pro` ili ne? Cak i da imas nizu cenu, kao sto rekoh, vec kupljeno! Manje cene za 150.000 drugih modela telefona nikako ne bi promenile situaciju u kojoj se nalazim.

:: Buni me kako si kupio bez tač skrina kada ide u kompletu?

Moja greska, jesam kupio LCD+touch - htedoh da kazem da nisam kupio komplet sa okvirom.


Stvar resena:
-kolega mi je juce doneo tracicu (naizgled, ista kao sto je i bila na telefonu),
-ista stavljena na okvir/kuciste,
-na sredinu, izmedju kucista i ekrana, stavljeno nekoliko komada sire trake (~10mm),
-u nekoliko tacaka kapnut super-lepak (Loctite - gel),
-ekran polozen, zalepljen i telefon sada izgleda kao provg dana!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: re:Kompletna ponuda 26.04.2017. 14:41 #634836

status: user
broj poruka: 1620
Model je pravljen u izuzetno malim serijama u odnosu na gore pomenute, ima veliku dijagonalu i rezoluciju, sto samo po sebi povlaci cinjenicu da i nije za siroke narodne mase, vec prilicno mali br. ljudi kojima tako veliki telefon ne smeta - sve ovo znaci veoma velika cena, nazalost.
Ono sto sam ja video napolju je oko 200$, a samo na jednom mestu 130$ (veoma sumnjiva prodavnica pa necu ni da navodm sajt)...

:: a jel možeš da saznaš dal je moguće nabaviti ekran i touch za mi mix i koja je cena, ako nije problem :D
::
:: I AM the God of war.. Nothing defies me!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs