Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
verovatno vi znate
STRANA 1 OD 1
Mojtezdrma verovatno vi znate 28.04.2017. 22:23 T64818

status: user
broj poruka: 288
U poslednjih nedelju dana internet konekcija toliko ludi da to nije normalno. (ADSL Telekom 10 Mbit/sec.
Stavim nesto na skidanje i pratim download koji ide od 1000 (kako bi trebalo) pa sve do 0 pa zakuca par sekundi na 0, pa ode na 200, pa se vrati na 0, pa ode na 500. Sve se desava u sekundima. I nije samo kod skidanja nekog torrenta, nego osetim da zakucava skroz konekcija sta god da radim (youtube, igranje LoL-a - tu se bas oseti jer pocne da laguje nestvarno itd.).

Pa me zanima do cega je to? Inace zivim na 50 metara od centrale i nikada nisam imao problema sa konekcijom, ali ovo sada je stvarno neizdrzivo. I da li nekako mogu da uticem na poboljsanje (od nekog podesavanja mog softwarea pa sve do zvanja usranog lelekoma) ?


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 28.04.2017. 23:33 #634895

status: user
broj poruka: 3104
Najprostije receno tebi kao da neko povuce protok u toku tvog rada sto nas navodi na nekoliko pitanja.

Da li ti delis taj internet sa jos nekim racunarom?
Da li taj internet ima ukljucen wireless?
Da li na racunaru imas neki program koji se konektuje na net iz random razloga (cloud servis, update, virus)?

Ako da na prvo, onda drugi komp povuce net kad ti radis na svom.
Ako da na drugo, onda neki uredjaj (a mozda i komsija) povuce net kad ti radis.
Ako da na trece, onda znas sta da radis.


Naravno, uvek moze da se desi da te zajebavaju kablovi ili i sam uredjaj i driveri za net (mozda i ceo sistem).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma re... 29.04.2017. 12:04 #634902

status: user
broj poruka: 288
Delim, desktop i preko wirelessa lap top (i ovi problemi koje pisem se odnose na lap top), dva telefona. Medjutim telefone sam pogasio, ali desktop komp nisam i mogu reci da je vrlo verovatno u pitanju neki virus (jer na desktopu reinstalacija windowsa nije radjena 3 godine sigurno). Iako ja nisam znao da virus moze da vuce net.

Hvala na pojasnjenju, odradicu reinstall. Nisu komsije i nisu updateovi, u to sam siguran. :)


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - 29.04.2017. 19:27 #634910

status: user
broj poruka: 1470
I ja sam imao probleme sa telekomom do pre par dana, znači net zakucava kao blesav, pola strana hoće da otvori pola neće (neki problem sa DNS-om prijavljuje), restartuj na svakih sat vremena i tako to. Zvao podršku ništa nisu uradili, zauzet bio od posla nisam imao vremena da se cimam, otišao da produžim ugovor i uzmem 50mb, pa rekoh valjda će to srediti problem, kad ono neće kod njih tamo da mi aktivira 50mb, rekli da će da provere u čemu je problem, i tek onda nakon nekih 5 dana sa dobio 50mb i samim time je prestalo i zakucavanje.

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma re 29.04.2017. 21:51 #634914

status: user
broj poruka: 288
E pa i mene mozda obstrusiu s obzirom da mi je odavno istekao ugovor!

Mada rece mi jedan covek da nesto rade u telekomu i da poslednjih dana svima net zakucava i kao da je bilo neko obavestenje o tome na TV-u...


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: re 29.04.2017. 23:08 #634915

status: user
broj poruka: 1470
Meni je ovako bilo više od mesec dana, nego stvarno nisam imao vremena da se cimam, sve mislio proći će.
Jesi probao da proveriš packet loss?
Black Wolf

:: E pa i mene mozda obstrusiu s obzirom da mi je odavno istekao ugovor
::
:: Mada rece mi jedan covek da nesto rade u telekomu i da poslednjih dana svima net zakucava i kao da je bilo neko obavestenje o tome na TV-u..
::
::
:: Dell Inspiron 373
:: Intel Core i7-4500U 1.8GH
:: 8GB (2x4GB) DDR3 1600MH
:: 1TB SATA 5400rp
:: AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR
:: 17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: - - - - 30.04.2017. 01:12 #634919

status: user
broj poruka: 2155


Isto i kod mene, mada mi danas radi ok net, al do danas katastrofa, reinstaliro win nije pomoglo ( reko do mene je problem ). Nikad nisam imao ovakvih problema, ko zna mozda modernizuju mrezu kako pricaju da ce svako selo da ima net a da ce min. net da bude 50 mbit/s.


:: I ja sam imao probleme sa telekomom do pre par dana, znači net zakucava kao blesav, pola strana hoće da otvori pola neće (neki problem sa DNS-om prijavljuje), restartuj na svakih sat vremena i tako to. Zvao podršku ništa nisu uradili, zauzet bio od posla nisam imao vremena da se cimam, otišao da produžim ugovor i uzmem 50mb, pa rekoh valjda će to srediti problem, kad ono neće kod njih tamo da mi aktivira 50mb, rekli da će da provere u čemu je problem, i tek onda nakon nekih 5 dana sa dobio 50mb i samim time je prestalo i zakucavanje
::
:: Black Wolf
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs