Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
VoIP
Poblem sa zvučnicima na Skype-u na novom Laptopu pod Win 8.1
STRANA 1 OD 1
arogan Poblem sa zvučnicima na Skype-u na novom Laptopu pod Win 8.1 01.05.2017. 19:41 T64826

status: user
broj poruka: 524
Pre oko 2 meseca sam drugaru na novom laptopu HP (ne znam tačno model) instalirao Win 81 64bit, treba mu za sajtove za vesti i poneku igricu. Tom prilikom instalirao sam mu i neke uobičajene programe, među kojima i skajp, tada najnoviju verziju, On Line instalacija.

Sećam se da sam skoro sve drajvere morao da skinem sa NET-a, jer je laptov nov. Siguran sam da sam mu skinuo i instalirao drajver za Video i Audio (Realtek High Definition) sa HP sajta, i da su sve igrice, kada je probao kod mene radile odlično, i grafika i zvuk.

Imao je još 2-3 Other Devices u Device menageru ali to mi tada nije bilo važno (uvek je to Touch pad i sl.).

Pošto živi u drugom gradu, pre 10+tak dana telefonom sam mu izdiktirao da kreira Skype nalog i da koristi Skype.
A sada problem - Sve na Skype-u radi odlično, sem što zvučnici počnu da `krče` kad se javi sagovornik. Kad mi je prineo tf. slušalicu na kad je uradio Test Call primetio sam da je to `krčanje` kao da kada je veza spora pa secka, a glas kasni i dolazi iz dubine. Što je najzanimljivije, prvih 1 ili 2 sekunda je zvuk normalan a zatim se pokvari.
Moja dodatna zapažanje koja mogu da olakšaju rešavanje problema:
- kada stavi jeftine slušalice (od mobilnog u 3.5 mm džeg, na slušalicama je zvuk odličan, a kada se izvade iz džeka, ponovo je zvuk dobar 1 ili 2 sekunda a zatim se pokvari.
- Veza mu je odlična na Speedtestu 16,8MB/2,7 Mb, a kazaljka `brzinomera` ne varira, znači stabilna je,
- Seckanje i glas iz dubine se javlja samo kod skajpa, bilo na Test pozivu bilo kada priča sa sagovornikom iz bilo kog dela sveta (probao je sa petoricom pa i samnom). - Zvuk je odličan na svim igricama, na Youtube, na filmovima, kada pusti neki DvD ili muzički CD, jedino je to primetio na skajpu.
- telefonom sam mu diktirao da deinstalira skajp (ima najnoviju 7.33) i da instalira na primer 7.1 ali nije mu dao sistem prijavljuje grešku, kada se skine instalacioni fajl od par Mb-a i kada počne On Line instalacija. Novi verziju je ponovo instalirao iz prve na potpuno isti način (ne znam da li staru ne dozvoljava Microsoft iliSkype) , ali sa novoinstaliranom (pregaženom) najnovijom verzijom je stanje isto (od prvog dana na laptopu mu je i bila instalirana samo 7.33).
- sledeći vikend ću da idem kod njega na par sati pa ću imati vremena na licu mesta da vidim šta je (da li da skinem drajvere i za ona 2-3 Other Devices, da probam na silu da stavim stariju verziju skajpa, da podesim Audio Settings (to smo već probali preko telefona), kad idemo na update Audio Drivera javlja da je najbolji drajveć već instaliran.
- ponavljam, sa spoljnim slušalicama zvuk je odličan, ali na ugrađenim zvučnicima nije.

S tim u vezi, ako neko ima predlog kako da rešim ovaj problem, javite da zma šta me čeka jer ću da imam samo par sati vremena.

Pozdrav,

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Neka deinstalira Realtek drajvere iz Control panela 01.05.2017. 20:18 #634981

status: user
broj poruka: 9381
Restart i neka pusti da povuce genericke High definition audio driver.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Poblem sa zvučnicima na Skype-u na novom Laptopu pod Win 8.1 02.05.2017. 03:51 #634993

status: user
broj poruka: 914

Stvarno Vas ne razumem, toliko je bilo price kako naci Other Devices po `hardware ids` pogotovo kada je komp na drugoj lokaciji od vas da ne dodjete u ovu situaciju ...
Ko zna sta nisi instalirao i sad jeb*cka...
JBG lepo Operatoru u potpisu pise :
`Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.`
Isto kao da ti majstor kaze ne rade ti prskalice na kolima ali teraj sad ti ne treba, i ti vozis krene kisa i pocnu da ti bacaju sa puta prljavstinu na soferku a ti nemas cime da speres nego cimas glavom levo-desno da vidis kuda vozis...

:: Pre oko 2 meseca sam drugaru na novom laptopu HP (ne znam tačno model) instalirao Win 81 64bit, treba mu za sajtove za vesti i poneku igricu. Tom prilikom instalirao sam mu i neke uobičajene programe, među kojima i skajp, tada najnoviju verziju, On Line instalacija
::
:: Sećam se da sam skoro sve drajvere morao da skinem sa NET-a, jer je laptov nov. Siguran sam da sam mu skinuo i instalirao drajver za Video i Audio (Realtek High Definition) sa HP sajta, i da su sve igrice, kada je probao kod mene radile odlično, i grafika i zvuk
::
:: Imao je još 2-3 Other Devices u Device menageru ali to mi tada nije bilo važno (uvek je to Touch pad i sl.)
::
:: Pošto živi u drugom gradu, pre 10+tak dana telefonom sam mu izdiktirao da kreira Skype nalog i da koristi Skype
:: A sada problem - Sve na Skype-u radi odlično, sem što zvučnici počnu da `krče` kad se javi sagovornik. Kad mi je prineo tf. slušalicu na kad je uradio Test Call primetio sam da je to `krčanje` kao da kada je veza spora pa secka, a glas kasni i dolazi iz dubine. Što je najzanimljivije, prvih 1 ili 2 sekunda je zvuk normalan a zatim se pokvari
:: Moja dodatna zapažanje koja mogu da olakšaju rešavanje problema
:: - kada stavi jeftine slušalice (od mobilnog u 3.5 mm džeg, na slušalicama je zvuk odličan, a kada se izvade iz džeka, ponovo je zvuk dobar 1 ili 2 sekunda a zatim se pokvari.
:: - Veza mu je odlična na Speedtestu 16,8MB/2,7 Mb, a kazaljka `brzinomera` ne varira, znači stabilna je
:: - Seckanje i glas iz dubine se javlja samo kod skajpa, bilo na Test pozivu bilo kada priča sa sagovornikom iz bilo kog dela sveta (probao je sa petoricom pa i samnom). - Zvuk je odličan na svim igricama, na Youtube, na filmovima, kada pusti neki DvD ili muzički CD, jedino je to primetio na skajpu
:: - telefonom sam mu diktirao da deinstalira skajp (ima najnoviju 7.33) i da instalira na primer 7.1 ali nije mu dao sistem prijavljuje grešku, kada se skine instalacioni fajl od par Mb-a i kada počne On Line instalacija. Novi verziju je ponovo instalirao iz prve na potpuno isti način (ne znam da li staru ne dozvoljava Microsoft iliSkype) , ali sa novoinstaliranom (pregaženom) najnovijom verzijom je stanje isto (od prvog dana na laptopu mu je i bila instalirana samo 7.33)
:: - sledeći vikend ću da idem kod njega na par sati pa ću imati vremena na licu mesta da vidim šta je (da li da skinem drajvere i za ona 2-3 Other Devices, da probam na silu da stavim stariju verziju skajpa, da podesim Audio Settings (to smo već probali preko telefona), kad idemo na update Audio Drivera javlja da je najbolji drajveć već instaliran
:: - ponavljam, sa spoljnim slušalicama zvuk je odličan, ali na ugrađenim zvučnicima nije
::
:: S tim u vezi, ako neko ima predlog kako da rešim ovaj problem, javite da zma šta me čeka jer ću da imam samo par sati vremena
::
:: Pozdrav
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: VMARC 02.05.2017. 09:26 #634997

status: user
broj poruka: 524
To mi je palo na pamet, ali to će da sačeka da dođem, ne smem to preko telefona sa njim.

Mada me buni, kako slušalice dobro rade, a nema nikakve notifikacije da su ubodene. Na svojim desktop-ovima imam Win 7 a na drugom Win 10 i kada ubodem slušalice iskoči mi prozor da je u zeleni džek ubodena slušalica i nivo zvuka(na primer 85%) i karakteristike zvuka (stereo headphones, virtual 3d) mi se podešava prema poslednjem podešavanju kada su bile ubodene slušalice. Kada izvadim džek vraća mi se podešavanja novoa za zvučnike (na primer 92%, fron speakers, skinuta štrikla sa virtual 3d). Verovatno što imam poseban džek za zvučnik i poseban za slušalice (softverski `preusmereni `Line in`.
Ali na ovom laptopu se ništa od ovoga ne događa (drugar mi ne vidi nikakav iskačući prozor).

Javljam za vikend kako radi sa generičkim drajverima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Par korisnih linkova 02.05.2017. 09:27 #634998

status: user
broj poruka: 200
https://portableapps.com/apps/internet/sportable
https://sdi-tool.org/
http://www.majorgeeks.com/files/details/visual_c_runtime_installer.html
http://tinyurl.com/pfw3c
...
pozdrav...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: djape7777 02.05.2017. 09:32 #634999

status: user
broj poruka: 524
Nije do Other devices.
Pre dva meseca mu nije bio potreban skajp pa nije ni bio ovaj problem.
Kad je pre 15-tak dana probao skajp i javio mi za problem, skinuo sam drajvere za Touch pad i čitač kartice i posao ih poštom n CD-u. To je lako instalirao pre neki dan, nema više Other Devices, niti žutih uzvičnika u Device Menageru, ali problem sa skajom je ostao.
Buni me što je samo skajp u pitanju, a još više što slušalice dobro rade.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: djape7777 02.05.2017. 11:18 #635000

status: user
broj poruka: 914
Posto rece da si skidao drajvere da li je riltek zvuk? ako jeste neka pokrene instalaciju i ukloni drajvere pa onda ponovo instalira. Izgleda da je on nesto onda cackao po zvuku jer notifikacija moze da se iskljuci po defoltu je ukljucena...


:: Nije do Other devices
:: Pre dva meseca mu nije bio potreban skajp pa nije ni bio ovaj problem
:: Kad je pre 15-tak dana probao skajp i javio mi za problem, skinuo sam drajvere za Touch pad i čitač kartice i posao ih poštom n CD-u. To je lako instalirao pre neki dan, nema više Other Devices, niti žutih uzvičnika u Device Menageru, ali problem sa skajom je ostao
:: Buni me što je samo skajp u pitanju, a još više što slušalice dobro rade
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Evo 02.05.2017. 11:33 #635001

status: user
broj poruka: 914
http://www.oldschool-samp.com/slike/images/zvuk.png

u Control Panelu nadji menadzer za zvucni cip u ovom slucaju realtek idi na device advance setings 1 i pod 2 mozes da ukljucujes/iskljucujes notifikaciju
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: VMARC. djape7777. MegaTon REŠEN Problem 11.05.2017. 22:08 #635276

status: user
broj poruka: 524
Tek danas sam stigao da odem kod drugara u drugi grad a mu vvidim laptop i zvuk na skajpu.
Sa generičkim drajverima (preporuka VMARC-a) zvuk na skajpu je proradio ali je bio mnogo tiši od normalnog i to u svim aplikacijama (youtube ...).
Sa novim drajverom (preporuka MegaTon-a) zvuk je opet postao glasniji, ali na skajpu je takođe seckao i krčao, kao da je loša veza (ili kao iz bunara).
Onda sam se setio, ušao sam u podešavanja Realtek-a, koja su skrivena na taskbaru (a ne samo na Windows Speaker kao do sada) i dečekirao sam sva akustična poboljšanja, boost-ove, ekvilajzere i sl. i zvuk na skajpu je normalno proradio i normalno je glasan kao šro je glasan i na ostalim aplikacijama.
Trebao sam to da se setim odmah, ali eto kad je sve na daljinu, ipak je drugačije ad si za laptopom.

Hvala na saradnji i pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs