Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Pitanje u vezi DVB-T2 Tunera
STRANA 1 OD 1
aalek Pitanje u vezi DVB-T2 Tunera 07.05.2017. 22:13 T64847

status: user
broj poruka: 90
Da li su zasebni dvb t2 tuneri bolji od onih koji su već ugrađeni u tv-e i da li bi bilo nekih `problema` ako bi takav tv prikačio na posebni dvb t2 tjuner ? U pitanju je prijem analognog tv signala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed dvb t2 tjuner za prijem ANALOGNOG signala? Rastumaci nam to... 07.05.2017. 22:32 #635184

status: user
broj poruka: 10984
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aalek Pitanje u vezi DVB-T2 Tunera 07.05.2017. 22:44 #635187

status: user
broj poruka: 90
Mislio sam na to da roditelji hvataju tv programe preko krovne antene. Sa starim tv i zasebnim tunerom,kažu da im je slika bila malo bolja nego sa ovim novim tv koji ima ugrađen tuner.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 07.05.2017. 22:57 #635188

status: user
broj poruka: 3104


Najbukvalnije zavisi od komponenti, cipova i koje kakvih delova za tjuner kao i softwera.
Meni na primer integrisani tuner u Fox televizoru sporije menja kanale od tjunera, ali opet i jedan i drugi sporije menjaju od Samsunga, a slika naravno bolja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 08.05.2017. 00:39 #635193

status: user
broj poruka: 1586
Otac kupio LCD Tv marke ALPHA, prvi put cujem za tu marku kod nas, integrisan tjuner i jako prijatno sam se iznenadio brzinom rada tjunera preko krovne antene. Ne stucne a slika je jako dobra.

Zapravo, jako bih voleo da otvorim tv da pokusam da saznam koji prozivodjac je zaista u njemu, ali naredne tri godine nista :D Jako me intrigira je to sto je meni za podesavanje i ostalo gotovo identican jednom Blaupunktu koji sam koristio u podstanarskim danima a slican je i raspored konektora pozadi.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: ... 08.05.2017. 03:36 #635195

status: user
broj poruka: 911

Turci prave ALPHA...
Prosle godine uzeo http://www.mobilnisvet.com/mobilni/5296/Alpha/Koala-MP-4000-Dual za 4500 rsd radi za sve pare a pao je x puta samo folija izgrebana od kljuceva pre par dana zamejnena...

:: Otac kupio LCD Tv marke ALPHA, prvi put cujem za tu marku kod nas, integrisan tjuner i jako prijatno sam se iznenadio brzinom rada tjunera preko krovne antene. Ne stucne a slika je jako dobra.
::
:: Zapravo, jako bih voleo da otvorim tv da pokusam da saznam koji prozivodjac je zaista u njemu, ali naredne tri godine nista :D Jako me intrigira je to sto je meni za podesavanje i ostalo gotovo identican jednom Blaupunktu koji sam koristio u podstanarskim danima a slican je i raspored konektora pozadi.
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: Pitanje u vezi DVB-T2 Tunera 08.05.2017. 05:55 #635196

status: user
broj poruka: 9460
Nema razlike izmedju tog ugradjenog u TV i eksterni, samo ako se spoljni spaja HDMI-om. Inerni je isto spojen sa tim interfejsom, tj. digitalno i gubitaka u oba slucaja, sto se tce kvaliteta slike, nema. Softverski je to sve zanemarivo, isti djavo.
Cak u vecini slucajeva su se bolje pokazali spoljni uredjaji, bar sto se brzine saltanja tice, organizacije kanala, nekih banalnih postavki...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: Da li su zasebni dvb t2 tuneri bolji od onih koji su već ugrađeni u tv-e i da li bi bilo nekih `problema` ako bi takav tv prikačio na posebni dvb t2 tjuner ? U pitanju je prijem analognog tv signala
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet re 08.05.2017. 16:49 #635204

status: user
broj poruka: 1033
Slika im je bila bolja jer stari tv ima manju rezoluciju i mnogo je `tolerantniji` na losiju sliku. A nov ako si jos uzeo full hd... Pozdravi se sa dobrom slikom ako nemas hd kanale. Uzmi na kompu uporedi neki snimak kad ga pustis fullscreen u recimo 480p i 1080p razlika je ocigledna, e tako je i sa tv kanalima bilo analogni ili digitalni oni su u 720x480 odnosno 720x576 rezoluciji.

ASUS M5A99X EVO
FX8320E
CM Nepton 140XL
Kingston HyperX 2x4GB @1600
MSI TFIII GTX 660 2GB
KINGSTON HyperX 3K 120GB
ASUS XONAR DG
CM Storm Trooper


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs