Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Online narucivanje 150inca platna - da li je realno?
STRANA 1 OD 1
Branko4321 Online narucivanje 150inca platna - da li je realno? 18.05.2017. 00:37 T64895

status: user
broj poruka: 2
Planiram da narucim platno za projektor sa Amazon UKa od 150 inca, paket ima sirinu preko 3.5 metara. Koliko je realno da carina tako nesto uopste i pusti da prodje, i da se to dostavi nasom postom, sobzirom na gabarite paketa? Da li vredi pokusavati uopste?
https://www.amazon.co.uk/150-16-motorised-projector-projection/dp/B004LMY0UE/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1495060552&sr=8-8&keywords=projector+screen+150+inch+16+9
malene se isto prodaje i preko aliexpressa, kapiram da je isto i u pitanju, jefinije je nekih 50 evrica, ali mi Amazon UK uliva mnogo vise poverenja, ako ni zbog cega drugog onda zbog povracaja novca, tako da bi pre preko njih nego preko kineza, plus citam da su ljudi imali problema sa Aliexpressom..
ps ako je realno i ako bi proslo, koliko bi carina lupila preko ovih 300 funti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Online narucivanje 150inca platna - da li je realno? 18.05.2017. 06:58 #635496

status: user
broj poruka: 1620
Carina ce da pusti, ali racunaj da ce sigurno i naplatiti!
Standardno je 10% carina + 20% PDV na ukupnu cenu proizvoda sa carinom.
E sad, s nasima je uvek igra na srecu koju ce `katalosku` vrednost proizvoda racunati pri carinjenju pa to moze da bude tih 290 GBP, ali isto tako i 500 ili 100. Za skuplje stvari je uvek dobro da pismenim putem unapred kontaktiras Carinu pa posle malo lakse regulises situaciju ako ti nije u korist - mada, ni uz ovo nisi 100% siguran ako nemas svog coveka tamo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Mozda je bolja 18.05.2017. 08:23 #635497

status: user
broj poruka: 3466


Opcija ako se dodje do onih ljudi koji vozaju kamione i svasta nesto i npr za standardnu kutiju uzmu 20 ili 30 funti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Branko4321 srbija.. 18.05.2017. 11:20 #635499

status: user
broj poruka: 2
ok za carinu to sam pitao onako usput nego glavno pitanje ove teme jeste da li je REALNO uopste narucivati tako nesto, jer je paket sam po sebi sirok 3.5 metara, zbog nasih posta itd, da li bi to uopste proslo i stiglo do destinacije (poste), jer znam da oni imaju gomilu nekih pravila za velicine paketa itd.. ipak 3.5 metara, to u kombi jedino da stane itd. mozda mi je glupo pitanje al to mi je strah dal bi nasi pustili takav paket da prodje ili ne, da ne narucujem bezveze i placam pa se posle smaram sa povracajem novca.. ako prodje zavrsice u lokalnoj glavnoj posti za tu opstinu kapiram, u njihovom magacinu, ili negde valjda cu moci to naci preko tracing broja, ne verujem da bi ko postexpress na gajbu donosili, onda bi mi najmanji problem bio da dodjem sa nekim karavanom da pokupim to etc
carine ce biti pa ce biti, reko ajde side question cisto okvirno koliko, mada znam da je i to igra..
evo jos jedan side question glup najvrv, ovo cu platiti direct i to je to, a kada dizem paket da kazem tada placam carinu?
btw hvala na odgovorima :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 u vezi kineza 18.05.2017. 22:18 #635518

status: user
broj poruka: 300
` ali mi Amazon UK uliva mnogo vise poverenja, ako ni zbog cega drugog onda zbog povracaja novca, tako da bi pre preko njih nego preko kineza, plus citam da su ljudi imali problema sa Aliexpressom`

Aliexpress je izuzetno ozbiljan sajt tj firma, nema zezanja kod njih, meni su u 2-3 navrata vratili pare odmah, naravno ako je opravdana reklamacija, tj potkovana dokazima (slike ili video), i Ali ti vraca pare, ne sam prodavac, a za te prodavce je najveca kazna ako im ostavis negativan komentar na stranici.

Jedino sto moze realno da ti se desi je to da ti posalju drugaciji proizvod od onog koji si narucio, ili ne istog kvaliteta koji je opisan na samoj stranici, ali opet kintu dobijas nazad bez dileme.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: srbija.. 18.05.2017. 22:48 #635519

status: user
broj poruka: 1620
:: ok za carinu to sam pitao onako usput nego glavno pitanje ove teme jeste da li je REALNO uopste narucivati tako nesto, jer je paket sam po sebi sirok 3.5 metara, zbog nasih posta itd, da li bi to uopste proslo i stiglo do destinacije (poste), jer znam da oni imaju gomilu nekih pravila za velicine paketa itd.. ipak 3.5 metara, to u kombi jedino da stane itd. mozda mi je glupo pitanje al to mi je strah dal bi nasi pustili takav paket da prodje ili ne, da ne narucujem bezveze i placam pa se posle smaram sa povracajem novca..

Sta te briga kako ce da dostave, sve dok to stigne u jednom komadu, a budi siguran da paket od nekoliko kilograma i te velicine nece ici zemaljskim putem - kad malo razmislis, suludo je kad vec na dnevnom nivou postoje letovi koji prevoze pakete raznih velicina.
Za dostavu ne brini jer je to njihov deo posla. Platis istu koliko kosta i ne mislis.

::ako prodje zavrsice u lokalnoj glavnoj posti za tu opstinu kapiram, u njihovom magacinu, ili negde
::valjda cu moci to naci preko tracing broja, ne verujem da bi ko postexpress na gajbu donosili, onda bi mi najmanji problem bio da dodjem sa nekim karavanom da pokupim to et
:: carine ce biti pa ce biti, reko ajde side question cisto okvirno koliko, mada znam da je i to igra.
:: evo jos jedan side question glup najvrv, ovo cu platiti direct i to je to, a kada dizem paket da kazem tada placam carinu

Carinu placas na licu mesta, pri preuzimanju paketa. Ako ti se ne svide procenjena vrednost proizvooda (ona `proizvoljna`) i iznosi carine i poreza, svakako moras odmah da platis pa tek kasnije podneses reklamaciju direktno Carinskoj upravi jer Posta ne moze da ti preda paket ako to ne platis, a isti ce vratiti posiljaocu nakon max 5 radnih dana. Ako hoces da duze zadrze, mislim da moras da rezervises postanski fah ili unapred da se dogovoris oko duzeg zadrzavanja (ovo drugo nije po pravilima i nece ti svaka Posta izaci u susret).


Po pitanju Amazon/AliExpress price - suludo je razmisljati da je bolji jedan ili drugi kad sve zavisi od prodavca od kog kupujes.
Sto rece kolega strikan, kod AliExpress-a pare ne lezu na racun prodavca sve dok ne potvrdis preuzimanje paketa. Pri kupovini, ti lovu uplacujes na racun AliExpress-a i tamo ostaje do pristizanja na tvoju adresu, a tek nakon toga se prebacuje prodavcu. Ukoliko otvoris `dispute`, lovu ti vraca AliExpress - ne prodavac (naravno, u tok resavanja ste ukljuceni samo prodavac i ti, sve dok ne dodje do eventualne eskalacije - odnosno, AliExpress uskace samo ako ne mozete da postignete dogovor)...
Kod Amazona nisam siguran kako funkcionise odvijanje upata, a jedina, uslovno receno prednost, je ta sto je UK blize od Kine (pri cemu to ipak ne znaci da ce paket 100% brze i sigurnije stici na odrediste + englezi najcesce stavljaju stvarnu vrednost proizvoda na paket, a sa kinezima se dogovoris da paket oznace sa `gift` ili 10-20$ pa ako prodje, prodje - nikad se ne zna).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs