Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Ipak, iskustvo se stiče godinama...
STRANA 1 OD 1
3277 Ipak, iskustvo se stiče godinama... 22.05.2017. 08:15 T64910

status: user
broj poruka: 90
A ne prostim slušanjem svakoga i svih...

Vezano za http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=64864&forid=12&katid=2

Dakle, nakon instalacije novog sistema (Windows 7 Ultimate by Maherz, apdejti do aprila 2015), kompletnog apdejtovanja (93 + 6 opcionih apdejta), instalacije Crimsona 17.2.1, drajvera za zvuk i dopune preko drp.su za chipset i ostalo - više ne zapucava kada ugasi monitor. 20 minuta (što je rekord za nju) je bio ugašen i nakon nasumičnog pritiskanja numlock tastera se vratila slika što ranije nije bio slučaj osim na Windowsu 10 koji je preko apdejta povukao nešto stariji drajver.

E sad šta je bio problem Bog sami zna ali definitivno nije ono o čemu su mi pričali serviseri (bagoviti 1156 socket, gremlini...)...

Malo je falilo da se ide na Haswell ili na Skylake/Kaby Lake zbog ove grafike ali onda ovaj i3 540 ne bih mogao da dižem na 4.2 GHz stabilno (inače lepo radi i na ovih 3.2 GHz i dan danas).

E sad preostaju testovi da vidim kako će da se ponaša kada nakačim drugi i treći HDD, od Windowsa 8.1 sam odustao - propali projekat Micro$ofta, a treba spojiti i SSD na kome je Windows 10 ali koji je na Asus U3S6 SATA3 kontroleru (mali dobitak u performansama ali podrška za USB 3.0).

Tako da ipak @VMARC nemam razloga da kartu teram u servis jer - radi. A i hoću stabilnu 7micu, sa Officeom 2010, a ne ovim lepim na oko glupostima koje mi samo treniraju živce sa onim tačkicama dok se učitavaju.

Dakle, uvek isprobajte sve što je u vašoj moći kada su ovakve situacije u pitanju a ne odmah poslušati iskusne prodavce čiji je cilj da vam (ga) uvale, a kada treba krpiti - e jbg, nismo nadležni... A malo je falilo da je zavalim za 80 evra tj. poklonim maltene novu kartu nekom bubuljičavom detetu i uzmem nešto drugo ali sada drugačije stoje stvari.

Što se podrške za Windows 7 tiče - i te kako postoji, tako da sistem uopšte nije out of date osim ako nemate svemoćnu Kaby Lake platformu i ultrabrzu DDR4 memoriju (ja razliku ne primećujem u poslu koji radim osim što na Kaby Lake mora da ide Windows 10 pa eto deluje ... vau.)

7 u srcu : )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox A da nije proradilo 22.05.2017. 08:43 #635625

status: user
broj poruka: 1389
Uvalio bi nekom neispravnu kartu za 80E

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Nisi ti jedini koji ima problem sa tom kartom 22.05.2017. 11:21 #635628

status: user
broj poruka: 3737
Takodje sam mojoj ženi uzeo 460 i isto ima problema sa paljenjem ekrana iz sleep moda, kao i paljenjem ekrana dok se na računaru ne radi ništa. Posle nekog od ažuriranja proradilo sve normalno.

Čak su se i neki testeri prilikom testiranja karte žalili na isti problem.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Nisi ti jedini koji ima problem sa tom kartom 22.05.2017. 11:32 #635629

status: user
broj poruka: 90
Ma bem joj mater opet pocela da gremlinise kad sam upalio Aidu i Speedfan a Speedfan mi treba za exhaust vent koji se po defaultu vrti na nekih ubudjalih 600tinak RPM sto je NISTA. Sad ne znam da li je do Aide i gadgeta ili do Speedfana, jer Aidu mogu da zamenim HWMonitor-om, mada opet i u Speedfanu se vide temperature i brzine tako da mi gadget i nije neophodan osim sto je navika.
A koji sistem ima zena i koji drajver je stavila? Veruj mi ceo vikend sam proveo drndajuci ovo sokocalo i stvarno mi dodje da zavalim kartu, jos je nova, bela belcata, nema grama prasine na njoj. I da stavim lepo provereni AMD 7770.


:: Takodje sam mojoj ženi uzeo 460 i isto ima problema sa paljenjem ekrana iz sleep moda, kao i paljenjem ekrana dok se na računaru ne radi ništa. Posle nekog od ažuriranja proradilo sve normalno
::
:: Čak su se i neki testeri prilikom testiranja karte žalili na isti problem.
:: support normalit
::
:: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 22.05.2017. 11:32 #635630

status: user
broj poruka: 1586
Win-u 10 treba posvetiti malo paznje oko power tweakovanja kada se instalira i updateuje, na primer - on po defaultu ne gasi komp potpuno kada se ide na shut down, jer je po defaultu namesteno tako da se sistem sto brze upali, nema ucitavanja potpunog iz pocetka, kao sedmica recimo i otuda i problem sa recimo, ulaskom u BIOS na laptopovima, nikako da udje u bios a i na novijim desk masinama se to desava.

Sve opsiano je desetka radila i na staroj Phenom 9500 masini, nakon podesavanja i ostalog - nema nasumicnih power kernel reseta, nema bagovanja, nema problema sa sleep-modom ili kada ugasi ekran da ga ne upali i slicno.

Nisam skoro to radio, ali pokusacu da napravim neki spisak opcija koje se podese da komp radi na `stari` nacin.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 RE:Re: Nisi ti jedini koji ima problem sa tom kartom 22.05.2017. 11:44 #635631

status: user
broj poruka: 1234
Iskusto se stiče godinama.
Polako.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ja često posećujem ovaj forum, 22.05.2017. 22:14 #635643

status: user
broj poruka: 4228
ali bih opet proverio i RAM. I vratio (probe radi) brzinu procesora na 3.06.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Odneta je na reklamaciju... 23.05.2017. 01:18 #635651

status: user
broj poruka: 90
Da ne detaljisem, nadam se da ce ljudi imati razumevanja i pustiti me da doplatim za GTX 1050, i sami serviseri kazu da karta zvace go.na i da ima bagova narocito na Windowsu 7 ali ja opet kazem ovo je ganc nov Windows 7, em apdejtovan od strane M$-a em sam drajvere za chipset i ostale koji su falili povukao preko drp.su (i napunio komp malwareom koji sam posle cistio) tako da nema te osobe na svetu koja ce mi reci da je karta kompatabilna sa sistemom (iako bi trebalo da bude) a to koliko je bagovita svedoci post kolege koji kaze da nisam jedini...
Evo me sada na Nvidia 8400GS... Par vekova nazad :(


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Ja često posećujem ovaj forum, 23.05.2017. 01:29 #635652

status: user
broj poruka: 90
Druze, opalim Linx na 4.2GHz i jezgra ne prelaze 75°C - sta tu ima da bude neispravno? Btw, taj komp je stvarno jako malo radio - iznutra je cist kao apoteka od prasine, mogu da i underclockujem procesor i sve zivo - vizuelnim pregledom hvala Bogu svaka komponenta na ploci je maltene nova, inace nije radio na 4.2 duze od dana, to sam samo testirao, on od prvog dana radi na 3.2 zbog rama koji je na 1600 MHz, def clk bi ga samo spustio na 1333 MHz... U njemu je pre nje bila pasivno hladjena 5450 koja je sada u drugom racunaru ali to ne moze bas kao i 8400GS da tera ni solitaire a kamo li LoL zbog kog je i uzet RX 460 i bas Asusov misleci da se kupuje najbolje moguce na trzistu a sve po savetu prodavca iz necu da imenujem koje prodavnice jer mu nisu bili po volji ni crvenu i po jeftiniji Sapphire ni druge raspolozive karte sa tim chipom...

Kazem - na njima je da vide, karta je NOVA - nema prasine na njoj a ja nisam imao kada da joj se posvetim i ustanovim da nema tog drajvera na kome je stabilna cim nju jedan gadget na desktopu i speedfan salju u aut... I guess what, kada sam obrisao Aidu i Speedfan - problem je ostao... Da nije Office 2010 mozda problem?


:: ali bih opet proverio i RAM. I vratio (probe radi) brzinu procesora na 3.06
::
:: Pozdrav
::
:: Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Upravo to sam hteo da pitam 23.05.2017. 10:33 #635660

status: user
broj poruka: 4228
Da li je legalan sav taj softver koji instaliraš?

Znam, ume to da bude frustrirajuće. To što je nešto novo ne mora da znači i da je ispravno.

Ne znam da li si gledao malo po forumu - bila je tema gde čovek sastavi jedan računar, pa crkne (računar), žonglira komponentama, pre toga ispravnim, pa crkavaju. Dešava se.

Nadam se da ćeš ih ubediti da ti promene kartu za drugi model.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Jednostavno resenje. 23.05.2017. 11:28 #635661

status: user
broj poruka: 2480
A zasto jednostavno ne predjes na win10? Cemu ta opsesija sedmicom?

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Jednostavno resenje. 23.05.2017. 15:51 #635672

status: user
broj poruka: 90
Evo odgovoricu ti najkrace sto mogu. SVIDJA MI SE GUI KOD SEDMICE, JEDNOSTAVNA JE ZA KORISCENJE, NIJE PISANA ZA TABLETE I TELEFONE I TOUCH SCREEN RACUNARE NEGO ZA ``OBICNE`` I ZA SAM KRAJ - ODSLUSAJ CECINU PESMU SA REFRENOM ``HILJADU RAZLOGA JEEEEEEE....`...
Dok WinX lici na nedoradjeno sranje, evo sad me ja jednom lapu jebu ikonice nakon Creators update-a... I da, mrzim M$/Intel monopol!!!
A o legalnosti softvera najpre pitajte drzavne organe, lokalne samouprave, poresku, policiju, ... ima tu dosta kompova iz donacija (kelerabe krshevi na 2GB rama) itd., pa onda mene i brdo drugih. Inace, nije Rusija za dzabe Linuxirala sve svoje vitalne drzavne racunarske sisteme - valjda je tako i hakovala predsednicke izbore u USA i izabrala kamerad Donalda Trapavog : ) Ali ko ce da izucava sta je sudo, sda, sdb, ... komplikovano mnogo jbg.

:: A zasto jednostavno ne predjes na win10? Cemu ta opsesija sedmicom
::
:: 5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Iako mi se ne sviđa stil pisanja 23.05.2017. 17:13 #635678

status: user
broj poruka: 3737
+ za post iznad.

Kroz sedmicu sam se najlakše kretao.

Brzina na strani desetke.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Iako mi se ne sviđa stil pisanja 23.05.2017. 17:40 #635680

status: user
broj poruka: 90
Hvala :shy:

Ali ja stvarno tako mislim, u Win10 je sve nekako shiljato i naostreno a u Win7 sve onako mekano, prijatno na oko, sve ti je nekako pri ruci kad pogledas a na Win10 izleti onaj start meni kao da si usao u control panel svemirskog modulatora a ubedljivo mi se najvise ogadi kad vidim facebook aplikaciju tj. njen kvadrat kako se vrti i pise NEW onako upadljivo pa evo ima mesec dana da mi tako stoji iako sam je i otvarao i zatvarao. Recimo Win10 je idealan za osim navedene tablete i tabletomane, telefone i ostale igracke da bude OS nekog Smart televizora, mislim da bi u tom slucaju trku izgubili i WebOS koji je predivan i Tizen i sve zivo. Sto da ne kada moze Apple TV i M$ da ne omasti brke u tom segmentu tehnickih proizvoda.
Pa onda ves masine, frizideri, generalno bela tehnika, sto da ne skoknes na fejs dok si u tus kabini sa ekranom na dodir kad ti se moze... Jel tako il nije? : )

:: + za post iznad
::
:: Kroz sedmicu sam se najlakše kretao.
::
:: Brzina na strani desetke.
:: support normalit
::
:: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion meh.. 23.05.2017. 21:33 #635686

status: user
broj poruka: 2480
I ja sam imao odbojnost prema 10-ki, ali sam na kraju presao jer sam zeleo DX12.
Elem kada uzmes i pobacas sve gluposti u kantu, mozes daleko lepse da sredis i start meni i sve ostalo. Sljaka i bolje nego sedmica.

Trebao mi je jedan dan da se naviknem i podesim tako da mi sve ide bolje i preglednije :)



5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @3277 23.05.2017. 23:50 #635692

status: user
broj poruka: 4228
Šta ti je, zezam se za legalnost softvera? Ali znaš da stalno idu te kampanje kako je samo legalan softver siguran od virusa i slično. Pa sam mislio da te možda zbog toga nešto zeza.

Napiši u ovoj temi kad bude bilo nešto novo sa reklamacijom te grafičke karte.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: meh.. 24.05.2017. 02:01 #635695

status: user
broj poruka: 18940
Mene i dalje cas odusevi, cas razocara, ali totalno je takav sistem, na nekom PC-u leti, na drugom se vuce kao prebijena macka, inace po onom sto sam video, dosta je zahtevniji nego W7.


:: I ja sam imao odbojnost prema 10-ki, ali sam na kraju presao jer sam zeleo DX12.
:: Elem kada uzmes i pobacas sve gluposti u kantu, mozes daleko lepse da sredis i start meni i sve ostalo. Sljaka i bolje nego sedmica.
::
:: Trebao mi je jedan dan da se naviknem i podesim tako da mi sve ide bolje i preglednije :
::
::
::
:: 5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 ... 24.05.2017. 03:38 #635697

status: user
broj poruka: 90
Ljudi, sve to stoji za 10tku, uostalom bilo bi sumanuto da bude sporija od predhodnika, ali da je pokazala neki znacajan napredak (osim podrske sa DX12) u smislu GUI-ja, da je vise user-friendly - Boga mi nije.
Da nema onaj carobni kruzic tj. Gordanu (Cortanu) - kako bi iko nasao podesavanja za lupam frekvenciju osvezavanja monitora? Ili neku krajnje bezveznu glupost...
Ne moze, ponovicu, OS da bude objedinjen i za touch screen, i za tablet uredjaj i za mobilni telefon, ne moze da se od Windowsa pravi igracka i da se racunarski program koji dolazi ja DVDu/BluRayu poistovecuje sa tzv. aplikacijom, ali aplikacijom u onom smislu kada odes na neki Store i skines neko programce, neku glupavu igricu i sl.
To je to cega nema na win7 i zato je on po meni poslednji OS od M$-a koji je namenjen iskljucivo racunarima a ne igrackama koje drzis pored kreveta da ti sluze kao budilnik, na kojima citas vesti, vremensku prognozu itd.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Garancija 24.05.2017. 09:22 #635698

status: user
broj poruka: 1234
Vratiće ti istu karticu uz objašnjenje da je ispravna.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: ... 24.05.2017. 10:56 #635699

status: user
broj poruka: 1327
Pa sve to nema veze sa desktop delom Windows-a, ništa od toga ne moraš da upotrebljavaš ako baš onih nekoliko aplikacija ne mogu da se uninstaliraju.
Ne treba to Cortana da nađeš bilo šta, eno ti stari device manager (još uvek je tu). imaš Settings za sve ostalo takođe (zato se zove SETTINGS). Run je tu takođe.


:: Ljudi, sve to stoji za 10tku, uostalom bilo bi sumanuto da bude sporija od predhodnika, ali da je pokazala neki znacajan napredak (osim podrske sa DX12) u smislu GUI-ja, da je vise user-friendly - Boga mi nije
:: Da nema onaj carobni kruzic tj. Gordanu (Cortanu) - kako bi iko nasao podesavanja za lupam frekvenciju osvezavanja monitora? Ili neku krajnje bezveznu glupost..
:: Ne moze, ponovicu, OS da bude objedinjen i za touch screen, i za tablet uredjaj i za mobilni telefon, ne moze da se od Windowsa pravi igracka i da se racunarski program koji dolazi ja DVDu/BluRayu poistovecuje sa tzv. aplikacijom, ali aplikacijom u onom smislu kada odes na neki Store i skines neko programce, neku glupavu igricu i sl
:: To je to cega nema na win7 i zato je on po meni poslednji OS od M$-a koji je namenjen iskljucivo racunarima a ne igrackama koje drzis pored kreveta da ti sluze kao budilnik, na kojima citas vesti, vremensku prognozu itd
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Garancija 24.05.2017. 12:37 #635702

status: user
broj poruka: 90
Ne bih da im pretim ovako iza ledja ali bojim se da ce im puno isplativije biti da mi vrate novac i da se u miru razidjemo ili da mi dopuste da doplatim za kartu koja ce stabilno da radi, i molim te bez prognoza i sl., ja znam da je moj kompjuter ispravan i da nije pravio probleme sa starom kartom. Uostalom, to mene kao krajnjeg korisnika i ne zanima - prodali ste robu koja nije kompatibilna sa odredjenim chipsetom - molim lepo ili refundirajte novac ili dajte robu koja JE kompatibilna sa njim.

Tako to resava ozbiljan dobavljac.


:: Vratiće ti istu karticu uz objašnjenje da je ispravna
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Garancija 25.05.2017. 09:47 #635728

status: user
broj poruka: 1234
Da li je kartica kompatibilna sa odredjenim čipsetom pod odredjenim OS?
To je trebalo tebe da zanima kada si je kupovao.
Uvoznika i prodavca boli tuki za to.
Na većini čipsetova ona radi i za njih je ispravna.
To što je tvoj računar radio sa jednom ili dve kartice ne dokazuje ništa.
Osim ako si celu konfiguraciju kupio kod istog prodavca.

Vratiće ti karticu kao ispravnu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 ... 31.05.2017. 11:33 #635961

status: user
broj poruka: 90
Ustanovljeno je da je karta NEISPRAVNA, u toku dana povrat novca a sutra Gigabyte 1050 Ti Windforce 4GB. Kod druge firme naravno, iz ciste predostroznosti i onoga ``ko se na mleko opece i u jogurt duva``.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Garancija 31.05.2017. 11:33 #635962

status: user
broj poruka: 90
Eno brdo snimaka po yt kako ovo novo sto uzimam radi na istoj platformi tako da ti prica nema veze sa mozgom, a o dobavljacu (sa uvoznikom nisam imao problema) ne bih trosio reci, samo cu reci kompleksi male sredine/malogradjanstina.


:: Da li je kartica kompatibilna sa odredjenim čipsetom pod odredjenim OS
:: To je trebalo tebe da zanima kada si je kupovao
:: Uvoznika i prodavca boli tuki za to
:: Na većini čipsetova ona radi i za njih je ispravna.
:: To što je tvoj računar radio sa jednom ili dve kartice ne dokazuje ništa
:: Osim ako si celu konfiguraciju kupio kod istog prodavca
::
:: Vratiće ti karticu kao ispravnu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 31.05.2017. 14:11 #635974

status: user
broj poruka: 9381
I utvrdjeno je da se iskustvo stice godinama.
Vazno je da si i ti nesto shvatio... Boj bije srce u junaka... Ili tako nekako...

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: Ustanovljeno je da je karta NEISPRAVNA, u toku dana povrat novca a sutra Gigabyte 1050 Ti Windforce 4GB. Kod druge firme naravno, iz ciste predostroznosti i onoga ``ko se na mleko opece i u jogurt duva``
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: ... 01.06.2017. 22:11 #636021

status: user
broj poruka: 4228
KONEČNO...!

Pozdrav!

Vlada

:: I utvrdjeno je da se iskustvo stice godinama
:: Vazno je da si i ti nesto shvatio... Boj bije srce u junaka... Ili tako nekako..
::
:: macOS Sierr
:: What can your Mac do now? Just ask
::
:: :: Ustanovljeno je da je karta NEISPRAVNA, u toku dana povrat novca a sutra Gigabyte 1050 Ti Windforce 4GB. Kod druge firme naravno, iz ciste predostroznosti i onoga ``ko se na mleko opece i u jogurt duva``
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs