Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
vasi utisci Beogrid?
STRANA 1 OD 1
duqp vasi utisci Beogrid? 26.05.2017. 17:18 T64922

status: user
broj poruka: 3466

da li je neko korisnik i jel ima nekih promena sada kada su pod sbb? odgovara mi za firmu da uvedem samo internet bez televizije i telefona i deluju mi zanimljivo.

da napomenem Novi Beograd

Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Matori... 26.05.2017. 19:05 #635785

status: user
broj poruka: 3737
El imaš ti neku krstenu foliju za ekran za g5?
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp sta znaci krstena 26.05.2017. 20:08 #635786

status: user
broj poruka: 3466

folija kao clear ili anti glare film folija ili glass ili ona silikon nano ovo ono


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: vasi utisci Beogrid? 26.05.2017. 20:28 #635787

status: user
broj poruka: 1620
Uzimaj, ne razmisljaj. Ima vec vise tema o tome pa pretrazi malo forum, da ne sad zalazim u detalje (evo jedne od: https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=64531&forid=19&katid=5 ).

::
:: da li je neko korisnik i jel ima nekih promena sada kada su pod sbb? odgovara mi za firmu da uvedem samo internet bez televizije i telefona i deluju mi zanimljivo.
::
:: da napomenem Novi Beogra
::
:: Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 26.05.2017. 20:29 #635788

status: user
broj poruka: 1620
Prica je samo da ce u neko dogledno vreme prepoloviti brzinu upload-a, ali se jos uvek ne zna kada ce se to tacno desiti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Bio kod drugara kada su uvodili 26.05.2017. 23:07 #635790

status: user
broj poruka: 4228
Sve radi O.K. sem wifi, koji je strašno nestabilan. Pre toga je wifi na mts adsl radio kako treba. Drugar je išao da reklamira, ali su mu pominjali kojekakve smetnje, zidove, podzemne vode, tako da je izašao manje inteligentan nego što je ušao. Svašta sam probao, da bi na kraju i njihov monter nemušto priznao da je problem do uređaja, jer je i on lično morao da dokupi drugi ruter koji mu služi kao wifi.

Inače, u pitanju je TP-Link VDSL modem/ruter, ne znam tačno koja serija.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Bio kod drugara kada su uvodili 27.05.2017. 11:11 #635802

status: user
broj poruka: 1620
Koji ruter je bio problematican, a koji je dobio u zamenu i da li sada sve sljaka ok?

Meni je takodje neki noviji TP-Link pravio problem, ali drugog tipa - zaglupljivao se, u proseku, svaki treci put nakon dnevnog restarta konekcije (izmedju 3-5h ujutru) i tako sam vise puta bio bez neta do rucnog restarta rutera, sto je nekoliko puta napravilo ozbiljan problem posto radim i nocu pa mi ponekad treba pristup opremi sa udaljene lokacije.
Reseno je u roku od nekoliko dana tako sto je zamenjen ruter za Fritz!Box 7360, koji savrseno sljaka - pre toga su momci probali azuriranje firmware-a, a nakon prvog sledeceg nestanka konekcije je ruter zamenjen (istog tog dana).

Sto se tice podrske, ja nikada nisam imao problema sa njima, niti bilo ko koga poznajem, a ljudi cesto izadju u susret cak i kada je je nesto van opisa njihovog radnog mesta kada im lepo pristupis - nazalost, oseti se blagi pad u odnosu na period pre SBB-a, ali slucaj tvog drugara je i pored toga, po mom misljenju, i dalje izuzetak.

Mozda je nekom od znacaja, a ne znam da li sam vec negde rekao ovo: pomenuti dnevni restart konekcije se odvija u ranim jutarnjim satima (najcesce oko 04:30) i u normalnim uslovima traje bukvalno nekoliko (na ovom Fritz-u najcesce 4s), ali je nezaobilazan cak i sa fiksnom IP adresom.

:: Sve radi O.K. sem wifi, koji je strašno nestabilan. Pre toga je wifi na mts adsl radio kako treba. Drugar je išao da reklamira, ali su mu pominjali kojekakve smetnje, zidove, podzemne vode, tako da je izašao manje inteligentan nego što je ušao. Svašta sam probao, da bi na kraju i njihov monter nemušto priznao da je problem do uređaja, jer je i on lično morao da dokupi drugi ruter koji mu služi kao wifi
::
:: Inače, u pitanju je TP-Link VDSL modem/ruter, ne znam tačno koja serija
::
:: Pozdrav
::
:: Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Pročitao sam naslov teme Beograd... 27.05.2017. 15:28 #635808

status: user
broj poruka: 3737
imam ja Beogrid od skoro. Ok su skroz. Upload je taj.

Novi beograd je širok pojam. Oni su za sada samo u blokovima...ne znam tačno reon.

Što se mog problema sa folijom tiče. Kupio sam zaštitu u vidu onog zakrivljenog stakla. Međutim loš eje zakrivljeno i ušla prljavština posle deset dana i staklo kkrenulo da spada.

Potom probam neku foliju za 200 din koja je izdržala cela dva dana.

Treba mi nešto što neće spasti.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

::
:: da li je neko korisnik i jel ima nekih promena sada kada su pod sbb? odgovara mi za firmu da uvedem samo internet bez televizije i telefona i deluju mi zanimljivo.
::
:: da napomenem Novi Beogra
::
:: Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: Bio kod drugara kada su uvodili 27.05.2017. 15:56 #635809

status: user
broj poruka: 4228
Stvarno ne znam koji je tačno model, napisao sam šta sam zapamtio. Inače, u pitanju su blokovi, Dušana Vukasovića, desilo se pre dve nedelje.

Pošto mi se drugar žalio odmah sutradan rekao sam mu da zove podršku. Pošto ga je podrška ispreskakala posumnjao sam da nešto nije u redu sa celom serijom čim nisu hteli da mu zamene uređaj. Probao sam da menjam podešavanja za wifi, nešto što je ranije imalo efekta na drugim TP-Link ruterima, međutim bez uspeha. Kasnije sam se čuo sa čovekom koji je montirao ruter i koji mi je nerado priznao da ovaj model koji postavljaju ima problematičan wifi, pa je i on postavio ruter kod sebe kući koji mu služi samo za wifi. Pominjao mi je da su i prethodnoj turi nabavljali Fritz sa kojim su imali neke druge probleme, a nabavljali su ga nakon nekih trećih sa kojima su imali treće probleme!

Takvo ponašanje mi je glupo: ako već hoćeš jeftino da prođeš i da uvaljuješ neispitanu opremu krajnjim korisnicima makar ih upozori da bi morali da dokupe neki uređaj za wifi. Ili jednostavno ukini wifi.

Poklonio sam drugaru jedan TP-Link 542G koji mu potpuno završava posao - dhcp je isključen, tako da služi kao svič i akses point.

EDIT: Opet, drugar nema zamerke za ostale usluge. Ima tri TV-a, lan, wifi (sada) radi kako treba.

Pozdrav!

Vlada

:: Koji ruter je bio problematican, a koji je dobio u zamenu i da li sada sve sljaka ok?
::
:: Meni je takodje neki noviji TP-Link pravio problem, ali drugog tipa - zaglupljivao se, u proseku, svaki treci put nakon dnevnog restarta konekcije (izmedju 3-5h ujutru) i tako sam vise puta bio bez neta do rucnog restarta rutera, sto je nekoliko puta napravilo ozbiljan problem posto radim i nocu pa mi ponekad treba pristup opremi sa udaljene lokacije.
:: Reseno je u roku od nekoliko dana tako sto je zamenjen ruter za Fritz!Box 7360, koji savrseno sljaka - pre toga su momci probali azuriranje firmware-a, a nakon prvog sledeceg nestanka konekcije je ruter zamenjen (istog tog dana).
::
:: Sto se tice podrske, ja nikada nisam imao problema sa njima, niti bilo ko koga poznajem, a ljudi cesto izadju u susret cak i kada je je nesto van opisa njihovog radnog mesta kada im lepo pristupis - nazalost, oseti se blagi pad u odnosu na period pre SBB-a, ali slucaj tvog drugara je i pored toga, po mom misljenju, i dalje izuzetak.
::
:: Mozda je nekom od znacaja, a ne znam da li sam vec negde rekao ovo: pomenuti dnevni restart konekcije se odvija u ranim jutarnjim satima (najcesce oko 04:30) i u normalnim uslovima traje bukvalno nekoliko (na ovom Fritz-u najcesce 4s), ali je nezaobilazan cak i sa fiksnom IP adresom.
::
:: :: Sve radi O.K. sem wifi, koji je strašno nestabilan. Pre toga je wifi na mts adsl radio kako treba. Drugar je išao da reklamira, ali su mu pominjali kojekakve smetnje, zidove, podzemne vode, tako da je izašao manje inteligentan nego što je ušao. Svašta sam probao, da bi na kraju i njihov monter nemušto priznao da je problem do uređaja, jer je i on lično morao da dokupi drugi ruter koji mu služi kao wifi
:: ::
:: :: Inače, u pitanju je TP-Link VDSL modem/ruter, ne znam tačno koja serija
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: :: Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 29.05.2017. 11:42 #635860

status: user
broj poruka: 1586
Od pre par meseci sam njihov korisnik, i zaista mogu samo da ih hvalim. Podrska je u dva navrata bila ekstremno brza, kao i tehnicka podrska sa izlaskom na teren.

Za upload sumnjam da ce smanjivati jer im je to jedan od najjacih aduta za korisnike, a mene je privuklo zbog Live Stream-a, razmene velikih fajlova te zbog uploada koji odlicno radi. U paketu sam dobio Fritzbox ruter, koji besprekorno radi i ima odlicne opcije, tipa moze na njegov usb da se nakaci fleshka na koju metnes sta hoces i dostupno svima na mrezi.

Za sada, vrlo zadovoljan uslugom i performansama konekcije a i uredjaja.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs