Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
cpu temp pitanje
STRANA 1 OD 1
nisque cpu temp pitanje 02.06.2017. 17:14 T64947

status: user
broj poruka: 1060
elem, promenih procesor, montirao sve i ajde da proverim temperature. i sad tu meni nije jasno. prethodni procesor je bio phenom 955 i temperatura oko soketa (ili gde već) se gađala sa temperaturom senzora.
ovaj fx 8300 sad ima baš varijacije kad se uporede ta dva, evo slika pa prosudite

http://imgur.com/gNKOCfZ

ono što me interesuje, na koju da obraćam pažnju, ako recimo hoću da kloknem procesor, pa kao pazim da ne pređe tu neku kritičnu temperaturu (koju i ne znam koja je, al ajde da pomenem), i sad, dal gledam ovu gde mi piše CPU 0, ili ovo dole što meri sa ploče?

i još jedna stvar, primećujem da je na izduvu kučišta dosta hladnije nego sa phenomom dok je bio, tj jedva da je mlako.

hvala!

I AM the God of war.. Nothing defies me!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 03.06.2017. 10:08 #636059

status: user
broj poruka: 587
Izduv je verovatno hladniji zato sto ti je TDP 955 bio 125W,a FX je 95W...
Ja sam sa mojim 960T poludeo skoro,jer sam isto tako imao problem sa temperaturama i na kraju sam uzeo speedfan i na njemu ocitavao CPU i Core temperature i gledao da CPU ne prilazi mnogo fabricki dozvoljenoj maksimalnoj vrednosti...
Postavio sam pitanje i AMD-u,ali mi nisu odgovorili...
Za tvoj CPU max T je 70,5 stepeni,pa gledaj da visa temperatura ne prilazi tu i nema problema... Posebno sto imas provetreno kuciste,a pretpostavljam i da imas neki aftermarket kuler...

AMD Phenom II 960T @ 3.8GHz/Titan NK35TZ/6GB DDR2 @ 800MHz
Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/Powercolor HD5750
LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager/Windows 10 Pro x64 Creators update
LG W2240S-PN + Skyworth 32E3000


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs