Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
USB device - ne prepoznaje ga WIN
STRANA 1 OD 1
harry87 USB device - ne prepoznaje ga WIN 04.06.2017. 22:07 T64955

status: user
broj poruka: 853
Ovako u pitanju je Sony MiniDisc walkman uredjaj, koji kad se nakaci preko USB-a moze da se na njega nareze muzika preko programa SonicStage.
E sad kad se nakaci na komp, na njemu pise pc - >md, ali win ga ne cita, ni kao unknown device. Nasao sam drivere na netu, ali da bih instalirao moram da dobije taj da kazem unknown device u device manager-u.
Da zanemarimo uredjaj, da li postoj mogucnost da se nekako osposobi da ga win ucita pa da mogu drivere da instaliram?
Svi usb-ovi mi rade, svaki sam probao, nasao sam tutorijal koji osposobljava uredjaj za rad i instalaciju driver-a, ali mi je potrebno da ga win ucita.

Nadam se da je shvatljivo objasnjenje.

Hvala.

Pozdrav
MB Asus P5Q deluxe/XEON E5450 @ 3.6Ghz+Alpenföhn Brocken/4x2GB Kingston HyperX Black Edition/ Sapphire 7850 2GB/WD Black 500gb/Thermaltake V6/AOC I2475PXQU/Altec Lansing VS4621
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 04.06.2017. 22:47 #636104

status: user
broj poruka: 9460
Cek, da li se uopste pojavi na kratko u DM? Ono kad ga skopcas pa cujes USB zvuk i onda zvuk da je iskopcan?

Ako je da, onda udji u device manager - action - add legacy hw, next - -instal harware manualy - -next - next - have disk i navedi na folder drajvera i prepoznace .inf i instaliraj ih.

Ako ne daje nikakve znake da je skopcan, onda jbmlga, nesto nije ok...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 Re: ... 04.06.2017. 23:05 #636105

status: user
broj poruka: 853
Ne daje nikakav znak, tipa taj zvuk kad nakacis novi uredjaj na usb, ali uredjaj prepoznaje PC, to je interesantno.

MB Asus P5Q deluxe/XEON E5450 @ 3.6Ghz+Alpenföhn Brocken/4x2GB Kingston HyperX Black Edition/ Sapphire 7850 2GB/WD Black 500gb/Thermaltake V6/AOC I2475PXQU/Altec Lansing VS4621

:: Cek, da li se uopste pojavi na kratko u DM? Ono kad ga skopcas pa cujes USB zvuk i onda zvuk da je iskopcan
::
:: Ako je da, onda udji u device manager - action - add legacy hw, next - -instal harware manualy - -next - next - have disk i navedi na folder drajvera i prepoznace .inf i instaliraj ih
::
:: Ako ne daje nikakve znake da je skopcan, onda jbmlga, nesto nije ok..
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 04.06.2017. 23:08 #636106

status: user
broj poruka: 9460
Hm, bas cudno. Mislim da tu nesto nije ok, ili kabel ili sam uredjaj. Probaj da dodas onako drajver, ali cisto sumnjam da ce da proradi.

Zameni kabel...mozda i sam konektor u uredjaju nije ok...

Daj neki link sprave...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 re 04.06.2017. 23:15 #636107

status: user
broj poruka: 853
http://www.minidisc.org/part_Sony_MZ-N910.html
Ovo je u pitanju.
Jedino sto nisam probao, jer ne mogu da nadjem nigde, moracu da kupim novi kabl, usb je kao za joypad od PS3, mini usb ili kako se vec zove.

MB Asus P5Q deluxe/XEON E5450 @ 3.6Ghz+Alpenföhn Brocken/4x2GB Kingston HyperX Black Edition/ Sapphire 7850 2GB/WD Black 500gb/Thermaltake V6/AOC I2475PXQU/Altec Lansing VS4621

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 04.06.2017. 23:29 #636109

status: user
broj poruka: 9460
Da, USB mini. Imas toga gde hoces, pa nadji i probaj.

Ima li kakva podesavanja to cudo...Vidim nesto pisu charge only...Mozda ima da se podesi komunikacija i punjac usb...jbmlga

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 05.06.2017. 08:39 #636128

status: user
broj poruka: 4225
Kabl ti je neispravan. Zamjeni ga i pojaviće ti se opcija i za prebacivanje podataka.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 re 06.06.2017. 07:59 #636176

status: user
broj poruka: 853
Probacu novi kabl.


MB Asus P5Q deluxe/XEON E5450 @ 3.6Ghz+Alpenföhn Brocken/4x2GB Kingston HyperX Black Edition/ Sapphire 7850 2GB/WD Black 500gb/Thermaltake V6/AOC I2475PXQU/Altec Lansing VS4621

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs