Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Zamenski toner za HP Pro M102a
STRANA 1 OD 1
arogan Zamenski toner za HP Pro M102a 06.06.2017. 18:23 T64964

status: user
broj poruka: 524
Nedavno sam nabavio štampač iz naslova, potpuno nov model i na popustu u jednoj firmi, samo 9.900 in (redovna cena oko 14.000). Ostalo je još par komada (zbog popusta) pa sam ga kupio na slepo. original toner je kapaciteta 1.600 strana što je za kućne uslove OK. Pre kupovine znao sam da postoje zamenski toneri za prethodni model M12a, koji košta oko 900 din, tako da me nije zanimala cena od 9.000 za originalni toner za M102a koji sam video prilikom kupovine ovog štampača.

Kad je prošlo par dana odem na Net, a tamo nema zamenski toner za M102a a ima koliko hoćeš za M12a ili HP 1020 i sl., cena je 850-900 din.
Pitam drugare koji rade u firmama koje pune toner, kažu nema jo uvek na tržištu čipova za ovaj tip štampača ?!

Kući nemam veliki obim štampe, samo deca što im treba za srednju školu i ponekad nešto sa Net-a, pa pretpostavljam da će mi prvi toner, kapaciteta 700 strana, trajati 3-4 meseca.
Šta posle ako ne bude čipova ? Originalni je najjeftiniji 8 i nešto hiljada, što se ne isplati. Da li mogu samo fizički da dopunim prah i da prelepim čip, bolje da ga štampač ne vidi nego da vidi da je utrošio prvih 700 strana ?
Da li ima bilo kakvo rešenje sem kupovina originalnog tonera? Napominjem da sam spreman da izgubim garanciju, jer nabavka originalnog tonera od 1.600 strana košta kao i nov štampač sa prvim tonerom od 700 strana.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 06.06.2017. 21:57 #636212

status: user
broj poruka: 4225
Za sada nema riješenja.
Trebao si se predhodno raspitati.
Spominjano je da će biti riješeno prije par mjeseci, ali za sada niko ništa nije objavio.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smiley Re: re 06.06.2017. 22:53 #636214

status: user
broj poruka: 9
:: Za sada nema riješenja

Nema resenja ali izgleda da vise nema u prodaji modeal p1102.
Sta sad kupiti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ne bih da ti stajem na muku, 06.06.2017. 23:13 #636216

status: user
broj poruka: 4228
ali mislim da je kod ovog štampača i bubanj sa čipom, tako da kad odštampaš 12.000 strana...

Ja bih ti preporučio da čekaš koliko možeš - zamenske kasete se pojave posle izvesnog vremena. Ne znam da li je neko rešio problem čipa na bubnju za M12a.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ne brini 06.06.2017. 23:33 #636218

status: user
broj poruka: 9380
Dok potrosis taj fabricki toner (ako ga koristis u normalnim kucnim uslovima trajace ti duze od 3-4 meseca), pojavice se zamenski toneri.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: VMARC 07.06.2017. 07:16 #636227

status: user
broj poruka: 524
To se i nadam. Ovaj štampač nije ništa posebno, pa ne vidim zašto i za njega ne bi bilo za par meseci, pogotovo što za njegovog prethodnika M12a ima koliko hoćeš.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646074.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs