Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Cemu frka oko produzivanja vozacke dozvole do 10.06.?
STRANA 1 OD 1
3277 Cemu frka oko produzivanja vozacke dozvole do 10.06.? 08.06.2017. 05:21 T64969

status: user
broj poruka: 90
Koliko sam video samo ovi sa papirnatom su u problemu jer ih ceka masna kazna a ja sam se iscimao zbog glasine da se moraju ponovo polagati testovi ako se ne resi do tada. Btw, ima jos dva dana ali ipak me zanima da li sam bez veze izlagao sebe stresu gledajuci gomilu izbezumljenih, isprepadanih i nervoznih ljudi i zena u kilometarskom redu ispred saltera... Btw, konacno je produzih na 10 godina, cudo su privatni domovi zdravlja (nosim naocare, za kompom sam nekih 30 godina, pa me je to zezalo)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Zato 08.06.2017. 08:35 #636261

status: user
broj poruka: 6643


Eto me u redu upravo, još 7 ljudi ispred mene. Da je bio rok za dve godine došao bih tada, možda me nešto zgazi do tada.. Jednostavno, ovoj torturi se niko voljno ne odaziva. Usput, ponadao se da ću to uraditi elektronski, ali, iako sam uspeo da prođem arhaičnu proceduru e-uprave, na kraju dobijem poruke da to za mene nije moguće, c t i zašto. Nisam u kategoriji navedenoj da ne može.. Izgleda da su i softver naručili sa opcijom može nam se, boli nas qtc.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Cemu frka oko produzivanja vozacke dozvole do 10.06.? 08.06.2017. 08:35 #636262

status: user
broj poruka: 1319
Srpska posla, svi čekaju poslednji dan i nadaju sa produžetku termina.


:: Koliko sam video samo ovi sa papirnatom su u problemu jer ih ceka masna kazna a ja sam se iscimao zbog glasine da se moraju ponovo polagati testovi ako se ne resi do tada. Btw, ima jos dva dana ali ipak me zanima da li sam bez veze izlagao sebe stresu gledajuci gomilu izbezumljenih, isprepadanih i nervoznih ljudi i zena u kilometarskom redu ispred saltera... Btw, konacno je produzih na 10 godina, cudo su privatni domovi zdravlja (nosim naocare, za kompom sam nekih 30 godina, pa me je to zezalo)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 ... 08.06.2017. 10:42 #636266

status: user
broj poruka: 90
@Pisko
Da, bas je pored mene stajao decko koji je navodno mogao sve elektronski da odradi, imao je smart card reader i sve sto mu treba da ocita licnu kartu, isao je kaze i preko raznih verzija Windowsa i jednostavno taj softver nece da povuce podatke iz licne karte, sve je na java platformi i mora se ici preko internet explorera, uslov je samo da imas ispravan vid i cipovanu licnu kartu.
Druga stvar koja ga je shebala je sto jednu od tri takse nije mogao da zavrsi m-bankingom i zezali su ga u banci kad je trebalo da odstampaju da je sve platio. Znaci decko je probao sve fore i fazone, menjao neke hostove i ne vredi. Morao je da stoji u redu.

@count ma to je vise nego jasno nego pitam se jel vredelo cimati se jer kao sto napisah meni je pustena buva da ako ne zavrsim u tom roku da cu morati opet u autoskolu pa pored troskova upisa cak i na teorijsku nastavu a poznato mi je da je to mnogo obimnije danas nego u vreme kada sam ja polozio testove i voznju bez greske... ne bih o politici ali ovo im je vrhunski fazon da ekspresno napune budzet, racunaj koliko ih je dalo 255 dinara topcideru, 621 policiji i 700 budzetu... da bi na kraju juce Kurir izbacio da su problematicni samo vozaci sa papirnom dozvolom koji ce biti kaznjavani od 6 do 30 hiljada ili vozaci sa isteklom dozvolom koji placaju i kaznu i dobijaju negativne bodove...
Zali Boze drzavu koja se tako finasira sa sve lakrdijom na Slaviji koja sluzi da ometa ljude dok voze idiotskom preglasnom muzikom... Cenim da ce procenat cukanja na Slaviji postepeno da se uduplava, jer primera radi ako ti je spusten prozor a tresti neka seljana moze doci do ozbiljnog skretanja paznje na situaciju u kruznom toku, nek stave onda i neku LED ekrancinu od 400 inca pa da zurka bude ono, napreDNO da ne moze dalje :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: ... 08.06.2017. 11:16 #636269

status: user
broj poruka: 6643
Ma uspešno sam prošao SVE korake, od instalacije, očitavanja kartice, pokrenuo internet explorer na kućnom računaru nakon, nedno 7-9 godina, registrovao se, sve sam to prošao na čemu ljudi padaju, nego, nije moguće da JA to uradim, samo nema zašto, glupa procedura ne daje objašnjenje. Npr. verovatno nisam nakon preseljenja promenio boravište i za vozačku, jel`te, jer je glupan mislio - pogrešno - da kad se on jedan odjavi i prijavi u jednom MUP-u da to onda važi za sve... ccc. Verovatno je to bilo, jer je na šalteru riba sve odradila jednako brzo za mene kao i za druge, bez problema, ni sekund duže nego drugima pre mene. Na to sam mislio.
O politici i zaradi preko dokumenata - ovo je nasleđe prethodne `ekipe` na vlasti, mada je i u skladu sa okruženjem i novim tokovima. Ali e-uprava, koliko se tu podmeće noga od strane šaltersko-rođačke mafije.... Većina ljudi u podužem redu su uzeli slobodan dan sa posla da bi podneli zahtev čija obrada realno traje ispod 10 minuta, a mogla je da se odradi od kuće za isto toliko bez smaranja.

Budale računaju na sreću.

:: @Pisk
:: Da, bas je pored mene stajao decko koji je navodno mogao sve elektronski da odradi, imao je smart card reader i sve sto mu treba da ocita licnu kartu, isao je kaze i preko raznih verzija Windowsa i jednostavno taj softver nece da povuce podatke iz licne karte, sve je na java platformi i mora se ici preko internet explorera, uslov je samo da imas ispravan vid i cipovanu licnu kartu
:: Druga stvar koja ga je shebala je sto jednu od tri takse nije mogao da zavrsi m-bankingom i zezali su ga u banci kad je trebalo da odstampaju da je sve platio. Znaci decko je probao sve fore i fazone, menjao neke hostove i ne vredi. Morao je da stoji u redu
::
:: @count ma to je vise nego jasno nego pitam se jel vredelo cimati se jer kao sto napisah meni je pustena buva da ako ne zavrsim u tom roku da cu morati opet u autoskolu pa pored troskova upisa cak i na teorijsku nastavu a poznato mi je da je to mnogo obimnije danas nego u vreme kada sam ja polozio testove i voznju bez greske... ne bih o politici ali ovo im je vrhunski fazon da ekspresno napune budzet, racunaj koliko ih je dalo 255 dinara topcideru, 621 policiji i 700 budzetu... da bi na kraju juce Kurir izbacio da su problematicni samo vozaci sa papirnom dozvolom koji ce biti kaznjavani od 6 do 30 hiljada ili vozaci sa isteklom dozvolom koji placaju i kaznu i dobijaju negativne bodove..
:: Zali Boze drzavu koja se tako finasira sa sve lakrdijom na Slaviji koja sluzi da ometa ljude dok voze idiotskom preglasnom muzikom... Cenim da ce procenat cukanja na Slaviji postepeno da se uduplava, jer primera radi ako ti je spusten prozor a tresti neka seljana moze doci do ozbiljnog skretanja paznje na situaciju u kruznom toku, nek stave onda i neku LED ekrancinu od 400 inca pa da zurka bude ono, napreDNO da ne moze dalje :)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Jebeni novinari 08.06.2017. 11:32 #636275

status: user
broj poruka: 1389
Umesto da napisu stvari kako stoje oni prave dramu od svega. Krajnji rok za VOZNJU sa papirnom, a ne za zamenu. Svuda se okupili idioti. I posle kukaju sto pada tiraz. Sve bi ja to sa Sandrom u Afriku, pa nek se cimaju sa Ivanom iPhonom... debilcine.

Ja nisam ni probao elektronski - pise treba PIN, a taj papiric je bog te pita gde...


Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Jebeni novinari 08.06.2017. 12:50 #636279

status: user
broj poruka: 90
Dobro, ovo vec i ima smisla ako imas papirnu a ja sam plastiku uzeo pa ima godina i godina Boga mi, i ne bih se ni cimao da nisam hteo neko vozilo da pazarim pa saznam usput i za `testove`... Druze, koju god privatnu kliniku da okrenes - termini tek za nedelju. I onda iskrsne termin juce za 16h, ja rekoh blagodarim i vidimo se.
i bez problema predjem onu semafor igricu sa dzojsticima (test refleksa) i evo vec sad se lagano ta prica zaboravlja.
A bilo mi je skroz nenormalno da im dozvolim da me vrate u autoskolu jer su oni prvi primer bahatosti i bezobrazluka u saobracaju.
I naravno - treba ti bar 3-4 sata da zavrsis sve...
Uglavnom sto bi se reklo easy money za drzavu, puste buve, trte mrte ako ne bude do 10tog i ti ukapiras da je to Dan D tj. krajnji rok. Vec vidim kako je stenara krcata u subotu od pola 8 ujutru do pola 8 uvece.
Uglavnom, samo kod nas imas ovakve fazone, hebu te kroz akcize kroz pdv kroz ovo kroz ono a sad i besnu stenad moras da gledas kako vitla heklerima. Cuvaju stenaru da je neko ne ukrade, dobra lokacija jbg a nigde wc u pm. Bem ti ja to.

:: Umesto da napisu stvari kako stoje oni prave dramu od svega. Krajnji rok za VOZNJU sa papirnom, a ne za zamenu. Svuda se okupili idioti. I posle kukaju sto pada tiraz. Sve bi ja to sa Sandrom u Afriku, pa nek se cimaju sa Ivanom iPhonom... debilcine
::
:: Ja nisam ni probao elektronski - pise treba PIN, a taj papiric je bog te pita gde..
::
::
:: Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570
:: 3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win X
:: Frontier DIV
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug Nema frke 08.06.2017. 21:04 #636295

status: user
broj poruka: 978
Papirna dozvola važi do datuma isteka. Negde je to još par godina.nems sankcija za korišćenje do datima isteka. To je državni dokument, bilo bi smešno da ga onaj ko ga je izdao ne priznaje do datuma važenja.

AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Nema frke 08.06.2017. 22:15 #636299

status: user
broj poruka: 666
Nažalost, nije tako. Papirna prestaje da važi 10. juna:

`Ако управљате возилом, а стару дозволу нисте заменили новом у предвиђеном року, следе казне од 6.000 до 30.000 динара.`

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/drustvo/2723450/rok-za-zamenu-vozackih-dozvola-10-jun-kazne-i-do-30000-dinara.html

Još konkretnije ovde:
http://www.pravniportal.com/rok-za-zamenu-starih-vozackih-dozvola-za-nove-biometrijske/

Kakva država, takav i dokument.

:: Papirna dozvola važi do datuma isteka. Negde je to još par godina.nems sankcija za korišćenje do datima isteka. To je državni dokument, bilo bi smešno da ga onaj ko ga je izdao ne priznaje do datuma važenja
::
:: AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Treba otići vikendom. 09.06.2017. 08:30 #636313

status: user
broj poruka: 2909

Šalteri za prijem vozačkih bi trebalo da rade i subotom i nedeljom do 20h.

Slučajno sam naišao na prazne šaltere u nedelju popodne i gospođu koja sedi i igra frisel.
Jel može da se preda?
Može.
Hvala gospođo, svaki put Vam se otvorio i frisel i solitare.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug Re: Re: Nema frke 09.06.2017. 10:14 #636317

status: user
broj poruka: 978
Kanda je smisao zamene važećeg dokumenta, novčana iznuda ako ga ne zameniš
Sad bi im bila fora da utvrde, kako je sama plastika lošeg kvaliteta, pa za godinu dana da vadimo opet nove! :)

AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7

:: Nažalost, nije tako. Papirna prestaje da važi 10. juna
::
:: `Ако управљате возилом, а стару дозволу нисте заменили новом у предвиђеном року, следе казне од 6.000 до 30.000 динара.
::
:: http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/drustvo/2723450/rok-za-zamenu-vozackih-dozvola-10-jun-kazne-i-do-30000-dinara.htm
::
:: Još konkretnije ovde
:: http://www.pravniportal.com/rok-za-zamenu-starih-vozackih-dozvola-za-nove-biometrijske
::
:: Kakva država, takav i dokument
::
:: :: Papirna dozvola važi do datuma isteka. Negde je to još par godina.nems sankcija za korišćenje do datima isteka. To je državni dokument, bilo bi smešno da ga onaj ko ga je izdao ne priznaje do datuma važenja
:: ::
:: :: AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dachabre Nisu srbi stoka... 09.06.2017. 12:09 #636322

status: user
broj poruka: 77
.... kako reče neko ovde već je u pitanju klasična iznuda i iživljavanje. Morao sam da zamenim dozvolu koja je imala rok važenja do 2019. godine i da platim 1.500 ili koliko već. Lakše bi mi bilo da su tražili da im uplatim samo te pare na neki račun i da me ne smaraju po redovima...

inače, gužve nisu zbog toga što su srbi stoka i što vole redove nego zato što su svi to saznali iz medija u sličnom trenutku (ne čitaju svi službeni glasnik ili šta već) a i svi znamo kakvi su naši šalterski radnici (bez obzira što nas svaka vlast ubeđuje da su sve savršeniji i savršeniji), e-uprava očajno funkcioniše tako da ti za zakazivanje preko neta treba čipovana lk, čitač kartica itd. a sajt je toliko loše urađen da se i mi koji smo u stalnom dodiru sa računarima teško snalazimo a kamoli neko ko nije u materiji...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 09.06.2017. 13:50 #636328

status: user
broj poruka: 3342
Ne znam da li sam ovde pisao, ali ajde jos jednom.

Korupcija nastaje ovako, na malom glupom primeru:
Pera je dobio posao da nesto uradi. Ako pera to uradi kako treba, Pera vise nema posao. Posto Pera ne zeli da izgubi posao, onda razvlaci taj posao sa namernim konstantnim greskama, prepravkama, dopunama...itd. I tako Pera zadrazava posao i dobija pare non-stop.

Naravno, govorim o poslovima koji nisu konstantni, nego mogu da se zavrse i da se nista ne pipa.

Tako je i kod nas. Da su uradili posao kako treba, ne bi bilo ni ovoga. Cak, sta vise, iako je sada fora da se zameni papirna za plasticu, njihova duznost je da svakome kome istekne dozvola, tek menja za plasticnu ili da to odradi besplatno, ako se `mora` menjati, a ostalima kojima istice vrlo ubrzo, mogu platiti za to.

Ali, tako vam je to kada dolazi neobrazovana masa da pojasnjava, prepravlja i budzi odredjene sisteme.

A tu masu je doveo ovaj sada njima dragi i mili, znate ko.
Neke od tih `botova` sam upoznao i ono sto sam znao, samo je potvrdilo da su bolestina, ego, glupoca i mnoge slicne stvari ugurane u nase drzavne organe. Postojalo je to i ranije, ali sada je dobilo razmere sodome i gomore.
Jednostavno zbir ludjaka koji samo zeli pare, na bilo koji nacin, samo pare.


_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 09.06.2017. 18:12 #636342

status: user
broj poruka: 4222
Ja sam smjenjen iz SUP-a u Kralja Petra I u Novom Sadu, jer sam ukazao da ima građana koji imaju i po 20 ličnih karti na različitim adresama. Napravili softver da nema potrebe da se građani zajebavaju, a načelnik:
- Bosančeros, nemoj jesti govna.
Kako da zaposlim pola rodbine, ako ti radiš svoj posao ?
NIKAKO.
Idi sjedi, zajebavaj se u kancelariji do 14h i bjež kući `.
Prestao da radim u SUP-u i SLUČAJNo dobio posao u gradskoj kući.
Tamo vidjeli da znam raditi, pa svi htjeli da mi utrape njihov posao, čak i nepostojeća kancelarija, koja je bila u Željezničkoj ulici, a dečka od 22 godine, nikada nije bilo tamo.
Kad su došli Tadić i prevaranti, nastavilo se, ali ja više nisam bio u toj priči. Otišao u Bosnu u OHR i stvarno radio i zarađivao svoj hljeb, za razliku od gradske kuće i SUP-a. Otvorio i drugu firmu u Novom Sadu, sarađivao sa SUP-om i gradskom kućom. Gomila debila i feminiziranih i priučenih idiota. Zato i važi ona poruka Đinđića:
-Dođite u Ns. Jeftini radnici, a još i buljaši.
E zato je sve sjebano i nema više nikoga da bilo šta promjeni.
A ja serem, ali nema ko da čuje.
I onako BRAT-I-JA će opet naći nove namete io čekanja.
O e-upravi ne bih trošio previše riječi.
Onog trenutka kada koristite IE za pristup EU, popušili ste.
Nalazite se u sistemu i elektronski i možete da se jebete za gomilu stvari, jer svi podaci ostaju trajno na ETF-u u BG, pošto je tamo i centrala za prikupljanje podataka.
OZBILJNIH LJUDI OVDJE NEMA, NEGO SAMO GO PREVARANT, NESPOSOBNJAKOVIĆ, LAŽOV I KRETEN.
Pa u vidu ovih saznanja, bole vas patka kada i kome ćete podnositi zahtjev za ličnu, vozačku i pasoš.
P.S Zaboravim pasoš u hotelu i bukvalno su me pustili da se vratim u Srbiju samo na osnovu FB profila. Naši su mi srali i objašnjavaligomilu stvari, ali Švajcarci i Austrijanci nisu mi napravili ni najmanji problem zbog zaboravljenog pasoša. U Srbiji sam platio kaznu 86 000 din+ sudske troškove. Toliko.
imgur.com/a/0AOS7
Slika čekanja na zamjenu vozačke u Novom Sadu.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 09.06.2017. 20:16 #636346

status: user
broj poruka: 1986
`..there is always soma, delicious soma, half a gramme for a half-holiday, a gramme for a week-end, two grammes for a trip to the gorgeous East, three for a dark eternity on the moon...`


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs