Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Koji cooler...
STRANA 1 OD 1
Rammulino Koji cooler... 03.07.2017. 19:01 T65064

status: user
broj poruka: 384

..na maticnu p5ql-e. Treba da hladi x5450
Imam mogucnost izbora 2 komata:

http://www.prolimatech.com/en/products/detail.asp?id=888

ili

http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/mugen-3-rev-b.html

i na jedan i na drugi bih stavio noctua nf p12

http://noctua.at/en/nf-p12

Trazio sam neke testove na netu gore pomenutih coolera, ali nisam bas siguran sta je zapravo pravi izbor.
Ako neko ima neka iskustva ili je radio neke testove (ili ima neki dobar clanak) rado bih saslusao savete i predloge.

Ps. sto se tice maticne, koja savrseno radi, ali se chipset greje ko nenormalan, koja je preporuka za eventualnu zamenu u istom rangu? P5k mozda neka druga? Samo da je chip hladniji od ovog koji mi zagreja kuciste u ovim letnjim danima...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 03.07.2017. 19:33 #637033

status: user
broj poruka: 3104


Koliko bi potrosio max?
Moze polovno?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: ... 03.07.2017. 19:36 #637034

status: user
broj poruka: 384
Ako mislis na mb, nznm zavisi od modela, ali svakako neki hladniji chip s.
koji podrzava xeon i ima 4 slota za mem.



::
::
::
:: Koliko bi potrosio max?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: ... 03.07.2017. 21:00 #637036

status: user
broj poruka: 18930
Nema sta da gledas testove, ova dva su ko dupe i glava, uzmi odmah Megahalems, najbolji vazdusni cooler svih vremena.

Megahalems ima najbolje najjace kacenje, kakvo nema ni jedan drugi, ni Noctua, ni Thermalright, a Scythe je totalno nezanimljiv. Imas brdo testova na netu, za razne procesore, ako imas mogucnost, tj. ako uzimas u x86, uzmi Prolimatech ventilatore, ili eventualno neki sa poslednjih testova ventilatora na pcaxe.


:: Ako mislis na mb, nznm zavisi od modela, ali svakako neki hladniji chip s
:: koji podrzava xeon i ima 4 slota za mem
::
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Koliko bi potrosio max?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: Re: Re: ... 03.07.2017. 21:18 #637037

status: user
broj poruka: 384

To se zove konkretan odgovor :D
Reci mi sta mislis, da li bih trebao mozda zameniti maticnu, koja btw radi savrseno, ali eto greje se chipset ko i kod drugih p43 ploca?
Inace sve je u raidmax kucistu ako je i to bitno da napomenem..

:: Nema sta da gledas testove, ova dva su ko dupe i glava, uzmi odmah Megahalems, najbolji vazdusni cooler svih vremena.
::
:: Megahalems ima najbolje najjace kacenje, kakvo nema ni jedan drugi, ni Noctua, ni Thermalright, a Scythe je totalno nezanimljiv. Imas brdo testova na netu, za razne procesore, ako imas mogucnost, tj. ako uzimas u x86, uzmi Prolimatech ventilatore, ili eventualno neki sa poslednjih testova ventilatora na pcaxe
::
::
:: :: Ako mislis na mb, nznm zavisi od modela, ali svakako neki hladniji chip s
:: :: koji podrzava xeon i ima 4 slota za mem
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Koliko bi potrosio max?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 03.07.2017. 22:00 #637038

status: user
broj poruka: 18930
Nisi bas morao da pomenes da imas Raidmax (salim se:), ali misljenja sam da ti ne treba maticna na kojoj se greje chipset, mada to je obicno mana na Gigabyte plocama i to je sasvim normalno kod njih, ali kod Asusa nije. S druge strane, ne znam koliko se to mnogo greje, 70-80c? Ispod toga pod punim opterecenjem sada na vrucinama nije puno. Imao sam jedno kratko vreme tu plocu, ne pamtim da joj je bio vreo chipset.

PS zaboravih da napomenem, nevezano za procesor koji imas i platformu, opet ti preporucujem Megu, jer ti naravno ostaje za sledecu platformu, koja god ona bila, mozda ces morati da dokupis AMD kit, ako se presaltas na isti.


::
:: To se zove konkretan odgovor :
:: Reci mi sta mislis, da li bih trebao mozda zameniti maticnu, koja btw radi savrseno, ali eto greje se chipset ko i kod drugih p43 ploca
:: Inace sve je u raidmax kucistu ako je i to bitno da napomenem.
::
:: :: Nema sta da gledas testove, ova dva su ko dupe i glava, uzmi odmah Megahalems, najbolji vazdusni cooler svih vremena.
:: ::
:: :: Megahalems ima najbolje najjace kacenje, kakvo nema ni jedan drugi, ni Noctua, ni Thermalright, a Scythe je totalno nezanimljiv. Imas brdo testova na netu, za razne procesore, ako imas mogucnost, tj. ako uzimas u x86, uzmi Prolimatech ventilatore, ili eventualno neki sa poslednjih testova ventilatora na pcaxe
:: ::
:: ::
:: :: :: Ako mislis na mb, nznm zavisi od modela, ali svakako neki hladniji chip s
:: :: :: koji podrzava xeon i ima 4 slota za mem
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: Koliko bi potrosio max?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 03.07.2017. 22:57 #637043

status: user
broj poruka: 9460
Ne greje se cipset toliko na toj ploci. Najverovatnije zbog xeona su nesto vise temperature, ali ne brini, izdrzi on i 100c bez problema, jedino sto ce ti biti sve u kucistu toplije zbog njega.

Da sam na tvom mestu, malo bih bolje odradio hladjenje u kucistu i ako bas ne mozes mirno da spavas zbog njegovog grejanja, usrafi fan na cipset i smanjices mu temperaturu znatno. Nema potrebe da menjas MB, odlicna je ta ploca.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 04.07.2017. 07:06 #637050

status: user
broj poruka: 4222
Čipset ne podržava do 100 stepeni. Na 78 do 82 zakucava na sve i jednoj p43 ploči.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: re 04.07.2017. 23:29 #637088

status: user
broj poruka: 384

meni u open hardware monitor u idle pokazuje 45-46-47 stepeni
ali zato ovako kada ga pipnem golom rukom przi kao kad u sred avgusta opekne sunce na ploci koju nalivas kod komsije na novoj kuci :D

mozda je bolji izbor da jednostavno proluftiram kuciste i to je to?
ps. zasto ljudi hejtuju raidmax kucista? uzeo sam ga bas za male novce xD

:: Čipset ne podržava do 100 stepeni. Na 78 do 82 zakucava na sve i jednoj p43 ploči.
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 05.07.2017. 09:49 #637092

status: user
broj poruka: 3342
Jedino da sa chipseta skines heatsink, ocistis heatsink i cipove, namazes novu kvalitetniju pasu na cipove i vratis heatsink. Mozda spustis temp. Ipak je starija ploca, pa je mozda pasta ispod heatsinka malo zapekla, pa ne sljaka kako treba vise.

Npr, primer: https://tinyurl.com/y8lt7qw4

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 05.07.2017. 10:31 #637094

status: user
broj poruka: 9460
Ide provereno na 100c, kad nabavim neku, zagrejacu ga na 100c duvaljkom i videces da radi bez problema. On se opece bukvalno na hladnjak, a zamisli kolika je temperatura u sredistu cipa?

Nexus, verujem da je pasta i sve to skupa ok, da nije, ne bi se opekao na hladnjak, Samo stavi fan na njega i uzivaj.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 05.07.2017. 11:30 #637095

status: user
broj poruka: 3342
Da ne poverujes, ali zavisi od kvaliteta paste, pa i samog stanja iste da bude tako vruce.
Mozda je heatsink, postojeci, lose nalegao. Mada, ako je thermal pad izmedju, moze i on stvarati problem.

Moze i vent, samo da nadje neke male ventove. 40x40 ili 60x60, samo mora da proveri dimenzije.
_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino ... 05.07.2017. 12:30 #637096

status: user
broj poruka: 384


probacu da nabavim neki fan za chip s. e sad dal cu uspeti da nadjem nesto pristojno videcemo.

zamenicu i pastu na chipu takodje ovih dana pa cu da javim rezultate :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 05.07.2017. 12:31 #637097

status: user
broj poruka: 9460
Hocu reci, kada je hladnjak vreo, znak je da je cip u dobrom kontaktu sa istim, u protivnom, bio bi mlak, a temp senzor bi pokazivao visoku temperaturu.
U svakom slucaju nece da skodi da rastavi i nanese novu pastu da bude siguran i ugradi obavezno FAN i to bi bilo to.
- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 05.07.2017. 13:39 #637098

status: user
broj poruka: 18930
Nemoj da gubis vreme da stavljas taj mali fancic, nece to sigurno pomoci ako se greje 100c. Ja bih stavio neki od 120mm koji duva žestoko.


:: Ide provereno na 100c, kad nabavim neku, zagrejacu ga na 100c duvaljkom i videces da radi bez problema. On se opece bukvalno na hladnjak, a zamisli kolika je temperatura u sredistu cipa
::
:: Nexus, verujem da je pasta i sve to skupa ok, da nije, ne bi se opekao na hladnjak, Samo stavi fan na njega i uzivaj
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ixtro Ovako nesto 05.07.2017. 15:00 #637102

status: user
broj poruka: 441
http://noctua.at/en/nc-u6

http://techgage.com/article/noctua_nf-r8_and_nf-s12_fans_nc-u6_chipset_cooler/3/

Setio sam se da sam pravio nekada davno nesto ovakvo ali nemam vise nista od toga.

i5-2500k @ 4.2Ghz CM Eisberg 120L
ASUS Sabertooth P67
16GB Kingston
MSI GTX 1070
Ausu ROG SWIFT PG278Q
CM Storm Sirus
CM 932 Advanced & Corsair TX750W

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Greju se ti stariji Intel chiseti 05.07.2017. 15:34 #637105

status: user
broj poruka: 7694
ns drugoj masini imam Asus p5q ws i e8400 temp je bila
do 45 c u najvrelijim danima kada nisam ukljucivao
klimu,kulere moras da stavis onako kako je projektovano
na ploci ,power ,chasis itd..,ali mozes da iskljucis nepotrebne stvari i spustis
temp par stepeni nize,kao sto sam ja iskljucio firewire,drugi lan
esata itd..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs