Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
2FA - Google authenticator
STRANA 1 OD 1
mkukic 2FA - Google authenticator 11.07.2017. 17:16 T65082

status: user
broj poruka: 2588
Ceprkajuci po bezbednosnim postavkama naisao sam na 2FA (2-Factor Authentification) gde umesto slanja kodova na email ili SMS-om postoji mogucnost koriscenja Google Authenticatora (GA u daljem tekstu). Ovu mogucnost koriscenja GA nude sem Google-a i drugi servisi, kao sto je FB i mnogi drugi, medjutim, kada sam otisao na AppStore da skinem aplikaciju, u komentarima sam video mnogo zalbi na jednu te istu stvar - ukoliko izgubite mobilni/bude ukraden, uradite factory reset ili jednostavno promenite telefon, ponovnom instalacijom GA nijednog generatora kodova vise nema unutar aplikacije, tako da su mnogi ostali zakljucani nakon ovog problema.

Zanima me generalno vase misljenje o GA aplikaciji, da li postoji resenje za ovaj ogroman problem kod nje?

Koliko sam gledao po netu neki predlazu da se napravi screenshot QR koda pre samog skeniranja sa GA aplikacijom i da se kasnije, ako se nesto desi sa telefonom, slika ponovo taj isiti QR kod nakon ponovne instalacije aplikacije.

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Sierra 10.12.5
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed How to move Google Authenticator to a new device 11.07.2017. 21:23 #637234

status: user
broj poruka: 10984
https://is.gd/XYozB4


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 12.07.2017. 09:13 #637239

status: user
broj poruka: 1670
Ja sve bitne QR kodove za GA imam i odštampane i sklonjene na sigurno mesto za svaki slučaj.

Takođe, imam GA na dva uređaja (telefon i tablet - skeniraš isti QR kod na oba) za slučaj da mi zatreba hitno, a jedan mi uređaj ne radi.

Koristim ga par godina na taj način, nikad nisam imao problema niti ostao zaključan negde.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 12.07.2017. 10:56 #637240

status: user
broj poruka: 2588
@tortojed Hvala za link.

@mighty Hvala druze, to me bas zanima. Znaci QR kod koji treba da ocitam sa GA mogu da odstampam/napravim screenshot (svejedno), sacuvam ga na bezbednom mestu i taj isti QR kod (ako se dese nepredvidjene situacije sa telefonom) mogu da iscitam kroz godinu-dve na novom telefonu i sve ce raditi kako treba?

I odlicna je stvar sto moze na vise uredjaja da se ucita.

Prvi put se susrecem sa GA, pa sad trazim sto vise informacija kako bih bio sto sigurniji u njegovom koriscenju... :)

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Sierra 10.12.5


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 12.07.2017. 12:23 #637243

status: user
broj poruka: 1670
Može naravno, ja sam pre par dana kad mi je otišao Nexus 5X (bootloop :( )morao GA da instaliram na novi telefon, samo ga instalirao sa store-a i ponovo skenirao sve QR kodove (od kojih su neki stari i par godina), radi kao sat.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 12.07.2017. 13:03 #637248

status: user
broj poruka: 2588
E sjajno! :) Hvala na pomoci! :)

Koliko sam video u toku nekog svog testiranja, QR kod je isti sve dok na tom nekom sajtu ne deaktiviras koriscenje 2FA (GA) i ako hoces ponovo da ukljucis 2FA dobija se drugaciji QR kod za skeniranje sa GA.

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Sierra 10.12.5


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 13.07.2017. 08:31 #637267

status: user
broj poruka: 4866

Imam GA :P

Koristim ga za ulazak na mejl na racunaru, pa za prijavu trazi tipa preko telefona da odobrim ulazak, prostim Yes ili No odgovorom.

Imam ga vec par meseci i nijedan problem nisam imao.

Mislim da nema veze ako se nesto desi sa telefonom preko kojeg dajes Amin sve dok imas G nalog koji koristis.

br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646066.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs