Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Navigacija
STRANA 1 OD 1
Bundeva Navigacija 17.07.2017. 22:54 T65097

status: user
broj poruka: 408
Drustvo dali imate preporuku za neku dobru Free alternativu Google i Here mapama ali da je moguce skinuti samo odredjene zemlje ili regije? Kako se pokazala Sygic, TomTom? Najvise sam koristio iGO pa ako neko moze da je uporedi sa njom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ostani na iGO... 18.07.2017. 09:09 #637406

status: user
broj poruka: 7761

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guts Glas za 18.07.2017. 09:38 #637408

status: user
broj poruka: 68

Sygic. Ekstra je meni radila.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 18.07.2017. 09:53 #637410

status: user
broj poruka: 1060
pa i iGO koristi here mape, što bi menjao

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bundeva Sygic 18.07.2017. 20:00 #637432

status: user
broj poruka: 408
Problem je sto ovaj ipak nije free i posle 7 dana gubi funkcije i iskacu neke reklame na sve strane.

Kakvi su Maps.Me, Waze, MapFactor? Ali moraju da budu offline :(


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 18.07.2017. 20:59 #637436

status: user
broj poruka: 2855
Waze - poenta je da imas internet konekciju na ovoj app
mapfactor, maps.me - nikad cuo

Ne znam sta ti fali na Here? Trenutno najbolja free navigacija na trzistu. Cak ima i to sto tebi treba - da mozes samo odredjene zemlje da skines, ne moras ceo kontinent...

Sygic i tomtom se placaju, ali nisi cak naveo ni za kakav ti uredjaj treba. Verovatno za neki telefon cim imas mogucnost izbora, ali nisi naveo android ili ios?


Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bundeva Re: ... 18.07.2017. 21:28 #637438

status: user
broj poruka: 408
Za Android v6, 5` tel. Na jednom vec imam Here ali na drugom hocu neki drugi sa razlictim mapama u slucaju da mi na putu nesto zabode ili ne nadje mesta u koja idem kao neka rezervna varijanta


:: Waze - poenta je da imas internet konekciju na ovoj app
:: mapfactor, maps.me - nikad cu
::
:: Ne znam sta ti fali na Here? Trenutno najbolja free navigacija na trzistu. Cak ima i to sto tebi treba - da mozes samo odredjene zemlje da skines, ne moras ceo kontinent..
::
:: Sygic i tomtom se placaju, ali nisi cak naveo ni za kakav ti uredjaj treba. Verovatno za neki telefon cim imas mogucnost izbora, ali nisi naveo android ili ios
::
::
:: Skyfire: ...frekfencija..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DuskoPA Pogledaj ovo 18.07.2017. 23:01 #637441

status: user
broj poruka: 73
https://goo.gl/cd7mBY

Rade i here i tomtom mape. U okviru aplikacije biras koje hoces. Tu imas i linkove prema novim mapama za sve zivo.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner iGO je zakon... 18.07.2017. 23:47 #637444

status: user
broj poruka: 7761
Najbolji interfjes sve na srpskom (mnogima to nesto znaci)...

Za rezervnu opciju uzmi neku polovnu L640 na oglasima i vrati je na WP8.1 koja i dalje ima podrsku za Here mape... na WP8.1 radi POI...

Na kraju samo da ponovim treci put iGO je najbolja opcija u poredjenju sa ostalim telefonskim navigacijama...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 19.07.2017. 17:12 #637474

status: user
broj poruka: 2855
Ne znam koji ti je kriterijum za poredjenje pa tvrdis da je iGo najbolja, ako je rad u offline rezimu mozda je u prve 3.

`Telefonske navigacije` kako ih ti prozva, danas polovinom 2017. godine pruzaju daleko, daleko vise od pukog navodjenja od tacke A do tacke B.

Sa gmaps ne moze da se poredi apsolutno nijedna navigacija, waze je na drugom mestu...ako neko nema mobilni internet onda definitivno Here.


Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 19.07.2017. 19:28 #637481

status: user
broj poruka: 7761
Kriterijum je da:
- me ne navodi na makadamske bogaze ako je cekirano da te puteve ne uzima u obzir...
- me ne navodi na trajekte ako je to cekriano...
- da mi pokaze duzinu puta trase a ne vazdusnom linijom od tacke A do tacke B...
- da ne posrce bateriju telefona u prvih 120 minuta...
- da radi bez punjenja telefona bar 12h...
- da ima opciju VIA i da ta opcija ne ide kroz centar mesta...
- da dobro rade u OFF line rezinu rada...

Verovao ili ne Here nema trecinu toga ALI je potpuno besplatan i to je velika prednost...
Syngic je jos gori tako da nema ni cetvrtinu NO besplatna verzija je sakata...
Onaj Waze je koliko vidim najbolji kad si u romingu...

Neki dan je mladi junosa sa posla instalirao iGO (narodnu verziju) i odusevio se ko kucence kad je sa neta skinuo mape i napunio ga istim kaze nasao je batino selo u CH...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Ne znam koji ti je kriterijum za poredjenje pa tvrdis da je iGo najbolja, ako je rad u offline rezimu mozda je u prve 3.
::
:: `Telefonske navigacije` kako ih ti prozva, danas polovinom 2017. godine pruzaju daleko, daleko vise od pukog navodjenja od tacke A do tacke B
::
:: Sa gmaps ne moze da se poredi apsolutno nijedna navigacija, waze je na drugom mestu...ako neko nema mobilni internet onda definitivno Here
::
::
:: Skyfire: ...frekfencija..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 19.07.2017. 19:35 #637483

status: user
broj poruka: 462
Koga ne mrzi da čita...Dečko radi u sitna crevca testove,pa pogledajte koja je najbolja...
Mislim svaka mu čast kako ima volje...


http://serbianforum.org/threads/gps-mape-uporedivanje-i-analiza-here-tom-tom-topmap.576525/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 19.07.2017. 20:31 #637484

status: user
broj poruka: 2855
@MaliAbner, Koristim iskljucivo gmaps i nemam navedenih problema, a za offline - nemam potrebe da razmisljam o tom rezimu rada.

Za nekog nije lako da instalira igo narodnu verziju, pogotovo za te ljude koji moraju da imaju `meni na srpskom`, plus da nadju odgovarajuce mape i ubace u folder od navigacije.

Tako da Here spasava situaciju.

Mene jako frustrira na navigacijama kao sto su iGo to sto moram da kucam adresu, jer onaj POI je prakticno neupotrebljivo smece. Hocu da odem do neke ustanove, da se nadjem na nekom mestu s nekim itd, ja moram da kucam adresu...gmaps je za ovo mama. Npr ocu da idem u neku prodavnicu, samo je ukucas, jos ti ispise koja ti je najbliza i do kad radi, i jos gomilu korisnih stvari. Npr poslednji update je cini mi se da imas informaciju da li je neka zgrada prilagodjena tj da li ima pristup za osobe za invaliditetom.

Gmaps je mnogo vise od navigacije, meni svakodnevno olaksava zivot.

A najvaznija stvar meni licno je pracenje guzve u saobracaju i po tome racunanje vreme dolaska i eventualnu korekciju rute. Waze je to doveo na visoki nivo, u principu on je za to i napravljen, a ne da junosa trazi batino selo u CH.

Kad me neka osoba koja ne gaji sklonosti ka tehnologiji pita, e moram da odem do Beca na vikend, koju navigaciju da stavim? Mnogo mi je lakse da mu kazem idi na play store i skini Here, posle iz app-a skini mape koje ti trebaju. Ljudi kojima sam preporucio su super zadovoljni i oni ni ne znaju za stvari o kojima ti pises tako da i ne znaju mane, ali ti ih znas i smeta ti, kao sto i meni smetaju opcije koje igo nema i koje nikad nece ni imati i zbog toga ga nikada necu koristiti. Sto se tice opcija iGo je ostao u vremenu kad su vladali Nokia symbian telefoni. Nije evoluirao, mada i ne mora, jer ima puno sveta kojima `online` navigacija nije mogucnost.

@offline71, glavni post na temi za koju si postovao link je poslednji put izmenjen pre 3 godine...mnogo se od tad promenilo. Izmedju ostalog od tad je Here prestavo da bude Nokia Here jer je prodat i od 2014 se mnogo izmenio kao izmedju ostalog i sve navigacije sa liste...

Pozdrav




Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re:dautovic 19.07.2017. 20:46 #637485

status: user
broj poruka: 462
Pod glavnim postom si verovatno mislio na prvi post,a ako te nije mrzelo da čitaš ,da citiram samoga sebe `koga ne mrzi da čita` video bi da ima poređenja i iz ove godine.Ja nisam pročitao celu temu,jednostavno mi nije bitno tako precizno poređenje,ali pozdravljam što ima i to neko da radi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 19.07.2017. 20:51 #637486

status: user
broj poruka: 2855
Mrzelo me, izvini nisam se udubio u to posto ne koristim te navigacije. Da lepo je kad neko za tebe analizira nesto tako u sitna creva, a ti dobijes na tacni pa sam za sebe vidis sta ti je nabitnije.

Inace Here je kupio BMW...to dovoljno govori.

EDIT: Malo sam procesljao tu temu i ja upravo vidim da igo ima nekih gresaka kojih na Here nema...

Pozdrav


Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs