Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Skuter Piaggio Free 2t ULJE
STRANA 1 OD 1
perrakojot Skuter Piaggio Free 2t ULJE 18.07.2017. 15:35 T65099

status: user
broj poruka: 985
Do sada se u rezervoar za ulje sipalo samo Ipone ulje za dvotaktne skutere koje kosta priblizno 1000 din/1L,ali cuo sam NEPROVERENE informacije da je Piaggio Free zivotinja od motora,i da se u rezervoar za ulje moze sipati klasicno ulje za dvotaktne motore koje koriste Tomosi i sl,tipa 300 din/1L,i da nece doci do ostecenja motora? Da li neko zna pouzdano da li je to istina???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 18.07.2017. 17:59 #637425

status: user
broj poruka: 1301


Ipone,iako Kinez,spada u sam vrh svetskih proizvođača ulja za motocikle...Znam da 90% enduro ekipe sa 2T motorima sipaju baš Ipone sintetićko ulje.

Kući imam jedan Tomos 2T i za nega kupujem neki običan dvotaktol,ali njemu se sipa već napravljena mešavina,tj.,nema poseban rezervoar za ulje i da sam pravi mešavinu.

Ako si siguran da je ulje što kupiješ/sipaš original i ako ti to nije velik trošak-ne znam zašto bi prelazio na lošije!?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot pa 18.07.2017. 18:14 #637427

status: user
broj poruka: 985
imam dva motora,jedan Tomos i taj skuter,tomos trosi jako malo a ulje za njega dobijam za dzabe,znaci obicni nisotec dvotaktol koji ne placam nista,dobijam ga za dzabe,dok skuter trosi dobrih 4l/100km benzina plus Ipone ulja koje kosta 1000 din/1l, a skuter predje jako puno kilometara godisnje,pa kad se izracuna ulje koje potrosi,moze tu jako lepo da se ustedi ako taj Piaggio Free moze da trosi nisotec dvotaktol....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC @perakojot 18.07.2017. 20:29 #637433

status: user
broj poruka: 9380
Veoma lose razmisljas, za razliku od druma.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot da 18.07.2017. 20:43 #637434

status: user
broj poruka: 985
da da ,vidim sada kako lose razmisljam,uzasan sam,imam smelosti da pitam da li motor Piaggio Free moze da radi sa obicnim dvotaktolom,da bih ustedeo hiljade i hiljade dinara . uzasni ja..... Inace osim standardnog palamudjenja niko mi nije odgovorio na pitanje,da li Piaggio free moze da radi na obicni dvotaktol bez ostecenja motora.... na osnovu tog odgovora bih doneo odluke- ako je odgovor ``moze``,vozim na dvotaktol,ako je odgovor ``ne moze`` kupujem i dalje ipone i kraj price.... jednostavno zar ne???


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Sorry, nisam mislio da te prozivam, palamudim etc... vec da ti skrenem paznju 18.07.2017. 21:15 #637437

status: user
broj poruka: 9380
A sto se samog odgovora tice, prvo uzmi u obzir da je ovo IT forum a ne miletova garaza dot kom, tako da ti ovde odgovor MOZE uopste ne mora odgovarati istini... A sta ces onda...?

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Jel može to iphone ulje da hladi moju 18.07.2017. 21:28 #637439

status: user
broj poruka: 3737
Gtx20na3 klot edition kartu?
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 19.07.2017. 09:49 #637451

status: user
broj poruka: 1586
Burazer jeimao Hondin skuter, pre par godina i znam da nam je majstor bio rekao da ni u ludilu ne sipamo dvotaktol, Honda je isto tako mesala sama ulje i benzin, jer u novije skutere ide sinteticko ulje, dok je dvotaktol mineralan i napravi haos u cilindru, dimi, masti, lose sagoreva i tako dalje i tako blize... tako da ne rizikuj, eventualno raspitaj se da nadjes alternativno ulje, istih karakteristika, ali recimo Castrol, Valvolin, koja su verovatno nijansu jeftinija.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jammin ^^ 19.07.2017. 10:48 #637456

status: user
broj poruka: 234
Piaggio Free je izdrzljiv skuter, radice dobro i sa losijim uljem. Usled eksploatacije ce svakako doci do `ostecenja` masine, kakvo god ulje koristio, naravno da ce sa boljim uljem svaka 2t ili 4t masina duze trajati.

Postavlja se pitanje sta vlasnik neke masine zeli od nje i koliko dugo i kvalitetno zeli da je eksploatise.

1000 din nije uopste mnogo za kvalitetno sinteticko 2t ulje, jeftina ulja ne sipam ni u trimer.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Hvala 19.07.2017. 11:27 #637457

status: user
broj poruka: 985
@milos
@jammin

otprilike ovakvim odgovorima sam se nadao... posto taj Piaggio Free predje u godini izmedju 5000-10000 km,znaci ne gasi se i vozi se svaki dan ceo dan,cak i zimi se vozi,i po minusima i sl...usteda da imam besplatno ulje bi bila poprilicna,ali posto se vozi u svakakvim uslovim,opterecenjima i sl,zakljucujem da ipak treba da nastavim sa kvalitetnim Ipone uljem,jer do sada motor je presao silne kilometre bez generalne,ma nista sem rolnica nije dirano,tako da hvala na savetima.... :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs