Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
lekarski za vozacku
STRANA 1 OD 1
time82 lekarski za vozacku 31.07.2017. 09:42 T65125

status: user
broj poruka: 138
treba mi precizna i tacna informacija da li se mora vaditi lekarsko uverenje u slucaju produzavanja vozacke dozvole ako osoba ima ogranicenje zbog vida ali joj je prethodna dozvola izdata na 10 godina.
negde sam procitao da ako je izdata na 10 godina ne mora vaditi ali opet sam nasao da u svakom slucaju mora vaditi ako ima ogranicenje.
sta je od ovoga istina?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Znam ovo 31.07.2017. 10:20 #637815

status: user
broj poruka: 1083
Preko 60 god, ako imas, ides na lekarski i oni procene na koliko godina da ti daju garanciju da si sposoban za voznju. Nekom ne daju, nekom daju na 1 god, a nekom na vise godina. Ali to je za ove koji imaju 60 ili vise godina. Za ispod 60 godina ja sam produzavao vozacku bez lekarskog uverenja.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 31.07.2017. 10:27 #637816

status: user
broj poruka: 3342
Mora. I da su ti izdali na godinu ili 20 godina, moras. Jel` ti je u vozacku upisano da imas problem? Imas onu kolonu 12 skroz sa desne strane vozacke. Ne dole, nego bas sa desne strane, pored svake kategorije. Tu treba da stoji kod pored kategorija po kojima mozes da upravljas odredjenim vozilima.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG .... 31.07.2017. 10:33 #637817

status: user
broj poruka: 1586
Mora, mene su vratili zbog naocara, isto dozvola na 10 godina ali sam morao da vadim opet lekarsko.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
time82 lekarski za vozacku 31.07.2017. 11:04 #637821

status: user
broj poruka: 138
nije za ove preko 60...
ne znam gde je ta kolina 12. pored kategorije B mi stoji pecat i potpis a u dnu pise
`OGRANICENJE: uz nosenje naocara`. u pitanju je stara papirnata dozvola.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: .... 31.07.2017. 11:48 #637823

status: user
broj poruka: 7761
E to je prava diskriminacija prema onima koji nose naocare...
Meni je samo prva dozvola izdata na 10 godina a sve ostale na 5 godina vazenja...
Nosim naocare i

Elem nemam ja problem sa tim nego sa cinjenicom da mnogi koji nemaju potrebu da nose naocare dobijaju dozvolu bez lekarskog a da je pri tome dosta njih vremenom postalo hornicni alkos, narkoman, shizofrenik, psihopata, invalid i kojesta drugo i da im se produzava vozacka dozvola a da niko nema uvid u zdravstveno stanje zato sto ne moraju da prilazu lekarsko uverenje prilikom produzenja...

Po nekoj zdravoj logici svi koji produzavaju dozvolu moraju da priloze i lekarsko uverenje zato sto se zdravstveno stanje realno da promeniti u periodu izmedju izdavanja prve i produzenja iste vozacke dozvole... a ne ovako kao do sada odokativna metoda neko mora zato sto nosi naocare da obavi kompletan zdravstveni pregled (samo sto nam ne vade bris iz bulje i proveru mooda ono okrenite se na stranu i kasljite) a neko nista samo se pojavi sa uplatinicama i dobije novu vozacku sa vazenjem od 10 godina...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Mora, mene su vratili zbog naocara, isto dozvola na 10 godina ali sam morao da vadim opet lekarsko
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
time82 ... 01.08.2017. 10:26 #637854

status: user
broj poruka: 138
da li postoji jedna jedina stvar koja u ovoj zemlji nije postavljena naopako?. ne verujem da tolika gomila naopakih stvari moze biti slucajnost vec to mora biti smisljeno i namerno. treba samo malo zdrave logike i dobre volje i stvari bi same dosle na svoje mesto.

neko ko je prvi put vadio lekarski i imao dobar vid mogao je tri puta da oslepi do 60 godina i njemu ne treba lekarski vec se sa stapom doci da podnese zahtev i uplati kes.
sa druge strane neko ko nosi naocare ali mu se nista nije menjalo 20 godina treba svaki put da vadi lekarski i uplacuje kes.

jedino logicno i normalno bi bilo da svi pri produzenju dozvole moraju vaditi lekarski.

ova banana drzava treba da nestane sa lica zemlje.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 ,,,, 01.08.2017. 11:11 #637855

status: user
broj poruka: 1083
A ja svake godine idem na lekarski, zbog posla.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 01.08.2017. 11:16 #637856

status: user
broj poruka: 3342
Sta te cudi. Dovode retarde da osmisljavaju sisteme. Najgore je, sto se provlaci `kako da ucarimo neku kintu`.

Svaki sistem ovde uveden, uveden je da otezava i da unistava.
Dovode programere (front i backend), koji ne umeju da sastave dve zice u snop, a kamoli nesto komplikovanije. Drzava stedi na serverima, pa dolazi do preopterecenja. Ma sta sve ne rade. I dalje su fazoni, primera radi, `koliko kosta taj server`? Ovaj kaze cenu od 10000 evra. Ovaj pita, jel` moze to jeftinije. Ovaj, moze. Pa spuste cenu i do 5000 evra, kroz konstantne upite `a moze to jos malo jeftinije`. Cak sta vise, kupe neki kompic od 1000 evra sa Winserverom, a onda u dilu sa kumom rodjaka koji drzi neku `computer shop firmu`, kupi za cenu od 10000 evra, ono sto kosta 5000, pa i manje. I naravno visak se raspodeli kroz ugovorne klauzule. Milion puta vidjano. Da ne rpicam o svemui svacemu cega sam se nagledao. Dovode se ljudi koji se apsolutno ne razumeju u problematiku, u posao u bilo sta. Samo rade po naredjenju nekih sa vise instance i sve ode u kurac krasni. To cak nisu paraziti, to su unistivaci. Ti ljudi jednostavno ne zasluzujuni da ih dotaknes govnjivom motkom. To bi bila uvreda zagovno na vrhu.

Primera radi, jucerasnja vest da neko npr. ti, ne mozes da platis za drugoga racune, ali samo online. I to je izjava nekog iz NBS. I kao nezakonito je. A precutkuju pravu situaciju, a to je zato sto online nema proviziju/e. Ima, ali zavisi od banke do banke. Ali, retko gde.

Njihovo vadjenje kroz drugu vest, kao utripovali da je neko placao registracije automobila i to za 1000 osoba. Samo sto je caka, da taj na racunu mora imati 18 miliona dinara u proseku da bi tako nesto izveo. Sto znaci da lazu iz NBS za to.

U svakom slucaju, to rade jer kroz bancinu/posta proviziju dobijaju 20 PDV-a na to, posto je u pitanju unutrasnji promet. Da kazem da je 50 RSD neki prosek za proviziju, na PDV stize 10 dinara od toga. 10 dinara na 3-4 racuna. 30-40 dinara. Toliko puta jedno 5 miliona stanova/kuca, to je jedno 200 miliona dinara mesecno. Malo li je?

Posto znaju da je dosta ljudi kompjuterski neobrazovano i retko ko ima e-bank, koriste ovu farsu kroz vesti da bi uplasili ljude. A jos se pozivaju na zakon.
Ne postoji i jedan Zakon, cak ni Zakon o platnom prometu koji definise ko moze i kome, gde i cime da uplati nesto. Cak ne postoji ni stavka o provizijama. Posto je provizija samo naplata usluge, gde ti salter uzme uplatnicu, otkuca i vrati isecak. I svaka banka ima svoju visinu provizije.

Eto koliko ljudi iz NBS lazu, pozivaju se na nesto nepostojece, jer su u strahu za pare.
Kad je doslo toliko do toga, a dolazice do sve vecih ivecih gluposti, da sto pre neophodno da se izadje na ulice. Samo narod mora malo mrdne iz ove letargije u koju je upao.


_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 Lekarski za vozačku 01.08.2017. 11:19 #637857

status: user
broj poruka: 402

...mogu da traže a i ne moraju, sve zavisi šta su ti napisali u prethodnom lekarskom...

Meni su prvu dozvolu dali na 5 godina, drugu kad sam vadio dozvolu vadio sam i novo lekarsko i tad sam dobio dozvolu na 10 godina, kad sam ponovo produžavao dozvolu pitao sam da li mi treba novo lekarsko uverenje, tada su mi rekli zavisi šta piše u starom lekarskom, da li je TRAJNO ili nije, pošto mi je pisalo trajno nisam morao da vadim novo.


Inače nosim naočare još od osnovne škole... .)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Lekarski za vozačku 01.08.2017. 14:27 #637861

status: user
broj poruka: 3342
Jel` tebi nesto upisano u ovoj koloni sa desne strane (kolona 12) pored svake kategorije, a vezano za naocare?
Npr. ovo je primer sa neta: https://goo.gl/aN2sDq
I tu su crtice, jer `osoba` nema ogranicenja.

Pitam, jer npr. kod mene jeste dioptrija -0.5 na oba oka. I ova iz ocnog nece da pusti pa nece. A i to mi izgleda zavisi i od vremenskih uslova. Pa mi se desava i da vidim super na daljinu u picku materinu. A i -0.5 nije neka dioptrija koja ometa voznju. Inace, lepo sam se ispricao sa nacelnikom, onaj finalni sto odlucuje, na konto IT, pa mi je dao na 10 god. E sad, na mojoj vozackoj nema uopste ni jedna upisana stavka za dipotriju. Po Pravilniku o vozackim dozvolama (prilog), trebalo bi da mi je upisano 01 kao kod, u toj koloni 12. Za prethodnu vozaku se i ne secam.

Sad, npr. posle 10 godina, da li bi trebalo da odem ponovno na lekarski za vid? Mislim nije meni cimanje, jedino cimanje je lencarenje doktora, pa to traje kao da prave nove delove tela. A i trebalo bi svako da ide na ponovni lekarski, jer se godinama menja sve zivo od psihe, refleksa, vida .....itd.

Pitanje shodno tome, da li oni drze negde to u bazi, ali su zaboravili da upisu u vozacku ili jednostavno su napravili previd i moze da se prodje bez lekarskog?

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

::
:: ...mogu da traže a i ne moraju, sve zavisi šta su ti napisali u prethodnom lekarskom..
::
:: Meni su prvu dozvolu dali na 5 godina, drugu kad sam vadio dozvolu vadio sam i novo lekarsko i tad sam dobio dozvolu na 10 godina, kad sam ponovo produžavao dozvolu pitao sam da li mi treba novo lekarsko uverenje, tada su mi rekli zavisi šta piše u starom lekarskom, da li je TRAJNO ili nije, pošto mi je pisalo trajno nisam morao da vadim novo
::
::
:: Inače nosim naočare još od osnovne škole... .
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 12. kolona 01.08.2017. 21:45 #637870

status: user
broj poruka: 402



U 12. koloni pored svake kategorije mi piše 01.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
time82 ... 02.08.2017. 09:16 #637878

status: user
broj poruka: 138
isao sam danas da zakazem pregled i sestra me pita da li mi treba ceo lekarski 2700 din ili samo ocni 1500 din.
znaci da postoji opcija i samo jednog:) sad moram ici da vidim koji mi lekarski treba...

zna li neko koji je otprilike minimum da bi prosao lekarski? dioptrija ili kako se to vec gleda..
plasim se da necu proci pa cisto da znam :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 02.08.2017. 13:51 #637891

status: user
broj poruka: 144
Ja sam imao na 5 godina dva puta tako isao an pregled zbog naocara, Zadnji put mi dali na 10 godina i rekli da sledeci put nece da mi treba pregled za naocare.

Ko sto kazu ostali, zavisi sta su napisali u lekarskom. Generalno ako se dioptrija ne menja nakon 10 godina, onda pisu trajno, bez daljih pregleda.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SPAKLIEY Ne treba koliko ja znam 02.08.2017. 16:37 #637894

status: user
broj poruka: 239
Ako nosiš naočare ili sočiva a dobio si prethodnu dozvolu na 10god tebi ne treba ponovo očni. Dakl može i sa naočarima na 10god.
Inače nosim naočare pa kažem kako je kod mene išlo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 04.08.2017. 15:21 #637909

status: user
broj poruka: 3342
Iskopao sam iz auta staru svoju vozacku koju sam izlomio i na koloni 12 mi je stajalo 00. Prema kodnim oznakama u pravilniku, toga nema. A neki smatraju da su to mozda naocare. Sada, u novoj vozackoj toga nemam. Niti ista vezano za kodove. Vrlo zanimljivo. Ipak je mozda neki previd kada su pravili vozacku.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
time82 ... 04.08.2017. 18:57 #637911

status: user
broj poruka: 138
red je da napisem kako se stvar zavrsila. izvadio sam lekarski ali mi ga nisu trazili nego su u dosijeu nasli nesto zbog cega to nisu ucinili.vidim da su gledali prethodni lekarski... verovatno zato sto mi prva izdata na 10 godina. jeste da sam bacio pare na lekarski ali bolje da sam ga imao ako zatreba nego da ponovo zakazujem itd.

hvala svima na savetima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs